Jump to content

Дирк Каут


Гост Scarface

Препоръчан пост

Гост mmmcho
Поствам го тук, тъй като Каут е най-спорната личност според форумните капацитети, нека видим и какво мисли Торес по въпроса, пък после да премерим на кой думата тежи повече ;) .

 

 

Fernando Torres: My derby debt to Robbie Keane and Dirk Kuyt

 

 

А, с това въпросче тогава какво питаш? Кое не ти е станало ясно в моя коментар та го зададе?

 

Не разбрах, че мнението на Ливербърд е въпрос!

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Последно ти пиша- като няма въпросителна в изречението и не ти изглежда на въпрос, така ли? Забрави, че нещо сме си казали по повод коментара ти! Така или иначе коментара, който бях написъл не беше адресиран до теб, нищо че те засягаше косвено!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverbird

Е, то сега понеже няма за какво да се спори, след като отбора е в подем, дай да се конфронтираме на тема: Постът на Ливърбърд въпрос ли е или не! :dash2: :D

 

Е, що бе Бърди! То ако става за въпрос и плюенето по Кийн набира скорост, но днес Джерард го хвали пред медиите! :rolleyes: ;) Това въобще не вярвам да им промени мнението.

 

То тук въпросът е да има съпоставяне на мнения и избор чие такова, би било по-достоверно :).

 

На мен ми писна да чета писаниците на хора, които след изиграването на няколко сезона на поредния футболен мениджър(играта), стават безгрешните тактици и големи трансферни стратези, но ми се налага....... пък и отдавна не им се и връзвам де.

 

По-готиното е, че след като се "нахрани" обилно някой и му се отрекат всички заслуги в даден двубои или цялостния му принос, и излезе едно ей такова интрвю. :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN
Е, то сега понеже няма за какво да се спори, след като отбора е в подем, дай да се конфронтираме на тема: Постът на Ливърбърд въпрос ли е или не! :dash2: :D

 

 

 

То тук въпросът е да има съпоставяне на мнения и избор чие такова, би било по-достоверно :).

 

На мен ми писна да чета писаниците на хора, които след изиграването на няколко сезона на поредния футболен мениджър(играта), стават безгрешните тактици и големи трансферни стратези, но ми се налага....... пък и отдавна не им се и връзвам де.

 

По-готиното е, че след като се "нахрани" обилно някой и му се отрекат всички заслуги в даден двубои или цялостния му принос, и излезе едно ей такова интрвю. :sarcastic:

 

Ти кога за последно си виждал някой футболист да излезе и да каже "моя съотборник не става за този отбор"?Такива времена отминаха и независимо какво се говори в медийното пространство,никога не можеш да си сигурен,че отговаря на реалните мисли и тревоги на играча.В интервюто си Торес казва,че Каут е увличал със себе си защитници - нима другите нападатели не го могат,или пък другите крила ?Разликата е,че те могат и доста неща с топка.Просто няма човек,който може да ме убеди в това,че Каут може да играе като дясно крило,а за нападател мисля,че вече се уверихме,че не става.Това е моето виждане и тук искам да обърна внимание на един коментар на Фифо в темата за мача с Евъртън,където той даде за пример,чe манго използват Евра и понякога Флетчър отляво,за да може шотландецът да запълва празнината оставена от франзуцина,когато той се включва в атака.Това е вярно и е почти аналогично с нашето дясно крило,но е забравен един малък детайл - Арбелоа не е Евра,Алвеш или Майкон,той си е откровен защитник и приносът му в атака е изключително малък.И за разлика от манго,на нашия фланг се струпват двама дефанзивни футболисти.Ако бяхме взели Алвеш или Рафиня щеше да има смисъл от пускането на Каут там,но при наличието на Арбелоа десния фланг е напълно изолиран,когато атакуваме.

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll
Ти кога за последно си виждал някой футболист да излезе и да каже "моя съотборник не става за този отбор"?Такива времена отминаха и независимо какво се говори в медийното пространство,никога не можеш да си сигурен,че отговаря на реалните мисли и тревоги на играча.В интервюто си Торес казва,че Каут е увличал със себе си защитници - нима другите нападатели не го могат,или пък другите крила ?Разликата е,че те могат и доста неща с топка.Просто няма човек,който може да ме убеди в това,че Каут може да играе като дясно крило,а за нападател мисля,че вече се уверихме,че не става.Това е моето виждане и тук искам да обърна внимание на един коментар на Фифо в темата за мача с Евъртън,където той даде за пример,чe манго използват Евра и понякога Флетчър отляво,за да може шотландецът да запълва празнината оставена от франзуцина,когато той се включва в атака.Това е вярно и е почти аналогично с нашето дясно крило,но е забравен един малък детайл - Арбелоа не е Евра,Алвеш или Майкон,той си е откровен защитник и приносът му в атака е изключително малък.И за разлика от манго,на нашия фланг се струпват двама дефанзивни футболисти.Ако бяхме взели Алвеш или Рафиня щеше да има смисъл от пускането на Каут там,но при наличието на Арбелоа десния фланг е напълно изолиран,когато атакуваме.

 

това е най-смисленото нещо което сам чел от доста време насам. добър коментар наистина

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Шведе, донякъде си прав, но донякъде. Значи Арбелоа може и да не успява да допринесе много с играта си в офанзивата на тима, но се опитва да го прави(според мен спряма треньорски указания). Най-вероятно обаче това не му е силната част от играта. Лятото се взеха двама фул-бекове(ти имаш претенции да я разбираш играта така че няма да ти откривам топлата вода какво означава това) Досена и Деген. На Досена играта я виждаме, но Деген изигра един(непълен) официален мач, но той е в отбора точно поради тази причина. Освен това има и друг момент, че един Пенънт допринася много малко в дефанзивен план на играта, а ако бека бъде оставен на "милостта" срещуположния такъв и съответното крило ще му бъде изключително трудно да поеме цялата тежест. Това е само една част от целия въпрос за дясната страна на отбора.

Относно "куртоазията", която според вас е проявил Торес просто не е истина, защото той е акцентирал върху атаката за първия гол и приноса на Каут затова той да може да излезне сам срещу вратаря. Ако беше казал само, че е много полезен и върши много работа да взема да се съглася с вас, но това не е така. Така, че не си кривете душата по този въпрос.

Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN
Шведе, донякъде си прав, но донякъде. Значи Арбелоа може и да не успява да допринесе много с играта си в офанзивата на тима, но се опитва да го прави(според мен спряма треньорски указания). Най-вероятно обаче това не му е силната част от играта. Лятото се взеха двама фул-бекове(ти имаш претенции да я разбираш играта така че няма да ти откривам топлата вода какво означава това) Досена и Деген. На Досена играта я виждаме, но Деген изигра един(непълен) официален мач, но той е в отбора точно поради тази причина. Освен това има и друг момент, че един Пенънт допринася много малко в дефанзивен план на играта, а ако бека бъде оставен на "милостта" срещуположния такъв и съответното крило ще му бъде изключително трудно да поеме цялата тежест. Това е само една част от целия въпрос за дясната страна на отбора.

Относно "куртоазията", която според вас е проявил Торес просто не е истина, защото той е акцентирал върху атаката за първия гол и приноса на Каут затова той да може да излезне сам срещу вратаря. Ако беше казал само, че е много полезен и върши много работа да взема да се съглася с вас, но това не е така. Така, че не си кривете душата по този въпрос.

 

Нищо лично към момчето,но не мисля,че и с Деген ще се получи тази идея,защото какъвто и афинитет да има към атаката швейцареца,той не е от класата на изброените в предишното ми мнение бекове,както и още много други разбира се.Фактът,че дойде без пари е достатъчно красноречив - да не забравяме последния футболист,който се "нанесе" в отбора без трансферна сума.Да не споменаваме и че Деген дойде контузен,най-накрая стартира срещу Крю и счупи две ребра,а те зарастват доста дълго и трудно,така че виждам още много време мъки по десния фланг с тандема Каут - Арбелоа.Както казах,Каут увлече със себе си защитниците,но това го прави всеки нападател,движението в наказателното поле и този прийом се учат във всяка себеуважаща себе си школа,така че моята мисъл бе,че можем да имаме един много по-класен футболист,който да прави същото.Наистина това показва футболна интелигентност и грамотност,но вече за не знам кой път ще го повторя - проблемите за Каут идват от работата му с топката,не от движението му по терена.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Zdravk0

Много слаб в завършващата фаза за нападател и прекалено бавен за крило, да оставим, че рядко центрира и подава точно. Това е наш Дирки. Ако се играеше с 12 човека можеше да играем 4-4-2 и нашия да тича където е топката, но докато не е така, Каут няма място на терена. На някои може да им звучи смешно, на други не, но не мисля, че играчи, които имат качества като Каут, имат място в отбор Ливърпул. Да ходи при Крауч в Помпи или даже при Мърфи във Фулам и да си играе играта и това е. Каут не става за отбор борещ се за титла. Един Евра на бека играе по-офанзивно от него на крилото.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Шведе, аз не си мисля, че Деген е някакъв супер герой, но на този етап толкова. Много пъти сме си говорили, че Дани Алвеш(например) досега отдавна можеше да играе за отбора, но уви. Имаме различни гледни точки по въпроса за Каут и това е.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Zdravk0

Не отричам, че Каут е полезен и това, което прави е много. Отмена доста топки, много се бори, много тича по терена, но асистенция или гол кога е вкарвал ... айде срещу Манчестър даде там Масчерано му я избрати оставаше и там да я обърка щях да го убия, а и дори тогава паса не беше особено прецизен, защото топката не се търкаляше по земята, а отскачаше, макар и минимално, и това затрудни Бабел, защото малко по-неточно да беше топналата топката и отиваше в трибуните.

Link to comment
Сподели другаде

Гост fiffo

И кой предлагате вие да замени Каут по дясното крило? Като приемем, че Пенънт е адски скаран с дефанзивните функции, кой?

Днес четох интервю с Бенитес, предмет на което беше Бабел. Та причината да не го пуска титуляр в повечето мачове е, че тактически не е готов за футбола в Премиершип. Още по-конкретно - не е готов да изпълнява типичните дефанзивни функции, които едно крило в Англия би трябвало да може да изпълнява. И така ако приемем, че по едното крило действаме агресивно и имаме подчертано атакуващ играч, който лесно печели пространство и притежава фин пас, добър поглед и всичко нужно за едно добро крило, то тогава цялата тежест върху съответната зона в защита ще падне в/у бека и евентуалния дефанзивен халф (да приемем, че е Масчерано). Тогава за другото крило остават ограничени опции - по-тромаво и статично крило, с добра игра в защитен план (което не значи да играе като защитник, защото очаквам и такива коментари да прочета скоро време). Просто да може да пресира, да отнема, да дава начало на атака или поне да подаде бързо към разиграващия халф (да приемем, че това е или Алонсо или Джерард).

Тогава, ако решим да играем с 2 подчертано агресивни крила, кой ще покрива зоната на второто? Остава един бек и толкоз. Всичко това са принципни и примерни неща, не говорим за конкретна ситуация, но вярвайте ми, когато играеш с/у играчи от калибъра на Роналдиньо, Кр. Роналдо, Меси, Куарешма и т.н. са ти нужни 2ма които да се грижат предимно за него и още поне 1 който да може да покрива (няма да припомням пак защо Рууни игра почти фулбек на Анфийлд).

 

Така че ако принципно се съгласим да жертваме Джерард и да го натоварим с дефанзивни функции, тогава можем да си помислим да играем с 2 типични крила и да атакуваме основно по крилата. И това ли искате? Постоянни атаки по крилата, центрирания или опити за пробиви към ъгълчето на пеналта и ... толкоз. Има отбори, които играят основно по този начин, но аз такъв футбол не го смятам за особено красив и ефективен. Затова водещите отбори в Премиершип не играят така.

 

Общо взето нещата седят така - или насищаш средната линия и оставяш сам нападател, подкрепян от типични крила, или играеш с 2ма напред и жертваш едното крило за сметка на пробивите през центъра. Като това не значи, че по това крило няма да има пробив цял мач. Напротив - крилото, натоварено с повече дефанзивни функции, трябва да може и да пробива, да центрира, да дриблира. Но трябва да може и да маркира и отнема достатъчно добре.

 

С това мнение не казвам, че Каут е човекът за този пост, а че за момента трудно може да се намери по-подходящ в отбора. Ако купим - ок! но и миналия сезон видяхте колко важни голове вкара Каут когато играеше като крило, така че мен лично ми е трудно с лека ръка да го определя като некадърник. Съвсем друг е въпросът дали има по-добри на неговия пост... и аз мисля, че в отбора в момента такъв играч няма.

 

Ще се радвам да видя и вашето мнение, но не в рамките на 1 ред, в който да ми цитирате нещо и да го определите като глупост.

Link to comment
Сподели другаде

Гост TpuoHa
Прав си, Койт е любимец на Рафата. За мен един Пенант е по добър за мачове срещу Стоук ,Фулъм и прочие, но Каут е по полезен в големи мачове понеже има нужния хъс. Срещу МЮ трябва да се играе със сила ,както игра Койт срещу тях ,просто МЮ трябва постоянно да бъдат пресирани :sarcastic:

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN
И кой предлагате вие да замени Каут по дясното крило? Като приемем, че Пенънт е адски скаран с дефанзивните функции, кой?

Днес четох интервю с Бенитес, предмет на което беше Бабел. Та причината да не го пуска титуляр в повечето мачове е, че тактически не е готов за футбола в Премиершип. Още по-конкретно - не е готов да изпълнява типичните дефанзивни функции, които едно крило в Англия би трябвало да може да изпълнява. И така ако приемем, че по едното крило действаме агресивно и имаме подчертано атакуващ играч, който лесно печели пространство и притежава фин пас, добър поглед и всичко нужно за едно добро крило, то тогава цялата тежест върху съответната зона в защита ще падне в/у бека и евентуалния дефанзивен халф (да приемем, че е Масчерано). Тогава за другото крило остават ограничени опции - по-тромаво и статично крило, с добра игра в защитен план (което не значи да играе като защитник, защото очаквам и такива коментари да прочета скоро време). Просто да може да пресира, да отнема, да дава начало на атака или поне да подаде бързо към разиграващия халф (да приемем, че това е или Алонсо или Джерард).

Тогава, ако решим да играем с 2 подчертано агресивни крила, кой ще покрива зоната на второто? Остава един бек и толкоз. Всичко това са принципни и примерни неща, не говорим за конкретна ситуация, но вярвайте ми, когато играеш с/у играчи от калибъра на Роналдиньо, Кр. Роналдо, Меси, Куарешма и т.н. са ти нужни 2ма които да се грижат предимно за него и още поне 1 който да може да покрива (няма да припомням пак защо Рууни игра почти фулбек на Анфийлд).

 

Така че ако принципно се съгласим да жертваме Джерард и да го натоварим с дефанзивни функции, тогава можем да си помислим да играем с 2 типични крила и да атакуваме основно по крилата. И това ли искате? Постоянни атаки по крилата, центрирания или опити за пробиви към ъгълчето на пеналта и ... толкоз. Има отбори, които играят основно по този начин, но аз такъв футбол не го смятам за особено красив и ефективен. Затова водещите отбори в Премиершип не играят така.

 

Общо взето нещата седят така - или насищаш средната линия и оставяш сам нападател, подкрепян от типични крила, или играеш с 2ма напред и жертваш едното крило за сметка на пробивите през центъра. Като това не значи, че по това крило няма да има пробив цял мач. Напротив - крилото, натоварено с повече дефанзивни функции, трябва да може и да пробива, да центрира, да дриблира. Но трябва да може и да маркира и отнема достатъчно добре.

 

С това мнение не казвам, че Каут е човекът за този пост, а че за момента трудно може да се намери по-подходящ в отбора. Ако купим - ок! но и миналия сезон видяхте колко важни голове вкара Каут когато играеше като крило, така че мен лично ми е трудно с лека ръка да го определя като некадърник. Съвсем друг е въпросът дали има по-добри на неговия пост... и аз мисля, че в отбора в момента такъв играч няма.

 

Ще се радвам да видя и вашето мнение, но не в рамките на 1 ред, в който да ми цитирате нещо и да го определите като глупост.

 

Затова хората са направили трансферен пазар.Когато един пост ти куца или нямаш класа на него да си я купиш.Проблемът е,че Рафа цяло лято гони един Гарет Бари,на чиито пост има Алонсо,Маскерано,Джерард,Лейва и Плеси,а според мен първите трима са по-добри от него и изобщо не се насочи към дясно крило.Продаде с лека ръка Рийзе и му се наложи да харчи за ляв бек и след трансфера на Кийн не останаха финанси.Даже се наложи да включи и Финън в сделката за Риера,та сега да се чудим какво става на десния бек,където Арбелоа играе добре,но няма дубльор.В този ред на мисли това бе неправилно проведено трансферно лято от Бенитес и не мисля,че собствениците са проблема,просто испанецът смята,че Каут е точния човек за дясното крило - затова и няма по-добър избор в отбора,просто не се търси.Той генерала нали е маниак на тема дефанс,даже веднъж беше отговорил на критиките,че Ливърпул не играе красиво с това,че Джерард правел красиви шпагати и на него това му харесвало...

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
Затова хората са направили трансферен пазар.Когато един пост ти куца или нямаш класа на него да си я купиш.Проблемът е,че Рафа цяло лято гони един Гарет Бари,на чиито пост има Алонсо,Маскерано,Джерард,Лейва и Плеси,а според мен първите трима са по-добри от него и изобщо не се насочи към дясно крило.Продаде с лека ръка Рийзе и му се наложи да харчи за ляв бек и след трансфера на Кийн не останаха финанси.Даже се наложи да включи и Финън в сделката за Риера,та сега да се чудим какво става на десния бек,където Арбелоа играе добре,но няма дубльор.В този ред на мисли това бе неправилно проведено трансферно лято от Бенитес и не мисля,че собствениците са проблема,просто испанецът смята,че Каут е точния човек за дясното крило - затова и няма по-добър избор в отбора,просто не се търси.Той генерала нали е маниак на тема дефанс,даже веднъж беше отговорил на критиките,че Ливърпул не играе красиво с това,че Джерард правел красиви шпагати и на него това му харесвало...

Все пак Рафа е бил защитник. Мен направо ме изумява с тези неща, Джерард и Алонсо играят супер-дефанзивни полузащитници, макар че и двамата имат други силни качества. За Каут се изморих да го коментирам да кажем, че се присъединявам към мнението на Шведа и Здравко.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ravina

Не мога да разбера как продължавате да критикувате Куйт. Толкова се раздава това момче на терена, толкова тича ( то май е само това ) - а Вие продължавате да негодувате срещу него.

Просто докато е Бенитес на чело човека отбор ще бъде несменяем, дори и бек да му се наложи да играе. Определено и аз съм на мнение, че понякога желанието е повече от възможностите, но не винаги ( и особедно не на всички позиции ).

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio
Все пак Рафа е бил защитник.

 

Не съм правил специално проучване, но май доста голяма чааст от треньорите са били защитници или халфове, което въобще не определя стила на игра на ръководените от тях отбори. За Джерард и Алонсо няма да коментирам, защото не виждам основание за това, което мислиш за играта им и особено за първия.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverbird
Ти кога за последно си виждал някой футболист да излезе и да каже "моя съотборник не става за този отбор"?Такива времена отминаха и независимо какво се говори в медийното пространство,никога не можеш да си сигурен,че отговаря на реалните мисли и тревоги на играча.В интервюто си Торес казва,че Каут е увличал със себе си защитници - нима другите нападатели не го могат,или пък другите крила ?Разликата е,че те могат и доста неща с топка.Просто няма човек,който може да ме убеди в това,че Каут може да играе като дясно крило,а за нападател мисля,че вече се уверихме,че не става.Това е моето виждане и тук искам да обърна внимание на един коментар на Фифо в темата за мача с Евъртън,където той даде за пример,чe манго използват Евра и понякога Флетчър отляво,за да може шотландецът да запълва празнината оставена от франзуцина,когато той се включва в атака.Това е вярно и е почти аналогично с нашето дясно крило,но е забравен един малък детайл - Арбелоа не е Евра,Алвеш или Майкон,той си е откровен защитник и приносът му в атака е изключително малък.И за разлика от манго,на нашия фланг се струпват двама дефанзивни футболисти.Ако бяхме взели Алвеш или Рафиня щеше да има смисъл от пускането на Каут там,но при наличието на Арбелоа десния фланг е напълно изолиран,когато атакуваме.

 

Гледай сега, ти до вчера отричаше всякакъв принос на Каут в атакуващ план, а сега пишеш, че всеки го може това. Вземи си го уточни това за себе си, и след това изразявай публично мнение, вместо да си противоречиш през 4-5 поста.

 

Значи, когато е угодно, интервютата в пресата са нагласени ПР изяви, и нямат нищо общо с истината, а в противен случай, когато примерно Бенитес не критикува публично даден играч за грешките му, а застава зад отбора като цяло, се скача срещу него и се оплюва, затова че нямал смелост видиш ли да си признае негови такива или на негови футболисти........ Е айде вземете да гледате с едни очи всички дееееба.

 

Тук ще дам един пример. В мача със Стоук, Алонсо направи 5-6 шута, които прехвърлиха Анфийлд и може би топките стигнаха чак до Гудисън, но не, нищо такова не се спомена, дори не бе отразено по никакъв начин от великите критици, за сметка на това не пропуснахте да нахраните любимеца Каут, който направи сигурно най-опасните влизания и подавания в наказателното поле, друг е въпроса, че нямаше кой да ги реализира. А също и шутовете му минаха на сантиметри от двете греди на противниковата врата. Ако Каут в случая бе на мястото на Алонсо, щеше да е проклинан и усмиван за "стрелковите" си възможности доста дълго време, но такива неща с адресант Алонсо не се случиха......... Защо ли???? Защото пак не се гледа с едни очи на всички.

 

И на мен Каут не ми е мечтаното крило или нападател и съм го казал още в деня в който го привлякохме, но си е заслужил тиулярното място на терена и в 90% от мачовете го доказва. Затова и си мълча и му признавам приноса, а не се чудя как да си начешя езика и с кой да се заям за да си разнообразя сивото ежедневие.

 

И вземете да разберете, че няма любимци на тоя или оня, хората които ръководят тима(на терена имам в предвид) са профисионалисти, а не форумни и задклавиатурни герои, и някой ако не играе за отбора и не изпълнява тактическите задания бива закотвен на скамейката и по-късно продаден.

Link to comment
Сподели другаде

Гост fiffo

Ей го бе, вземи за пример Мориентес. Като го купувахме - радост голяма. Не се адаптира към английския футбол и се почнаха ругатните, както и натякванията, че бил любимец на Бенитес ( с всичките му вулгаризми относно сексуалност, наклонности и т.н.) Всички сигурно бяха убедени, че никога Бенитес никога няма да продаде Фернандо. Е, продаде го.

 

После Крауч - ама защо го взимаме тоя, той супер слаб, за нищо не става (естествено дежурните обиди за дъншния му вид, за уменията му с топка). Имаше и дежурни мнения от сорта на "Той Рафа за да си оправдае парите го пуска, инати се, не вижда че за нищо не става". Малко по-късно Рафа беше съсипван, когато си позволи да го остави 2 поредни мача на резервната скамейка, а да не говорим какво се сипеше отгоре му като го продаде.

 

Действие трето - Пенънт. Когато го купувахме - алкохолик, Арсенал щом са се отказали от него, значи не става, ала-бала... В първите му мачове беше съсипван от обиди, че само тичал като малоумник, лесно губел топката, нямал капка мозък и т.н. После стана много добър, Рафа пак бе критикуван че го оставя резерва... Сега се молят някои хора Пенънт да играе титуляр отдясно, други се молят да му вземем 5милиона... дето се вика "разни хора, разни идеали".

 

Една е обаче движещата сила във всичките коментари - омразата към Рафа. Евала, поне за едно нещо са единни повечето.

 

Link to comment
Сподели другаде

Sweden, не знам лятото дали си успял да четеш повечето интерюта на Бенитес, но той това с бековете, за което ти спомена в предишен пост, го беше обяснявал. Тоест беше обяснявал трансферната политика, и по-специално защо се закупуват именно бекове, защото тук много хора го упрекваха за това (не казвам, че и аз съм го разбирал защо купува само бекове) ..

 

Та Бенитес тогава в 1 интерю призна, че ни липсва широчина на атаката. Та за тази цел се търсят флангови футболисти, които да придадат тази широчина. Другият акцент бе тогавашната цел номер 1 - Гарет Бари. Първо за него - според Рафа отборът спешно се нуждаеше от футболист със силен ляв крак, който да може да центрира, да шутира и да подава на първо четене, плюс да притежава останалите качества, които търси Рафа - опит в ПШ, поливалентност, тактическа грамотност, интелиентност и прочие - та според него това трябваше да е Бари.

 

И сега за бековете - Бенитес директно заяви, че всички говорят за крила, когато говорят за широчина на атаката, но конкретните думи бяха, че за да се вземе например класно дясно крило, трябва да се дадат много пари. Като тук говорим за крило не тип Джо Коул (просто на прима виста се сетих за него), който е техничен, бърз и т.н., а крило, което играе на тъч линията и дава нужната широчина. А и другия момент бе, че съвременния футбол подобни крила са по-скоро рядкост.

 

И тук идва момента, когато Бенитес заяви, че е убеден, че тази широчина може да се постигне чрез двама атакуващи бекове. Та затова и купихме двама атакуващи бекове. И когато питате защо купихме точно Деген, а не Рафиня - обърнете се към м-р Пери и м-р Х и м-р Жилет. А кой трябваше да предположи, че Деген ще счупи 2 ребра и няма да може да се ключи пълноценно? И как отново преценяваме, че двойката Деген-Каут няма да работи, след като дори не сме ги гледали?

 

Та мисълта ми беше, че нито някой може да открие топлата вода с атакуващите бекове, нито някой може да претендира, че вижда по-далеч от Бенитес, та да критикува определени стратегически решения. Не казвам, че не може да има различни гледни точки. Казвам, че когато се опитвате да анализирате определени действия на Бенитес, или дори да ги критикувате, се замислете дали той не ги е преценил вече тези неща.. И когато премислите нещата, и отново решите да критикувате тези решения, тогава ОК, няма проблем .. Но не мога да си обясня защо хората едва ли не смятат, че Бентиес е мазохист, и не иска да купува Алвеш и Рафиня, за да вземе без пари Деген..

 

Един съвет за някои хора (сега Суидън, това не е конкретно за теб :)) - четете повечко интервюта на мениджъра ни .. той обяснява доста неща там .. естествено за хората, които разбират английски .. за останалите - какво чакате? Учете..

 

И това за интервютата го казвам не за друго, а просто да имате и гледната точка на чоека, който всъщност взема решенията, защото вие трябва да знаете защо се вземат определени решения, за да ги анализирате..

Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN
Гледай сега, ти до вчера отричаше всякакъв принос на Каут в атакуващ план, а сега пишеш, че всеки го може това. Вземи си го уточни това за себе си, и след това изразявай публично мнение, вместо да си противоречиш през 4-5 поста.

 

Значи, когато е угодно, интервютата в пресата са нагласени ПР изяви, и нямат нищо общо с истината, а в противен случай, когато примерно Бенитес не критикува публично даден играч за грешките му, а застава зад отбора като цяло, се скача срещу него и се оплюва, затова че нямал смелост видиш ли да си признае негови такива или на негови футболисти........ Е айде вземете да гледате с едни очи всички дееееба.

 

Тук ще дам един пример. В мача със Стоук, Алонсо направи 5-6 шута, които прехвърлиха Анфийлд и може би топките стигнаха чак до Гудисън, но не, нищо такова не се спомена, дори не бе отразено по никакъв начин от великите критици, за сметка на това не пропуснахте да нахраните любимеца Каут, който направи сигурно най-опасните влизания и подавания в наказателното поле, друг е въпроса, че нямаше кой да ги реализира. А също и шутовете му минаха на сантиметри от двете греди на противниковата врата. Ако Каут в случая бе на мястото на Алонсо, щеше да е проклинан и усмиван за "стрелковите" си възможности доста дълго време, но такива неща с адресант Алонсо не се случиха......... Защо ли???? Защото пак не се гледа с едни очи на всички.

 

И на мен Каут не ми е мечтаното крило или нападател и съм го казал още в деня в който го привлякохме, но си е заслужил тиулярното място на терена и в 90% от мачовете го доказва. Затова и си мълча и му признавам приноса, а не се чудя как да си начешя езика и с кой да се заям за да си разнообразя сивото ежедневие.

 

И вземете да разберете, че няма любимци на тоя или оня, хората които ръководят тима(на терена имам в предвид) са профисионалисти, а не форумни и задклавиатурни герои, и някой ако не играе за отбора и не изпълнява тактическите задания бива закотвен на скамейката и по-късно продаден.

 

Стига бе,човек,вземете се стегнете малко,с просто око се вижда,че Каут е поразяващо зле,когато се стигне до контакт с топката.Тичал,борел се,давал широчина на атаката,летял в космоса,плувал в Темза - това ли са ви големите доводи за "приноса на Каут към отбора"?Бенитес казал това,Бенитес казал онова - вие очи нямате ли ?Този играч може да даде широчина в атаката,ако разполагаме с класическо дясно крило,с класно дясно крило,но не 55 от 60 мача да е титуляр.Liverbird,това,което съм написал е относно интервюто на Торес,което толкова яростно използвате и думите,че Каут увлякъл един или двама защитници със себе си и просто написах,че това го прави всеки нападател,не е монументално постижение.А ударите на Алонсо - имаше и някои неточни,но имаше и един в горния десен ъгъл,който Сьоренсен някакси спаси и който ти леко си пропуснал да споменеш.Мисля,че за човек с неговата позиция и функции на терена един такъв удар е важно да има,а дали ще влезе вече зависи от противниковия вратар,защото в същия този двубой Алонсо имаше 5-6 удара,а Джерард 10-12,но и за него никой нищо не казва,така че май и ти не мериш с един и същ аршин ?

K0P,по принцип вече се стремя да избягвам интервютата на генерала,защото не казва нищо съществено.И каква е разликата дали Бари ще подава със силния си ляв крак или Алонсо,Джерард и Маскерано със силния си десен ?Взехме Риера,който притежава този прословут ляв крак и какво останаза дясната зона - там всичко си е наред,нали,с Каутчо,Арбелоа(който ми харесва,но само в деф. план),човека без две ребра или вечно пияния или контузения Пенант ?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverbird
Стига бе,човек,вземете се стегнете малко,с просто око се вижда,че Каут е поразяващо зле,когато се стигне до контакт с топката.Бенитес казал това,Бенитес казал онова - вие очи нямате ли ?

 

Явно моето око, а и на доста хора свързани с клуба не е просто, та да ги виждаме тези неща за които говорим. :sarcastic:

 

А ти ако искаш ми прочети мнението което си цитирал и виж там дали се казва, че давам един пример с Алонсо, или изброявам слабостите на целия отбор.

 

Тичал,борел се,давал широчина на атаката,летял в космоса,плувал в Темза - това ли са ви големите доводи за "приноса на Каут към отбора"?

 

Тези са твои доводи явно, и са толкова красноречиви за позицията която отстояваш и фактите с които я защитаваш, че смятам да замълча и да се насладя на мига.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Не ставаше въпрос, че Каут придава широчина на атаките ни, но явно не си се постарал да ми прочетеш поста, както и да е..

 

А относно левия крак .. думите на Рафа бяха нещо от сорта A good left-footed player would give a different dimension to our attack .. или нещо от сорта .. т.е. не става въпрос за десния фланг, а затова, че когато се разиграва топката, то човек със силен ляв крак може да си захожда от своята позиция навън (към леия фланг), което да даде широчина на атаката ни .. докато един Бабел например поема топката (от левия фланг), и трябва да навлезе навътре, заради единствения десен крак, който използва .. та трябва ли да обяснявам разликата ?? И кой е казал, че Бари щеше да играе на мястото на Машчерано, Алонсо или Джерард? След като Бенитес бе заяил, че Бари не е заместник на Алонсо?

 

Нещата не са толкова прости, и ако се виждаха с просто око, то тогава и аз можех да се кандидатирам за мениджър ...

 

Що се отнася до интервютата на Бенитес, то ако той не казва нещо смислено, то тогава кой, аз ли?!

Link to comment
Сподели другаде

Гост shicola
Сега сме 2-ри без загуба с 2 допуснати(+1 в евротурнирите) и се получава някаква страхотна караница и спор за тоя или оня.Представям си да бяхме по-назад и с повече допуснати голове какво щеше да е,да в случая говорим за Кайт а не за защитата но айде малко да се поуспокоим и да следим нещата както си вървят пък като не върви тогава обвинявайте и плюйте.Всички знаят че съм против Бенитес но засега не казвам нищо щото си печели(като изключим Стоук,ама той няма никва вина за тва че те играха с 10 човека отзад).И като за финал (а и по темата) с риск да се повторя ще кажа че до сега Кайт е най-полезният ни играч(или поне в тройката) оначалото на сезона!!!
Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN
Тези са твои доводи явно, и са толкова красноречиви за позицията която отстояваш и фактите с които я защитаваш, че смятам да замълча и да се насладя на мига.

 

Моите доводи се виждат на терена,а вашите се съчиняват от някоя и друга добра дума на генерала или Торес в последния случай за Каут.Аз нямам нужда да изказвам позиция и становище,холандецът доказва думите ми с представянията си на терена.Просто е необходимо да погледнеш един мач на Ливърпул,за да добиеш понятие на какво ни подлага този човек:"Топка за Каут и холандецът изгуби контрол"..."Алонсо към Каут,Каут към Арбелоа",Алонсо към Каут и пак Алонсо"..."Удар на Каут,далеч от целта"..."Великолепно отнета топка от Каут,но лош пас" са само част от до болка познатите реплики,които могат да се чуят,когато титанът излезе да играе.

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...