Jump to content

Дирк Каут


Гост Scarface

Препоръчан пост

Гост Liverpool-BaBy
Страхотен гол и Каут затвърждава мнението ми че е най-добрия от началото на сезона жалко че паднахме

 

Гола наистина беше много готин ! Браво ! :greeting:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост Steven Gerrard The Best

DIRK VOTED OCTOBER'S STAR MAN

Steve Hunter 11 November 2008

 

Dirk Kuyt was voted Liverpool's star man during October by fans who took part in our online poll.

The Reds number 18 scored four vital goals during the month and scooped 35 per cent of the vote.

 

Spanish ace Xabi Alonso finished runner-up with 25 per cent of the vote, while Steven Gerrard was third with 16 per cent.

August's star man: Pepe Reina.

September's star man: Steven Gerrard.

 

October's star man: Dirk Kuyt.

Link to comment
Сподели другаде

А Каут се видя къде му е силата и защо не трябва да е крило.

 

И какво точно "се видя" щом не трябвало да е крило ?!

 

А това, че са имали слаби мачове значи ли, че са заслужавали обидите и псувните?!

 

А това, че Джерард, Торес и Кара имат често слаби или не особено силни мачове мачове, и за щастие играчи като Каут, Арбелоа, Аурелио, Алонсо играят много силно и ни измъкват в определени ситуации, значи ли, че някой от хората, които псуваха определени "футболни недоразумения" би се обадил? Категирично не! А какво ставаше, когато Джерард, Торес бяха в топ форма, измъкваха отбора, докато Каут и Аурелио не бяха в толкова добра форма?!

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
И какво точно "се видя" щом не трябвало да е крило ?!

 

А това, че са имали слаби мачове значи ли, че са заслужавали обидите и псувните?!

 

А това, че Джерард, Торес и Кара имат често слаби или не особено силни мачове мачове, и за щастие играчи като Каут, Арбелоа, Аурелио, Алонсо играят много силно и ни измъкват в определени ситуации, значи ли, че някой от хората, които псуваха определени "футболни недоразумения" би се обадил? Категирично не! А какво ставаше, когато Джерард, Торес бяха в топ форма, измъкваха отбора, докато Каут и Аурелио не бяха в толкова добра форма?!

Аурелио не съм го виждал да измъква отбора досега?!

 

А за Каут - мисля, че неведнъж съм писал, че този сезон е в добра форма, вкарва голове, докато миналата година (не че не вкарваше) но по това време ми идеше да го гръмна. И при условие, че всичките опасности, които той прави са в наказателното поле(гредата, гола), а в същото време не направи нищо като крило(центриране, дрибъл) та за какво говорим?

Ама нали нищо не разбирам, къде съм тръгнал да споря...

 

А Торес да съм казвал, че винаги е бил на ниво?! Например срещу Тотнъм беше умопомрачаващ, но нямах възможност да пиша тогава.

Джерард има ли смисъл да го коментираме? Изигра слаб мач за неговият калибър, но пак направи нужното като вкара гола.

Карагър пък беше брилянтен, въпреки, че беше отдясно.

 

Link to comment
Сподели другаде

Абе Гого, Риера като "прави опасности", какъвто и смисъл да си искал да вложиш в това, в наказателното поле, значи ли, че и той не е крило?! И кой и кога каза, че едно крило не навлиза в наказателното поле, още повече при условие, че не се играе в схема 4-4-2 ?

 

При схема 4-2-3-1 е най-логично фланговите футболисти да нализат в наказателното поле, за да компенсират липсата на 2-ри нападател, особено когато Кийн играе сам на върха и на отбора липсва присъствие напред.. Каут е достатъчно интелигентен футболист, за да знае кога къде да застане, за да бъде опасен, но това не значи, че не играе като крило .. това, че нашите футболисти се движат постоянно, като според ситуацията често сменят позициите си и объркват противника, също не значи, че Каут не е крило .. Това, че е треснал греда и ее отбелязал с глава от наказателното също не значи, че не е крило .. по-скоро това говори за добро пласиране и усещане за играта ..

 

Не можел да дриблира, не можел да центрира, не можел да спира топката (интересно, че напоследък преобладават само 1те 2 "обвинения") .. на кого всъщност му пука какво се пише?! В момента ми е супер забавно как хората забравят какви помии са наръсвали просто ей така, понеже някой не ги кефи, а и не е особено популярен .. докато сега какво? Изведнъж всеки доволен .. супер е забавно .. човекът, който беше фуболен инвалид, дърво, чучало, цървул, клоун, бездарник по някака случайност заиграл добре, но пък не може да спира топката бее! къв е тоя футболист, който не може да спира топката, не може да подава, да центрира, да шутира, да дриблира, да завършва, не може и да лети е.ати! Какъв футболист е като не може и да лети!

 

Никога не е късно да се научиш, че понякога наистина мълчанието е злато, а пък търпението може да бъде полезно..

Link to comment
Сподели другаде

Гост silverfox
Ама нали нищо не разбирам, къде съм тръгнал да споря...

сам го каза

 

Преди време основната теза беше, че не може да спира топката, а сега не можел да центрира и нямал дрибъл. Мога да бъда прагматичен и да кажа на всички деца, които го недооценяват да се на редят и да му направят по една с*ирка, макар това да би било остро наказуемо от закона и в България и в Холандия и в ЮКей. Няма да бъда прагматичен, а любезен и затова ще кажа, че няма нужда да си правите труда да хулите който и да е от ЕлЕфСи. Освен да дразните с откровените си простотии няма да постигнете нищо друго, критикувайки футболист с отлично центриране, за това, че не можел да центрира.

 

Успешен и ползотворен ден ви пожелавам!

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Наистина се избърза много с квалификациите по адрес на дадени футболисти като Каут, например. Проблема е, че когато се правят генерални заключения за даден футболист, като холандеца, някои хора коментират обикновенно моментното му състояние като забравят да включат периода от самото му идване. В случаяя с Дирк, доколкото имам спомени, още в първия си сезон беше с най-много голове (от нападателите и ако не се лъжа те бяха 18), но това не попречи да бъде изкарван супер некадърник, и че холандското първенство е доволно слабо, та това е заблудило щаба, че е привлекъл качествен нападател. Другото, което се забравя в подобни моменти са факторите извън зеления терен - човека загуби баща си миналия сезон и дори хора като мен, които са приживяли подобен житейски момент, не могат да опишат какво му е на конкретния човек попаднал в такава ситуация. Излизането на холандеца от тази дупка е доказателство за силиния му характер и способността му да преодолява ситуации от всякакъв характер. Винаги, когато някой ми каже, че Каут не може да центрира, му казвам да си припомни мача с Уест Хам миналия сезон на "Анфийлд" (има и други случаи и то не малко, но аз се сещам конкретно за този), когато мисля, че два от головете на Торес станаха от пасове на Дирк и то от крилото. Другото, което прави впечетление при пробивите му от дясната зона, е че често успява да елиминира съпротивата на пазещия го противников футболист и чрез освободеното пространство да се приближи по-близо до наказателното поле. Често в такива случаи и някои от колегите на елиминирания играч му се притичват на помощ и освобождават пазената от тях зона в пеналта. Понеже моделния футбол включва и бековете в офанзивните действия на всеки отбор в зоните по крилата, тук може да сравним действията му с Арбелоа и Карагър ( когато му се наложи да играе десен бек). В голяма степен испанеца и в пълна степен Джейми не могат да си осигурят подобно предимство и техните центрирания са винаги някъде от ъгъла на наказателното поле. В това отношение са доста предсказуеми. Същото важи и за Пенънт, който обикноенно стига до аутлинията и центрира топката в наказателното поле и съответно се получават еднотипни действия, които са лесно разгадаеми от противниковата защита. Накрая искам да попитам- нима Ван Бастен е също толкова неадекватен като Бенитес (както излиза от някои приказки) или притиснат до стената, че когато имаше възможността да ползва услугите на Дирк, реши също да го използва като крило или по-скоро видя позитивите му в играта на този пост от действията му в Ливърпул?

Тук мога да отворя още една тема- някой зобърнал ли е внимание на атаката за първия гол във двубоя с Болтън (признавам си и аз не съм) за цялото разиграване. В коментара си за "Скай" Анди Грей е възкликнал, че въпросната атака се е състояла от 20 последователни паса и в нито един от тях Джерард не е взел участие! Някои от феновете от чуждите форуми дори отиват по-далеч- според тях формата в момента на Стиви е такава, че в повечето случаи атаките ни се провалят точно, когато топката е в неговите крака, и че точно заради това партньорството между Кийн и Торес ще бъде по-успешно от това между Стиви ( когато играе близо до нападателя) и Торес. Аз лично не бих направил подобни заключения и поради факта, че познавам възможностите му, бих го отдал на моментното му състояние и хубавото в случая е, че този сезон можем да разчитаме на доста играчи (Каут, Кийн, Торес, Алонсо и т.н.), които да измъкват отбора от тежки ситуации, когато попада в тях. Примера тук е от красноречив, по-красноречив сам по себе си- победата над Ман Ю този сезон. Така, че както призовава KOP (като съм абсолютно съгласен и с останалата част от коментара му), обмислете хубаво нещо преди да го кажете/напишете тук.

Link to comment
Сподели другаде

Гост silverfox
Тук мога да отворя още една тема- някой зобърнал ли е внимание на атаката за първия гол във двубоя с Болтън (признавам си и аз не съм) за цялото разиграване. В коментара си за "Скай" Анди Грей е възкликнал, че въпросната атака се е състояла от 20 последователни паса и в нито един от тях Джерард не е взел участие!

 

Това го споменах на компанията още докато течеше атаката, без частта за Джерард обаче. Атаките са ни абсолютно същите, като тези с които Юнайтед ни биеха последните 7 години. Такива атаки имахме доста срещу Болтън.

Link to comment
Сподели другаде

Гост XhoSsa

Като каза 20 поредни паса се сещам за гола който Барса ни вкараха преди години с около 30 поредни паса което не ми харесва ..но мнението ти kikedelrio е доста добро :good2: :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
Абе Гого, Риера като "прави опасности", какъвто и смисъл да си искал да вложиш в това, в наказателното поле, значи ли, че и той не е крило?! И кой и кога каза, че едно крило не навлиза в наказателното поле, още повече при условие, че не се играе в схема 4-4-2 ?

 

При схема 4-2-3-1 е най-логично фланговите футболисти да нализат в наказателното поле, за да компенсират липсата на 2-ри нападател, особено когато Кийн играе сам на върха и на отбора липсва присъствие напред.. Каут е достатъчно интелигентен футболист, за да знае кога къде да застане, за да бъде опасен, но това не значи, че не играе като крило .. това, че нашите футболисти се движат постоянно, като според ситуацията често сменят позициите си и объркват противника, също не значи, че Каут не е крило .. Това, че е треснал греда и ее отбелязал с глава от наказателното също не значи, че не е крило .. по-скоро това говори за добро пласиране и усещане за играта ..

 

Не можел да дриблира, не можел да центрира, не можел да спира топката (интересно, че напоследък преобладават само 1те 2 "обвинения") .. на кого всъщност му пука какво се пише?! В момента ми е супер забавно как хората забравят какви помии са наръсвали просто ей така, понеже някой не ги кефи, а и не е особено популярен .. докато сега какво? Изведнъж всеки доволен .. супер е забавно .. човекът, който беше фуболен инвалид, дърво, чучало, цървул, клоун, бездарник по някака случайност заиграл добре, но пък не може да спира топката бее! къв е тоя футболист, който не може да спира топката, не може да подава, да центрира, да шутира, да дриблира, да завършва, не може и да лети е.ати! Какъв футболист е като не може и да лети!

 

Никога не е късно да се научиш, че понякога наистина мълчанието е злато, а пък търпението може да бъде полезно..

Да бе, продължавай да изопачаваш, за да си прав на 100%. Казваш "това не значи, че не играе като крило"Аз не казвам, че не играе, а че не се справя. Говориш ми за Риера - е това е каквото и КАут трябва да прави. И не ми разправяй "ама в днешният футбол така в днешният футбол онака...

Каут не е дясно крило и го доказва, а пък това, че изопачаваш думите ми си е твой проблем.

 

И може и да не искам да си "мълча".

 

И да, Каут е дърво, защото има техника и скорост на минимум, да не говорим какви пасове слаби подава или пък неточни, но да съм казвал, че няма голов нюх? И при условие, че може да се пласира добре, а и се бори добре на втория етаж защо не играе до Кийн, а играе там, където трябва да се правят пробиви?

 

А освен това имаше периоди, в които наистина не можеше да си спре топката, тогава не помня да си писал и да кажеш "не е така"!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio
...Говориш ми за Риера - е това е каквото и КАут трябва да прави. И не ми разправяй "ама в днешният футбол така в днешният футбол онака...

Каут не е дясно крило и го доказва, а пък това, че изопачаваш думите ми си е твой проблем.

 

И може и да не искам да си "мълча".

 

И да, Каут е дърво, защото има техника и скорост на минимум, да не говорим какви пасове слаби подава или пък неточни, но да съм казвал, че няма голов нюх? И при условие, че може да се пласира добре, а и се бори добре на втория етаж защо не играе до Кийн, а играе там, където трябва да се правят пробиви?

 

А освен това имаше периоди, в които наистина не можеше да си спре топката, тогава не помня да си писал и да кажеш "не е така"!

 

Абсолютно не си прав! Каут прави това, което и Риера плюс повече удари към вратата и съответно вкарани голове!!!! Истината я изопачаваш ти в случая и не можеш да прадставиш никакви доказателства в твоя полза! Друг е въпроса, че Дирк сравнен с един Лионел Меси или Роналдо като крило бледнее, но пък това което прави в дефанзивен план малко други крила го умеят, а в съвременния или настоящия, или както ти е удобно да го наречеш футбол, това е задължителен компонент от играта на едно крило. Всичко друго си е чесане на езиците/пръстите и отказване да се признае на очевидното.

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma

Кике, уважавам ти мнението(поне не ме нападаш и казваш да мълча), но ако се направи сравнения между пробивите и дриблите между Риера и Каут кой ще е с повече? Не помня Каут да е правил такива неща, колкото и правдоподобно да звучи.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Гого, аз се старая да не нападам никого и да разбирам и приемам, че всеки си има мнение, но отново не си прав. Във всеки мач има достатъчно много пробиви отдясно, които или имат харктера на опасност за противниковия отбор, или завършват с опасност и в основата на това нещо стоят усилията на Каут. Дали това е извършено с дрибъл, с борба със съперника, с двойно подаване със съотборник или прокарване на топката през краката на противника ако щеш е все едно - важен е срайният резултат. Тука има и един момент, който не взимаш впредвид- качествата на играчите покриващи съответната зона от съперника. Тук е момента да отбележим и "желанието на диригента" на къде да насочва атаките на отбора поради съображения от силата на опонента в тази зона ( неговата преценка може и да е лоша, но като не получаваш достатъчно пасове като количество и качество как да направиш добре това, което се очаква от теб?) Това също е важно, важна е и подкрепата от "ресорния бек". Аз съм казвал, че Арбелоа не е достатъчно силен в офанзивен план (въпреки, че наблюдавам подобрение от мач на мач), докато и Аурелио, и Досена са добри в предни позиции и са от помощ на Риера или Бабел, или който заема позицията на ляво крило. Към момента италианеца има пропуски в дефанзивната част на играта, което прави Аурелио по-добър от двамата като комплексна игра. Предполагам,че с привикването към спецификите на ВЛ, Андреа ще подобри и тази част от представянето си. Всичко това води до извода, че футбола е колективна игра и в някаква степен (малка или голяма оставям на теб да прецениш) представянето на отделен играч зависи и от представянето на съотборниците им, т.е. с една дума преоткриваме топлата вода. Разбира се, аз изброявам тези възможностти като съществуващи и като влияещи за оценката на представянето на едно крило като цяло, но не твърдя , че са валидни във всеки един двубой, който са изиграли Риера и Каут или пък, че когато са се представили зле, вината е била в заобикалящите ги фактори, а не в самите тях.

Link to comment
Сподели другаде

Гост silverfox
И да, Каут е дърво, защото има техника и скорост на минимум, да не говорим какви пасове слаби подава или пък неточни

 

Пресвета Дево.

 

Следи ми мисълта! пишеш глупости -> не можеш да мислиш -> пън си.

 

Господиииииии, слез един единствен път при нас и си прибери вересиите, моля тееее!

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
Да кажеш, че Каут не играе добре, когато играе феноменално добре е тъпотия.

Да кажеш, че Каут не е взел участ в мач, в който е играл феноменално добре е шизофрения.

Да, а сега ако ми покажеш къде съм казал, че Каут не играе добре - шапка ти свалям!

А пък второто няма да го коментирам, просто ще си взема Гинко-билобата, че ми се губи от мисълта.

 

П.С. Къде ми е наказанието? Мисля, че обидих Каут и някои хора даже го забелязаха, или това което съм го казал не е обида а истина...

Link to comment
Сподели другаде

хах .. Гого не знам кво може да е истина от тва дето си казал, но ..

 

Ти каза след мача с Болтън, че се видяло къде е мястото на Каут, и то не било по дясното крило .. след това каза, че ти не си твърдял, че той не бил играл крило срещу Болтън .. А след като Каут изнася феноменален мач срещу Болтън, то тогава последно какво казваш ти ? Казваш, че преиначавам думите ти ... дали е така, или просто не се изразяваш правилно? Помисли отново преди да ме обвиняваш в преиначаване .. ти самият си противоречиш .. имало моменти, когато Каут не можел да спира топката и ти не си бил забелязал да го защитавам ... Имал съм спорове с едно момченце, фен на Ювентус и Левски (което не влиза вече тук, защото отборът върви и се цупи) точно по този повод, но това е най-маловажното ..

 

Както казах, никога не е късно да научиш, че мълчанието може да бъде злато, а търпението да е полезно, което със сигурност не значи, че съм ти казвал да си мълчиш, а просто съвет да не се излагаш ;) както искаш го разбирай, но мен ме е срам ако съм обиждал някога някой играч на Ливърул, да не говорим за играч, който е започнал да мачка след това ...

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma

Навярно е имало объркване. Мисълта ми беше, че играе като дясно крило и играе добре(поне засега)вкарва голове и т.н.

Лошото е, че не играе като типично дясно крило. Като Ел Жар например. Та защо след като Каут е добър повече като централен нападател играе като крило?

Това беше, което исках да кажа.

Link to comment
Сподели другаде

Гост fiffo
Мисълта ми беше, че играе като дясно крило и играе добре(поне засега)вкарва голове и т.н.

Лошото е, че не играе като типично дясно крило.

Какъв е проблемът всъщност? Нарочно ти цитирам думите, за да няма преиначаване и объркване. Но извини ме ако не съм те разбрал - ти казваш че играе добре като дясно крило, нали? Та защо да го местим от този пост при това положение?!

Я погледни колко отбора в съвременния футбол играят с едно "типично крило" както сам го определяш, и едно по-тромаво такова. Причината ще ти я оставя на теб, да си помислиш. Бих помогнал при затруднение ;)

 

Иначе и аз ще те посъветвам да си спестяваш коментари от сорта на "дърво", защото и сам знаеш колко НЕ си прав. За да се харесаш на една вече понамаляваща част от форума, ставаш омразен за останалата. Струва ли си?

Link to comment
Сподели другаде

Гост SpoRtall

Когато Каут дойде в Ливърпул,а това стана ако не се лъжа последния ден преди затварянето на трансферния прозорец,бях в небесата от щастие,защото го бях гледал в националния на Холандия и се чудех как може още да играе в холандия.Първият мач не игра..Ако не се лъжа втория мач беше срещу Уест Хям,когато Агер вкара онзи шедйовър...Някой може ли да ми припомни колко време му трябваше за да вкара защото честно казано не помня....Та бях на мисълта,че първият му сезон на Анфийлд беше много добър и ми беше любимият състезател след Луис Гарсия.След това не се представяше добре,но Рафа измисли как да реши този проблем като го премести от дясно.Преди сезона бях против него и бях сред тези,които го упрекваха постоянно,но след тези игри просто ми напомни на предишния Каут и просто 1 лоша дума не мога да кажа за него,безпорно 1 от най-полезните ни играчи през тоя сезон. :ThankYou: :ThankYou:

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Гост IvoLFC

Понеже от време на време се подновяват споровете за името на Дирк, ето едно интервю, в което той сам казва как се казва. Това вече е пускано, но реших, че няма да е зле да си го припомним с оглед на подновените спорове.

 

http://uk.youtube.com/watch?v=h5XE4b59JfA&...feature=related

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sjilx
Понеже от време на време се подновяват споровете за името на Дирк, ето едно интервю, в което той сам казва как се казва. Това вече е пускано, но реших, че няма да е зле да си го припомним с оглед на подновените спорове.

 

http://uk.youtube.com/watch?v=h5XE4b59JfA&...feature=related

та значи е "Каут" :greeting:

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...