Jump to content

Райън Бабел (Аякс)


Гост Scarface

Препоръчан пост

Гост Userpool
някакви новини за изрода след мача с помпи.и не мисля че не притежава центриране.има всички качества да стане добър колкото идола си Анри.

Ако не и по-добър ;) Бабел класата си я има... Спомнете си мача с Помпи как размина двама защитника на скорост! Каква скорост! Техника, удар, поглед върху играта... единственото нещо, което му куца е физическата подготовка, т.е. stamina-та му свършва рано-рано... иначе си е класен ;) Догодина защитите на противниковите отбори ще има да берат ядове ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост gogoatoma

БАбел за мен е супер-талант или класен футболист, кой каквото си избере.

 

Много ми е интересно какво би било, ако редом биха застанали с Торес на върха на атаката? Вярно, че такава схема Бенитез не съм виждал да използва, откакто Куйт и Крауч бяха атакуващата двойка, откакто дойде Торес нещата са различни. Дори сега с Кийн в атака се чувства как ирландеца е дръпнат леко назад и не е точно на върха на атаката. Но да се върнем на въпроса: Как би изглеждала двойката Торес - Бабел и дали няма да вкарваме множество от голове в мачовете, вместо да се "пестим" с 1 гол разлика?

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

мисля че този талант ще го изпуснем.рафата продължава да го пуска по крилата а просто не му е мястото там.момчето ще иска да игае повече и според мен ще напусне.

Link to comment
Сподели другаде

Ами момчето ще играе повече, когато подобри издръжливостта си. Самият той не толкова одавна призна този си проблем, заявявайки, че се работи над това.

 

Не може да играе само защото е талант, а и аз не виждам на какво отгоре мястото му да не е на крилото.. според мен дори точно на крилото е супер опасен и може да е изключително полезен, което разбира се не значи, че не може това и като нападател, но там малко трудно ще се вреди .. все пак едва ли и той самият си вярва, че в близко бъдеще може да измести Торес :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

прав си както винаги коп. но си представи една ситуация в която бабел подобри представянето си както и "стамината"(ба все едно играя про еволюшън сокър или фифа). тогава риера ли да измести или каут.кое според теб ще бъде по добре в случая, един изключителен бабел играещ до торес, или един кийн който може да бележи голове от невъзможни позиции и в сащото време да изтърва 100% голове.това все някога ще се случи и тогава ще трябва да се положат усилия да се запази момчето в отбора.а ако не подобри представянето си ще си приззная че съм сгрешил и по-живо по-здраво.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Пропускането на 100 % възможностти от Кийн (както си се изразил) няма да бъде константна величина. В интервю на скоро, Йън Ръш беше казал, че при преместването си в Тотнъм, на Кийн са му трябвали около 11-13 мача за да отбележи първият си гол, но след това не е спрял да го прави. Ирландеца, освен отбелязването на голове, помага и за изработването им, докато на Райън този елемент все още не му се отдава добре и всъщност, когато играе нападател е по-скоро консуматор (такъв, какъвто е и Торес в момента, макар че испанеца може и да организира атаки и голови положения). В съвременния футбол рядко двойката централни нападатели (да не кажа никога) е съставена от двама еднотипни нападатели, а още по-малко от двама консуматори. Хубаво е, когато има условия един футболист да играе във всеки мач и по-този начин да се развива, но първо мачовете през сезона са много на брой, получават се контузии и наказания и т.н. Второ, по-логиката, когато задавате подобен род въпроси (на кой на мястото би играл даден футболист) излиза, че за да се угоди на даден играч, който е звезда или обещаващ талант, трябва да му се гарантира титулярно място, което автоматично води до извода, че заместникът му, който ще е по- често резерва, трябва да е играч с по-слаби качества, който да е съгласен да бъде "втора цигулка". От тук автоматично следва, че класата и широчината в състава ще намалеят. Бабел, най -вероятно е дискутирал с Бенитес положението си в отбора (позиция, на която ще играе, какво трябва да подобри в играта си, статута си в отбора и т.н) и едва ли вижда положението си така както на някои ви изглежда, че е и по-скоро работи върху усъвършентването си. Тук мога да ви припомня, че една от легендите на отбора, Дейвид Феърклаф, е известен като супер резервата. Не казвам, че това трябва да се случи и на Бабел, но доказва, че за да бъдеш футболист с успешна кариера има много начини.

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

и с теб съм съгласен кике.в момента бабел не трябва да е титуляр.това е очивидно.просто не ми се иска да го губим защото наистина е безпорен талант.колкото до роби не говоря за пропуските му в ливерпуул а като цяло.виждал съм роби в интер тотнъм и тн как може да вкарва голове с рейдове от центъра и съм го виждал да пропуска от 2 метра пред вратата.ето това е константна величина в неговата игра.докато бабел мисля че от половин положение може да вкара гол.но това си е мое мнение.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ravina

И за мене Киин е много по - добрия вариант за партньор на Торес ( за когото определено няма две мнения, че е константа ) понеже както каза kikedelrio Бабел си е чист консуматор, както и Торес. Място биха имали и 3-мата, но отбора трябва да играе с 3-ма нападатели, при което Киин да е изтеглен малко назад.

А за момента Бабел не показва кой знае каква игра. Не му ли тръгне играта повече пречи на отбора ( според мене ), понеже е малко егоист в отиграванията си.

Link to comment
Сподели другаде

Гост pehotineca

За момента наистина Бабел е супер полезен след като влезе като смяна. И тези които казват че мястото му е на върха на атаката не са много прави. Защо да не е полезен като крило? Не можел да изпълнява дефанзивни функции, е примерно Роналдо или Робен да не би да могат. Давам пример с 2 крила на шампионски отбори, Челси преди няколко години и Манчо преди 1. Пък и един Черноработник на фланга стига, имаме си Каут. Ако бяхме Италиански тим по може, ама в Англия се играе за победа..по добре 2-1 отколкото 0-0..С Малко повече издръжливост и сила Бабел ще е перфектното крило, центриране има..вижте кой центрира перфектно за да може след 210 минути мъки да вкараме на Стандард, е наистина може да работи над това, но центрирането е повече приоритет на бековете! Сега ще ме сметнете за луд, но наистина е така...съименника му от Уелс, Гигс никога не е можел да центрира, Роналдо също не е много добър в това, а за Робен,Меси,Хлеб и т.н да не говорим, че ми става смешно, това че основната задача на крилото да центрира е глупаво. Още повече че в атака са ни Торес и Кийн които не могат да играят с глава..доколкото си спомням Торес вкара само 1 гол с глава миналата година. Крилото трябва да е или много бърз или по-мощен, и да дриблира добре, също и добър удар трябва да има. Тези качества Бабел ги има. Може само да работи над физиката, но това е поправимо, много пъти хилави играчи са ставали машинки..А за нападател е смешно. Няма т.н финишинг..просто не го виждам той да ни завършва атаките. Вярно има добър удар от средна и далечна дистанция, но това може да го прави и от крилото, тръгва от ляво, и с десния шутира, няколко пъти го показа миналия сезон, срещу Челси казвате че е играл добре като нападател, което за мен е пълна измислица. Да го видяхте да влезе в наказателното поне веднъж? Аз видях 2 опасни удара от далечко, и нялокко слизания по фланга..личи си че го влече крилото, явно там се чувства най-добре. Някой ще кажат в Аякс играеше като нападател...не е вярно..в Аякс си беше крило, Хунтелаар изпълняваше функцията на нападател а Бабел играеше по двете крила, сега от дясно или ляво незнам къде повече е играл, защото не съм гледал чак толкова мачове на Аякс, но съм го виждал в добра светлина и на двете крила..

Link to comment
Сподели другаде

Гост fiffo

pehotineca

Прав си за много неща, за почти всичко споделям мнението ти всъщност. Но има нещо, което може би аз съм забелязал или ми се иска да е така. И това е завършващият му удар. Ти казваш, че няма достатъчно добър завъшващ удар за нападател, но реално той доста рядко пропуска целта. Друг въпрос е колко често бележи от близко разстояние, но има доста добър "финишинг". Пример - голът с/у Арсенал в реванша от ШЛ и с Марсилия като гости. 2 примера в които остана сам срещу вратаря и не сбърка, а завърши хладнокръвно. Вярно, и в двата случая мачовете бяха предрешени.

Още 3 примера за отличен завършващ удар - срещу Ман Юнайтед този сезон, и Болтън и Нюкасъл (навън) миналия сезон. Това пък са примери за моментално отиграване, без спиране или повеждане, в което намира целта с прецизна точност.

Ето и пример, в който овладява топката в пеналта, има време да литне 2ма и да стреля със същата прецизна точност - срещу Дарби Каунти на Анфийлд.

Примери за далечни изстрели няма смисъл да се дават, но и това е необходимо качество на един добър нападател. Ето Торес колко точки ни извади с шутове извън наказателното.

 

Основният му проблем не е точно физиката, а по-скоро издръжливостта. Той е мощен физически, в никакъв случай не е хилав. Има необходимата телесна маса, но трябва повечко "крос кънтри", за да подобри издръжливостта. Друг проблем пред него е липсата на достатъчно идеи в атака. Просто казано - лъже по един и същ начин и се възползва от експлозивното си тръгване. Навлиза страхотно към наказателното, но тоя номер му го усетиха и вече когато владее топката срещу него се изправят доста противникови защитници. И често губи - нормално е. Хубаво би било да търси различни комбинации, вместо почти винаги да се опитва сам да завършва атаките.

 

Така или иначе, щом Рафа настоява и го пуска сравнително доста често, пък макар и като резерва, значи вижда развитие в него.

Link to comment
Сподели другаде

Гост FeRRo
За момента наистина Бабел е супер полезен след като влезе като смяна. И тези които казват че мястото му е на върха на атаката не са много прави. Защо да не е полезен като крило? Не можел да изпълнява дефанзивни функции, е примерно Роналдо или Робен да не би да могат. Давам пример с 2 крила на шампионски отбори, Челси преди няколко години и Манчо преди 1. Пък и един Черноработник на фланга стига, имаме си Каут. Ако бяхме Италиански тим по може, ама в Англия се играе за победа..по добре 2-1 отколкото 0-0..С Малко повече издръжливост и сила Бабел ще е перфектното крило, центриране има..вижте кой центрира перфектно за да може след 210 минути мъки да вкараме на Стандард, е наистина може да работи над това, но центрирането е повече приоритет на бековете! Сега ще ме сметнете за луд, но наистина е така...съименника му от Уелс, Гигс никога не е можел да центрира, Роналдо също не е много добър в това, а за Робен,Меси,Хлеб и т.н да не говорим, че ми става смешно, това че основната задача на крилото да центрира е глупаво. Още повече че в атака са ни Торес и Кийн които не могат да играят с глава..доколкото си спомням Торес вкара само 1 гол с глава миналата година. Крилото трябва да е или много бърз или по-мощен, и да дриблира добре, също и добър удар трябва да има. Тези качества Бабел ги има. Може само да работи над физиката, но това е поправимо, много пъти хилави играчи са ставали машинки..А за нападател е смешно. Няма т.н финишинг..просто не го виждам той да ни завършва атаките. Вярно има добър удар от средна и далечна дистанция, но това може да го прави и от крилото, тръгва от ляво, и с десния шутира, няколко пъти го показа миналия сезон, срещу Челси казвате че е играл добре като нападател, което за мен е пълна измислица. Да го видяхте да влезе в наказателното поне веднъж? Аз видях 2 опасни удара от далечко, и нялокко слизания по фланга..личи си че го влече крилото, явно там се чувства най-добре. Някой ще кажат в Аякс играеше като нападател...не е вярно..в Аякс си беше крило, Хунтелаар изпълняваше функцията на нападател а Бабел играеше по двете крила, сега от дясно или ляво незнам къде повече е играл, защото не съм гледал чак толкова мачове на Аякс, но съм го виждал в добра светлина и на двете крила..

В момента се сещам поне за 5 гола на Торес с глава(миналия сезон),но не тук е мястото да се обсъжда това.Бабел му липсва по-скоро баланс(който сякаш става все по-зле от мач на мач).Спъва се в топката или прави разни такива изпълнения доста често,но това се коригира с игра,която той не получава често.Лично за мен мястото му е вдясно,Риера добре се справя и с атака,и с защита, докато Каут и Арбелоа изпълняват в повечето мачове абсолютно дефанзивни функции(изключваме головете на Каут,които този сезон са повечко от обичайното),иначе Дирк прави добра преса,но спокойно Бабел може да играе всеки мач по 30 мин поне(така и Каут ще почива и ще е по-полезен следващите мачове).Сега например не виждам смисъл Каут да играе с Болтън и Нюкасъл,при положение че защитата и на двата отбора(особено Нюкасъл) не е на топ ниво,Бабел няма да има проблем с нея.

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
Да пали към Холандия.

Аргумент?

Аз пък мога да кажа, че Бабел в някои случаи, а и срещу Тотнъм конкретно имаше такива отигравания, когато топката му беше просто залепена за крака, никой не можеше да му я вземе. Ел Жар също има такива изблици. Друг е въпроса, че Бенитез не играе с нито един от двамата отдясно.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Kuyt
Аргумент?

Аз пък мога да кажа, че Бабел в някои случаи, а и срещу Тотнъм конкретно имаше такива отигравания, когато топката му беше просто залепена за крака, никой не можеше да му я вземе. Ел Жар също има такива изблици. Друг е въпроса, че Бенитез не играе с нито един от двамата отдясно.

Аргументи няма, просто не ме кефи. :sarcastic:

Сериозно - както писах и преди месеци, за мен Бабел и до ден днешен не е показал нищо съществено, което поне малко да го прави такъв талант, какъвто бива определян от голяма група фенове на нашият велик отбор. Не искам да съм в ролята на хейтър или вечната опозиция, но ако човек не гледа футбол, а чете предимно нашия форум, наистина би си помислил, че Рафа държи на скамейката следващия Ван Бастен (тук съм сигурен, че моя любим анимационен герой SwedeN би казал, че Бабел е нещо средно между Ван Бастен и Гулит, само че по-бял). Не виждам този играч да има бъдеще на "Анфийлд", освен ако не си промени играта коренно, което ме съмнява. Дотогава - резерва за по 10-15 минути, които са му единствени винаги - направи 2 дрибъла и после изчезне от "картата".

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
Аргументи няма, просто не ме кефи. :sarcastic:

Сериозно - както писах и преди месеци, за мен Бабел и до ден днешен не е показал нищо съществено, което поне малко да го прави такъв талант, какъвто бива определян от голяма група фенове на нашият велик отбор. Не искам да съм в ролята на хейтър или вечната опозиция, но ако човек не гледа футбол, а чете предимно нашия форум, наистина би си помислил, че Рафа държи на скамейката следващия Ван Бастен (тук съм сигурен, че моя любим анимационен герой SwedeN би казал, че Бабел е нещо средно между Ван Бастен и Гулит, само че по-бял). Не виждам този играч да има бъдеще на "Анфийлд", освен ако не си промени играта коренно, което ме съмнява. Дотогава - резерва за по 10-15 минути, които са му единствени винаги - направи 2 дрибъла и после изчезне от "картата".

Момчето може и като резерва. Добър е, това си личи, а че е як - това е всеобща истина. Срещу Марсилия им взе акъла с мускули на ония ниските. :sarcastic:

Все пак мръсилия не са в ПЛ. Бабел трябва да се развива бързо, може да не е от този вид играчи. :) Но е добър.

 

Нали ти казвам има моменти, когато може да си помислиш, че е от световна класа. И ако те бяха по-често - много добре щеше да е.

Има обаче и моменти, когато направо ми къса нервите(има и други играчи които го правят, не ме атакувайте ;) ), заради това, че мине покрай един и се навре в трима. Или има възможност да стреля, а той подава и обратно!

Ако бе по-"интелигентен" много щеше да го обичам, повече и от сега. Дано да продължи да работи усилено и скоро да го виждаме титуляр на мястото на някой друг, не задължително крило.

 

А пък ако не успее във футбола може да се пробва с музиката! :sarcastic: :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-BaBy

Бабел уверен, че Ливърпул ще вземе титлата

 

http://prikachi.com/files/451300M.jpg

 

„Трябва да продължим да взимаме дербитата срещу отборите от топ четири“, надява се нападателят на мърсисайдци

 

Райън Бабел заяви, че вярва в шансовете на Ливърпул да спечели титлата във Висшата лига през този сезон. Мърсисайдци са на първо място във временното класиране с равен брой точки с Челси и в събота гостуват на Болтън в мач от поредния кръг на първенството.

 

„Можем да станем шампиони, но трябва да продължим да се представяме постоянно във всичките ни предстоящи срещи. Важно е да печелим дербитата, които ни остават до края. Вече бихме Челси и Юнайтед, а сега остава Арсенал. Атмосферата в отбора е страхотна и ако се опазим от контузии, можем да триумфираме с титлата“, заяви Райън Бабел пред британските медии.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост DwAyNe WaDe

Babel: I've Shown Enough Patience

 

 

Ryan Babel is desperate for more first-team opportunities at Liverpool - but insists he is not thinking about leaving the club.

 

Manager Rafael Benitez has rotated his squad less often recently, meaning fringe players like Babel are getting fewer starts.

 

"The rotation system is a thing of the past and I'm one of the victims of that," the 21-year-old told Dutch magazine Sportweek.

 

"The team is winning a lot, so you don't alter things just like that.

 

"Each season has about 60 games. 'I must work hard and wait for my chance,' is what you hear, but I've shown enough patience. I want to play.

 

"You get better and develop when you play. On the bench, nothing happens. Of course I'm disappointed when I don't play, that seems clear to me."

 

The Holland international has no intention of quitting Anfield, though.

 

"I don't want to go," he said. "My contract runs until 2012. I don't give up that easily."

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool Fan`

Бабел: От пейката няма да стана по-добър - искам да играя

 

 

Нападателят на Ливърпул Райън Бабел оябви, че отчаяно иска да играе повече мачове като титуляр за мърсисайдци. Холандецът обаче настоя в същото интервю, че се чувства щастлив в своя клуб и не мисли за напускане. От началото на сезона Бабел стана жертва на по-малкото ротации в отбора на Рафаел Бенитес и изпадна от титулярния състав за сметка на Алберт Риера. 21-годишният холандец обаче сподели, че дава всичко в тренировките, но вече думите на Бенитес да запази спокойствие не го топлят.

 

"Ротационната система вече е в миналото и аз съм една от жертвите на това. Отборът печели много и е нормално мениджърът да не прави много промени. Всеки сезон има 60 мача. Често чувам, че трябва да работя усърдно и да чакам своя шанс, но мисля, че показах достатъчно търпение. Вече искам да играя. Не ставаш по-добър играч и не се развиваш, когато не си на терена. На пейката не се случва нищо. Разбира се, че съм разочарован, когато не играя. Но не искам да напускам клуба си. Имам договор до 2012 година тук и не мисля да се отказвам", заяви Бабел пред холандското спортно издание "Sportsweek".

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
Мисля че е време Бабел да бъде пробван като централен, а Кийн зад него.лично мое мнение

:good:

Трябва да стане, може и с Каут да го пробват, защото е по-здрав физически от Кийн.

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

за 10те минути прекарани на терена във вчерашния мач,рапунгела имаше повече опасни удари към вратата от кийн....

Link to comment
Сподели другаде

Гост DANTE

то4но така....време е да се задържи малко пове4е на терена...особено срещу слабаци като тия от снощи...има скорост и финт да минава по трима и после може да стреля и да подава...срещу сериозни отбори може и да не мине, но срещу такива би трябвало да е твърд титуляр.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...