Jump to content

Лукас Лейва


Гост shicola

Препоръчан пост

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

То не бе една,то не бяха две контузиите,които го вадеха за над 4,5 месеца.Разказа му игра.А имаше един период,в който не просто не виждах как ще започнем без него мач

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Интер чака разрешение от Ливърпул, за да вземе Лукас Лейва

 

 

 

http://www.novsport.com/content/pics/5770161.jpg

 

Ръководството на Интер очаква потвърждение от мениджъра на Ливърпул Юрген Клоп за привличането в клуба от Милано на бразилския полузащитник Лукас Лейва през зимния трансферен прозорец, съобщава „Футбол Италия“.

 

29-годишният футболист вече е дал съгласието си да играе за Интер през пролетта под наем.

 

От италианския клуб опитват да привлекат бразилеца от няколко години, но до трансфер така и не се стига.

 

Според информацията в Интер се надяват сега всичко да приключи успешно, като разчитат на това, че агентът на Лейва е близък с новото клубно ръководство.

Link to comment
Сподели другаде

Няма да се изненадам ако пък ние вземем Кондогбия под наем като част от сделката.Французина не е много харесван на Сан Сиро и имаше спекулации за него в посока Ливърпул.

Link to comment
Сподели другаде

Не смятам, че Лукас иска да напусне на всяка цена Ливърпул. Доказвал е нееднократно, че има ли желание от страна на клуба, той ще е верен. Смятам, че без да имаме подготвена смяна не трябва да го продаваме. Но отново, това си го решава ръководството.

И на мен ми е страшно симпатичен с цялостната си всеотдайност към клуба.

Link to comment
Сподели другаде

Адски посредствен и слаб футболист е Лукас Лейва.

 

Това момче, ако го попитате и той няма да ви каже как е станал професионален футболист. За мен е пълна загадка. Явно на някои хора късмета ги спохожда доста в живота.

Лукас е футболист на Ливърпул от почти 10 години, от начало Рафата го използваше за ротация във важния сезон 2008-2009 (тук го отдавам като грешка на Бенитес), всички помните тогава колко равни мача имахме този сезон и на практика те ни лишиха от титлата.

Както си говорихме , това момче от 10 години е на едно и също ниво, а играеше с играчи от световна величина като: Джерард, Алонсо, Масчерано, Торес, Суарес и други. Нищо не прихвана от тях.

Изключително бавен, закъснява за единоборствата, няма футбол в него, струва ми се плах и страхлив, прави малоумни нарушения около наказателното поле от което страда отбора (миналия сезон срещу Борусия в Лига Еврпоа, тази година като гости на Челси в последните минути, добре че тогава Лондончани не се възползваха, мачът срещу Тотнъм за Купата на Лигата с дузпата която направи, грешката срещу Лестър). Това са факти от последния и този сезон. За предишни сезони съм му забравил тъпите грешки.

Единственото ми обяснение, че се намира в отбора, е да запълва дупките.

Мнението на Джерард за него е изключително положително. Сещам се, че в книгата си той пишеше, че Лукас е добро и трудолюбиво момче. Някои ще кажат, че е всеотдаен, еми и аз (и повечето от вас) да взимат по 50 хилки на седмица ще се скъсваме да се доказваме и да даваме всичко от себе си.

Мнението може да е негативно, но това е самата истина. Не желая да влизам в спорове с тези които го харесват.

Link to comment
Сподели другаде

Безсмислен трансфер. Сезонът е дълъг, нищо не се знае. Може да се наложи да извадим Лейва от нафталина в даден момент. Отборът не печели нищо от транфер в този момент на бразилеца. Дано поне това даде по-големи шансове за изява на Груич, ако не го дадем и него под наем някъде.

Link to comment
Сподели другаде

Един по един си отиват "верните кучета".

Без да блести Лукас е един невероятен боец отдаден на каузата Ливърпу, никога не поставил собствените си интереси над тези на клуба.

На мен определено ще ми липсва неговото присъствие, дали на пейка като алтернатива,дали на терена като себераздаващ се.

Последния от играчите на Рафа... :(

Link to comment
Сподели другаде

Жалко ако си замине така глупаво. Ако не му се вземе заместник не намирам логика в подобен ход от щаба. Ще ми липсва това момче, макар че в последните сезони не е нищо особено, но за да подпомага отбора в критични моменти си бе добре. Още помня как Бенитез го защитаваше пред медиите и държеше него до последно. Наистина в един период от време, Лукас се бе превърнал в един от най-стабилните ни играчи в центъра на терена. Успех му пежелавам в бъдещите начинания!

Link to comment
Сподели другаде

Харесвам Лукас, но просто неизбежното се случва.

Видно е, че Клоп гради нов, млад отбор.

Което мен ме радва, защото е знак за дългосрочен план, а не - юруш за две години да станем шампиони ипосле - беж!

Аз продължавам да вярвам твърдо в Клопо!

Link to comment
Сподели другаде

Реално погледнато, единственото, което Лукас има е футболен интелект. Затова и се задържа толкова дълго време в отбора. Единственото постижение на Дядката е, че му намери правилното място, защото Бенитес въпреки, че го доведе, не можа да извлече максимума от него. При Далглиш също беше на изключитлено ниво до онзи злополучен мач с Челси за купата на лигата, който незнайно защо трябваше да се играе 48 часа след мача за първенство, а Лукас беше единственият от десетте полеви играчи, който беше титуляр и в двата мача (поради нямане на някой друг към момента) ...

 

Ако с тази си физика, вечно закъснелият за всяка ситуация Джан имаше футболната мисъл на Лукас, щеше да е като Виейра.

Link to comment
Сподели другаде

То си бе ясно,че на лятото(изтича му договора)ще се раздели отбора снего,но точно в този момент, на полусезона,не ми става ясен този ход-кво закъсали сме за няколкостотин пари от наем за 1/2 сезон ли,що ли?Имаме мачове -даже още от утре започва един цикъл,кадето му виждам мястото заедно с разни юношки и още 2-3 от основните може да запише не малко минути,a сезона е дълъг, не сме отпаднали от нито една надпревара,Клопо май няма на мерение да прави сериозни трансфери,контузиите следват една след друга,дано си е направил правилно сметката!

Link to comment
Сподели другаде

Реално погледнато, единственото, което Лукас има е футболен интелект. Затова и се задържа толкова дълго време в отбора. Единственото постижение на Дядката е, че му намери правилното място, защото Бенитес въпреки, че го доведе, не можа да извлече максимума от него. При Далглиш също беше на изключитлено ниво до онзи злополучен мач с Челси за купата на лигата, който незнайно защо трябваше да се играе 48 часа след мача за първенство, а Лукас беше единственият от десетте полеви играчи, който беше титуляр и в двата мача (поради нямане на някой друг към момента) ...

Освен футболен интелект (което изобщо не е малко), е силен в единоборствата, печели високи топки и е биткаджия отвсякъде....качества, които са малко кът в нашия отбор от доста години и точно заради това Лукас е в отбора. А и в тия си качества примерно превъзхожда Хендо.

Съмнявам се, че ти можеш да изброиш повече от 2-3 качества с които Хендо превъзхожда Лукас.

 

Иначе по предния сезон някой беше постнал тук във форума мисля статистика, която показваше, че с Лукас в отбора процентно имаме най-много победи, тоест когато той играе печелим най-често. Периодът започваше от неговия първи мач с отбора, тоест 7-8 сезона.

 

Ако с тази си физика, вечно закъснелият за всяка ситуация Джан имаше футболната мисъл на Лукас, щеше да е като Виейра.

Тук си прав. Джан е много глупав футболист. Днес си пролича за пореден път.

Link to comment
Сподели другаде

Задето имал 1-2 стабилни сезона и го държахме толкова много време.После защо Ливърпул е на това дередже последните 7-8 години.

Да ти изброя ли къде къде по-сериозни грешки имаме в тая насока.В никакъв случай Лукас не е Големия грешник.

Без напъване се сещам за поне 20 некадърника минали през отбора по времето на бразилеца.

Лейва не е блестящия футболист,но има много достойнства които го държаха в отбора в период който нямамхме кой знае какви изисквания и очаквания.

И да,в сегашната ситуация вече не отговаря на изискванията ни.Но определено е от играчите които заслужават уважение и респект.

Link to comment
Сподели другаде

Лукас седя много време защото не мрънка като не играе и го ползват за запълване на дупки заради опита който има... това е... не помня някога да е бил основен футболист... въпреки че с нашите хиляди контузии бая поигра... и също заради факта че отдавна нямаме дефанзивен халф в отбора освен него

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Лукас Лейва

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...