Jump to content

Лукас Лейва


Гост shicola

Препоръчан пост

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост oZZy

При нас направи два или три мача (вкл предсезонните), в които игра ДМ. На всички ни хареса, това бяха и първите впечатления от престоя му при нас. Но споменът ми е смътен, погледни в коментарите след мачовете от предсезонната или първите няколко кръга. В Леверкузен, гледах няколко мача, заради Сами като тренер и там си играеше ДМ. И най-вече, човекът, когото питах, фен на Байрям и яко следящ всички отбори от Бундеслигата, след като се разбра, че сме го купили, каза, че е супер момчето и играе на няколко позиции, основно ДМ. В Байерн има 6 мача, тъй че едва ли е достатъчно за изводи. Пък сега някой да тръгне да ми обяснява, че следи всеки мач на втория отбор на Байерн, ще ми дойде малко претрупано. Освен това в повечето сайтове ДМ му е секъндари позишъна. Чак след това идват бек изпълненията. Сигурно има резон да е така.

и аз мисля, като Kolyo, въпреки, че честно май не съм гледал или не си спомням предсезонните мачове, но от както почна сезонът нямам спомени да е играл ДМ. Та докато не го видим и не покаже, че е по-добър от Лукас, няма смисъл да го броим като 100% сигурен заместник на бразилеца. То Лукас освен във форума, не е и май много харесван от тренерите. Досега всички му търсиха заместник (Чарлито, Мейрелеш, Алън, Поулсен) и винаги се случваше така, че Лукас като влезе във форма и си печели титулярното място без проблем. Факт е, че се контузва често и когато не е във форма, е ужасен, но според мен е незаменим към момента, просто защото няма по-добър ДМ от него в тима и преди да бъде разкаран и продаден за смешна сума на 27 год с предполагаеми най-добрите години пред себе си, трябва да се намерят 2ма по-добри от него, а както написах с тая успеваемост с трансферите, Лукас може да си иляди до пенсия. Е Брендището винаги може да измисли нова схема без ДМ де :sarcastic: Лукас е като Шкърта, всички (или поне 99%) знаем, че не става за Ливърпул, ама като идват такива като Ловрен, ще си седи и ще си играе титуляр....

Както написах след Тотнъм миналата година, 3ката в центъра за следващите 5 години трябва да е Лукас-Алън-Хендо, 3мата играят перфектно заедно, ама това беше за 4-3-3, той Брендо взе пък, че смени схемата, а уж тази му беше любима.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Лукас не трябва да си ходи в този момент. Няма смисъл, след като видяхме какви ги надробихме без него и то не конкретно заради липсата му, а заради липсата на изявен дефанзивен халф. Дано остане поне до лятото, тогава да се търси друг, който да е по-добър.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

Лошо, лошо. Не е световна класа, но към момента върши перфектна работа. Има си кусурите, но по-добър на неговия пост нямаме. Не знам Джан как ще изглежда на тази позиция. Като знам че и ще го дадем без пари и още повече почвам да се ядосвам.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ready2kill
Liverpool manager Brendan Rodgers has ruled out letting the midfielder go in this transfer window source:ESPN

 

Дори и да иска да си ходи, то ще бъде лятото. Сега не виждам как ще се разделим с него набързо-набързо. А ако играе често до края на сезона може да си промени мнението. Наистина в момента е във форма и върши добра работа.

Link to comment
Сподели другаде

https://www.facebook...&type=2

 

Искате да кажете, че този човек иска да си ходи? Поведението му казва друго...такава радост при гола...

 

Подкрепям напълно казаното. Освен това, в дадения линк не виждам никъде цитат и думи на Лукас само се казва,че е заинтригуван,но по тази логика могат да кажат всичко, без да има реален източник. В "новината" се преразказва отговорът на Роджърс пред журналистите за бразилеца и останалото са свободни съчинения. В Лукас нямам никакви съмнения, а и той не трябва да има в отбора. Задържахме го след тежката контузия и слабата му форма вместо да го пратим някъде за жълти стотинки,така че уважението го има и от двете страни.

Link to comment
Сподели другаде

Гост maik05

Аз не съм го харесвал през годините,но сега ни е много нужен,още повече върши перфектно работата си на терена и не прави много фалове,както по-рано.Ако го продадем сега за мен е глупост равнозначна все едно да купим пак Яго Аспас.

Link to comment
Сподели другаде

Гост the kop

Лукас е много ценен за отбора. Ако ще го продават първо трябва да се осигури някой истински ЗВЯР дефанзивен халф или да се види как Джан ще се представи на тази позиция , която по принцип му е истинската.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
Гост oZZy

"He had a slight problem with his adductor - that's why he missed the last game [at Bolton].

"He felt it again there, so we'll see what the scan says on that."

Някой има ли идея, сега това може ли да е сериозен проблем или.....

Да не е скъсал само пак връзки, че отече работата.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

Не знам дали е скъсал връзки, но отсъствието му в момента ще повлече много неприятни последици. Надявам се всичко да се размине и още другия мач да е на линия.

Link to comment
Сподели другаде

Гост bgscouser

Някой има ли идея, сега това може ли да е сериозен проблем или.....

Да не е скъсал само пак връзки, че отече работата.

По информацията поне според мен, или е почувствал напрежение в областта на аддукторите или по-лошото, получил е растежение.Можем само да гадаем докато не излезе официална информация.Предполагам ,че ако контузията му е от това естество ,няма да можем да го използваме срещу Тотнъм...

Link to comment
Сподели другаде

Гост Simply Red

Ако е разтежение (на каквото ми приличаше),то минимум 3-4 седмици не му мърдат. Тези контузии са изключително коварни,тъй като изискват пълна почивка и е сравнително трудно да се предвиди периодът за възстановяване. Все пак днес Лукас трябва да се подложи на по-обстоен преглед. Стискаме палци да е нещо дребно и смяната да му е била по-скоро превантивна. За мен поне при всички положения ще пропусне двубоя с Тотнъм,каквито и да са резултатите. Мачът идва твърде бързо за него...

Link to comment
Сподели другаде

Гост bgscouser

Ако е разтежение (на каквото ми приличаше),то минимум 3-4 седмици не му мърдат. Тези контузии са изключително коварни,тъй като изискват пълна почивка и е сравнително трудно да се предвиди периодът за възстановяване. Все пак днес Лукас трябва да се подложи на по-обстоен преглед. Стискаме палци да е нещо дребно и смяната да му е била по-скоро превантивна. За мен поне при всички положения ще пропусне двубоя с Тотнъм,каквито и да са резултатите. Мачът идва твърде бързо за него...

Лично аз бих подложил под въпрос работата на медицинския ни екип в подобни моменти.Нямам представа дали на тренировка или в мача с Уест Хям е почувствал нещо.Предполагам ,че Лукас е оставен извън групата за мача с Болтън именно поради тази причина и напълно оправдано.Не знам защо обаче трябва даден играч на бъде пускан в игра след съмнения и предпоставки за подобна контузия.Също така е възможно бразилеца да не е загрял достатъчно добре преди вчерашния мач.Знаем какво се случи със Стъридж ,при него беше също растежение ,но в различна област на бедрото.Тези травми са изключително опасни особено като това при Лукас,тъй като могат да станат хронични и тогава се разглежда като "футболна болест".

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Проблемът не е толкова в отсъствието на Лукас, а в това, че или Ловрен ще заеме мястото на Джан, а турчинът ще заеме ролята на Лукас, или Алън ще влезе като директна смяна за Лукас, което лично според мен, е най-лошият вариант за отбора в момента.

 

Тоест, ако имахме адекватен защитник, който да поеме ролята на Джан в защитната тройка, тази контузия нямаше да е от голямо значение за отбора и неговото представяне.

Link to comment
Сподели другаде

Гост sinner

Да,но все си мисля,че Ловрен в защитата и Джан в средата би било по-добре,отколкото да гледаме Алън.А и мисля,че имаме нужда от хладнокръвието,физиката и като цяло качествата на Емре в средата.

Link to comment
Сподели другаде

Гост liverpool_ynwa

Джо Алън си е изпял песента за отбора - сега е момента, в който Ловрен да влезе в защитата и да си заслужи мястото, и парите похарчени през лятото за него, като Джан преминава в центъра до Хендо. Все още смятам, че Ловрен има какво да даде на отбора ни, но сега е момента да го покаже.

Link to comment
Сподели другаде

Гост MakEto

Ако трябва Миньоле да играе на мястото на Лукас ..само да не е Алън.

Дано БР наистина пусне Емре халф и измисли някакъв вариант отзад.

Link to comment
Сподели другаде

Гост oZZy

миналата година пак така Лукас се контузи и се скапа работата, та точно тогава Брендо върна Джерард пред защитата и след 1-2 трагични мача на Стиви нещата потръгнаха. Дано и сега измисли нещо. Може да тръгне пак да върти схемата, че то досега стабилните игри и центъра се крепяха на Лукас. И аз смятам, че трябва да се пробва Джан, тъкмо да разберем става ли за дефанзивен или не. Видно е, че Алън не става, а Стиви няма за кога пак да го въртим.

 

Полузащитникът на Ливърпул- Лукаш Лейва ще отсъства от терените около месец, съобщава „Гардиън".

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Лукас Лейва

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...