Jump to content

Лукас Лейва


Гост shicola

Препоръчан пост

  • Replies 1,3k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост мойсей
Ако е истина(дано да е) му пожелавам приятен път.

Статията е преведена грешно. В статията се казва, че Лукас би искал да иде в Атлетико за в бъдеще, НО сега се чувства добре в Ливърпул.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
Гост FlaSk4o

Limited Lucas to consider Liverpool future

Lucas Leiva has hinted that he may have to leave Liverpool to revive his international career.

 

The former Brazil Under-20 captain played his part in Liverpool’s stunning 4-1 demolition of Manchester United on Saturday, yet he still remains a bit-part player for The Reds.

 

Fighting with Xabi Alonso and Javier Mascherano for a midfield slot, Lucas has often suffered the chop as a result of some less-than-impressive displays.

 

Despite costly contributions at Wigan and Everton in particular this season, the Brazilian still believes he deserves more starts for the Anfield club.

 

Having won the bronze medal at the Beijing Olympics last summer Lucas was only called up twice by Brazil in 2008, and the former Inter target admits he might need to consider his international future.

 

“I consider that I play a lot, but the internal competition is very high,” Lucas told Folha.

 

“The situation doesn’t worry me right now because my objective has always been to be playing in order to be back with the national team.

 

“Once the season is over I will see what the best option is for me. Everybody wants to be playing in the World Cup and I will push to have this chance.

 

“You have to play all the time if you want to be called up.”

 

Far from blaming Rafa Benitez for his current situation, Lucas appears to be mystified by coach Carlos Dunga’s decision not to call him up.

 

“I can hardly explain what happened, but Dunga makes his own decisions.

 

“I was in the squad in the last four World Cup qualifiers and played against Bolivia, during which the team didn’t play well.

 

“I believe that I’m part of a list of 30 or 40 players, but I’m out of the 22-men squad.”

 

На батко убавеца, беж да те няма :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост dandio

първо казва горното

и после долното за офиц сайт

 

LUCAS: I'LL EARN YOUR TRUST

 

Lucas Leiva today spoke of his determination to earn the trust of every Liverpool fan following arguably his best performance of the season against Manchester United.

 

http://www.liverpoolfc.tv/images5/090314-046-man_utd_liverpool_man_utd_united.jpg

 

 

The Brazilian earned chants of appreciation from the travelling Kop for his midfield display in the 4-1 victory at Old Trafford.

 

"I think I'm improving and I have more confidence every day," the 22-year-old told Liverpoolfc.tv. "The team is playing well too, which also helps. Everyone is on fire - all these things help me.

 

"I don't think about what some of the people say. I have to concentrate on the team. Rafa always gives me a lot of confidence.

 

"I know some people don't trust me yet but I will try to show them my quality, and I think I've now started doing that.

 

"When you have games in a row you get more confidence. You get some rhythm. It is more difficult when you play just one or two games a month but I have to work hard, try to improve every day and try to get to my best level."

 

Lucas partnered Javier Mascherano this weekend in the absence of the injured Xabi Alonso.

 

The former Brazil U20 captain revealed how both players had helped him through an up and down campaign.

 

"They help me a lot. Javier is my roommate, so we are always talking," said Lucas.

 

"He and Xabi Alonso have a lot of experience and they've won a lot of titles already. I am trying to improve with them, and also with Stevie - he helps me a lot.

 

"They tell me to play with confidence and that I have quality."

 

Meanwhile, Lucas believes Saturday's result will have been noted around the world - including his homeland.

 

"Everyone in Brazil knows how massive this game is and I know for sure my family will be proud," he said.

 

The result leaves Liverpool four points behind United, who have played one game fewer - and Lucas insists he and his teammates still believe they can win the title.

 

"The atmosphere is nice at the moment because we beat United twice and also beat Chelsea twice. Now we are still in the race. We know it's difficult but it's not impossible, so we have to keep going," he said.

 

"We now have a four-point gap. We have to win our games but they do also. This result and the Real game have given us a lot of confidence.

Някак не ми се връзват изказванията "искам да напусна" и "искам да спечеля доверието" :D :P

Link to comment
Сподели другаде

Гост shicola

Лукаш се оглежда за нови възможности

 

 

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/2009_12/images/00163186.jpg

 

 

 

 

Лукаш Лейва предупреди Рафа Бенитес, че може да напусне Ливърпул, ако не попада редовно в титулярния състав на „мърсисайдци”. Халфът признава, че е щастлив на „Анфийлд”, но иска да прекарва повече време на терена. Той беше изваден от националния тим на Бразилия тази седмица и се страхува, че няма да може да си върне мястото, ако не играе главна роля в Ливърпул. На Лукаш обаче му е трудно да се наложи в присъствието на футболисти като Стивън Джерард, Чаби Алонсо и Хавиер Маскерано.

 

„Борбата за местата в титулярния състав наистина е жестока. Ситуацията не ме притеснява особено, но моята цел винаги е била да играя, за да бъда викан и в националния отбор. Само сезонът да приключи, ще видя коя е най-добрата възможност за мен. Догодина има световно първенство и не искам да изпускам шанса да участвам”, заяви Лукаш Лейва. Селекционерът на Бразилия Дунга не включи халфа в тима си за мача с Еквадор в края на месеца.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-The-Best
Лукаш се оглежда за нови възможности

 

 

http://img2.sportal.bg/new/uploads/news/2009_12/images/00163186.jpg

 

 

 

 

Лукаш Лейва предупреди Рафа Бенитес, че може да напусне Ливърпул, ако не попада редовно в титулярния състав на „мърсисайдци”. Халфът признава, че е щастлив на „Анфийлд”, но иска да прекарва повече време на терена. Той беше изваден от националния тим на Бразилия тази седмица и се страхува, че няма да може да си върне мястото, ако не играе главна роля в Ливърпул. На Лукаш обаче му е трудно да се наложи в присъствието на футболисти като Стивън Джерард, Чаби Алонсо и Хавиер Маскерано.

 

„Борбата за местата в титулярния състав наистина е жестока. Ситуацията не ме притеснява особено, но моята цел винаги е била да играя, за да бъда викан и в националния отбор. Само сезонът да приключи, ще видя коя е най-добрата възможност за мен. Догодина има световно първенство и не искам да изпускам шанса да участвам”, заяви Лукаш Лейва. Селекционерът на Бразилия Дунга не включи халфа в тима си за мача с Еквадор в края на месеца.

 

Нееее недей да му предложат 300 000 паунда седмична заплата само да не си тръгне, какво ще правим без него за никъде не сме без този феноманелн играч

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Гост halimi

За мен лукас е добър още е млад и събира Талант и се развива и с новата си прическа е по як , и променете това Лукас и лейва

(Лукас Лейва) :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост FTorres

То знае ли човек , какво може да стане.Ако го оставим за една година от това човече може да стане гладиатор.

То преди и Арбеола много не го харесвах ама вижте тоя сезон кво прай,същото и за Бенаюн .... Иначе какви и качества да има ,мисля че е по добре да е Лукас Лейва.Това е много неуважително, то хубав майтап е ама да е Лукас Лейва.То ако е така да вземем да прекръстим половиния отбор: Райън и Бабел , Андреа и Досена, Филип и Деген и т.н. може да е по яко. Да ви кажа Лукас още не е спечелил сърцето ми, но с мачове (каквито и да са) се придобива самочувствие и опит. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Гост ultra_LIVERPOOL
Само не можах да разбера Лукас или Лейва вкара гол номер 500 за Ливърпул в Европа :whistling: ?

 

и 2мата, като и Есиен взе дейно участие.

 

Иначе в Атлетико на момчето ще му пасне, може да го трампим за някой, примерно кинти+Лукчо за Агуеро :spiteful:

 

Мечтател съм нали :sarcastic: :suicide2:

Link to comment
Сподели другаде

Гост gogoatoma
и 2мата, като и Есиен взе дейно участие.

 

Иначе в Атлетико на момчето ще му пасне, може да го трампим за някой, примерно кинти+Лукчо за Агуеро :spiteful:

 

Мечтател съм нали :sarcastic: :suicide2:

Ама чакай сега... Последно кой ще минкаме - Лукаш или Лейва? :sarcastic: Почнах да се бъркам! :sarcastic:

 

А сега сериозно - да им хареса в Испания!

Link to comment
Сподели другаде

Гост dandio
Ама чакай сега... Последно кой ще минкаме - Лукаш или Лейва? :sarcastic: Почнах да се бъркам! :sarcastic:

 

А сега сериозно - да им хареса в Испания!

Лукас е като играе добре

Лейва е като играе зле

 

;)

Link to comment
Сподели другаде

Гост FlaSk4o
И колко предлагаш да ни доплатят от Атлетика за това менкане :greeting:

 

Аз си мисля, че Атлетико ще ни вземат по-малко пари за Агуеро, ако не им даваме Лукчо :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост wins

Или да го дадем под наем в някой по-малък отбор да се обиграва , защото според мен на този етап няма място в отбора , освен като 2ра резерва :thumbsup: . Или направо да го продаваме или да е заедно с някой оферта през лятото :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN

Той няма място в резервите камо ли в първия отбор.Как такива хора стават футболисти и то на клубове като Ливърпул умът ми не го побира.

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Лукас Лейва

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...