Jump to content

Снукър


Гост DwAyNe WaDe

Препоръчан пост

Селби гледаше на кръв срещу Робъртсън и изобщо не съм убеден, че феновете на ракетата ще получат отмъщението, което толкова много желаят. Световното е супер интересно и един играч не "спасява" абсолютно нищо.

Link to comment
Сподели другаде

Кой ти е любиемеца.Ясно е само че не е Да Рокет :)

Не съм фен на никой конкретно, наслаждавам се на играта. Играчите на които симпатицирам са доста и да, ракетата не е сред тях.

Link to comment
Сподели другаде

Да О'съливан или е любимец или е силно недолюбван,но никога не може да е безразличен на хората

Не, за нямам нищо против ракетата, много ми е приятно да гледам безбройните му интервюта и тъториъли, които дават по Евроспорт и коментарните студиа по ББС, когато отпадне рано от световното. Просто харесвам много повече тактическите битки, отколкото 10 минутни фреймове. Главната причина да не му симпатизирам обаче са неговите фенове, които при всяко негово излизане на масата създават усещане, че играчите се намират в бар или на стадион.

Напоследък и новите коментатори по българския Евроспорт са луди негови фенове и непрестанните хвалебствия по негов адрес създават лошо впечатление. Днес един се изцепи с определението, че когато Осъливан бил в настроение никой не можел да го спре.

Link to comment
Сподели другаде

Ами това за настроението,не е никак дълече от истината.През цялата си кариера,най-големия му съперник е бил самият себе си.Когато се пребори с вътрешните си демони никой не е в съсътояние да го спре.

Link to comment
Сподели другаде

Селби и Хигинс примерно доста често са го спирали.

 

Не, за нямам нищо против ракетата, много ми е приятно да гледам безбройните му интервюта и тъториъли, които дават по Евроспорт и коментарните студиа по ББС, когато отпадне рано от световното. Просто харесвам много повече тактическите битки, отколкото 10 минутни фреймове. Главната причина да не му симпатизирам обаче са неговите фенове, които при всяко негово излизане на масата създават усещане, че играчите се намират в бар или на стадион.

Напоследък и новите коментатори по българския Евроспорт са луди негови фенове и непрестанните хвалебствия по негов адрес създават лошо впечатление. Днес един се изцепи с определението, че когато Осъливан бил в настроение никой не можел да го спре.

Мнението ми съвпада едно към едно с твоето. На мен ми беше изключително интересно да го слушам, когато беше коментатор/ анализатор по Евроспорт, казва много интересни неща, просто си е друго да чуеш човек като него да говори за играта. Голяма част от феновете му обаче са... Създава се някаква нереална истерия за пълни дреболии, свързани с него, държанието им често изобщо не отговаря на етикета на спорт (по- скоро игра) като снукъра.

За полуфинала- Селби трябва да е изключително разочарован. Вместо 7:1, третата сесия завърши 4:4. Направо съживи О` Съливан с подарени фреймове.

Link to comment
Сподели другаде

Велик ден за снукъра беше това. Полуфинали с максимален брой фреймове, а последният между шотландеца и Уилсъм беше фрейм на столетието до момента. Един път в живота сигурно се вижда това.

 

Рони О след това показа, защо е смятан за най-талантливият играч на Снукъра и защо има толкова много фенове.

Последните фреймове беше твърдо no fear около масата. Докато Селби беше точно противоположното на това.

 

Рони играеше ударите така, че дори и да пропусне удар, то той да е бил изигран със смелост, а не да е сбъркал поради предпазливост.

Голямо световно беше това, а най-хубавото е, че за финала ще се допусне публика.

Link to comment
Сподели другаде

Това наистина бе невероятен ден. Мен последния фрейм, и като цяло последната сесия, между Уилсън и Макгил(двама мои много любими играчи) така ми подейства, че засенчи напълно мача между Селби и Осъливан. Тази последна партия ще се помни много, много дълго време.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Дано сте гледали епичният финал между Робъртсън и Тръмп. Последният фрейм не е за коментиране. При 9-9 и такава драма, такъв решаващ фрейм, продължил повече от час... Рядко се вижда такова нещо. Нито един от двамата не заслужаваше да загуби.

 

http://store.picbg.net/pubpic/D9/A6/bf6bea0c878bd9a6.PNG

Link to comment
Сподели другаде

Да, това бе уникален мач, в който видяхме всичко. Първата сесия беше бърза, всяка грешка се наказваше моментално от съперника и имаше големи брейкове,а втората е причината да следя този спорт. 3 без 5 през нощта и не ми се ляга.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...

Започна тазгодишното световно преди няколко дни и още преди края на първия кръг имаме няколко стратни мачове, а и обрати. Днес Картър и Лисовски предложиха страхотна драма, а довечера ще има късен финал на Дин-Бингам, които правят епичен мач и ги прекъснаха при 9:9

Link to comment
Сподели другаде

Тази година има много фаворити за титлата. Рони е ясен, Тръмп е чудовище последните 2 години, Робъртсън е човекът в най-добра форма през последните месеци, а хора като Селби, Хигинс и Уилямс не са никога за отписване. 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Голяма пустош тук. Четвърта титла за Селби, напълно заслужена. Беше най- стабилен през цялото първенство, спечели супер тежък полуфинал с Бингам, на финала обърна Мърфи само с една сесия (втората) и после беше железен и винаги, когато Мърфи го доближаваше, Селби пак дърпаше с 3-4 фрейма. От последните му 19 финала има 17 спечелени, това казва много. Няма да се учудя да спечели още 3-4 световни титли до края на кариерата си и да се нареди сред най- великите.

Link to comment
Сподели другаде

За мен вече е сред най-великите. 🙂 Обаче не го виждам да задмине Рони по титли и рекорди. Ако може да се играе отборно по двойки техен дует ще е непобедим. Най-добрите в защита и нападение заедно. Дрийм тийм.

Link to comment
Сподели другаде

Не харесвам Селби поради ред причини, но определено си е one of the best ever. Да му е честита четвъртата световна титла.

Мърфи не знам колко фрейма загуби, след като беше пръв сред топките и все нещо се объркваше след 30-40 точкова серия. Жалко.

Link to comment
Сподели другаде

  • 11 months later...

Да напомним, че световното вече започна. Досега няма кой знае колко интересни мачове в първи кръг, както миналата година, но се очертава много интригуваш втори такъв.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...