Jump to content

Снукър


Гост DwAyNe WaDe

Препоръчан пост

1 minute ago, Stojkica said:

Това вчера между Мърфи и Магуайър какво беше според теб?

Нещо странно и необяснимо за мен. Първата сесия беше слаба, иначе снощи беше интересно, определено. Фрейм 14 беше епичен, най-много се кефя точно на такива, официално над 70 мин. Мърфи обърна до 8:7 и мача свърши, само че в полза на Магуаяр. 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, EmoRadev said:

Нещо странно и необяснимо за мен. Първата сесия беше слаба, иначе снощи беше интересно, определено. Фрейм 14 беше епичен, най-много се кефя точно на такива, официално над 70 мин. Мърфи обърна до 8:7 и мача свърши, само че в полза на Магуаяр. 

И аз съм от тези, които харесват възможно най-дългите фреймове. Там се вижда всичко. Надхитряне, много тактика и мисъл. А, ако може да се падат във вечерни сесии тези фреймове, е топ. 

Което ми напомня финала между Робъртсън и Дот през 2010-та, когато Асен Спиридонов си знаеше на къде отиват нещата и в ефир си каза как се е запасил с кило ягоди, банани, 2 кафета 3в1 и шоколад. В крайна сметка мачът свърши някъде към 3 часа наше време, без изобщо да се беше стигнало до максимума фреймове. 

На мен това световно и онова през 2008-ма са ми най-запаметените в съзнанието. Имаше и след това епични обрати през годините, но максимумът на Рони през 2008 със сигурно най-великият разбиващ удар в историята и обратът на Робо през 2010-та срещу Хигинсън са ми забити силно в паметта. 

Link to comment
Сподели другаде

Този финал през 2010 и аз си го спомням, но не и коментара. Баба ми, лека и пръст, беше дошла на гости около Великден и се срещна за първи път с това чудо, наречено Снукър, и ме гледа как зяпам през цялото време, когато не съм на училище, тая зелена маса. Толкова и хареса, че и обяснявах правила, начин на игра и т.н.. И не както на родителите ми да им отгавярам до безкрай на въпроса "това не ти ли омръзна да го гледаш?", ами вика сега трябва да играе Х топка, нали? Отговарям положително и след малко следва - "ама тя не минава"!!! 😅

Гледам в кухнята, където тя спи вечер на дивана и обикновено за да не и преча към 11 намалям звука, обръщам телевизора, нося столове и т.н.. Та бабето на финала беше решено да види развръзката на това, което последните 2 седмици беше я впечатлило и издържа до 1 и нещо. А преди си лягаше с появата в ефир на Слави.

Иначе миналата година на УК Робъртсън и Тръмп играха до 3 без 5... ама си струваше, де.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Така ми се искаше един финал Рони-Уилиамс,ама нейсе,двата кросдабъла на Тръмп убиха последния фрейма. В последно време Тръмп е неудобен за Рони. Но,в последно време Тръмп не е това,което беше,преди. Ще видим,дано Рони вземе 7-мата..

Link to comment
Сподели другаде

Много скучно стана първенството тази година. А и като цяло освен, че няма интрига, се наблюдават много по-малко кикове, флукове, ситуации с много фаулове, които да направят нещата по-интересни.

Финал ОСъливън Уилямс щеше да бъде много по-добре, защото от показаното до момента те са играчите, които допускат най-малко грешки, но Уилямс имаше ужасна първа сесия с Тръмп и не се получиха нещата, въпреки, че повече 16-15.

Link to comment
Сподели другаде

Може би най-категорично спечелената титла, която съм виждал. Във всичките си мачове Рони разгроми противниците си. 

Заслужено вече без спорове е номер едно за всички времена. Според мен повратна точка в кариерата му беше срещата със Стив Питърс. Бръкна му в главата тогава този човек и промени нещо. 

Колкото цялостно за световното, не съм съгласен, че не е било интересно. Напротив. Имахме най-дългият фрейм в историята, 147, рекорд по сенчърита, беше си супер световно със супер шампион. 

Link to comment
Сподели другаде

9 hours ago, AllorNothing said:

Може би най-категорично спечелената титла, която съм виждал. Във всичките си мачове Рони разгроми противниците си. 

Заслужено вече без спорове е номер едно за всички времена. Според мен повратна точка в кариерата му беше срещата със Стив Питърс. Бръкна му в главата тогава този човек и промени нещо. 

Колкото цялостно за световното, не съм съгласен, че не е било интересно. Напротив. Имахме най-дългият фрейм в историята, 147, рекорд по сенчърита, беше си супер световно със супер шампион. 

Дългият фрейм и 147 са страхотни като събития, но при положение, че повечето сесии в по-късната фаза от турнира продължаваха по 2 часа и малко, няма как да е било интересно за мен лично. На всичкото отгоре в много мачове победителя бе ясен още до първата 15-на пауза. Снощи Асен Спиридонов каза, 4-та сесия, че мача до него време продължил 7 часа и малко - това са три пълни сесии. Феновете на рекетата сигурно страшно много са се кефили, за всички останали ще бъде едно първество, което бързо ще бъде забравено. 

Примерно преди 2 години, лятното ковид първенство, ще се помни много дълго, въпреки смешният финал 18-8. Качеството на игра бе много по-високо, а полуфиналите епични - отношението на ракетата при снукърите на Селби и последните 3 фрейма от мача. Излишно е да се говори за послендият фрейм между Кайрън Уилсън и Антъни Макгил.

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...
  • 3 months later...

Днес приключва първи кръг от световното. За първи път от много време няма сериозни изненади първи кръг, което означава, че до края на първенството ни чакат много интересни, поне на хартия, мачове. Още довечера започват Алън и Бингам. 

Link to comment
Сподели другаде

Е как да няма бе, Тръмп отпадна. Следобед мача на Рони ще е интересен с Хюсеина че Ронито май хич го няма пък оня кви глупости наговори, абе очаква се да е голямо шоу мача.

Link to comment
Сподели другаде

Не е особено голяма изненада отпадането на Тръмп от МакГил, който в Крусибъл обичайно играе най-добрия си снукър. Побеждавал е Селби и Рони на тая сцена, както и е стигал до полуфиналите.

За мен истинска изненада е отпадането на Мърфи толкова рано, след като това може би беше най-добрият сезон в кариерата му. Но пък адмирации за китайчето. Игра много хубаво и през двете сесии. Според мен ще бие и Милкинс на осминафиналите, освен ако не гипсира нещо. 

За мен има трима фаворити тази година. Единият е Рони. Вторият е Марк Алън, който ги размаза цял сезон. И Селби, който на световното е животно и не бих го отписал никога.

Довечера ще е интересен завършекът между Бресел и Уилямс. Белгиецът играе невероятен снукър и според мен е фаворит при 9-7 да се класира, но знае ли се. Със сигурност трябва да подобри сейфти играта си, ако продължи напред, за да е конкурентноспособен след 1/4 финалите.

 

Link to comment
Сподели другаде

On 21.04.2023 г. at 13:22, vencifcl said:

Е как да няма бе, Тръмп отпадна. Следобед мача на Рони ще е интересен с Хюсеина че Ронито май хич го няма пък оня кви глупости наговори, абе очаква се да е голямо шоу мача.

На това ако му викаш "нямане", здраве му кажи! 

А лестърския само като го мерна и пушката ми сама вкарва патрон в цевта.   

Link to comment
Сподели другаде

Рони е в отлично състояние да спечели осмата си световна титла. Лука не е за подценяване изобщо, но мисля, че стилът му е доста удобен за Ракетата. Те играха и на Мастърс-а тази година и Рони го би 6-1. Бресел е леко камикадзе играч и понякога играта му в защита е като на аматьор. Казвам 13-9 за Рони.

Селби и Гари Уилсън снощи изиграха най-скучните 8 фрейма, които съм гледал през живота си. Направо беше ужасно за наблюдаване, 8 фрейма за почти 5 часа, скучни и мудни, без високи точкови серии.

А в момента чичо Джон води на Кайрън, който уж е в страхотна форма, с резултат 4-0. Все пак очаквам да спаси сесията и да спечели 2 или 3 фрейма.

 

Link to comment
Сподели другаде

За мен Осъливан е почти сигурен финалист. Аз като почитател на тактическия снукър се надявам Макгил да му се противопостави на полуфинала, ама може би са напразни надежди. 

 

Link to comment
Сподели другаде

Тия от Евроспорт са големи мърши. Фръцнаха се от това, че любимеца на целия свят загуби и дадоха реклама. Даже не видяхме края на брейка на Бресел, да не говорим за ръкостискане. 

Link to comment
Сподели другаде

Най-грандиозното представяне в ранкинг турнир от един играч беше това. 

Да победиш костелив орех като Уолдън в дисайдър, после да преминеш през Уилямс, да направиш обрат срещу Рони, да направиш нов знаменит обрат, след като изоставаш с 5-14 на полуфинал и черешката на тортата да победиш най-коравият играч в дълъг формат Марк Селби - просто ЕВАЛА! 

Имайки предвид рехавата му сейфти игра, то представете си на какво зверско ниво му бе брейк билдингът, за да ги бие тези играчи. Феноменално!

Link to comment
Сподели другаде

Уникално представяне беше това на Бресел. Аз като фен на Селби все се надявах, но дълбоко в себе си знаех, че белгиеца не може да бъде победен. Всеки път като излизаше на масата удряше топките със страшна сила право в центъра на джоба. 

Не знам дали фактът, че не е тренирал му е помогнал да бъде свеж или може би е сваляло напрежението в някаква степен у него, обаче това беше тотална доминация, цял турнир и напълно заслужена титла.

Добре и като цяло за снукъра, тъй като спортът има нужда от разширяване на географията. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...