Jump to content

NBA (National Basketball Association)


Гост dandio

Препоръчан пост

Аз искам тоя сезон да свършва бързо. ГСУ направиха НБА скучна. Мразя ги супер много. Но няма да се учудя и на 4-0. Това ще е историческо.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Кавалерите не губят от стартовата си петица. По скоро губят 3тата четвърт, когато основната петица почива малко или много.

И все пак да не ги отписваме толкоз лесно - те и миналата година нямаше кой да бие ГС, след невероятни сезон и 3-1 в серията.

Link to comment
Сподели другаде

Няма да го бъде явно. Леброн и Кайри с почти 39 и 38 и едно леко рамо от JR не е достатъчно. Голямата дупка за Кавс се казва Томпсън, който е оставил една бездна под коша. Няма как да стане дори и при пълно раздаване от James и Irving, иска се още един човек с 20+ или поне двама като JR в днешния мач, или най-малкото едно присъствие под коша. Въпреки цялата огнева мощ, Голдън стейт бяха почти надиграни от 2-ма души на терена, което говори достатъчно за величието им. Нито Лов, нито Томпсън, нито пейката помага на звездите и логично ще загубят този финал.

Link to comment
Сподели другаде

"Не съм виждал нещо подобно" - ЛеБрон след края на Game 3. Тия думи казват колко всъщност са мощни Уориърс. От една страна се надявам да вземат победа Кавс в Game 4, но ако Голдън Стейт направи 16-0 ще бъде велико. Раздвоен съм. Защото този отбор не е изграден по нормален начин, а е по-скоро събран. Дюрант в ГСУ направи НБА скучна. Помня как преди години Асоциацията блокира преминаването на Крис Пол в Лейкърс. Къде бяха сега питам?

Link to comment
Сподели другаде

"Не съм виждал нещо подобно" - ЛеБрон след края на Game 3. Тия думи казват колко всъщност са мощни Уориърс. От една страна се надявам да вземат победа Кавс в Game 4, но ако Голдън Стейт направи 16-0 ще бъде велико. Раздвоен съм. Защото този отбор не е изграден по нормален начин, а е по-скоро събран. Дюрант в ГСУ направи НБА скучна. Помня как преди години Асоциацията блокира преминаването на Крис Пол в Лейкърс. Къде бяха сега питам?

 

А какъв е вариантът Кавс да вземат още един powerhouse в състава си ? Следя мачовете отгоре-отгоре и не съм запознат с трансферите и прага на заплатите.

Link to comment
Сподели другаде

"Не съм виждал нещо подобно" - ЛеБрон след края на Game 3. Тия думи казват колко всъщност са мощни Уориърс. От една страна се надявам да вземат победа Кавс в Game 4, но ако Голдън Стейт направи 16-0 ще бъде велико. Раздвоен съм. Защото този отбор не е изграден по нормален начин, а е по-скоро събран. Дюрант в ГСУ направи НБА скучна. Помня как преди години Асоциацията блокира преминаването на Крис Пол в Лейкърс. Къде бяха сега питам?

Не си съвсем прав. Всички играчи са си техни пикове или ветерани, освен Дюрант. И то си е негово решение, имаха cap space точно защото са ветерани на минимуми или техни пикове взимащи нищожни заплати спрямо качествата си. К'во, да кажат на втория най-добър баскетболист в света - не човек, ще станем много силни... Съгласен съм, не е особено интересно, но пък разликата в класите между Кавс и ГСУ не е толкова голяма. Между тези 2 франчайза и другите обаче дупката е много сериозна. Като погледнеш реално, Къри е една идея по-добър от Кайри. Джей Ар е супер непостоянен, същото важи и за човека на 2 на ГСУ, Клей. Но да речем, че й Клей е една идея по-добър от Джей Ар. На 3 Леброн е с едни гърди напред пред КД. Лов и Грийн са от една черга. Тристан Томпсън със сигурност е по-стабилния център и от Джавейл и от Заза. Пейката със сигурност за мен е с предимство за Кавс. Фрай, Дерън Уилиъмс, Корвър, Шъмп.. Та, страхотно постижение на ГСУ !

Link to comment
Сподели другаде

Сезон 2003-2004г. В ЛА Лейкърс събраха най-добрата стартова петорка играла някога в един отбор заедно.

Кобе Браянт, Шакил О,Нийл, Гари Пейтън-Ръкавицата, Карл Малоун- Пощальона,Хорас Грант /Дерек Фишер/. С треньр Фил Джаксън.

И този суперотбор загуби съвсем изненадващо финала от Детройт с малко по-известни само Рашийд Уолъс , Ричард Хамилтън и Бен Уолас. Такова нещо вече няма как да се случи

Link to comment
Сподели другаде

Липсват такива хора като Рашийд и Бен Уолъс. Дето ако застанеш до него и може да ти разцепи черепа с една длан.. :D

 

Да не говорим за играч като Уилт Чембърлейн, които е вдигал 230кг. от лежанка на 50години . :bb2: :mad:

Link to comment
Сподели другаде

Добре де, само да попитам (не следя НБА) - в Гардиан мернах статия "Сори, фенове на Кавс, ЛеБрон просто няма да спечели титла за вас" и там се зачетох, че няма да им донесе титла (и че е печелил досега два пъти, ама с Маями нали). После гледам в Уикито - пише, че 2016 шампиони са точно Кавалиърс на финал пак с ГСУ. Та... Каква е истината?

Link to comment
Сподели другаде

Не си съвсем прав. Всички играчи са си техни пикове или ветерани, освен Дюрант. И то си е негово решение, имаха cap space точно защото са ветерани на минимуми или техни пикове взимащи нищожни заплати спрямо качествата си. К'во, да кажат на втория най-добър баскетболист в света - не човек, ще станем много силни... Съгласен съм, не е особено интересно, но пък разликата в класите между Кавс и ГСУ не е толкова голяма. Между тези 2 франчайза и другите обаче дупката е много сериозна. Като погледнеш реално, Къри е една идея по-добър от Кайри. Джей Ар е супер непостоянен, същото важи и за човека на 2 на ГСУ, Клей. Но да речем, че й Клей е една идея по-добър от Джей Ар. На 3 Леброн е с едни гърди напред пред КД. Лов и Грийн са от една черга. Тристан Томпсън със сигурност е по-стабилния център и от Джавейл и от Заза. Пейката със сигурност за мен е с предимство за Кавс. Фрай, Дерън Уилиъмс, Корвър, Шъмп.. Та, страхотно постижение на ГСУ !

Точно пък пейката... Кавс са абсолютна трагедия там, Фрай почти не го пускат, Корвър прави слаб сезон. Уориърс имат Игудала, който може да прави от всичко по малко, Шон Ливингстън, който е страхотен бек- ъп пойнт гард, Джавел, справящ се доста добре през сезона. И за шутинг гардовете не съм съгласен, Клей може спокойно да е лидер на друг отбор в НБА, докато Джей Ар е на моменти и е много непостоянен играч с огромен договор.

 

Относно другите мнения тук, а и като цяло- да, Уориърс взеха КД и аз също не бях много очарован като привърженик на отбора, но и без него те си бяха шампионски отбор и си изградиха състава с драфт пикове (Къри номер 7 в драфта, Клей- 11 и Дреймонд- 35) и добър мениджмънт.

Link to comment
Сподели другаде

Добре де, само да попитам (не следя НБА) - в Гардиан мернах статия "Сори, фенове на Кавс, ЛеБрон просто няма да спечели титла за вас" и там се зачетох, че няма да им донесе титла (и че е печелил досега два пъти, ама с Маями нали). После гледам в Уикито - пише, че 2016 шампиони са точно Кавалиърс на финал пак с ГСУ. Та... Каква е истината?

 

Леброн им донесе титла на Кавс миналият сезон след драматична финална серия срещу ГСУ. Тогава Кавс падаха 3-1 в сериите, но наваксаха и стигнаха до мач 7, където ги победиха в тяхната зала с 4 точки разлика. Отговор - Леброн спечели титла с тях миналата годинa, нещо статията е крива или е от 2016-та.

Link to comment
Сподели другаде

Точно така. Леброн я спечели. С чадъра в последната минута срещу Дреймонд Грийн. Но тази година Леброн не може САМ да заличи класата на КД, Къри и в отделните мачове Клей.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Това вече е друго нещо, Кливланд избухнаха и направиха един от най-силните си мачове, а само какво първо полувреме...49 точки в първата четвърт и 86 на полувремето. Нямаше сила която да спре Кайри Ървинг.

 

Лошото за ГСУ е че Кливланд от тук нататък нямат какво да губят и ще играят без напрежение. Ако Уориърс загубят мач номер 5 ще стане много много интересно и веднага ще изплуват спомените за финала от 2016.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Крилото на Барселона Александър Везенков беше изтеглен под номер 57 в драфта на НБА. Българинът беше избран от тима на Бруклин Нетс.

 

Към момента Везенков остава част от Барселона, за да понатрупа опит и догодина се присъединява към "Извънемните"

Link to comment
Сподели другаде

  • 10 months later...

Супер интересни плейофи тая година. Снощи ЛеБрон сам спечели 7-мия мач срещу Индиана. Много симпатични Pacers начело с Оладипо, но индивидуалната класа на Джеймс си каза думата.

 

Иначе Пеликанс правят страшни плейофи. Фили също са много интересен млад отбор, със много силни Ембийд и Симънс, и до тях невероятен работник като Шарич и снайпер в лицето на Редик. Мисля, че Селтикс ще имат доста проблеми срещу тях, колкото и добър треньор да е Брад Стивънс, след ужасяващата контузия на Хейуърд в началото на кампанията и в последствие на Кайри през сезона, най-големия претендент на Изток остана без новодошлите си най-големи звезди. Иначе играят страшен баскетбол, Брад Стивънс е невероятен треньор.

 

Абе препоръчвам, дори и да не се кефите на NBA, много динамични и интересни мачове. Умрелите американци с тея реклами обаче могат да скъсат и най-здравите нерви, да ги Ева.

Link to comment
Сподели другаде

Те Фили даже са си фаворити, на Селтикс им се счупи и Джейлийн Браун, но пък доста леко са взели първия мач. Аз пожелавам на Сиксърс да спечелят конференцията, много приятен отбро са.

Link to comment
Сподели другаде

Принципно има интрига на хартия, ама обичайните заподозряни си бият.

Кливландчетата ги гледам цял сезон - само Лебрончето им играе. Уж са много зле, ама с рутина си взимат каквото им трябва. Къде се наденаха на Индиана първия кръг - бях ги отписал /през сезона Индиана си ги биеха без проблем/ ама Леброн си ги би сам общо взето.

Вчера Рапторите /доста балансиран отбор, ама са с комплекс към LeBron / сами си се биха и им отиде домакинското предимство .....

 

"The Toronto Raptors are CHOKING once again against LeBron James! They missed 15 of their last 16 shots in the fourth quarter and lose in overtime of Game 1."

 

Бостънчетата взеха първото си домакинство и ако вземат 2рото са фаворити за финала на конференцията /до сега в историята вземат ли първите 2 мача завършват като победители/

 

На запад, както и да ги гледам нещата, финала ще е Голдън срещу Хюстън, колкото и да не ми се иска :)

Link to comment
Сподели другаде

Голяма дупка остави напускането на Ървинг при Кавалерите. Твърде много рискуваха с тази замяна за Томас, който се оказа по-чуплив и от Стъридж...сега тия момчета дето дойдоха с последните трейдове са прилични...но това не е достатъчно. Леброн е абсолютен звяр, но определено има нужда от силна фигура до него да го подпомага. Кевин Лав не ми харесва, даже откровено ме дразни...не знам честно кой ме дразни повече той или Морено? :997:Индиана за мен бяха по-балансираният отбор, обаче Леброн е нечовек. Дано не си тръгне след тоя сезон.... Ще видим де, може да го откарат до Финалите. На Запад ми се ще Хюстърн да ударят ГСУ, ама дали....

Link to comment
Сподели другаде

Рокетс не са изооообщо отбор за подценяване. CP3 е нечовек, Брадата също. От страни имат страшни играчи като здрави защитник Ариза, снайпер в лицето на Гордън и страшно опитен и класен Джо Джонсън. Нене и Капела в подкошието са абсолютно достатъчни при тази огнева мощ.

Link to comment
Сподели другаде

Рокетс не са изооообщо отбор за подценяване. CP3 е нечовек, Брадата също. От страни имат страшни играчи като здрави защитник Ариза, снайпер в лицето на Гордън и страшно опитен и класен Джо Джонсън. Нене и Капела в подкошието са абсолютно достатъчни при тази огнева мощ.

 

Taя нощ Джаземните са ги ударили в Хюстън, интересно.и те са големи симпатяги. Серията е 1-1 сега. Изобщо не ги подценявам Хюстън, според са даже скрит фаворит тоя сезон, единственото по-интересно от плейофите са последните мачове в ШЛ:)

Link to comment
Сподели другаде

Пак избохна Леброна, ебаси животното. Този път и дръвцето Лав е играло обаче, имало е очевидно разговори в съблекалнята...2 победи като гости за Кавалерите, хепи дейс:)

Link to comment
Сподели другаде

Пак избохна Леброна, ебаси животното. Този път и дръвцето Лав е играло обаче, имало е очевидно разговори в съблекалнята...2 победи като гости за Кавалерите, хепи дейс :)

 

Бях убеден, че Кливланд ако победаят Индиана после няма да имат особени затруднения да спечелят конференцията. Леброн спокойно ще ги изведе до финал в лигата, но там вече без знаечение с кого играят нямат особени шансове.

Link to comment
Сподели другаде

Леброн играе нечовешки много минути цял сезон,за пръв път в кариерата си игра във всичките 82 мача.В плейофите играе по 43-44 минути на мач,което трябва да е някакъв рекорд.Изумително е как толкова годин играе на това ниво,по този начин и няма нито една сериозна контузия.Много вероятно е да добута този отбор до финалите,където ще бъдат смазани от Голдън Стейт,а Леброн ще е капнал тотално.Няма отбор в момента,който може да спре Уориърс,колкото и не искам да го призная.Хюстън на пръв поглед изглеждат като най-сериозен конкурент,но първо трябва да минат през коравите момчета от Юта,който са най-приятната изненада тази година.Сигурен съм,че ГСУ предпочитат да играят срещу Рокетс,а не Джаз.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...