Jump to content

NBA (National Basketball Association)


Гост dandio

Препоръчан пост

Дончич определено ме грабна. Много е луд за тая възраст! Евалата.

Като спомена "Брадата", гледа ли мача помежду им - Рокетс - Маверикс ? Беше епично накрая..

Link to comment
Сподели другаде

Не го гледах за съжаление, само репортаж. То с тия часове на мачовете е трудно да се следят редовно.

 

Специално Далас и Лейкърс когато има възможност ги гледам. Едните заради ЛеБрон, другите заради Дончич. Словенеца е някакъв такъв много харизматичен. Грабва всеки който го гледа.

Link to comment
Сподели другаде

Да, часовата разлика е много кофти. Аз пробвам да гледам ако има ранен мач в 10:30 наше време. Далас - Хюстън беше към 11-12 наше време и се насилих да не заспя :sarcastic: ..е заслужаваше си.

Сега чакаме нашия човек (ЛеБрон) да се върне, че Лейкърс са очаквано слаби без него..

Link to comment
Сподели другаде

Интересното е, че НХЛ правят много повече ранни за нас мачове отколкото НБА. Събота и Неделя има много мачове, които започват преди 20:00 часа наше време. Докато в НБА това е голяма рядкост.

 

НХЛ играят и доста повече мачове в Европа отколкото НБА. В сряда имаше такъв в Лондон и това ще е, догодина пак по това време. А аз все си мисля, че НБА е по-полярен в Европа от НХЛ.

Link to comment
Сподели другаде

НХЛ играят и доста повече мачове в Европа отколкото НБА. В сряда имаше такъв в Лондон и това ще е, догодина пак по това време. А аз все си мисля, че НБА е по-полярен в Европа от НХЛ.

Аз за пръв път чувам, че НХЛ играят в Европа. Но мога да си го обясня с това, че НБА като цяло в САЩ е сред най-популярните спортове. Ако не се лъжа, само НФЛ е по-гледано от НБА. Хокеят е по-надолу, след бейзбола. Затова си мисля, че са изнесли хокея и в Европа, докато НБА гледат да си го съобразяват с Щатите само. Има си достатъчно публика и там, Европа не им трябва.

Link to comment
Сподели другаде

Играят в Европа и то доста от НХЛ. При това не само в Англия. Имат мачове в Швейцария и скандинавието.

Има логика в това, което казваш. Все пак си мисля, че и на повечко европейска публика не биха се разсърдили от НБА.

Link to comment
Сподели другаде

При положение, че играят през 2 дни .... тия срещи в Европа няма да са най - удачното за отборите. Вярно популяризират спорта, ама да пътуваш всеки ден САЩ -> Европа ....

Link to comment
Сподели другаде

Е не говорим всеки ден. Те и НХЛ играят през ден. Дори отборите имат повече мачове сега заради ВГН. Отборите станаха 31 в лигата.

Въпреки това едно 10-15 мача на година играят в Европа.

Link to comment
Сподели другаде

Ами има логика НХЛ да играят доста мачове в Европа, където има някакъв интерес.Все пак има доста европейци - скандинавци, чехи, словаци, руснаци и др., които се състезават в лигата в сравнение с НБА или другите американски комерсиални спортове.

Link to comment
Сподели другаде

Това че в НХЛ и преди са били 84 мача не го знаех. Сигурен ли си, че от този сезон не е така?

 

Не мога да си навържа метода на протичане на мачовете. С кого ще играят 2 срещи повече в НХЛ когато отборите си бяха 30?

В смисъл в НБА е ясна системата. Всеки отбор играе по 3 мача срещу съперник от своята дивизия и по 2 мача с тези от другата. Или ...14х3 и 15х2 е 82 мача.

В НХЛ мисля, че играят на същия принцип?

 

Link to comment
Сподели другаде

Сигурен съм, че в НХЛ преди 15-20 години бяха 84 мача. Тогава имах време да ги следя. А не вярвам междувременно да са ги променили сега да са ги върнали тези 84 мача.

 

П.П. Все пак явно съм в грешка. 82 са били мачовете, сега проверих 3 сезона в края на 90-те.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Великия Дирк, изигра последния си мач за Далас и приключва, една 20 годишна феноменална кариера в лигата на извънземните. За мен лично, Новицики определено е най добрият европеец играл в НБА.

Link to comment
Сподели другаде

Отдавна не следя НБА, но Новицки си беше машина на младини и ще си остане легенда.

 

Дуейн Уейд от Маями Хийт също се отказва, като вчера изигра последният си домакински мач и завърши с трипъл-дабъл.

Link to comment
Сподели другаде

А "Кралят", "по- великият от Коби и Джордан" и т.н. отиде на запад и дори не добута до плейофите. Това не му е изтока да си разиграва коня. Жалко, щеше ми се да отиде на Уориърс първи кръг и пак да го "пометат".

Link to comment
Сподели другаде

А според теб дали имаше значение това,че отбора на Лейкърс през почти целия сезон имаше проблеми с контузии и това,че той изпусна 18 мача в средата на сезона?Ако погледнеш средните му показатели,определено не е показал спад в играта си,а глупавите решения на Меджик Джонсън ги закопаха яко.

Link to comment
Сподели другаде

Един от най-лошите му сезони, което не означава, че е играел слабо. Обаче особено след Мачът на звездите взе доста да се изолира и да не се напряга. Отделно и нямаше късмет с контузията.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже гледах 90 % от мачовете на Лейкърс - там проблема е в мениджъра и контузии, както и в трансферите.

Преди контузията на ЛБ, Лейкърс бяха 4ти на запад. Като се върна бяха 9ти. Последваха контузии на Лонзо, Инграм, Рондо, Кузма ... Почнаха да спекулират, че ще купят АД за сметка на почти всички млади. Трейднаха си младото центърче Зубач /ба ли го как се води точно/ и останаха без център и т.нт. Слаба ротация /30% от срещите започват с 40 на 20 първата четвърт, 30 % я завършиха по същия начин/. Абе с две думи -- ако сте ги гледали, да коментираме. Иначе само от статистика .... нема как да стане ;)

 

За плейофите:

Евала на Орландо и Бруклин. Биха в първите мачове фаворитите, което им дава доста добри шансове за продължаване. САС също. Денвър направиха страхотен сезон, но в плейофите ще им е много трудно срещу Грег Попович ;)

Но общо взето май интригата ще е да се разбере, кой ще играе на финала срещу ГСУ.

 

Сезона на ЛБ --> 55 мача, 27.4/8.5/8.3 (pts/reb/ast). Колко па да е слаб ...

Link to comment
Сподели другаде

За плейофите:

Евала на Орландо и Бруклин. Биха в първите мачове фаворитите, което им дава доста добри шансове за продължаване.

 

Гледах първия мач Торонто - Орландо и ей Богу скоро на такава драма не бях ставал свидетел.Тоя Ди Джей Огъстийн каква тройка вкара 3 секунди преди края, не е истина.Голям кеф.Въпреки всичко Торонто си остават фаворит, просто ако бяхме показали малко повече класа щяхме да го решим тоя мач още преди последните секунди, ама нейсе.

Link to comment
Сподели другаде

Орландо са тегъв отбор, който в края взе да влиза във форма. Определено Торонто си остава фаворита, но лично мен няма да ме изненада ако Орландо направят изненадата.

 

Иначе и ГС срещу ЛАК е бил епичен мач...

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...