Jump to content

NBA (National Basketball Association)


Гост dandio

Препоръчан пост

Айде,един мит отпадна :)214e7cd8359e094fd93715b7b262e6c3.jpg

 

Изпратено от моят Redmi 5 Plus с помощта на Tapatalk

 

Дали?

 

https://www.sportal.bg/news.php?news=791081

 

Проклятието "Дрейк" работи когато той се снима с някой клетник. :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Нещо последните сезони титлата е решена главно заради контузии. Тази година потърпевши бяха КД, Клей и Казънс. Предния сезон се контузи Крис Пол точно, когато Хюстън бяха от сензация да отстранят ГСУ. По-предната пък Заза контузи Калай Ленард и попречи на САС да се противопоставят на шампиона. Кливланд взеха титлата си не и без помощта на контузиите в ГСУ - Къри и Игуадала . Предишният сезон пък беше точно обратното и при кавалерите имаше много отсъстващи начело с Ървинг и т.н. и т.н. Сигурно пропускам още доста други подобни детайли. Мисълта ми е, че във футбола сякаш по-често се изправят най-добрите срещу най-добрите и факторът контузии е по-малък и за това се чудя дали няма да е по-добре да им намалят мачовете... Като цяло им се губи от чарът на плейофите последните години, поне за мен.

Link to comment
Сподели другаде

Някъде гледах статистика относно контузиите - в последните години са се повишили значително,особено късането на кръсни връзки.Да не говорим,че има играчи,които по няколко пъти късат връзки.Не една или две обещаващи кариери си заминаха заради тези контузии,но предполагам,че това е цената на това да си професионален спортист/милионер.

От няколко години насам от лигата взеха мерки и вече отборите доста по-рядко имат мачове в поредни дни,като преди имаше случаи и в 3 поредни дни да имат мач.Просто натоварванията са нечовешки,тези хора тренират зверски и някои просто не издържат на това.

 

В сравенение с техния измислен "футбол",там имат някви мизерни 16 мача на година и взимат горе долу същите пари.

 

Между другото в Торонто днес е било някакво чудо,между 1.5 и 2 милиона души са били на шампионския им парад.

Link to comment
Сподели другаде

В редовният сезон Каулай Ленард,нито веднъж не е играл в един от двата поредни мача,така да се каже пълни минути.Това с единствената мисъл да е на макс за плейофите

Link to comment
Сподели другаде

И не само. Доста по - интензивен спорт е. Тия 100кг. тела постоянно скачат, тичат, скачат. Едно стъпване на криво в повечето случай е решаващо.

 

Ама и 80-100 мача на сезон не е като да не оказват влияние. Също и допълнителната мускулна маса, която се изгражда ги съсипва тези колене.

 

Кръстните връзки започнаха масово да се късат във футбола някъде в средата на 90-те, когато фитнесът влезе на шпагат в спорта и играчи, които са си хилки по рождение започнаха да трупват маса, за да бъдат конкурентно способни.

Link to comment
Сподели другаде

Днес е драфта в НБА и се очаква Зион Уилямсън да бъде избран под номер 1.

Като си говорим за физика,това момче е някакъв абсолютен феномен.За тези от вас,които не са запознати с него,моля вижте го.Още от 16 годишен има брутална разлика между него и противниците му,просто гази всичко,през което минава.На 18 години половината играчи в НБА до него ще изглеждат като деца.Ще е интересно да видим при тази негова структура как ще се справи и дали тялото му ще издържи на това нечовешко натоварване.

Link to comment
Сподели другаде

Днес е драфта в НБА и се очаква Зион Уилямсън да бъде избран под номер 1.

Като си говорим за физика,това момче е някакъв абсолютен феномен.За тези от вас,които не са запознати с него,моля вижте го.Още от 16 годишен има брутална разлика между него и противниците му,просто гази всичко,през което минава.На 18 години половината играчи в НБА до него ще изглеждат като деца.Ще е интересно да видим при тази негова структура как ще се справи и дали тялото му ще издържи на това нечовешко натоварване.

 

Много хора го сравняват с Леброн. А и като показатели направи по силен колежански сезон от краля. Много обещаващ талант, дано се опази от контузии.

Link to comment
Сподели другаде

ЛеБрон не е играл в колеж. :) Драфтнаха го директно от гимназията.

 

Зайън изглежда доста скромно момче, което седи на Земята, вместо да лети в облаците.

 

Много ще се забавлявам ако Пеликаните стигнат до плейофи с Бол, Инграм и Зайън. Дали пък Езерняците няма да съжаляват горчиво, както се се случи с Д'Анджело, който просто разцепва всичко в Бруклин.

Link to comment
Сподели другаде

Дали пък Езерняците няма да съжаляват горчиво, както се се случи с Д'Анджело, който просто разцепва всичко в Бруклин.

 

Имаха си достатъчно време в LA поне да стигнат до плейофи ... Няколко сезона хурка :D

 

Днес е драфта в НБА и се очаква Зион Уилямсън да бъде избран под номер 1.

Като си говорим за физика,това момче е някакъв абсолютен феномен.За тези от вас,които не са запознати с него,моля вижте го.Още от 16 годишен има брутална разлика между него и противниците му,просто гази всичко,през което минава.На 18 години половината играчи в НБА до него ще изглеждат като деца.Ще е интересно да видим при тази негова структура как ще се справи и дали тялото му ще издържи на това нечовешко натоварване.

 

Втория най - тежък играч в NBA :ppp6: Като пред него е само гиганта Бобан .... Това го четох преди малко ...

65259136_1343509085799283_7984079899566538752_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_oc=AQlQ9TmdwXALXVMc0ZbY7Lx4ArLUFITGdypXFcHBPbDiW079KX5WvkqcJ5G45Xgqtvw&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=862fa6f8e769ac172ecfc021f48c72fd&oe=5DB820F4

Link to comment
Сподели другаде

На Лейкърс им трябва един стабилен GM като Дани Ейндж примерно. Инак, ще нашляпат едни здрави договори на звезди, които има вариант да не се сработят и ще го издухат зверски.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Тая година ще бъде интересно в NBA. Доста се промениха отборите и да видим кой ще се окаже най - добрия отбор.

 

Ленърд-Джордж в Клипърс мойте хора стават брутални!

 

Джордж е много на моменти. Като фен на Портланд съм много доволен, че игра срещу тях на финала.

Лейкърс и те с голямата кошница но да видим :D

Link to comment
Сподели другаде

Отписаните Уориърс влизат 4-5-и в плейофите, там се връща Клей и с Къри и Ръсел ще вземат нова титла. :champion: Ако дотогава позатегнат и пейката няма да е никак лошо.

Link to comment
Сподели другаде

Аз очаквм Бъкс и Денвър да влязат в борбата. Имат окомплектовани отбори, свикнали са един с друг и имат широк състав със здрава пейка.

 

Д-Ло е страхотен, но не знам как ще влезе в 5цата на Воините, когато Клей се върне..

Link to comment
Сподели другаде

Нищо чудно Клей като се върне да играе като леко крило,а гардове да си останат Къри и Д-Ло.

Имам някакви съмнения обаче,че Уориърс го взеха,само за да могат да го трейднат за някой.

 

Аз като фен на Маями се надявам да измислят някаква размяна за Уестбрук,след като и друг от любимите ми играчи Джими Бътлър вече в отбора.

 

За пръв път от 5-6 години няма да има изявен фаворит в лигата и има доста силни и равностойни отбори.Като гледам Лейкърс какъв отбор сглобиха,няма да се учудя ако стигнат финалите.ЛеБрон за пръв път от много години имаше време за почивка лятото и съм сигурен,че ще избухне през новия сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина се шири мнението, че Ръсел е взет, за да бъде трейднат след време. На мен ми е интересно дали на Грийн ще дадат максимален договор догодина.

На Уестрбрук никога не съм бил фен заради оргомния му егоизъм. Маями наистина му изглеждат едва ли не единствения вариант. Уестбрук и Бътлър обаче имат огромни егота и ще е много интересно как ще се погаждат. Любопитно е и Тъндър как ще се развият след Уестбрук.

 

За Лъйкърс съм малко скептичен, въпреки че АД е супер играч. На Леброн това не му е изтока да си разиграва коня.

Link to comment
Сподели другаде

Само Веждата и Леброн трудна работа да преборят отбори със здрава пейка. За разлика отфутбола, пейката в НБА е от витално значение, вие знаете.

 

Буги не знам доколко би им помогнал, не е същия играч след травмите. Рондо е изпята песен, пък и с играч като Брон който иска да определя темпото...

 

Много, много, много харесвам Ръсел Уестбрук, но просто стилът му няма да му позволи да вземе пръстен. Освен ако не се промени.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...