Jump to content

NBA (National Basketball Association)


Гост dandio

Препоръчан пост

https://www.youtube.com/watch?v=rkYwUHjKDPA

 

Доката Брадата и Уестбрук правят извънземни показатели, това момче играе тих, спокоен, уверен и най-важното 100% полезен на отбора си баскетбол. Не мисля, че има друг баскетболист в момента в света който да е на това ниво и в 2-те части от играта. Освен ЛеБрон.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже последните месец и нещо не следя много сериозно NBA някой може ли да ме светне какво се случи в Маями, че от един от най- слабите отбори направиха зашеметяваща победна серия и сега са близо до плейофите?

Link to comment
Сподели другаде

Понеже последните месец и нещо не следя много сериозно NBA някой може ли да ме светне какво се случи в Маями, че от един от най- слабите отбори направиха зашеметяваща победна серия и сега са близо до плейофите?

Играят стабилен отборен баскетбол, Уайтсайд е животно под коша и така.

Link to comment
Сподели другаде

Ерик Споелстра прави добрите играчи да изглеждат супер добри, а отборът му играе колективно и офанзивно, стрелбата им от 3ката също се подобри. Дори липсата на Крис Бош който не е играл от година, двамата Джонсън и Бабит не им попречиха да постигнат успех над шампионите от Кливланд. От началото на календарната година Хийт са като нов отбор и нищо чудно да се доберат до плейофите.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

20-годишният гард на Финикс Сънс Девин Букър направи нещо историческо, след като тази нощ наниза 70 точки в коша на Бостън, който все пак победи Слънцата със 130:120 в мач от НБА.

 

You'll Never Walk Alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Много интересен завършек на сезона. На изток, разбира се, Запада винаги е бил тъп.

Първото място е далеч от решено. Кливлънд и Бостън са с абсолютно равни показатели. А за да бъде страхотен завършека на сезона - чакаме срещата в четвъртък нощта между двата отбора. Мачът е в Бостън.

Последните 2-3 места даващи място в Плейофите. Маями, Чикаго и моите любимци Индиана. На хартия, Чикаго има най-лека програма. Трите отбора са с почти равни показатели. Маями имат най-тежка програма - Торонто (4-ти), Вашингтон 2 пъти (3-ти) и Кливлънд (1-ви).

Индиана има две гостувания на Орландо и Филаделфия, но пък две домакинства на отбори, които ще играят плейофи - Милуоки и Атланта.

Тази нощ Индиана победи със 108-90 Торонто, след като в един момент изоставаше със 17 точки. Страхотен мач беше.

Link to comment
Сподели другаде

Мача на сезона между Атлана и Кливлънд.Жалко,само че моите бяха на губещата страна и то по този начин ,но това ще им за урок на Кавалерите за години напред.

Link to comment
Сподели другаде

Много спорни съдийски отсъждания. Не съм фен на Кавс, но: 1. ситуацията с таймаута на Леброн , 2. спорната на Кайри (който имаше контрол върху топката), 3. фаула в нападение на Кайри (имаше движение на защитника, не беше заел позиция навреме), 4. 6-тия фаул на Леброн. Всичко това срещу Кавс.

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

 

9c831874a9c72022abd825749a289669.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Уникален мач между Атланта и Кливланд, наистина. ЛеБрон и компания обаче сами са си виновни за изпуснатия мач. Последната четврърт е престъпление за 12 мин. да вкараш 18 точки, това им изяде главата. Иначе видно е, че не си дават много зор през сезона. Видяха, че без много напъване пак ще спечелят конференцията и се пазят за плейофите.

Link to comment
Сподели другаде

Сега си прегледах съобщенията и Tapatalk-а ме е предал. Разбира се, че беше първоаприлска шега. Но в края на деня го написах в темата за Чат, а не ми излиза изобщо, че съм го писал.

Кливлънд както не си дава зор, така ще остане втори на Изток. Което най-вероятно ще ги прати срещу моите хора от Индиана, което не ме устройва. Но има един сценарий, който се надявам да стане.

Атланта губи от Хорнетс и след това от Пейсърс и по този начин Индиана ще излезе на 6-то място и ще играе с Торонто. Но мечтите са безплатни.

Какво ви е мнението за MVP? Според мен Ръсъл Уестбрук every day of the week.

Link to comment
Сподели другаде

Уникален мач между Атланта и Кливланд, наистина. ЛеБрон и компания обаче сами са си виновни за изпуснатия мач. Последната четврърт е престъпление за 12 мин. да вкараш 18 точки, това им изяде главата. Иначе видно е, че не си дават много зор през сезона. Видяха, че без много напъване пак ще спечелят конференцията и се пазят за плейофите.

 

Кливлънд грандиозно се оакаха, обаче и съдиите се представиха по-зле от тези във Висшата лига тоя мач,..то не бяха грешки, повторения, отменени решения..

 

Пример - дадената спорна топка, след която Атланта докараха мача до продължения.

 

9c831874a9c72022abd825749a289669.jpg

 

Факт е обаче че точки преднина са си престъпление да изпуснеш. Хубавото нещо в този формат е, че не е непоправимо.

Link to comment
Сподели другаде

Какво ви е мнението за MVP? Според мен Ръсъл Уестбрук every day of the week.

 

Аз мисля, че без безспорен е Брадата, просто влиянието което има той върху "ракетите" е много над това което Уестбрук има на Оклахома. Не омаловажавам рекорда на Ръсел, даже напротив, но Хардън е най-добрия този сезон (според мен).

Link to comment
Сподели другаде

Хардън е един от играчите, който е отговорен за най-много от противниковите точки. Той е като Ливърпул 2013/14. Но дифенс. Иначе като цяло Ръс има повече точки, борби и откраднати топки. С по-слаб отбор от на Хардън. Брадата пък има повече асистенции. Който и да изберат, ще е интересно. Ще ги видим един срещу друг още в първия плейофен кръг.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Леброн и компания дали ще могат да повторят миналогодишния подвиг или Голдън Стейт и КД ще им дойде в повече ?

 

Тази година мисля, че няма да могат.. Надявам се, но ако сега ГСУ им вземат едно от домакинствата...

Link to comment
Сподели другаде

Аз също стискам палци за Кливланд, но трябва цялата им петица да играе сериозно. Game 1 видяхме само среден Леброн и Ървинг, Game 2 - отново Леброн, слаб Ървинг, Лов показа, че съществува , но Томпсън отново беше сянка. Времето им изтича,но ако си вземат двете домакинства, мисля, че ГС ще се пречупи.

Link to comment
Сподели другаде

Тази година голямата разлика се казва Кевин Дюрант, за жалост няма кой да спре Голдън Дтейт с него в състава, и все пак се надявам моите фаворити от Кливланд да си вземат двете домакинства, ако го направят имат шанс.

Link to comment
Сподели другаде

Много пропуски от изгодни позиции направиха Кавс вчера ама много,това за мен беше решаващото,а не сякаш толкова играта в защита.Това лайненце Къри започвам да не го дишам нещо.То голямо надуване,голямо стойкаджийство,еле като почне да дъвче протектора преди стрелба от фаул :verymad:

Link to comment
Сподели другаде

Не мисля,че Кливланд са способни на чудо тази година.Просто Голдън Стейт са прекалено добри,защитата им е невероятна,в атака няма какво да говорим,от 3-4 години няма по-добър отбор от тях,дори без Дюрант.На Кавс им липсва някой солиден игра под коша да създава проблеми при пробивите на ГСУ,прекалено лесно вкарват в пейнта.Резервите и периферните играчи също никакви ги няма,ЛеБрон върши почти цялата работа,Лов също се опитва,но той е ефективен само в атака.Клей играе перфектна защита срещу Кайри и го кара да се потруди доста за всяка точка,а Ървинг в защита е слабичък.

Друго което забелязвам е,че Кливланд се опитват да играят на темпото на Уориърс и едва ли не да играят кош за кош,което няма да им донесе нищо хубаво.Дано да успеят да вземат поне едно от домакинствата си,но си мисля,че серията ще е в 5 мача.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...