Jump to content

NBA (National Basketball Association)


Гост dandio

Препоръчан пост

И Коби, и Джеймс са легенди. Казвам го, без хич да съм фен на втория. Къри (просто добрия играч) е обявен от всички специалисти за най- великия стрелец в историята. Толкова по темата.

 

За мен титлите на ЛеБрон са силно преувеличени, относно статуса му в историята на играта. Мен лично много повече ме впечатли в последния си сезон в Кавс, където стигна финал, а около него отбора беше страшно зле. Вече друг въпрос е, че някои от играчите там, които разочароваха, бяха очевидно привлечени по негово желание (Дуейн Уейд примерно). Грешката му е, че вместо да си гледа играта, той се прави и на мениджър.

Link to comment
Сподели другаде

E аз както писах легендарно ми звучат имена, за които си чел или чувал, а не такива дето ги гледаш през ден. Повече ми звучат като легенди Джабар, Меджик Джонсън, Чембърлейн, Айзея Томас, Лари Бърд, Джордан, Малоун, Баркли, Стоктън...

Със сигурност на сегашните дечурлиги след време Джеймс, Къри, Хардън, Леонард и т.н. ще им звучат легендарно.

Link to comment
Сподели другаде

Краля може да е голяма работа, ама поне за мен един адаш на наш бивш играч и сънародник на бай Юрген ме е впечатлил доста повече през 20 годишната си уникална кариера в лигата на извънземните!

Link to comment
Сподели другаде

Краля може да е голяма работа, ама поне за мен един адаш на наш бивш играч и сънародник на бай Юрген ме е впечатлил доста повече през 20 годишната си уникална кариера в лигата на извънземните!

 

Големия Дирк е невероятен човек и атлет също, но Леброн е от друго измерение.

 

 

Всички от неговото поколение се пенсионираха а той предния сезон, въпреки че не се класираха за плейофите, направи едни от най - добрите си показатели /статс/. Тази година поддържа малко под трипъл-дабъл, и мисля води в класирането за асистенций. Бе уникален атлет - спор няма.

Забележете примерно как възрастта е повлияла на играчите от неговия драфт /то май - само той остана да се състезава/ и вижте той как се представя ...

 

А и като човек е голям ...

Link to comment
Сподели другаде

Няма кой да отрече таланта и постиженията на ЛеБрон. Трябва или да си хейтър или просто да не разбираш много, много от баскетбола. Това е като отричането на Роналдо/Меси, на Федерер/Надал/Джокович и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Брон влезе много малък в драфта, това също пимага... НО, тоя човек гледа на тялото си като на най-ценния си актив - каквото всъщност е, но малко атлети го осъзнават. Тоя човек има в къщата си пoсобия за милиони подпомагащи бързото и качествено възстановяване и липсата на контузии. Ледени вани, hyperbaric chambers, готвачи и нутриционисти работещи full-time за него и т.н и т.н.

 

Много интелигентен като индивид, имащ нужния талант и физически дадености, но... Отношението му към спорта и кариерата са на абсолютно друго ниво.

Link to comment
Сподели другаде

Много хора сравняват баскетболистите по титли, което е много грешно. Там "отбора" е много силно засегнат. В крайна сметка се въртят 3 отбора с по 5 човека.

Не случайно в последния си сезон в Кливланд, Джеймс игра средно по 36.9 минути. И статса му е като за МВП, но 1 птичка пролет не прави ...

Link to comment
Сподели другаде

Очевидно си луд фен на Брон братле, както и очевидно следиш НБА отгоре отгоре.

 

Аз да те попитам същия въпрос, защо миналата година ЛАЛ не стигнаха до плейофи? Нали Краля беше пак там.

 

Супер е да защитаваш някакви твои си тези, само и да бяха подплатени с бещо, поне малко, но уви.

Link to comment
Сподели другаде

Човек ти сериозно ли питаш миналата година защо ЛА не стигнаха плейоф???

Все едно да питаш:Ами Клоп нали е много добър,що още в първата си година не вкара Ливърпул в четворката...

Link to comment
Сподели другаде

Ей го сутринта. 17 ти сезон -> https://www.facebook...286773400/?t=33. На 15тия сезон рядно някой забива .... но както и да е.

 

Миналия сезон ЛА не стигнаха плейофи по същата причина, поради която в момента Пеликаните са 3 - 8 а Лейкърс са 10-2.

 

p.s. Трейднаха си пакетно играчи, които бяха смятани за "бъдещето" /Инграм, Харт, Лонзо .../ и си взеха само Антъни Дейвис. А и тая година смениха мениджъра си и нещата се получават.

 

p.s`. Нито е най - големия за нен, нито го сравнявам с някой - Джордън, Кобе и т.нт. Просто е невероятен и си е той си :)

 

p.s'' Има кой да дава оценки за него

76612154_10158101540013643_1993101636955799552_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_oc=AQmSpaCbk6t1lPTIWmHx4nDChg4fqWDL0AXLbtHDpkM4fyRaR83ivJr7UcExP7CtH-I&_nc_ht=scontent-sof1-1.xx&oh=7ee029f2c3f706830e1b5dbdbed4118a&oe=5E4163B0

Link to comment
Сподели другаде

Очевидно си луд фен на Брон братле, както и очевидно следиш НБА отгоре отгоре.

 

Аз да те попитам същия въпрос, защо миналата година ЛАЛ не стигнаха до плейофи? Нали Краля беше пак там.

 

Супер е да защитаваш някакви твои си тези, само и да бяха подплатени с бещо, поне малко, но уви.

 

Лейкърс не стигнаха до плейофите именно заради Леброн, защото точно на коледа той се контузи и пропусна една четвърт от сезона. В деня когато се контузи Лейкърс победиха ГСУ и вървяха пети на запад. Точно тази контузия им обърка сезона, а малко по късно Пеликасд отказаха трейд на Антъни Дейвис.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

Истински ужас...

 

Коби Браянт е починал днес при катастрофа с хеликоптер.

Един от най-великите баскетболисти на всички времена. Изобщо един от най-великите спортисти.

 

Мир на праха му.

Link to comment
Сподели другаде

Ужасна новина,много тъжно.

Разбра се,че и 13 годишната му дъщеря,която беше изключително добра за годините си,също е починала.

Коби беше много повече от един от най-големите баскетболисти за всички времена.Можеше да даде още много на играта и на света,брилянтен ум.

В такива моменти каквото и да кажем е малко,абсолютен кошмар :(

Link to comment
Сподели другаде

http://pan.bg/gallery/albums/userpics/10010/kobe-bryant-helicopter.jpg

 

http://pan.bg/gallery/albums/userpics/10010/LDN-L-KOBE-BRYANT-FLIGHT-PATH-1.jpg

 

Вертолетът е построен през 1991 г., и взема номер N761LL, след като е закупен от Коби придобива номер N72EX.

В момента хеликоптерът е бил собственост на компанията Island Express Holding Corp.

Пилотът е бил с голям опит, той е на 50 години и се е казвал Ара Зобаян.

Хеликоптерът е бил собственост на щата Илиноис, преди да бъде закупен от баскетболиста.

В американските медии съобщават, че хеликоптерът е преминал всички нужни прегледи, а Коби го е представял като "Лимо-лимузина-Кадилак", най-комфортното превозно средство".

Според полетните записи хеликоптера напуска международното летище Санта Ана в 9.08 местно време и пада точно в 9.47, като се забива в планински хълм близо до Калабасас.

Хеликоптерът е закупен през 2015 г. от баскетболиста за $500,000 долара.

(от мен - по това време нов такъв е струвал към 14 милиона)

Той е бил тунингован с логото на спортната марка Nike и с логото на личната марка на фирмата на Коби - Black Mamba. Според източници баскетболистът е наричал любимия си хеликоптер - Mamba Chopper.

 

Девет души са загинали в катастрофата на хеликоптера на баскетболната легенда Коби Брайънт, съобщи шерифът на окръг Лос Анджелис Алекс Виянуева. Сред тях са Брайънт и 13-годишната му дъщеря Джияна.

 

По първоначална информация, двамата са използвали хеликоптера, за да стигнат до мач, в който Джияна е трябвало да играе, а катастрофата е причинена от лошата видимост. Съпругата му Ванеса, не е сред тези, които са били на борда на хеликоптера. Двойката има четири дъщери, най-малката от които се роди през миналия юни.

 

Според вестник Ню Йорк Таймс, причината за катастрофата са мъгливото време и лошата видимост около хълмовете в района на град Калабасас, Калифорния, където пада машината. Според Лос Анджелис Таймс машината се е запалила във въздуха, като аварията е станала в задната перка на опашката, в резултат на което хеликоптерът епаднал в спираловидна траектория на земята.

Link to comment
Сподели другаде

Това, което се случи тези два дни след смърта на Коби за мен е без прецедент в новата история на човечеството.

 

Такава почит на никой друг починал в последните 30-40 години не е отдавана. Буквално от всяко кътче на земята, хора от всякакви сфери скърбят за това, което се случи.

Не бях виждал досега смърт на известна личност, така да разтърси света.

 

А и ми е трудно да се сетя за друг толкова велик спортист, който да си е отишъл на такава ранна възраст. Може би това има нещо общо, както и факта, че заедно с него загина и една от дъщерите му - Джиана.

Наследството което остави Брайънт със сигурност ще е вечно.

 

5 пъти шампион на НБА

Двукратен олимпийски шампион.

18 кратен участник в мача на звездите.

Станал най-младият играч играл в НБА.

Най-младият играч станал титуляр в НБА.

Човек резлизирал 80 точки в един мач. Нещо което в съвременната история на НБА е невиждано и едва ли скоро ще се види отново.

 

Голяма фигура загуби спорта, а и света, защото след отказването си Коби сякаш беше започнал да се превръща в още по-значима фигура, отколкото беше на корта.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...