Jump to content

Майкъл Оуен


Гост halimi

Препоръчан пост

Какво означава постъпил некоректно с клуба? Оуен искаше да се върне в Ливърпул като му изтече договора с Нюкасъл, но Рафата не го искаше. Значи хем Ливърпул не го иска, хем ще му държим сметка къде ще играе.

Феновете не го харесват първо заради напускането му. Все още го питат пеейки - Where were you in Istanbul?

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 455
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Според мен , най-големият принос на Оуен за клуба , не са головете , купите които спечелихме благодарение на него, златната му топка , а факта , че заради него стотици хиляди по света са заобичали Ливърпул .

 

Какво вършеше след като го продадохме е отделен въпрос . Какво трябва да му е бъдещето свързано с клуба също .

Link to comment
Сподели другаде

Този човек си има един прякор, който казва всичко за отношението което си заслужи- Мъртвеца.

 

No to Michael Owen being Liverpool’s first official international ambassador

 

 

http://www.ipetitions.com/petition/no-to-michael-owen

Link to comment
Сподели другаде

Феновете не го харесват първо заради напускането му. Все още го питат пеейки - Where were you in Istanbul?

 

И какво толкова имаше в напускането му? Доста от легендите ни са ни напуснали в определен период - Кийгън, Ръш, Макманаман, Фаулър.

 

You'll Never Walk Alone

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Какво означава постъпил некоректно с клуба? Оуен искаше да се върне в Ливърпул като му изтече договора с Нюкасъл, но Рафата не го искаше. Значи хем Ливърпул не го иска, хем ще му държим сметка къде ще играе.

 

Чакай сега. Рафа го искаше след първата му година в Реал, а той избра Нюкасъл. Защо някой да го иска в Ливърпул чак след като договорът му с Нюкасъл изтече?

Link to comment
Сподели другаде

Чакай сега. Рафа го искаше след първата му година в Реал, а той избра Нюкасъл. Защо някой да го иска в Ливърпул чак след като договорът му с Нюкасъл изтече?

 

Toва абсолютно не отговаря на истината . Рафа НЕ ГО искаше след първата му година в Реал, затова и той отиде в Нюкасъл . 2009 същата работа . Имаше доста статии затова как Карагър и Джерард едва ли не са се молили на Бенитес за да го върне Оуен .

Link to comment
Сподели другаде

Toва абсолютно не отговаря на истината . Рафа НЕ ГО искаше след първата му година в Реал, затова и той отиде в Нюкасъл . 2009 същата работа . Имаше доста статии затова как Карагър и Джерард едва ли не са се молили на Бенитес за да го върне Оуен .

 

Довечера вкъщи ще отворя пак биографията на Джерард, за да не пишем сега празни приказки, може и аз да не съм запомнил нещо правилно.

Link to comment
Сподели другаде

И какво толкова имаше в напускането му? Доста от легендите ни са ни напуснали в определен период - Кийгън, Ръш, Макманаман, Фаулър.

 

You'll Never Walk Alone

Оуен изнудваше клуба и изви ръцете на Рафа та накрая го спазарихме за 8млн+ Нунес. Нещо което не би трябвало да прави най-добрият ти футболист в клуба и местно момче, а и единствена златна топка. Реално по-времето на Улие той ни дърпаше напред, беше като Суарез като значимост. До преди да дойде Торес така и не успявахме да намерим топ-нападател, който да го замести. Феновете това няма да му простят, че се отнесе нелоялно към клуба, който го създаде. В Ливърпул лоялността значи много. Та Суарез дето е латино и реално никакъв за Ливърпул в сравнение със "светията" си преподписа договора за да можем да му вземем тия пари в последствие.

Така че само лайна за този нещастник. Който го харесва, да си го харесва. Никакъв скаузър не е, глезанкото на английските медии. Флано и без тези качества и без златна топка ще бъде обичан в пъти повече от Оуен. Да си седи там на затворената улица и да си гледа хобитата.

Link to comment
Сподели другаде

Още повече, всички знаеха за какво го взема червеният нос - именно за да ни натрие на нас носовете. Нищо повече! Имаха си достатъчно нападатели. То и в последствие се видя колко им трябваше. Седеше на скамейката и гледаше в нищото. Точно това му е най-големият грях. С Нюкасъл се сещам, че беше аплодиран, когато дойдоха на Анфийлд.

 

Точно такъв играч не ни трябва като представител на клуба в света. Кени, Ръш, Барнс, Олдридж. От по-младите - Роби, Кара, Стиви(след като окачи бутонките), Диди, Л. Гарсия, дори и Макманамън, макар и той по малко цигански начин да си замина. Последните години поне гравитира около клуба и няма такава голяма червена точка като Юда.

 

Лош ПР, за съжаление не виждам как ще се измъкнат ръководството от него. Едно отстраняване ще се изтълкува много лошо по света, а оставането му на този пост - лошо от феновете. Може би да се назначат още няколко такива представителя и в последствие да се махне Оуен.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...

Колкото повече се прави на специалист, толкова по мразен ще става!!!

 

14022146_10206030189705439_9184515649669705559_n.jpg?oh=14fc9cc2efeb293b7e1483ce94154603&oe=58414403

 

"Изглежда добре, както и на хартия, така и на терена. Погба е класа. Титлата тази година ще отиде на Северозапад"

 

14045591_10206030189665438_100419767591022375_n.jpg?oh=e356364282a044b9555144066deb19ae&oe=58138CAE

 

"Ливърпул не е клуб от Северозапад"

 

 

иначе е на заплата при нас. Посланник ли е, аташе ли е не го знам. Взима си кинти, ама целува нечии задници.

Лицемерие се наричаше това май

Link to comment
Сподели другаде

Е малко си го изопачил Скар. На втората снимка долу, фен го пита "Ти още ли работиш за Ливърпул?" и той отговаря "Ливърпул не са ли клуб от Северозапад?".

 

You'll Never Walk Alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

По-скоро е изпуснал въпросителния знак, което характера на изречението от въпросително на съобщително.

 

Общо взето Юда пита - Лъвърпул не е ли клуб от северозапада? Евтино измъкване от тъпа ситуация, в която сам се навря като безмозъчно теле. И не за първи път! По-добре Барнс за посланник, отколкото тоя, дето името му не трябва да се споменава.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Признанието на Майкъл Оуен: Всяко лято мечтаех да се върна в Ливърпул

 

 

http://c1.thejournal.ie/media/2013/05/soccer-michael-owen-photocall-1993-310x415.jpg

 

 

В новата си книга бившият английски футболист Майкъл Оуен прави редица интересни признания за кариерата си, а някои от тях може да променят отношението поне на част от феновете към него.

Оуен разкрива, че е мечтал да се завърне в родния си клуб Ливърпул след като го напусна през 2004 г., но това така и не се случи. Той обяснява и че е подписал с вечния враг Манчестър Юнайтед през 2009-а едва след като мениджърът Рафа Бенитес му отказал място обратно в отбора.

Английският национал вкара над 150 гола за Ливърпул преди да бъде продаден на Реал Мадрид за 8 млн. паунда.

В своята нова книга Ring of Fire Майкъл твърди, че никога не е искал да напуска родния си клуб и след само 12 месеца в Испания се молел да се върне.

 

„Всеки път - всяко лято - бяха на телефона с Кара (Джейми Карагър) и му казвах да намери начин да ме върне обратно."

„Иска ли ме Рафа (Бенитес)', питах го. 'Иска ли ме Кени (Далглиш)?' Иска ли ме Брендън (Роджърс)?' Обстоятелствата попречиха да се случи".

Оуен обяснява, че всеки път, когато имало възможност да бъде привлечен обратно, Ливърпул разполагал с прекалено много нападатели.

„А когато Ливърпул ме искаше, аз бях контузен. Накрая не бях играча от преди и те просто не ме харесваха. Не бях достатъчно добър".

След периода в Реал Мадрид той се върна в Англия, но при невъзможността да подпише с Ливърпул, отиде в Нюкасъл и игра там четири сезона.

Признава, че надеждата да играе за „мърсисайдци" останала жива, но когато Нюкасъл изпадна и дойде време Оуен да смени клуба, от Ливърпул не са го искали. А сър Алекс Фъргюсън бил отворен за възможността да го привлече на „Олд Трафорд".

 

„Говорих с Кара и опитах да накарам Бенитес да направи нещо. Когато стана ясно, че Бенитес не иска да осъществи сделката, говорих отново с Фъргюсън. Той беше много позитивен към мен. Бях на 29 години. Трябваше ли да реша да спра с футбола още тогава?

Вижте, обичам Ливърпул с цялото си сърце. Винаги съм бил фен на отбора и винаги ще бъда, каквото и да стане, независимо какво говорят хората."

За три години в Юнайтед Оуен вкара 17 гола във всички турнири, а обичайните за него контузии отново му пречеха да играе повече.

Кариерата си нападателят завърши в Стоук Сити едва на 33 години.

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 months later...

Този самозабравилият се, трябва да бъде забравен и от феновете на Ливърпул.

 

 

 

Феновете на Ливърпул скочиха на Оуен

25 май 2017 | 16:45 - Обновена

 

 

00665900.jpg?20170525170703

 

 

 

Привърженици на Ливърпул стартираха онлайн петиция за отстраняването на Майкъл Оуен от позицията му на международен посланик на клуба. Причината за това е телевизионният коментар на бившия нападател по време на снощния финал между Манчестър Юнайтед и Аякс, в който Оуен говори за тима на Жозе Моуриньов 1 л. мн.ч., употребявайки личното местоимение "ние".

 

До момента петицията е подписано от близо 10 000 привърженици, като броят им непрекъснато се увеличава.

 

Официално Оуен пое функцията на международен посланик на клуба през април 2016 година. Носителят на "Златната топка" за 2001 година е продукт на школата на мърсисайдци, но към края на своята кариера - между 2009-а и 2012-а, игра с екипа на Манчестър Юнайтед.

 

 

Петицията:

https://www.change.o...onal-ambassador

Link to comment
Сподели другаде

Прекалено много хубави моменти ми е донесъл за да плюя по него,беше радост за окото да го гледаш и винаги е давал всичко от себе си с нашия екип!!

Като човек не ме интересува какъв е,но не може да се отрече че след него ние нападател от неговата класа не сме имали - може би Суарез донякъде.

Link to comment
Сподели другаде

Прекалено много хубави моменти ми е донесъл за да плюя по него,беше радост за окото да го гледаш и винаги е давал всичко от себе си с нашия екип!!

Като човек не ме интересува какъв е,но не може да се отрече че след него ние нападател от неговата класа не сме имали - може би Суарез донякъде.

 

Суарес поне според мен беше от по-висока класа, Торес също. Но ние имахме голям играч и голям човек като Стивън Джерард, трябва да сме щастливи, че имахме честта да наблюдаваме на живо цялата му активна кариера. А този Оуен сам си избра пътя на неопределената идентичност, щом се смята за част от онзи отбор, няма какво повече да го коментираме, така обижда всички фенове на Ливърпул, обижда и клуба, той не се чувства част от Ливърпул, какво уважение да има от страна на привържениците, той вече е просто една статистика за нашия клуб и нищо повече.

Link to comment
Сподели другаде

Аз съм от малко по старото поколение фенове за които беше страшно важно в отбора да има колкото се може повече месни момчета или поне от Great Britain защото те знаеха какво е да играеш за този отбор............!!!

За последните 25г. това са - Стиви,Кара,Роби,Мака и Оуен.

Всеки един от тях беше уникален футболист и гореше в играта и за мен специално Роби и Оуен бяха по добри нападатели от Торес определено.За тези близо 25г. единственият който малко или много се доближи до тяхната харизма е Суарез който обаче е латино и това много си личеше в някои негови действия.

Пак повтарям - говоря само за техните футболни качества,не случайно всеки фен на отбора знае как е наричан Роби от феновете - The Good!!

 

Както и да е,хора всякакви и мнения много!!

Link to comment
Сподели другаде

Може да е бил всякакъв като футболист...сега е Амбасадор на Ливърпул и мен лично ме е срам от този факт и от факта че някога е носил нашата фланелка...продажна мастия долна

Link to comment
Сподели другаде

Може да е бил всякакъв като футболист...сега е Амбасадор на Ливърпул и мен лично ме е срам от този факт и от факта че някога е носил нашата фланелка...продажна мастия долна

 

Много силни думи колега,просто не мога да повярвам че може да се пише така за един от най-добрите ни бивши футболисти!!

Както е да е,живи и здрави и успех на отбора.

Link to comment
Сподели другаде

То и Кристо Явашев се брои за успешен българин, ама не искам да има нищо общо с България.

 

Същото и с Оуен. Аз също съм му се радвал, но след като сам се зачислява към мангалския отбор, то той няма място в Ливърпул. Нека да си бъде приятелче с Кара и Стиви, но извън футбола. Във футбола го искам далеч от името на Ливърпул.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...