Jump to content

Майкъл Оуен


Гост halimi

Препоръчан пост

Гост Torres_9

Аз също не удобрявам това което направи и ни напусна, но така е преценил и така е постъпил. Ако му беше потръгнала малко повече сигурен съм, че нямаше да е на това ниво и да се чуди в кой отбор да отиде. При нас също имаше бъдеще трудно повярвах, че толкова лесно се предаде на парите и на славата която му предложи "кралския клуб".

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 455
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост SwedeN
Ангел е абсолютно прав според мен в случая!

Никой от нас няма да каже, че Торес е предател, защото не можем да го погледнем от другата страна!

Но за феновете на Атлетико е..според мен лично това е най-темпераментната публика в Испания и би било напълно нормално да смятат Торес за предател..той е израстнал в школата им и на 22 години получава капитанската лента на отбора..това значи много! И за феновете им той не се е различавал по нищо от Оуен за нас, феновете на Ливърпул!

 

И въпреки всичко..каквато и да е била ситуацията..Оуен е дал прекалено много на този отбор, за да му бъде лепнат един епитет "предател" и въпросът да се приключи! Много от нас са се влюбили в онзи Ливърпул, в който играеше и блестеше Оуен! Нека се замисляме и за тези неща преди да осъждаме..

 

Торес получи капитанската лента на Атлетико на 19 години, но това е само уточнение.Оуен беше, е и ще бъде един от най-великите футболисти играли някога за Ливърпул.Не смятам, че е предател, защото е дал много от себе си на клуба и феновете и реши да потърси собственото си щастие другаде - вярно грешен избор, но не е пророк, за да знае.Тези, които го определят като "предател" и едва ли не "съвременния Юда", да се замислят един Йън Ръш какъв е по тази логика ?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stivi_G

Разбира се че Оуен не е "предетел" въпреки че постъпи грепно в случия . Ами Роналдо какъв трябва да бъде ? Игра за Барса , игра и за Реал ; облече фанелката на Интер след време тази и на Милан :sarcastic: Но въпреки всичко никой не казва че е предател ;)

Link to comment
Сподели другаде

Гост dandio
А пък това, че Рафата не искал да разчита на Оуен откъде го измислихте, просто думи нямам.

Идва Рафата в отбор, на който играта му се гради спрямо Оуен, футболист спечелил златната топка,

феновете го боготворят и той ей така решава да не разчита на него.

Абе вие направо изкарвате Рафата ебати малоумника, не разбира грам от тактика, в трансферите е гола вода,

от младежи и талант нищо не разбира - да вярно, как забравих, добре че Джерърд ми изкарва заплатата. :doubleup:

Рафа не е имало как да спре Оуен 2005, тоест имало е, ама все пак Рафа тъкмо е седнал на кормилото, доста трудно е щяло да бъде, така, ОУен отива в Реал, свършен факт.. След като Оуен се проваля с гръм и трясък в Реал, той решава да се върне в Англия и "се предлага" на Рафа с идеята отново да е титуляр, Рафа отказва - тук е прословутият момент, в който Рафа казва, че "не иска" Оуен, поне в биографията на Стиви Джи така е описано

 

А после нещата се развиват по друго яче, Оуен става капитан на Нюкясъл и да го върнем звучи илюзорно, но.. "кармата" :) ни дава нов шанс.. Нюкясъл изпада, Оуен е безплатен... тук идва частта на Рафа и излявления в стил "Оуен все още е млад и има още много какво да даде" някак не вървят. Сега ще се види Рафа дали наистина не е искал Оуен....

 

Аз искам Оуен да се върне поради няколко причини

- ще имаме още един англичанин-скаузър-лидер в отбора

- разбира се перфектно с Джерард, би се разбирал и с Торес (поне според мен)

- дойде ли Оуен, феновете ще забравят всичко около "предателството"

- играта ще му потръгне, няма как това да не стане

 

Просто би било сбъдната мечта да видя Майки отново на Анфилд

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост FTorres

Стоук Сити се включва в "битката" за Майкъл Оуен

 

 

 

 

Сгромолясването на Майкъл Оуен се почувства още по-осезаемо миналата нощ, въпреки че още един клуб обяви, че ще се включи в "битката" за подписа му. Причината е, че интерес към бившата звезда на Ливърпул и Реал (Мадрид) проявява скромният Стоук Сити. Както е известно, носителят на Златната топка на "Франс футбол" за най-добър играч в Европа (2001) е желан и от опашкаря Хъл Сити. Едва ли обаче точно това е очаквал 29-годишният футболист, чиято кариера рухна през последните години заради множество контузии.

 

В момента Майкъл Оуен е играч на изпадналия от елита Нюкасъл, където получава по 110 000 паунда седмично. Той обаче потвърди, че ще напусне "Сейнт Джеймсис Парк", след като договорът му изтече на 30 юни. Преди време неговият агент разпрати до водещите отбори на Острова лъскава брошура от 32 страници с описание качествата на футболисти и успехите му на терена, но за момента интересът е повече от нищожен.

 

"Ще бъде глупаво да не се опитаме да привлечем Майкъл. Той би бил страхотно попълнение за нас", заяви мениджърът на Стоук Сити Тони Пулис. Той очаква и клубове по-нагоре в таблицата да се насочат към Оуен и смята, че шансът на Стоук може би ще дойде по-късно през лятото, ако футболистът все още е безработен.

 

"Мисля, че и големи клубове ще проявят интерес, но това не означава, че той задължително ще подпише с тях. Едва ли Майкъл ще иска да дойде при нас точно сега, но ситуцията винаги може да се промени. Той имаше проблеми с формата, които бяха широко огласени в медиите, но, ако Оуен е здрав, то тогава клубът, който го привлече, ще има истинска фурия в състава си. Надявам се, че през новия сезон той ще е гладен за успехи и ще се опита да докаже на критиците си, че бъркат", добави Пулис.

 

Мениджърът на Хюл Фил Браун още преди няколко дни, че е готов да започне преговори с представителите на Оуен за преминаването му на "КС Стейдиъм". От Евертън също проучват ситуацията, но финалистите в ФА Къп не са склонни да нарушат структурата на заплатите в клуба, за да подслонят нападателя.

 

 

 

Като четем всичко това ме хваща яд.Какъвто и да е Оуен той не е толкова слаб.По добре да вземем него отколкото друг нападател 10 млн, който ще върши същата работа.Иначе споделям мнението , че Рафа не даде максимума от себе си за да го задържи.

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Canopus

Оуен не е този Оуен, който беше преди. Ако ни го предложат евтино съм на мнение, че може да се разчита на него. Съгласен съм с Дандио, че вкара ли няколко гола и феновете ще позабравят горчилката от времето когато напусна отбора. Но и нещо друго ми подсказва, че няма да го видим при нас - Рафата май не обича "стари пушки" с претенции, предпочита нови играчи, които той да настрои към отбора, а не да разбичква цял отбор за да намери место на някои.

 

Ще поживеем и ще видим, остават още около 50 дни до края на трансферния прозорец.

Link to comment
Сподели другаде

Гост FTorres
Оуен не е този Оуен, който беше преди. Ако ни го предложат евтино съм на мнение, че може да се разчита на него. Съгласен съм с Дандио, че вкара ли няколко гола и феновете ще позабравят горчилката от времето когато напусна отбора. Но и нещо друго ми подсказва, че няма да го видим при нас - Рафата май не обича "стари пушки" с претенции, предпочита нови играчи, които той да настрои към отбора, а не да разбичква цял отбор за да намери место на някои.

 

Ще поживеем и ще видим, остават още около 50 дни до края на трансферния прозорец.

 

 

 

Оуен става свободен агент, защото му изтича договора.За това мисля че е достатъчно евтин.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Manikyan

Абе кажете ми кой е Оуен сега? Кажете ми точно в този момент кой е Оуен! Викат ли го за националния? Вкарвал ли е гол в последно време? Казвал ли е нещо, че обича Ливърпул и че иска да дойде, ако ще и без пари? Ми май не... Иска да е титуляр, да получава пари, феновете да му простят от раз... Аз съм му простил... Той наказанието си го търпи.. Никой не е по-голям от Ливърпул, това трябва да се разбере... А в момента нивото на Оуен е Воронин. Даже Воронин е по-добре, защото е в топ-goalscorers на немското първенство, а нашия Майки го искат Стоук и Хъл.... Животът е гаден, но мисля, че всеки получава заслуженото си. Не мислете че се радвам за съдбата на най-добрия нападател, който някога сме имали, но в момента той НЯМА МЯСТО В ОТБОРА.

Link to comment
Сподели другаде

Гост FlaSk4o

Хачо, много си краен... Да дойде без пари, да взима нормална заплата, да не пищи, че е резерва, перфектна комбинация... Явно обаче това не му върши работа. Щото ако искаш да играе в Ливърпул и още мислиш, че има какво да доказваш, идваш и играеш. Статутът на резерва бързо може да се промени, важното е какво играе. Сигурен съм, че всички ще се радват, ако той се върне, дори тези, които го/са го считали за предател.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Manikyan
Хачо, много си краен... Да дойде без пари, да взима нормална заплата, да не пищи, че е резерва, перфектна комбинация... Явно обаче това не му върши работа. Щото ако искаш да играе в Ливърпул и още мислиш, че има какво да доказваш, идваш и играеш. Статутът на резерва бързо може да се промени, важното е какво играе. Сигурен съм, че всички ще се радват, ако той се върне, дори тези, които го/са го считали за предател.

 

Аз ще бъда най-радостен от всички, ако той се докаже като титуляр, но шансът това да стане е близо до 0.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Atom_Power
Абе кажете ми кой е Оуен сега? Кажете ми точно в този момент кой е Оуен! Викат ли го за националния? Вкарвал ли е гол в последно време? Казвал ли е нещо, че обича Ливърпул и че иска да дойде, ако ще и без пари? Ми май не... Иска да е титуляр, да получава пари, феновете да му простят от раз... Аз съм му простил... Той наказанието си го търпи.. Никой не е по-голям от Ливърпул, това трябва да се разбере... А в момента нивото на Оуен е Воронин. Даже Воронин е по-добре, защото е в топ-goalscorers на немското първенство, а нашия Майки го искат Стоук и Хъл.... Животът е гаден, но мисля, че всеки получава заслуженото си. Не мислете че се радвам за съдбата на най-добрия нападател, който някога сме имали, но в момента той НЯМА МЯСТО В ОТБОРА.

Ако си му простил нямаше да казваш, че той няма място в отбора, предвид, че знаеш за кого става въпрос. Не ми излизай с някакви сложни теории колко зле е бил, то в отбор като Нюкясъл от този сезон кой ли няа да е зле. И Воро по-добре от Оуен - нали имаше една приказка, формата е временна, класата е вечна! ;)

И къде е тая съдба, покажи ми я, да мога и аз да я разбера. Просто Оуен направи грешка, това не означава, че ако му предложат да се върне в Ливърпул "съдбата" ще му попречи, какво ще стане - ще катастрофира напът за да сложи подписа си? Я стига... :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост Manikyan

Съдбата е, че се предлага на всякакви отбори, но никой не го иска, защото никой не е навит да дава пари за стъкло...

Link to comment
Сподели другаде

Гост Atom_Power
Съдбата е, че се предлага на всякакви отбори, но никой не го иска, защото никой не е навит да дава пари за стъкло...

Това не е съдба, това са последствията от неговите собствени грешки.

Link to comment
Сподели другаде

Гост FTorres

Никога не е късно Оуен да се върне там където му е мястото.Той е опитен вече играч , който ако изиграе няколко мача без да се контузва би блеснал отново като голмайстор.

Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN
А в момента нивото на Оуен е Воронин. Даже Воронин е по-добре, защото е в топ-goalscorers на немското първенство, а нашия Майки го искат Стоук и Хъл

 

Боже, колко мъка има по този свят, Боже !

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Canopus
.......... Не мислете че се радвам за съдбата на най-добрия нападател, който някога сме имали, но в момента той НЯМА МЯСТО В ОТБОРА.

 

Е, тук не мога да се съглася с теб. Ян Ръш на кое място го слагаш във вечната класация на великите нападатели на Пул? Ами оназ фурия Роби Фаулър, дето правеше каквото си иска с топката? А не искаш ли да изчакаш със заключенията и да видим Торес до къде ще стигне? Ливърпул е имал и ще има много велики нападатели и нова най просто не му отива!

 

Истината е, че Оуен е част от историята на клуба и никой не може да му отнеме таланта или да му отрече заслугите. За съжаление, май няма да е част и от славното бъдеще на червените.

 

ПС - Наистина, Шведа е прав, Майкъл не заслужава тази обида да бъде сравняван с Воро.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Torres_9

@Conopus Мисля, че имаше предвид в последно време, а не като цяло.

 

Все пак Оуен се е доказал при нас и евентуално връщане няма да е лош вариянт, още повече, че няма да дадем и стотинка за него. Голаджия си е стига да не страта от кунтузи, на 28 години има още какво да показва на английския футбол, искам това да бъде с нашия екип. И вместо да харчим за други нападатели които я се впишат, я не се впишат който най-вероятно ще бъде испанец, докато на него това нещо няма да му е никак трудно след като с някои играчи е бил и преди на терена. Просто в Нюкасъл не можа да намери себе си въпреки, че се стараеше много, а там блестяха малко играчи, най-вече Хунас Гутиерес, Н'Зогбия който продадоха Мартинс и Оуен. Така че евентуално приютяване на него от страна на Бенитес няма да е никак лошо за шампиоските ни амбиции.

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Проблема не е в това каква е класата му. Проблемите при Оуен пред завръщане в Ливърпул са два и те не са никак маловажни:

1. Чупливостта му, т.е. непрестанните му контузии.

2. Изискването му за гарантирано титулярно място.

 

Дори и да не ни струва пари за трансфер, то заплатата му няма да е никак малка. При всички тези неща и като изключите сантиментите, смятате ли, че трябва да го вземем и да закотвим Торес на пейката?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Atom_Power

Не зная колко е IQ-то на Оуен, но ако иска да се върне в Ливърпул би трябвало да знае, че титулярно място през крив макарон!

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio
Не зная колко е IQ-то на Оуен, но ако иска да се върне в Ливърпул би трябвало да знае, че титулярно място през крив макарон!

 

И аз не зная, но е факт, че това е причината да избере офертата на Нюкасъл при завръщането си в Англия от Реал М.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Atom_Power
И аз не зная, но е факт, че това е причината да избере офертата на Нюкасъл при завръщането си в Англия от Реал М.

Източник?

Link to comment
Сподели другаде

Гост StevenGerrard
Не зная колко е IQ-то на Оуен, но ако иска да се върне в Ливърпул би трябвало да знае, че титулярно място през крив макарон!

 

И аз се чудя , но ако се върне в Ливърпул сега и играе точно 2 мача на познатото ни добро ниво то бъди сигурен , че или Торес ще е резерва или ще се сменя схемата като второто е доста по - вероятно.А според мен Рафа не направи добре , когато не го върна , защото си мисля , че тогава беше последния влак.При това при евентуалното му завръщане и феновете щяха да са доволни , а и той можеше да е като гръбнак , а не всичко се опира до Джерард и Карагър.Тъпо е било да не му обещаят същите условия при положение , че само преди 3год. (нз точно колко са) е бил най - добрият в света , а ние нямахме кои знае какви нападатели или тоест нямахме от неговата класа.

 

P.S. Много добро филмче за ОУЕН http://vbox7.com/play:1d6f0a44

Link to comment
Сподели другаде

Гост SwedeN
И аз се чудя , но ако се върне в Ливърпул сега и играе точно 2 мача на познатото ни добро ниво то бъди сигурен , че или Торес ще е резерва

 

Не съм сигурен дали мислите преди да пишете, но глупостите зачестиха.Първо Оуен е на едно ниво с Воронин, сега пък ако дойде и направи два силни мача щял да измести Торес.Не знам кое от двете звучи по-абсурдно.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост dandio

Абе ако Оуен дойде ще се пробва, ако му потръгне играта ще играе до Торес, ако не му потръгне ще е резерва, кво толкова има да му мислите, тя логиката подксазва, и Бабел да покаже, че е добър и заслужава, също ще е титуляр

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...