Jump to content

Григор Димитров


Гост dandio

Препоръчан пост

Гост Scarface

Евала, нашия играе много по-добре засега.

 

Много грешки на шотландеца, евала. Нашия е в по-добра физическа форма.

 

Евала Гришо :)

 

6:7 , 6:4 , 6:3

Edited by Scarface
Link to comment
Сподели другаде

Гост Bellamy

Хубава победа за България бих казал.Браво Гриши!Многото непредезвикани се получиха,но така става като срещу тебе стои супер добър играч и търсиш удар близък до съвършенния...

 

Пабло Куевас е другия,ама той по-добър на червено

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Най-накрая си припомнихме 2014 г. и как Григор печелеше големи мачове. Както обикновено си ги имаше дежурните глупости като двойни грешки в тайбрек и на сетбол, но цялостното представяне и обрата заслужават аплодисменти. Освен това трябва да отбележим, че непредизвиканите грешки бяха много по-малко от обичайното. Силно се надявам тази победа да му обърне кариерата отново в правилната посока, а и пътят към добро представяне в турнира вече е широко отворен.

Link to comment
Сподели другаде

Гост MakEto

Гледах мача (както и повечето на Гришо ппц) и мисля, че Мъри беше мега зле. Най-очакваното нещо е днес да падне в 2 сета от Монфис. Пак ще гледам и ще стискам палци да ме изненада ама..

Link to comment
Сподели другаде

Гост NikolaY

Яаааааааааааа кой гледа Гришооооооооооооооо!!!!!

 

http://gong.bg/tenis...htu-myri-370900

 

Да и изпапкам муцунката.. :D

 

Снощи не успях да гледам мача, но се надявам нашето момче да си възвърне формата от преди 2 години и отново да влезе в 10-ката. Само с такива мачове може да го направи. :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост drenski

Статус на моя фб приятелка, която разбира от спорт и не живее в България.

-----------------------------------------------------------------

 

Гришо загуби от Гаел Монфис - 7:6, 3:6, 3:6. Както казах и вчера, за нашето момче са важни загубите, може би повече от победите. Сега той е абсолютно наясно, че не може да изиграе в два дни два силни мача един след друг, но още не знае защо. В спорта това качество се развива с годините и натрупания опит, и се нарича постоянство. При младите състезатели е трудно постижимо. Ето, това е нещото, което прави видима разликата между "старите кучета" и "младите нахалници" в тениса. Джокович, Федерер и Надал вече са усвоили ритъма на един турнир, те знаят къде да се пестят и къде да натиснат здраво. При Гришо не виждам подобно нещо все още. Хвърли се се срещу Мъри, победи го. Взе тази вечер първия сет срещу Монфис и вместо да го довърши във втория, и да приключи мача, Гришо загуби концентрация, загуби и сета, и в третия просто нямаше сили да обърне мача. Със сигурност е разочарован. Вече няколко пъти чувам от коментаторите на "Тенис ченъл" фразата "като че ли му липсва стратегия на Григор в този мач". При това казана на няколко различни турнира срещу различни съперници. Доколкото разбирам, стратегията в тениса е нещото, което се планира в един щаб от хора, които тенисистът наема, за да работят за неговата кауза. Имам ужасното подозрение, че нещо не е наред в щаба на Гришо... Знае ли някой от вас кои хора работят за него, освен обявените двама треньори Франко Давин и Йохан Йортегрен?

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Дренски,не мога да коментирам твоята позната колко разбира или не,но мога да коментирам това което е казала.Гришо е на 25 г,без 40 дни.Ако са му били нужни осем години професионален тенис за да разбере,че не може да изиграе два силни мача,то за бога ми защо му е тази глава на раменете,само за привличане на жени ли?Да не забравяме,че баща му е нонстоп с него,още една глава която трябва да мисли......"В спорта това качество се развива с годините и натрупания опит, и се нарича постоянство"......

ами ,че той Гришката е в средата на кариерата,колко още да трупа.Млад нахалник,ама кое му е младото не мога да разбера,Надал има сигурно осемдесет титли от турнири,направих си труда да видя колко е спечелил до 25 годишна възраст.....ми над 50 (петдесет),той млад нахалник ли е бил или старо куче.Джокович и той е само четири години по-голям.

Съгласявам се,че на Гришо му липсват специалисти които да канализират и изкристализират таланта който той притежава,но според моето лично мнение е доста късничко.

В големия спорт вече не става само с Голям талант,еле па в тениса,требва и Акъл,а щаба на Димитров май не успява в тази си част.

Та общо взето не съм съгласен,че нашето момче е Млад,нашето момче няма подходящите хора покрай него,а иначе таланта му е в изобилие,и тук съм напълно съгласен с извода на твоята позната,Дренски,така е,трябват правилните хора.

Link to comment
Сподели другаде

Гост drenski

Менчо, съгласен с теб, че Гришо вече не е млад. И на мен това ми направи впечатление в статуса на моята приятелка. За останалото не мога да коментирам, защото не съм в течение. Не съм сигурен, че баща му е непрекъснато до него. А и дори да е - Гроши е на такова ниво, за което баща му няма достатъчно опит и квалификация.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

На годините на Григор , играчи като Джокович , Надал , Мъри и великият Федерер , вече не само имаха постоянство ами и изграден страхотен манталитет . Освен това всеки от тях си беше уредил живота извън корта , като имаше стабилна жена до себе си и не се е впускал в постоянни връзки и то с други известни личности .

 

Фернандо Вердаско , Томи Хаас са типичен пример за това какво става с един тенисист / спортист , когато концентрацията му не е изцяло върху тениса . То е обяснимо , че му се живее на Гришата и то му се живее царската , но няма как това да не влияе върху постиженията ти на корта .

 

Не е малко това което прави Григор , може би и очакванията ни са по големи и си мислим , че може да бъде на нивото на изброените горе , но това е адски трудно да стане .

На мен лично ми направи и много лошо впечатление отсъствието му от турнира тук в София който се проведе , както и отказа му на няколко пъти вече да играе за България . Как Джокович, Надал, Федерер не пропускат такава възможност да играят на домашна сцена , а на Григор все му е запълнена програмата .

 

За да си голям шампион е нужно и определен тип характер , който не го виждам при нашия .

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

На мен лично ми направи и много лошо впечатление отсъствието му от турнира тук в София който се проведе , както и отказа му на няколко пъти вече да играе за България . Как Джокович, Надал, Федерер не пропускат такава възможност да играят на домашна сцена , а на Григор все му е запълнена програмата .

Като прочета нещо такова и направо ми иде да си блъскам главата в стената. Не е нужно много време, за да провериш колко "често" тези тримата играят за Купа Дейвис. Федерер и Вавринка играха за Швейцария и спечелиха трофея през 2014 г., а миналата година зарязаха сънародниците си да се излагат още в първи кръг. Джокович играе от време на време в зависимост от програмата си, а да видиш Надал да играе за Испания си е направо чудо.

 

Просто Купа Дейвис не може да се сравнява по престиж с турнирите от Големия шлем и сериите Мастърс и повечето страни не я приемат сериозно. Само че за хората в България, които нищо не разбират от тенис, това е една прекрасна възможност за допълнителни плюнки по адрес на най-успешният ни тенисист на всички времена.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Като прочета нещо такова и направо ми иде да си блъскам главата в стената. Не е нужно много време, за да провериш колко "често" тези тримата играят за Купа Дейвис. Федерер и Вавринка играха за Швейцария и спечелиха трофея през 2014 г., а миналата гофина зарязаха сънародниците си да се излагат още в първи кръг. Джокович играе от време на време в зависимост от програмата си, а да видиш Надал да играе за Испания си е направо чудо.

 

Просто Купа Дейвис не може да се сравнява по престиж с турнирите от Големия шлем и сериите Мастърс и повечето страни не я приемат сериозно. Само че за хората в България, които нищо не разбират от тенис, това е една прекрасна възможност за допълнителни плюнки по адрес на най-успешният ни тенисист на всички времена.

 

Какво значи да видиш Надал да играе за Испания и било чудо ? Има цели 26 мача за купа ДЕЙВИС .. Федерер има 52 мача .. Джокович има 32 .. Не знам къде е чудото тук брат . Да видим Григор когато стане на 30г. колко мача ще има за купа Дейвис . Има и още 1 съществена разлика която не отчиташ . И Швейцария и Испания и Сърбия имат тенисисти от висока класа и не винаги е необходимо най-големите им играчи да участват за да спечелят даден двубой . Ние с този лукс не разполагаме и когато имаше нужда Григор да дойде тук и да помогне да се изкачим в по горна дивизия , къде беше ?

 

Федерер кога е изпускал турнир в Базел ? Надал в Барселона , Мадрид ? Сърбите не ги знам дали имат турнир от АТП веригата , но съм сигурен , че Джокович игра турнири там , различни от купа Дейвис .

 

Можеш да си блъскаш главата колкото искаш , но фактите сами говорят .И това не са плюнки брато , щото и аз като теб съм висял по нощите заради него , нагласял съм си часовника за да се събудя и да му гледал финали и ми е болно , че този ни тенисист така ни пренебрегва . Като имаш възможност да играеш за България и в България и не го правиш не говори добре за човека който не го прави .

Link to comment
Сподели другаде

Гост TheoScouse

Какво значи да видиш Надал да играе за Испания и било чудо ? Има цели 26 мача за купа ДЕЙВИС .. Федерер има 52 мача .. Джокович има 32 .. Не знам къде е чудото тук брат . Да видим Григор когато стане на 30г. колко мача ще има за купа Дейвис . Има и още 1 съществена разлика която не отчиташ . И Швейцария и Испания и Сърбия имат тенисисти от висока класа и не винаги е необходимо най-големите им играчи да участват за да спечелят даден двубой . Ние с този лукс не разполагаме и когато имаше нужда Григор да дойде тук и да помогне да се изкачим в по горна дивизия , къде беше ?

 

Федерер кога е изпускал турнир в Базел ? Надал в Барселона , Мадрид ? Сърбите не ги знам дали имат турнир от АТП веригата , но съм сигурен , че Джокович игра турнири там , различни от купа Дейвис .

 

Можеш да си блъскаш главата колкото искаш , но фактите сами говорят .И това не са плюнки брато , щото и аз като теб съм висял по нощите заради него , нагласял съм си часовника за да се събудя и да му гледал финали и ми е болно , че този ни тенисист така ни пренебрегва . Като имаш възможност да играеш за България и в България и не го правиш не говори добре за човека който не го прави .

 

Боли го дедовия него за България и за такива като тебе, които стават посред нощите да му гледат мачовете. Една вметка: евала междудругото, идея си нямам как го гледате тоя скучен спорт, пък камо ли да си нарушавам съня заради него - бих предпочел документални по Animal Planet за пойните птици пред това нещо.

 

А това дали участвал тук или там и даже какво е спечелил, също ме съмнява да го бърка много. Аз лично, а и предполагам голяма част от хората, ще го запомнят с това с коя бил ходил, отколкото с някакви наистина впечатляващи постижения в спорта. То в последно време всичко свързано с него е на тая тема, като изключим тази победа срещу Мъри. Малко булгар-булгар манталитет - да ме видят сега всички с коя се размотавам. Но той затова и няма да бъде сред истински големите. Когато мислиш с не тази глава, с която трябва, никога не можеш да станеш велик, в който и да е спорт. Примерите са бол и извън тениса.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Stojkica

Само малка вметка за това дали е млад или не е млад.

 

Разилката в конфигурацията на Топ10 в тениса в сравнение отпреди 10-15 години е огромна.

 

Преди 10 години в Топ10 имаше 2-3 играча над 25 години. Сега са 1-2 под 25. И в някакъв момент Гришо беше един от тях.

Link to comment
Сподели другаде

Гост drenski

Не знам Джокович колко пъти е играл за Дейвис, всъщност never го е написал колко.

Но имам един приятел луд на тема тенис. Преди няколко години ходи в Белград на Купа Дейвис, беше играл Джокович. Вика - сърбите са луди по него, ама и той знае как да им се отблагодарява. Не помня и с кой беше играла Сърбия, но първия ден резултатът е лош за тях. И на втория ден Ноле излиза и преди мача чертае с ракетата сърце на червените кортове. Публиката изпаднала в делириум. Нататък се държала не като на тенис мач, а като на футболен мач. И доколкото помня Сърбия беше спечелила с 3:2.

 

Джокович дари благотворително огромна сума на Сърбия по някакъв лош повод, сигурно някой тук се сеща за какво беше.

И аз мисля, че Гришо вече го боли оная работа за България. За турнира в София през тази зима се оправда, че плановете му били правени отрано, че имал договор с турнира в Мексико, че това онова. Но по моето скромно мнение трябваше да направи всичко възможно да играе в София.

Мачът му с Монфиз не го гледах дори и по телевизията, защото циркове не ми се гледаха.

Някои казват, че на тези номера го подучвал Георги Стоименов, съпругът на Катерина Малеева, който му се води някакъв мениджър. Стоименов искал по този начин да прецака българската федерация, та после да вземе той властта в нея. Не знам колко е вярно. Бях започнал да следя тениса заради Гришо, ама като започна да се дъни на корта и извън него, спрях да го гледам.

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Сърбинът посвети успеха на своята родина, която бе залята от тежки наводнения, и обяви, че ще дари всичките спечелени от наградния фонд 550 000 евро на пострадалите от природната стихия. "Това сърце на корта е за вас", каза той на феновете в Италия по време на церемонията по награждаването. "Посвещавам го и на моята страна, която страда много в този момент. Опитвам се да помогна с каквото мога и искам да кажа на всички, че моето сърце е с тях. Това са много критични времена за нашата страна и нашия народ. Катастрофалните наводнения отнеха мечти и животи. Но ние сме обединени и тази победа, както и този трофей, ги посвещавам на тях. Чувствам се лошо, че не съм у дома в Сърбия, за да помогна физически, но се опитвам да го правя с други средства", добави Ноле, който ден по-рано разкритикува западните медии, че не обръщат никакво внимание на случващото се в родината му.

 

"За съжаление, няма достатъчно информираност за катастрофата у нас. Гледам Си Ен Ен, Би Би Си и други големи телевизионни мрежи, има много репортажи за трагедията с миньорите в Турция и нищо за наводнението в Сърбия, което е най-голямото, което съм виждал. Дано тези хора се вразумят и да покажат какво се случва в Сърбия и Босна, защото ние имаме нужда от помощта на света", заяви Джокович.

Това е по повод въпроса на Дренски за дарението на Ноле.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Bellamy

100 % фейк.Само като им дадеш начална страница видиш кви заглавия имат на статиите си и ти става ясно за ко иде реч...

Link to comment
Сподели другаде

Гост The King

Григор малко почва да наподобява случаят му на Божинката. Млад, много талантлив, огромни суперлативи, добре почва и от един момент нататък -застой .

 

Освен всичко казано дотук, Григор работи с Петър Лундгрен и Муратоглу, които са всепризнати специалисти и единият от тях изведе Федерер до големите. Освен това не ми е ясно до кога нашия ще продължава освен на сингъл да играе и на двойки. Отдаван вече не е младеж, за да му трябва да трупа мачове, рутина и т.н. Топ тенесистите с аспирации за ранглистата и титли от рано заебават тия двойки и се съсредоточват само на сингъл.

 

А конкретно за Монфис, чудя се колко мача са му нужни на Григор, за да му научи триковете и да вземе да го бие вече . Всеки път едно и също- повежда му, започва силно, след което ония започва с маймунджулъците, накъсва му темппото и накрая го обръща. И точно тук идва ролята на психиката и вярата в собствените възможности и следването на предначертаната тактика, непозволявайки на съперника да те разсее. Неща, които Григор не ги е придобил, а както върви и няма и да ги .

 

Ако не друго, поне да беше попил част от самочувсвтието и психическата устойчивост на ония добитъци Шарапова и Серина .

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...