Jump to content

Григор Димитров


Гост dandio

Препоръчан пост

Поради липса на тема за Цвети ще кажа тук ура! за Пиронкова. Къде беше крила досега тази своя игра?

Преди няколко години и около нея се въртяха някакви любовни истории. Не знам какво е ставало нататък, но може би е оставила любовта за после и сега се е концентрирала само в тениса.

Видях само част от мача й с Радванска и там тя показа здравите нерви, които съвсем липсват на Григор напоследък.

Link to comment
Сподели другаде

Тъкмо се прибрах в нас и си пускам веднага евроспорта да видя какво става с тениса ... ми онемях честно казано. Голяма победа за Цеци . Да падаш сет и 3-0 във втория и да успееш да обърнеш резултата си е геройство . Само респект към Пиронкова.

 

Иначе Дренски , не мисля , че на Цеци са и влияели някакви външни фактори през годините . По принцип в женският тенис в днешно време , рядко се срещат тенисистки с постоянство в играта си . Единствено Серина ... успява, но нея можем по скоро да , я причислим към мъжете , с оглед на физиката и .

 

Цеци има своите силни моменти през годините . Уимбълдън на 2 пъти , победата и в Австралия . Спадовете след тези силни игри , аз поне не мога да си свържа с някакви любовни драми или други външни намеси .

Пиронкова е боец и силно се надявам да успее да достигне отново 1/2 финал и защо не финал . Заслужава го нашето момиче . Винаги ми е правила впечатление на скромен човек .

Link to comment
Сподели другаде

За съжаление няма тема за Цвети Пиронкова за това пиша в темата на хасковския плейбой.

 

Браво на Цвети направи нещо феноменално от резултат 0-3 във втория сет спечели десет поредни гейма и то не срещу кого да е а срещу втората в ранглистата Радванска. В последствие спечели и мача! Голям характер голям боец!

 

Поклон Цвети !

 

Успех срещу Стоусър!

Link to comment
Сподели другаде

Аз се познавам доста добре,както с Цвети(Цеца)така и с цялото и семейство-при тях всичко си е и семеен бизнес ,де!Никога не е имало сериозни любовни романи около нея ,тя още отдавна си се влюби в едно момче -Мишо,с което са си и до днес,той и е нещо като импресарио(агент) и действително са скромни и възпитани ,особена с оглед на популярността и около полуфинала на Уимбълдън !Тя е голям боец и за да стигне до тук ,се дължи на нечовешки труд и лишения ,особено в ранните и години!Сега,както,по мое скромно мнение,така и на по-големи специалисти,с които съм разговарял,потенциала и е (беше)за още повече,НО както казах,при тях патриархата е силно развит и човекът ,който винаги е имал последната дума е баща и Киро,който си е малко чешит и си има своя теория за всичко!!!Това нещо ,от позиция на времето ,не мога да преценя,помогна ли ,навреди ли и,защото,в миналото,подобно на Григор я искаха,световни менаджерски агенции и школи,но той не я даде и така , технически тя не се шлифова до край,но пък се зарежда от семейството по някакъв си начин и си има вътрешна сила ,докато Григор,сякаш ,вече е дърво без корен!

Като заключение, мога само да кажа-ЕАВАЛА ЦЕЦИ!!!

Link to comment
Сподели другаде

След или преди полуфинала на Уимбълдън имаше едно култово интервю с бащата на Цвети.

Журналист: Страхотно постижение! Поздравления за този полуфинал!

Бащата: Какви поздравления? Знаеш ли как се защитават тези точки догодина?!

 

:D

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

http://www.sportal.b...php?news=614405

 

Май май и "най-добриja тенисер на свету" нещо е отебал родината си. Без това да звучи като защита за наш Гришо - просто да не се натяква какъв бил единия и какъв другия.

 

П.П. поправете ме ако Ноле е контузен.

Link to comment
Сподели другаде

Ами след шокиращото отпадане на Уимбълдън имаше съмнения, че е контузен.Те журналистите го питаха, още в интервюто след мача, но каза, че не иска да говори за това.В последствие писаха, че е играл на кортизон заради рамото...

Но и той каза, че е много изцеден психически след толкова изстраданата титла от Ролан Гарос, и че иска да се дистанцира от тениса...

Да не забравяме, че преди няколко месеца игра за Сърбия в Казахстан и то след проблема и инфекцията с очите, заради което отпадна от турнира в Дубай.Даже заради мача за Купа Дейвис замина по-късно за Мастърсите в САЩ, което не му попречи да ги спечели и двата де. :sarcastic:

Но е трудно да сравняваме Джокович с Димитров, Новак е абсолютен Бог в Сърбия, а и едва ли някой дори ще си спомня за отказа му за Купа Дейвис, ако след няколко седмици спечели Златото в Рио, а и да не забравяме, че вече спечели една Купа Дейвис за Сърбия.

Link to comment
Сподели другаде

http://www.sportal.b...php?news=614405

 

Май май и "най-добриja тенисер на свету" нещо е отебал родината си. Без това да звучи като защита за наш Гришо - просто да не се натяква какъв бил единия и какъв другия.

 

П.П. поправете ме ако Ноле е контузен.

 

По-големи глупости скоро не бях чел.

Не познавам по големи шовинисти отсърбите,и Джокович е ярък пример.Това ,че ти не си в час е съвсем отделен въпрос. Преди да пишеш се информирай малко.

Ше го направя вместо теб,щот аз чета:

29-годишният сърбин потвърди след загубата, че няма да играе в двубоя на Сърбия за "Купа Дейвис" срещу Великобритания по-късно този месец.

 

"Ще обърна повече внимание на други неща - на неща като семейството. Ще оставя тениса настрана. Имам нужда от това. Годината бе доста успешна за мен до момента, но и много дълга и изтощителна - във всеки един смисъл, в който това може да бъде разбрано. Порсто ми трябва почивка. Трябва да се махна от тениса", обясни Джокович.

Това е след загубата на Уимбълдън.И ако сравняваш успехите,мачовете и усилията на Ноле с тези на Гришо ,значи не си наясно със съвременния тенис.Не познавам спортист направил повече за страната си от Ноле.

Ето пример:

 

Сърбинът посвети успеха на своята родина, която бе залята от тежки наводнения, и обяви, че ще дари всичките спечелени от наградния фонд 550 000 евро на пострадалите от природната стихия.

 

Посвещавам го и на моята страна, която страда много в този момент. Опитвам се да помогна с каквото мога и искам да кажа на всички, че моето сърце е с тях. Това са много критични времена за нашата страна и нашия народ. Катастрофалните наводнения отнеха мечти и животи. Но ние сме обединени и тази победа, както и този трофей, ги посвещавам на тях. Чувствам се лошо, че не съм у дома в Сърбия, за да помогна физически, но се опитвам да го правя с други средства", добави Ноле, който ден по-рано разкритикува западните медии, че не обръщат никакво внимание на случващото се в родината му.

Ето още:

 

Джокович дари село, пострадало от наводнение - Блиц

 

 

Световният № 3 в мъжкия тенис Новак Джокович дари 500 000 динара от своя благотворителен фонд за възстановяването на домовете в село Лозница, пострадали от наводнение.

 

Ноле дари същата сума и за боксовия клуб в Лозница, който се явява и национален център за подготовка на сръбските участници в световни първенства и олимпийски игри./Б

 

Да не търся за парите коитораздава фондацията му.Ето и парите които инвестира в Сърбия.:

 

 

Джокович инвестира във винарна

 

 

 

ATP | Новак Джокович юли 8, 2016 09:48 от TennisKafe

 

 

Новак Джокович постави поредното голямо предизвикателство пред себе си. Световният №1 реши да инвестира във винарна.

Тенисистът си купи 5,000 хектара лозе във винарски регион в Сърбия. Земята е била придобита от семейството му преди няколко месеца и на този етап се стопанисва от Горан Джокович, който е чичото на Ноле.

 

"Блиц", Сърбия: Джокович донася нови инвестиции в Сърбия

 

http://www.cross.bg/contents/images/blank.gif

Белград, Сърбия /КРОСС/ Милиардерите Рон Баркъл, мениджър на Новак Джокович и Били Нгок, собственик на компанията "Серджо Тачини", отпътували за Белград, където планират да инвестират в страната. Както съобщава сръбския вестник "Блиц", те са били сериозно заинтересовани да инвестират в енергийния сектор и на тази тема вече са проведени предварителни разговори.

"Вярно е, че Баркъл и Нгок искат да помогнат на Сърбия и да инвестират в енергийния сектор", потвърди за "Блиц" Горан Джокович, чичо на Новак и директор на АТП турнира "Сърбия Оупън". Той обаче не пожела да уточни с кого точно се провеждат разговори в момента, като отказа да назове и числото на средствата, които възнамеряват двамата да инвестират в Сърбия.

 

 

Всички знаем за оня бизнес с Магариците,магарешкото мляко и магарешкото сирене.Май не просъществува много,но инвестицията беше огромна.

 

ТА НАДЯВАМ СЕ СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ ДА НЯМА НЕПОДГОТВЕНИ СРАВНЕНИЯ НА ГРИШО С НОЛЕ ,ОСОБЕНО ПО РОДОЛЮБИЕ.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

За солената вода и изветрелите мечти

 

Наш Гришо може да се учи от Джокович не само на тенис

 

 

Най-добрият български тенисист в историята Григор Димитров отпадна от Летните олимпийски игри в Рио де Жанейро още в първи кръг и с оглед поредния му слаб сезон, това беше прието за нещо нормално.

Ненормалното се случи след поражението на хасковлията от Марин Чилич, когато гаджето на Никол Шерцингер отсвири децата, които искаха да се снимат с него за спомен и да получат по един гневен автограф.

Разписалият се на няколко известни "корта" Гришо не счете за нужно да зарадва малчуганите, давайки воля на разочарованието си. Но нима точно в такива моменти не лъсва същността на един човек? Да си голям означава да подадеш ръка и когато си паднал.

Друг е въпросът колко точно е бил разочарован нашият състезател, след като нито по време на срещата показа спортна злоба, нито след двубоя видяхме някаква тъга у него, че си тръгва рано-рано от Игрите. И че хиляди българи пред телевизорите остават с празни надежди.

Тук не става дума за медалите, макар винаги да съм ненавиждал Кубертеновия принцип за важността на участието. Не, за участие могат да се борят само туристите, но не и спортистите с талант и шампионска закваска.

Най-тъжното при Григор е, че той притежава безспорен талант. За второто вече не съм сигурен. Когато искаш да печелиш медали и купи, интимният живот и изявите в социалните мрежи не могат да те контролират и да бъдат приоритет. Те са само едно приятно допълнение, един сладък десерт. Не и основно ястие.

"Лекът за всичко е солената вода - потта, сълзите или морето", е написала преди много години Карен Бликсен. Замислих се върху тази мисъл след днешната загуба на хегемона в тениса за последните години Новак Джокович.

Ноле не само успя да спре доминацията на Роджър Федерер и Рафаел Надал през годините, но и да създаде своето още по-впечатляващо царство. Допреди няколко месеца той държеше всички трофеи от Големия Шлем и стана първият тенисист в историята, спечелил 100 милиона долара от наградни фондове.

http://www.gol.bg/media/files/article_inline/640x480/614/6141db5952ba914920dfb068137440df.jpegСамо олимпийската титла липсваше в бляскавата колекция на сърбина и той навярно ще си остане без нея. След загубата си от Дел Потро Джокера се разплака и сложи ръка на сърцето си. Там, до флага на родината си. Където е любовта, където е и болката му. Никога не съм симпатизирал на тенисиста Джокович, но това беше един от случаите, в които Човекът Новак накара кожата ми да настръхне.

Големият шампион Джокович реши да излекува разочарованието със сълзи, докато други избират американските (и не само) плажове и солената морска вода, докато си правят поредно селфи, скачайки от скали и прегръщайки смугли каки.

Е, Ноле също си направи селфи. Но с децата, които искаха да се снимат с него веднага след тъжния мач с Дел Потро. Докато в очите му още имаше солена вода, но не от вълните на Маями, а от душата. Разочарован и тъжен, сърбинът не искаше да остава повече на корта, но не забрави, че е истински шампион. И се усмихна заради децата. Един малък жест на един голям шампион. И преди всичко - на един голям човек.

Дали потта от тренировките се явява дефицит за Димитров - само той си знае. Но навярно е така, защото хвърлената пот в тренировките е обратно пропорционална на пролятата в боя кръв.

И докато големият шампион лекува раните си със сълзи до следващата титла от Големия Шлем, един вечен талант дори няма какво да лекува със солената морска вода, защото е претръпнал от ранни отпадания, които са калцирали "раната" му. За последният солената морска вода е само фон за поредното селфи. На което не радва деца с милиони мечти, а минали през десетки кревати какички.

 

Друми Георгиев

Link to comment
Сподели другаде

Най-скъпият български турист

 

В интерес на истината, Григор загуби от Чилич, който е 14-ти в световната ранг листа в момента. Не е паднал от някой анонимник.

Link to comment
Сподели другаде

За солената вода и изветрелите мечти

 

Наш Гришо може да се учи от Джокович не само на тенис

 

 

Добра статия. Григор е на светлинни години от Джокович във всяко едно отношение.

Link to comment
Сподели другаде

но това са му възможностите.

Тц, възможностите са му много, много големи. Акъл и упоритост му трябват. За съжаление все повече затъва в посредственост и не изглежда недоволен от това ... Жалко, страхотен талант беше/е. Трябваше му само една стъпка до голямата игра, за съжаление не успя да я направи.

Link to comment
Сподели другаде

Ами явно това му е максимума. На нас ни се иска да стане номер едно, сигурно и на него де, но това са му възможностите.

 

Не искам да влизам в спорове но той спечели Уимбълдън като юноша всички капацитети в тениса му предричаха бляскаво бъдеще и то дойде-влезе в ТОП 10 и..... започнаха мачкане на чаршафи селфита и т.н и......резултата не закъсня свлече се до 30-тицата и пропиля огромния си потенциал. Поне да беше попитал бате си Ицо Стоичков как се става голям шампион но не би. Тоя лично за мен е затворена страница.

Link to comment
Сподели другаде

Скоро четох,че не искал да бъде запомнен като ТЕНЕСИСТА Григор,а с друго!!!Мн ми е интересно,като какво ще да е това друго-плейбой N1 на тениса или пък ще гоним още по-големи висоти-Григор,100-те свветовни фусти?! Щот не ми се вярва да става атомен физик или премиер министър :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...