Jump to content

Григор Димитров


Гост dandio

Препоръчан пост

 

Тоше , колко пъти ще требва Гришо да бие Тийм?

Ако Гришо бие с 2;0 Гофен,е сигурен полуфиналист

П:П> Вече е факт , Григор с безупречна игра е на полуфинал.

П.П.1. Тоше , има вариант да си бие Тийм, прав си, на финала. :doubleup:/>

ест имах предвид,,Тийм да си бие в неговия си мач с К-Б !

ПС.Ако К-Б,теоретично бие в двата мача ,а Гофрен в последния бие с 2-0,кво се случва ?!

Link to comment
Сподели другаде

ест имах предвид,,Тийм да си бие в неговия си мач с К-Б !

ПС.Ако К-Б,теоретично бие в двата мача ,а Гофрен в последния бие с 2-0,кво се случва ?!

 

Четох някъде, че заместника отпада от въртележката, понеже бил само с 2 мача. Нищо, че ще са му само победи. Ако е наистина така, Гришо продължава след победа в директния двубой с Гофен.

 

П.П. "Буста ще отпадне, защото като резерва ще има 2 победи, а играчи с 2 победи и 1 загуба са с предимство пред тези само с 2 победи по правилата на турнира. А Григор би трябвало да е 1-ви заради победата в прекия двубой с Гофен."

Link to comment
Сподели другаде

Аз доколкото разбрах от прочетеното навсякъде, след днешните и вчерашни резултати,ФедЕкс и наш Гришо,ще са първи в групите си, независимо от резултатите в 3-те им мачове и утре и други ден ще спечелят или не, само по още 200 точки!

Единственото нещо ,което ще се реши тепърва е с/у кой ще се изправят на 1/2 финала! За Федерер ,не мисля че има голямо значение- и Глупен и Тийм ,не са му по класата, докато при Грищо,мисля че ще е страхотно ,ако стане нещо и Зверев вземе да загуби от тоя миндил Сок,но не ми се вярва :cheesy: Гледах вчера,на живо ,мачът му с ФедЕкс и твърдо мога да кажа ,че това е най-добрият тенис,който съм наблюдавал на живо ,евър :yes: така че прогнозирам,един супер тежък и успорван 1/2 финал на наш Григор със Звера и леко класиране РФ,за финала!

Link to comment
Сподели другаде

Аз доколкото разбрах от прочетеното навсякъде, след днешните и вчерашни резултати,ФедЕкс и наш Гришо,ще са първи в групите си, независимо от резултатите в 3-те им мачове и утре и други ден ще спечелят или не, само по още 200 точки!

Единственото нещо ,което ще се реши тепърва е с/у кой ще се изправят на 1/2 финала! За Федерер ,не мисля че има голямо значение- и Глупен и Тийм ,не са му по класата, докато при Грищо,мисля че ще е страхотно ,ако стане нещо и Зверев вземе да загуби от тоя миндил Сок,но не ми се вярва :cheesy: Гледах вчера,на живо ,мачът му с ФедЕкс и твърдо мога да кажа ,че това е най-добрият тенис,който съм наблюдавал на живо ,евър :yes: така че прогнозирам,един супер тежък и успорван 1/2 финал на наш Григор със Звера и леко класиране РФ,за финала!

 

Предполагам говориш за Федерер??:))

Link to comment
Сподели другаде

Освен 200 точки, носи и 200 хил долара мисля. Понеда на полуфинал 400 точки , и на финала 500 , така Гришо може да събере 1500 , и да изпревари Зверев ако загуби днес .

Пламене,българите много обичаме да слагаме каруцата пред коня,чакай да си вземе 1/2 финала ,най-вероятно с/у Зверев(за мен ,абсолютно сигурният бъдеш N1)и тогава изчислявай, колко може да събере и кой може да мине :doubleup:
Link to comment
Сподели другаде

Петър Волгин: Изключително досадно е постоянно да ни занимават с Григор Димитров

Да се възторгваш от победите му или да ревеш при загубите му е признак на много, ама наистина много нисък интелект, написа журналистът във фейсбук

 

Смятай какви хора има...

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

Link to comment
Сподели другаде

Уважаеми г-н Волгин,

Прочетох Вашия коментар за Григор Димитров и ме обзе страхотно желание да Ви отговоря. Първо, да Ви информирам за обща култура, че в тениса реми няма.

Второ, явно не сте забелязали, че едно от малкото истински неща, които радват българския народ и му дава повод за гордост, са изявите на българските спортисти.

Трето, не само за България, а и за всяка една държава, топ-спортистите са най-добрите посланици. В нашия случай спортисти като Христо Стоичков и Григор Димитров, между многото други, прославят и правят известна нашата малка страна.

Четвърто, не виждам нищо странно идол за една нация да бъде спортист по същия начин както е един артист, писател, учен, журналист (разбира се, тук не става дума за Вас), учител и т.н.

За съжаление във Вашия коментар прозира голяма комплексарщина и наистина нисък интелект. Големите спортисти служат не само на собствената си нация, а и на целия свят като примери за спортсменски дух, дисциплина, отговорност, човечност, обединеност на раси и религии, и какво ли не още.

И за последно ще Ви дам пример с един велик спортист. Преди 8-9 години Институтът по Изследване на Репутацията със седалище в Ню Йорк направи едно обширно проучване в целия свят относно коя личност има най-висок рейтинг на репутация (би трябвало да знаете колко човешки качества, духовни и морални ценности стоят зад тази дума). Тенисистът Роджър Федерер беше класиран на второ място. Пред него беше само Нелсън Мандела ....

С чувство на съжаление към Вас,

Лъчезар ТАНЕВ

 

 

YOU'LL NEVER WALK ALONE!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Пламене,българите много обичаме да слагаме каруцата пред коня,чакай да си вземе 1/2 финала ,най-вероятно с/у Зверев(за мен ,абсолютно сигурният бъдеш N1)и тогава изчислявай, колко може да събере и кой може да мине :doubleup:

 

Toше , това изчисление да знаеш само аз се сетих да го направя , никой в тоя свят не му е хрумнало , това го прочетох в някакъв сайт за тенис. Нито съм наясно колко точки се взимат за съответното класиране , нито ми е важно , просто споделям.

Апа те другите орица сметки не правят , хич не ги интересуват вариантите , играят си , пък каквото стане.

Написал съм ясно и точно МОЖЕ , а останалото е в неговите ръце.

Гледам Чилич се опъва на Федекс , дали има шанс да стане втори, неудобен е за Григор.

 

п.п. Нямал шанс, сега видях , по-късно Зверев и Сок ше определят противника му.

Link to comment
Сподели другаде

„Дълбоко в сърцето си аз съм си българин. Паспортът ми е български, състезавам се за България. Горд съм, че съм българин и не се срамувам от нищо. Най-важното за всеки е да намери баланса си и да следва мечтата си”, категоричен бе Димитров

 

 

https://gong.bg/tenis/maje/multimedia/video/kultov-vypros-kym-grisho-za-masha-toj-govori-za-rodinata-458577

Link to comment
Сподели другаде

„Дълбоко в сърцето си аз съм си българин. Паспортът ми е български, състезавам се за България. Горд съм, че съм българин и не се срамувам от нищо. Най-важното за всеки е да намери баланса си и да следва мечтата си”, категоричен бе Димитров

 

 

https://gong.bg/teni...rodinata-458577

На гърба на телефона си пък има и българския герб. Ама нищо де, ако почне пак да губи, ще се появи някой да каже, че не бил истински българин, защото не играл на Купа Дейвис или пропуснал Арена Армеец миналата година :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Джак Сок е съперника на Гришо.

На теория по-удобния съперник на Гришо , да видим. Изиграха доста сериозен мач .

Все пак американеца ще има ден повече за почивка. Видях исключително владеене на ударите от страна на Джак, един изключителен форхенд със специфичния плосък хват , но с много късо рамо , добри сечени бекхенди , къси топки , може би слабото място е самия бекхенд. Малко прилича на играч на дартс, тромав , но е леко измамно това впечатление.

Link to comment
Сподели другаде

Джак Сок е съперника на Гришо.

На теория по-удобния съперник на Гришо , да видим. Изиграха доста сериозен мач .

Все пак американеца ще има ден повече за почивка. Видях исключително владеене на ударите от страна на Джак, един изключителен форхенд със специфичния плосък хват , но с много късо рамо , добри сечени бекхенди , къси топки , може би слабото място е самия бекхенд. Малко прилича на играч на дартс, тромав , но е леко измамно това впечатление.

на теория , не знам, НО на практика- Сок има 3 на 1 победи над Гришо :sarcastic: И форхенда му е супер завъртян,всичко друго , но не и плосък! Обърни внимание, на много особената примка ,която описва ръката му при изпълнение на форхенда и хвата , който не е прав, за да се получи плосък форхенд!
Link to comment
Сподели другаде

на теория , не знам, НО на практика- Сок има 3 на 1 победи над Гришо :sarcastic: И форхенда му е супер завъртян,всичко друго , но не и плосък! Обърни внимание, на много особената примка ,която описва ръката му при изпълнение на форхенда и хвата , който не е прав, за да се получи плосък форхенд!

 

Тоше , чети добре , къде съм написал "плосък форхенд" , нещо си се объркал.

Джак сок има ПЛОСЪК ХВАТ , и изпълнява форхенда с особено движение , с късо рамо а не изпъната ръка , което му позволява това въртеливо движение да получи особена бързина и траектория.

Ето една нагледна снимка за плоския хват , така пише в тениса за начинаещи.

mqdefault.jpg

c2a93d030.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Тоше , чети добре , къде съм написал "плосък форхенд" , нещо си се объркал.

Джак сок има ПЛОСЪК ХВАТ , и изпълнява форхенда с особено движение , с късо рамо а не изпъната ръка , което му позволява това въртеливо движение да получи особена бързина и траектория.

Ето една нагледна снимка за плоския хват , така пише в тениса за начинаещи.

mqdefault.jpg

c2a93d030.jpg

Чичо Менчо,хай да не се изказваш по въпроси, по които си доста малко запознат и си подочул нещо оттук-оттам!Аз лично, за плосък хват чувам-сефте,има плосък УДАР,а хватовете при форхенда са:1. континентален или прав 2.източен 3.полузападен и 4.западен,като последните 2 за по-просто им викат в Бг и завъртяни и са особено характерни за испанската школа и наистина придават голям спин на топката! Нещо м/у последните 2 е и на Сок :doubleup:/>

П.С.Плоският удар се получава с континентален хват!!!

Link to comment
Сподели другаде

Ето ги хватовете. Преди 5-6 години изкарвах по някой допълнителен лев с халтурки за тенис, та ми се наложи да ги понауча. Но после ги забравих, защото халтурката спря, а гледам рядко тенис. Тенисът си има бая много тънкости, затова обичам да го гледам по тв с добър коментатор, който обяснява нещата, които аз не знам и не виждам.

 

 

GYuHbuB.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Ок , ма

Чичо Менчо,хай да не се изказваш по въпроси, по които си доста малко запознат и си подочул нещо оттук-оттам!Аз лично, за плосък хват чувам-сефте,има плосък УДАР,а хватовете при форхенда са:1. континентален или прав 2.източен 3.полузападен и 4.западен,като последните 2 за по-просто им викат в Бг и завъртяни и са особено характерни за испанската школа и наистина придават голям спин на топката! Нещо м/у последните 2 е и на Сок :doubleup:/>

П.С.Плоският удар се получава с континентален хват!!!

 

Ок , майсторе , щом казваш така да е.

Все пак си вещ , аз никога не съм хващал ракета , ще ти се доверя. ;)

Link to comment
Сподели другаде

Днес от 22 часа срещу Баутиста ( или там как беше) , в събота от 22 отново срещу Сок , а от 16 Федерер срещу Гофен или Тийм.

 

Ето пълната програма за събота:

Централен корт (започват в 14:00 ч.):

1. Харисън/Винъс – втори от група „Уудбридж/Уудфорд“

2. Роджър Федерер – Гофен или Тийм (не преди 16:00 ч.)

3. Континен/Пиърс – победител от група „Уудбридж/Уудфорд“ (не преди 20:00 ч.)

4. Григор Димитров – Джак Сок (не преди 22:00 ч.)

Link to comment
Сподели другаде

Ако питаме Петър Волгин, днес играе срещу Пабло, след това срещу Кареньо, а после има тежък сблъсък с Буста. Последният е най-опасен заради сервиса си, първите двама имат много опасен форхенд. Като нищо и трите мача може да завършат реми.

 

Ето за какво иде реч:

 

Петър Волгин

15 ноември в 20:10 ·

"Изключително досадно е постоянно да ни занимават с Григор Димитров. Няма абсолютно никакво значине дали въпросният Гришо е спечелил, загубил или завършил реми. Дали е увеличил банковата си сметка или не също би трябвало да вълнува единствено самия него. Да превръщаш някакъв спортист в идол, да се възторгваш от победите му или да ревеш при загубите му е признак на много, ама наистина много нисък интелект."

 

Изключително некомпетентен човечец.

Link to comment
Сподели другаде

Какво да им каже човек на хора като Волгин. Ни да ги обидиш, ни да не им обърнеш внимание. Много ограничен душевно трябва да си, за да излезеш с подобно изказване.

Но то какво да му обяснява човек. Томето Русев го каза най-добре. Как да обясниш на някоя праведна монахиня колко хубаво е, да правиш секс. Как да го обясниш това на човек който никога не е правил това действие.

Същото е и с тоя. Как да му обясниш каква емоция се изпитва в спорта когато любимият ти отбор, тенисист, боксьор ит.н. победят. Той никога не е изпитвал подобна емоция, няма да изпита и никога няма да разбере какво е усещането.

Разликата между този и някоя монахиня е, че монахините не пеят наляво и надясно колко са прости тия дето правят секс.

Като не разбираш от нещо.. па трай си бе деба. Какво се изтапосваш като ла..но в гащи.

Има много такива хора като тоя. Хора които не могат да разберат каква е емоцията от спорта, ама си траят, не дават коментари.

То предполагам на всеки от нас му се е случвало неколкократно да обяснява, я на жена, я на родители, какво точно му дава Ливърпул и защо вика като ненормален при някой гол, но те така и не могат да те разберат. Но пък знаят, че това за теб е нещо важно и щом то ти носи радост, те го приемат.

 

Утре особено и дай боже, ако Гришо стигне финал, ще има стотици хиляди, дори милони Българи, които ще се вълнуват от това което ще направи той. Кой по тв, кой по радио, кой по нет, кой ще звъни на приятели, ще има сума хора, които ще изживяват това което прави Григор на корта. И всеки ще се зарадва, ако той спечели... е или почти всеки. Вече нищо не може да ни учуди.

На какво друго да се радва българина, ако не на малкото ни елитни спортисти. На депутатите ни? На хубавите ни улици? На високите заплати?

Има 2 неща с които нашата родина винаги ще ни радва. ПРИРОДАТА и СПОРТА. И никой няма право да заявява кой какъв е, щом нещо от тези неща му носи удоволствие. Подобни изказвания като това на Волгин и на ония тулуп Иво Христов, показват колко бедна душа може да носи човек. Това са хора, които силни емоции не могат да изпитат, независимо от какво породени.

 

Успех на Григор. Почти цяла България ще се радва за него.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...