Jump to content

Баскетбол


Гост Vergi_liverpool

Препоръчан пост

На коня никой не му е крив. Или са си дали сметка, че все пак има шанс да се препънат. Отделно новият световен шампион игра без Ибака, Миротич и Пау Гасол - все имена в лигата на конете. Плюс отсъствието на спечелилия Евролигата с ЦСКА Серхио Родригес. Не е като и всите други да са били с най-личните си атове.

Link to comment
Сподели другаде

Е,испанците вече много време са си най-силния отбор след американците.Всичките им играчи са настоящи или бивши играчи в НБА.

Изключително грамотен и опитен отбор,който вече мнооого време играе заедно,имат и страхотен треньор,който е в щаба на Торонто и спечели титлата в НБА наскоро.

Американците с този състав нямаха никакъв шанс да спечелят,международния баскетбол вече е на доста по-високо ниво от преди.Изненада беше Аржентина,никой не ги слагаше в сметките.Без нито един играч от НБА успяха да стигнат до финал,което си е похвално.Сърбите тръгнаха с голямата кошница и не успяха да оправдаят очакванията.Като цяло малко скучно първенство си беше,някак си остана в сянка този турнир.

 

Заради този провал на САЩ,догодина на олимпиадата ще пратят тежката артилерия и ще сгазят всички.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 year later...

За разлика от Спасов, който е нормално да бъде признат и оценен най-вече във Варна, Варчев беше последният човек, който имаше идея от баскетбол в България. Надали ще се появи скоро някой, който да изгради играч за НБА, който да закара националния отбор на световно първенство и който да вкара националния отбор в осмицата на еврипейско първенство. Той беше нещо като баскетболният еквивалент на Димитър Пенев.

Link to comment
Сподели другаде

Да не забравяме ,че някъде далеч във времето два български женски отбора играха финал за купа Л.Ронкети/еквивалент на купа на УЕФА/ за баскетбол - Левски-Марица

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...
  • 5 months later...

Милуоки станаха шампиони за първи път от 1971 г.(това не съм го проверявал и се доверявам на българските журналисти, които го твърдят 🙂 ) Жалко обаче за Финикс! Направиха страхотен сезон и особено в плейофите бяха впечатляващи. Фен съм на Лейкърс, но за втори път на финал искрено стискам палци за друг отбор и в двата пъти това са Сънс, но отново греда. Едно време заради Баркли ме беше много яд. Яни обаче си заслужи пръстена. Заедно с Дончич и Йокич вдигнаха още повече нивото на НБА в послединте сезони.

Link to comment
Сподели другаде

11 hours ago, Сиймор said:

Милуоки станаха шампиони за първи път от 1971 г.(това не съм го проверявал и се доверявам на българските журналисти, които го твърдят 🙂 ) Жалко обаче за Финикс! Направиха страхотен сезон и особено в плейофите бяха впечатляващи. Фен съм на Лейкърс, но за втори път на финал искрено стискам палци за друг отбор и в двата пъти това са Сънс, но отново греда. Едно време заради Баркли ме беше много яд. Яни обаче си заслужи пръстена. Заедно с Дончич и Йокич вдигнаха още повече нивото на НБА в послединте сезони.

Заслужаваше играч като Пол да има пръстен. Много жалко, последния мохикан. Типичният пойнт-гард, правещ своите съотборници да бъдат по-добри, отколкото самите те някога са си представяли

В годината преди да дойде Пол, Сънс завършват десети с отрицателен баланс, а сега финал

И ако за някои от големите звезди има разнопосочни мнения, то за него няма съмнения, че са само в положителна посока

За мен Финикс беше по-подготвения отбор за шампион, но сякаш малко и ги подцениха като поведоха 2:0, като добавим и вдъхновения Янис със солидната подкрепа на Мидълтън и нещата рязко се обърнаха

Жалко, че няма да можем да погледаме още доста години тандема Букър(бъдещо MVP за мен) и Пол

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 months later...
  • 1 year later...

Невероятен Сашо Везенков тая вечер във финала на евролигата с 29 точки, но за жалост Олимпиакос загуби само с точка разлика от Реал! Заслужавше да вдигне купата, след страхотния сезон, който изигра и избирането му за МВП в евролигата.

Link to comment
Сподели другаде

21 hours ago, хектор said:

Невероятен Сашо Везенков тая вечер във финала на евролигата с 29 точки

С това изравни абсолютния рекорд за точки, в цялата история на файнъл фоур. Боже как искам да заиграе в NBA.
Ако отиде при извънземните зад океана и заиграе регулярно, това в моите очи ще равносилно на лятото на 94 и донякъде Гришо

Link to comment
Сподели другаде

Сериозно ли сравни Григор с 94-та ? 😄 Смисъл Григор за таланта, който има, трябваше да е постигнал 10 пъти по толкова. За мен не оправда очакванията, които имаше към него. Дори го сравняваха с Роджър(което си беше направо обидно към Маестрото), нашия дори и един финал на ГШ не успя да стгине....

Link to comment
Сподели другаде

Е, можеше повече, разбира се! Но все пак Номер 3 и спечелени Мастърс  Синсинати и Гранд Мастърс (титла, която Надал не е печелил). В ера на преобладаващо надмощие на Голямата тройка (Федерер, Надал и Джокович), много техни съвременници останаха в сянката им. Ако Гришо беше с 7-8 години по-млад и сега да е в пика си, би имал много по-големи шансове за титла от големия шлем и евентуално достигане до #1. 

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
41 minutes ago, Сиймор said:

Ако не сте гледали САЩ- Германия на световното по баскетбол сте пропуснали много. Победа за немците с 113 на 111т. Германия е на първи финал и ще играят срещу сърбите в неделя.

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...