Jump to content

Гост sandform

Препоръчан пост

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост mimpeso

Ето няколко линка по темата с разразилият се спор относно мачовете от 17:00ч. Особено втория линк е доста полезен и разяснителен.

The Premier League’s 3PM Blackout Explained

 

 

3pm Premier League blackout starts abroad

 

 

Ofcom inquiry may pave way for 3pm football matches screened live

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

3pm "Blackout"

 

In the 1960s, controversial Burnley F.C.Chairman Bob Lord successfully convinced fellow Football League Chairmen that televised matches on a Saturday afternoon would have a negative effect on the attendances of other football league games that were not being televised and as a result reduce their financial income.

 

As a result The FA, Premier League andFootball League do not want English matches to be televised live between 2:45pm and 5:15pm on a Saturday within the United Kingdom. Until recently, the FA Cup Final was an exception and had been broadcast on 3pm on a Saturday in May; however, in 2012, the FA Cup Final was moved to 5pm.

 

 

To avoid this blackout, the last day of the Premier League, when all ten games must kick-off simultaneously, is always played on a Sunday. Championship (second tier) last day fixtures used to be always on a Sunday at 12.30pm but are now always on a Saturday at 12.30pm.

 

Накратко, от 60-те на миналия век има забрана за излъчване на мачове на живо в Събота между 14:45 и 17:15 на територията на Обединеното Кралство. Затова и последния кръг от сезона, когато всички мачове започват по едно и също време, се играе в Неделя. Доскоро единственото изключение е бил финала за купата на Англия, но от 2012 и той е преместен от 15ч за 17ч.

 

Та така. В Англия от 50 години не гледат футбол в Събота следобед, само Стойкица по строго секретните канали на Скай Спортс срещу 800 паунда на месец може да ви уреди. Блажени са вярващите.

 

 

 

You'll never walk alone!

Link to comment
Сподели другаде

Гост mimpeso

3pm "Blackout"

 

In the 1960s, controversial Burnley F.C.Chairman Bob Lord successfully convinced fellow Football League Chairmen that televised matches on a Saturday afternoon would have a negative effect on the attendances of other football league games that were not being televised and as a result reduce their financial income.

 

As a result The FA, Premier League andFootball League do not want English matches to be televised live between 2:45pm and 5:15pm on a Saturday within the United Kingdom. Until recently, the FA Cup Final was an exception and had been broadcast on 3pm on a Saturday in May; however, in 2012, the FA Cup Final was moved to 5pm.

 

 

To avoid this blackout, the last day of the Premier League, when all ten games must kick-off simultaneously, is always played on a Sunday. Championship (second tier) last day fixtures used to be always on a Sunday at 12.30pm but are now always on a Saturday at 12.30pm.

 

 

 

You'll never walk alone!

 

Всъщност Скай правят пряко предаване на всеки един от тези мачове от 15ч. Друг е въпроса, че от години не излъчват на живо в Англия, а от известно време и в чужбина. Както ти е известно веднага след края може да се наблюдава запис на всеки един от тези мачове. В същото време може да се наблюдава и живо предаване чрез Live Stream или ако си си закупил специална карта, но само за извън пределите на Англия. Мани ги тия опростени информации от Уикипедия и прочети това от линковете които ти давам.

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

Ами нали и аз това казах. В Англия мачове не се излъчват. Няма такива карти за 800 паунда с които може да гледаш мач по Скай в Събота следобед в пъба. Инфото което постнах е за колегите, аз от личен опит знам, че няма излъчване. Иначе вариант как да гледаш винаги се намира или почти винаги. Аз например си пускам Сетанта Ирландия, но пък те дават само един мач и нямаш избор. Ако не дават Ливърпул, тогава търся стрийм.

 

You'll never walk alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост mimpeso

Ами нали и аз това казах. В Англия мачове не се излъчват. Няма такива карти за 800 паунда с които може да гледаш мач по Скай в Събота следобед в пъба. Инфото което постнах е за колегите, аз от личен опит знам, че няма излъчване. Иначе вариант как да гледаш винаги се намира или почти винаги. Аз например си пускам Сетанта Ирландия, но пък те дават само един мач и нямаш избор. Ако не дават Ливърпул, тогава търся стрийм.

 

You'll never walk alone!

 

Да де, но аз мисля, че колегата Stojkica имаше предвид, че за тези 800 паунда може да се закупи карта и да си гледаш всички мачове без ограничение тук в България примерно. Така както правят някои български заведения. Иначе в Англия също има начини пъбовете да излъчват, но е противозаконно и глобите са умопомрачителни.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Доколкото аз го разбирам, в събота от 15 часа няма излъчване на мачове на територията на ЮК. Това не означава, че мачовете не се предават директно по други канали и в други държави. То и няма как да е така, защото аз лично си гледам по стрийминги всичките ни мачове, дори тия в събота от 15 часа. Излъчват ги там разни джазири, руските програми и т.н. Просто това е забранено да се броудкаства на територията на ЮК. Не съм ли прав?

Link to comment
Сподели другаде

Гост mimpeso

Доколкото аз го разбирам, в събота от 15 часа няма излъчване на мачове на територията на ЮК. Това не означава, че мачовете не се предават директно по други канали и в други държави. То и няма как да е така, защото аз лично си гледам по стрийминги всичките ни мачове, дори тия в събота от 15 часа. Излъчват ги там разни джазири, руските програми и т.н. Просто това е забранено да се броудкаства на територията на ЮК. Не съм ли прав?

 

От това което цяла сутрин чета излиза, че си прав. А колкото до Скай, точно от тях се купува правото за излъчване на мачовете от 17ч извън границите на Кралството, най - вече защото самите Скай правят предаването и няма как която и да е телевизия била тя руска, арабска, ирландска или пакистанска да излъчва даденото предаване без да си плати именно на Скай.

 

ПП: В петък ще гледам нашия мач в Мърфис и лично ще си направя труда да попитам шефката на кого аджеба плащат за да излъчват мачовете от 17ч??!

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan
Доколкото аз го разбирам, в събота от 15 часа няма излъчване на мачове на територията на ЮК.

 

И е така от 50 години. А Скай няма как да ти продадат карта с която да гледаш всички мачове, по простата причина, че те не държат правата за всички мачове. За справка - ранният мач в Събота се предава от БТ Спорт.

 

You'll never walk alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Как Скай бре, хора? БТ спорт вече трети (или втори) сезон излъчват ВЛ. И миналата година пак биха Скай с оферта. Затова и парите по новия договор са толкова зверски. 5 млрд паунда за 3 години. Нещо такова беше, по памет

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

 

А колкото до Скай, точно от тях се купува правото за излъчване на мачовете от 17ч извън границите на Кралството, най - вече защото самите Скай правят предаването и няма как която и да е телевизия била тя руска, арабска, ирландска или пакистанска да излъчва даденото предаване без да си плати именно на Скай.

!

 

Правата за излъчване в чужбина се продават не от Скай, а от ВЛ.

 

 

 

You'll never walk alone!

Link to comment
Сподели другаде

Гост mimpeso

Как Скай бре, хора? БТ спорт вече трети (или втори) сезон излъчват ВЛ. И миналата година пак биха Скай с оферта. Затова и парите по новия договор са толкова зверски. 5 млрд паунда за 3 години. Нещо такова беше, по памет

 

Допреди малко четох, че предаванията на мачовете от 17ч се правят от Скай!!!

Link to comment
Сподели другаде

Гост KoP eNd HeRo

Ето и програмата на Диемите по празниците:

 

26.12.2014 петък Chelsea v. West Ham United 14:45 Диема/Нова Спорт

26.12.2014 петък Manchester U v. Newcastle U 17:00 Диема

26.12.2014 петък W B A v. Manchester City 17:00 Нова Спорт

26.12.2014 петък Arsenal v. Queen's Park Rangers 19:30 Диема/Нова Спорт

28.12.2014 неделя Tottenham v. Manchester United 14:00 Диема/Нова Спорт

28.12.2014 неделя Southampton v. Chelsea 16:05 Диема

28.12.2014 неделя West Ham United v. Arsenal 17:00 Нова Спорт

28.12.2014 неделя Newcastle United v. Everton 18:15 Диема

29.12.2014 понеделник Liverpool v. Swansea City 22:00 Диема/Нова Спорт :60:

30.12.2014 вторник Derby County v. Leeds United 21:45 Нова Спорт

1.1.2015 четвъртък Stoke City v. Manchester United 14:45 Диема/Нова Спорт

1.1.2015 четвъртък Manchester City v. Sunderland 17:00 Нова Спорт

1.1.2015 четвъртък Southampton v. Arsenal 17:00 Диема

1.1.2015 четвъртък Tottenham Hotspur v. Chelsea 19:30 Диема

3.1.2015 събота Tranmere Rovers v. Swansea City 17:00 Нова Спорт

4.1.2015 неделя Dover Athletic v. Crystal Palace 15:00 Нова Спорт

4.1.2015 неделя Yeovil Town v. Manchester United 17:30 Диема/Нова Спорт

4.1.2015 неделя Arsenal v. Hull City 19:30 Диема/Нова Спорт

5.1.2015 понеделник AFC Wimbledon v. Liverpool 21:55 Диема/Нова Спорт :60:

6.1.2015 вторник Everton v. West Ham United 21:45 Нова Спорт

Link to comment
Сподели другаде

Гост mimpeso

Как Скай бре, хора? БТ спорт вече трети (или втори) сезон излъчват ВЛ. И миналата година пак биха Скай с оферта. Затова и парите по новия договор са толкова зверски. 5 млрд паунда за 3 години. Нещо такова беше, по памет

 

Правата са поделени м/у Скай и БТ. БТ взимат ранния в събота а Скай тези в 17ч. като именно Скай препродава правата в САЩ на NBC от което вадят умопомрачителни печалби. Скай взимат и късния съботен мач, докато БТ имат право на първи избор в неделя. Всички е обяснено в линковете които съм дал по горе. Почти цяла сутрин чета по тая тема.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Допреди малко четох, че предаванията на мачовете от 17ч се правят от Скай!!!

 

Тя е малко объркана ситуацията. По принцип е така: има различни пакети, общо 7. BT Sports има два пакета, Sky Sport има пет. BT sport като се намеси в началото, преби Sky с цена и успя да измъкне 38 мача от сезона. т.е. всеки кръг по един. И принуди Скай да плати ужасяващи пари за петте си пакета. Сега, това кои какво съдържа определен пакет, дали конкретен мач, дали конкретен час, дали право на избор, аз не знам. Мачове от 17.00 няма на територията на ЮК няма. Защо обаче в България няма, също не знам. Боби говори, че ингилизите не дават, заради посещаемостта, но рашките от 17.00 дават мач. Може би забраната е само за ЕС. Никаква идея. БТ Спортс успя да пребие Скай в наддаването за правата за ШЛ. Плати почти милиард паунда за три години. А сегашния договор за ПЛ свършва с края на следващият сезон. После какво ще стане - ще видим.

 

 

Правата са поделени м/у Скай и БТ. БТ взимат ранния в събота а Скай тези в 17ч. като именно Скай препродава правата в САЩ на NBC от което вадят умопомрачителни печалби. Скай взимат и късния съботен мач, докато БТ имат право на първи избор в неделя. Всички е обяснено в линковете които съм дал по горе. Почти цяла сутрин чета по тая тема.

 

Може би инфото ти не е точно. BT Sports имат 38 мача за сезон. Няма как да дават по два на кръг. Пък и има съботи, когато ранен мач няма.

Link to comment
Сподели другаде

Гост mimpeso

Тя е малко объркана ситуацията. По принцип е така: има различни пакети, общо 7. BT Sports има два пакета, Sky Sport има пет. BT sport като се намеси в началото, преби Sky с цена и успя да измъкне 38 мача от сезона. т.е. всеки кръг по един. И принуди Скай да плати ужасяващи пари за петте си пакета. Сега, това кои какво съдържа определен пакет, дали конкретен мач, дали конкретен час, дали право на избор, аз не знам. Мачове от 17.00 няма на територията на ЮК няма. Защо обаче в България няма, също не знам. Боби говори, че ингилизите не дават, заради посещаемостта, но рашките от 17.00 дават мач. Може би забраната е само за ЕС. Никаква идея. БТ Спортс успя да пребие Скай в наддаването за правата за ШЛ. Плати почти милиард паунда за три години. А сегашния договор за ПЛ свършва с края на следващият сезон. После какво ще стане - ще видим.

 

 

 

 

Може би инфото ти не е точно. BT Sports имат 38 мача за сезон. Няма как да дават по два на кръг. Пък и има съботи, когато ранен мач няма.

 

На Диема им е забранено защото са обществена сателитна телевизия. Пъбовете и частни лица в България обаче мога да си платят и да гледат мачовете от 17ч.

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

 

Допреди малко четох, че предаванията на мачовете от 17ч се правят от Скай!!!

 

Никой не твърди обратното (но и не знам дали е така наистина). Нали все някой трябва да ги снима тези мачове. Не може всяка една телевизия по света която предава мачове да разположи камери на стадиона. Поне доскоро екраните на айфоните бяха произведени от най-големия им конкурент Самсунг. Всичко е бизнес. Явно в случая Скай се явяват видеооператорите.

 

You'll never walk alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

На Диема им е забранено защото са обществена сателитна телевизия. Пъбовете и частни лица в България обаче мога да си платят и да гледат мачовете от 17ч.

 

Как ще са обществена? Нали искат пари за всеки абонат? Ако си изпляскаш цифрова антена ще хванеш ли Диема безплатно? Или сателитка без карта на оператор? Аз на кой да си платя за да гледам мач от 17.00?

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Да де, но аз мисля, че колегата Stojkica имаше предвид, че за тези 800 паунда може да се закупи карта и да си гледаш всички мачове без ограничение тук в България примерно. ...

 

Няма такъв филм. Скай имат права за територията на ЮК и там в дъщерните си оператори в Италия и Германия. Няма как официално да продават скъпи карти, с които да се гледа само зад граница, и в същото време да се продават права за ВЛ на местните оператори. Освен това мисля, че Диемата могат да предават и мач от 17 ч., но само на територията на България. Но понеже имат договор със сателитните оператори и така това ограничение може да се преодолее, то спряха да го правят. Иначе вървяха по Нова Спорт ХД, който канал се излъчваше само по кабелни оператори.

Иначе ми е правило впечатление, че няма различен канал от тези на Скай, който да излъчва мач от ВЛ и да го няма в пакетите предлагани от Скай на Албиона.

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

 

Иначе ми е правило впечатление, че няма различен канал от тези на Скай, който да излъчва мач от ВЛ и да го няма в пакетите предлагани от Скай на Албиона.

 

Искаш да кажеш "и да го има в пакетите..." предполагам.

 

You'll never walk alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост kikedelrio

Напротив, каналите на БТ Спорт например, се предлагат в пакетите на Скай. Това исках да кажа. Така беше и с ITV, и със Setanta, и с ESPN, и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...