Jump to content

Гост sandform

Препоръчан пост

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Няма да го трия, защото не е офтопик, нека го има и тук. Тук няма да отиде толкова назад бързо.

 

Обаче ме кефи как докато се обясним за офтопици и повторения, направихме една страница спам хах. В което аз имам най-голям принос :D

Link to comment
Сподели другаде

И докато вие си поспамихте, излезе опровержение

 

АБРО с опровержение относно тв правата на Висшата лига

 

 

http://www.novsport.com/content/pics/458736.jpg

 

Във връзка с появилата се информация в някои медии, относно придобиването на правата за Английската Висша Лига, Асоциацията на българските радио и телевизионни оператори (АБРО) заявява следното:

 

АБРО не е получавала информация и не е правила публични изявления под каквато и да е форма, свързани с темата за правата за излъчване на мачовете от първенството.

 

АБРО е най-представителната и влиятелна медийна организация с нестопанска цел в България, обединяваща дейността на най-големите национални телевизии и радио- оператори. Асоциацията категорично подчертава, че не участва и не взема отношение по търговските преговори и сделки на своите членове, както и няма практика да прави подобни изявления.

 

В допълнение – нито Мтел, нито Близу са членове на организацията”, допълват от там по повод тиражираните слухове, че двата доставчика са придобили правата за излъчването на английската Висшата лига от новия сезон.

 

Говори се, че "Мтел" е платил колосална сума за правата, каквато досега не е давана у нас, а Премиер лийг ще може да се гледа от август само в мрежата на "Мтел" и "Близу". Щяло да бъде направен и специален канал, къдео Висшата лига да върви в следващите три години (дo май 2019 г), но така или иначе все още всичко е в сферата на спекулациите.

Link to comment
Сподели другаде

Изобщо не е местено там си е

АБРО отрече за продажба на ТВ правата за Англия

 

http://gong.bg/football-sviat/anglia/abro-otreche-za-prodazhba-na-tv-pravata-za-angliia-375008

 

Баш до него е новината от 18,49 че Милан ни връщат Балотели

http://gong.bg/football-sviat/italia/milan-vryshta-baloteli-v-livyrpul-375013

Link to comment
Сподели другаде

Eга ги удавят в морето тия от МТел , ако прилапат ВЛ . Миналото лято баси зора покрай булсата.. ще пуснат ли новата Диема Спорт 2 , няма ли да , я пуснат . Накрая , я пуснаха 1 минута преди първият мач за сезона между Манго и Тотнъм .

 

И това лято , ако има драми в тази посока ,ще се счупи тъпомера .

 

 

След 3-4 години , нищо чудно да съм закичил в нас всички видове възможни чини.. Булсати, Вивакоми, Мтели, Теленори, Разни други Сателитни чинии , Летящи чинии . Като нищо ще заприличам на онези цигански постройки които много ме кефят . Тя бараката му ще падне всеки момент , обаче на нея има закичени 7 чинии булсатком :sarcastic: Ужас работа.

Link to comment
Сподели другаде

Комисията за защита на конкуренциятаглоби телекомуникационната компания "Булсатком" с 590 792 лева (0.4 % от общия й оборот за предходната финансова година) заради нелоялна конкуренция при предлагането на пакет от спортни програми, съобщиха от антимонополния орган в сряда.

 

Причината е, че операторът не е предоставял пълната информация на клиентите си, предлагайки им от март. 2015 г. допълнителния пакет Diema Extra pack (с канали DiemaSporthttp://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png и TraceSporthttp://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png Stars ) срещу месечен абонамент от 3.96 лв. Клиентите не са получили точни данни за характеристиките на спортния пакет - тематично съдържание, вид резолюция, в която се предлагат и др. КЗК счита, че информацията относно качеството на приеманите телевизионни канали е съществена за потребителя при закупуване на процесния пакет и липсата на същата води до възможността за ограничаване на обективния избор на оператора.

 

Освен това комисията установила, че непосредствено след началото на излъчването на пакет програми Diema Extra pack не е била предлагана програмата Trace Sport Stars, а програмата Diema Sport не е била в HD резолюция.

 

Въпреки това, "Булсатком” ЕАД не е намалила месечната такса, за да компенсира абонатите си за това, че не получават в пълен обем допълнителния пакет.

Link to comment
Сподели другаде

Комисията за защита на конкуренциятаглоби телекомуникационната компания "Булсатком" с 590 792 лева (0.4 % от общия й оборот за предходната финансова година) заради нелоялна конкуренция при предлагането на пакет от спортни програми, съобщиха от антимонополния орган в сряда.

 

Причината е, че операторът не е предоставял пълната информация на клиентите си, предлагайки им от март. 2015 г. допълнителния пакет Diema Extra pack (с канали DiemaSporthttp://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png и TraceSporthttp://cdncache-a.akamaihd.net/items/it/img/arrow-10x10.png Stars ) срещу месечен абонамент от 3.96 лв. Клиентите не са получили точни данни за характеристиките на спортния пакет - тематично съдържание, вид резолюция, в която се предлагат и др. КЗК счита, че информацията относно качеството на приеманите телевизионни канали е съществена за потребителя при закупуване на процесния пакет и липсата на същата води до възможността за ограничаване на обективния избор на оператора.

Частта с непълния пакет ми се струва резонна, но това^... Операторът пък пък от кога е длъжен да води маркетинга на предлаганите канали?

Link to comment
Сподели другаде

Проблема е, че те каналите си се рекламираха да бъдат в HD, а Булсатком не казаха на клиентите си, че те ще гледат в SD. Иначе според мен, един фалит на Булсатком както си пожела колегата по-горе, ще доведе до високи цени за всички клиенти. Точно Булсат са тези които държат ниската цена в момента, а с предстоящото изстрелване на сателита им, което се очаква да стане до края на годината, се очертава да бъдат и лидери в качеството на пазара на сателитна телевизия. На този етап ръцете им са вързани и поради технически причини не могат да предоставят високо качество на спортните Диеми, а и да пуснат други канали във висока резолюция.

Link to comment
Сподели другаде

Проблема е, че те каналите си се рекламираха да бъдат в HD, а Булсатком не казаха на клиентите си, че те ще гледат в SD. Иначе според мен, един фалит на Булсатком както си пожела колегата по-горе, ще доведе до високи цени за всички клиенти. Точно Булсат са тези които държат ниската цена в момента, а с предстоящото изстрелване на сателита им, което се очаква да стане до края на годината, се очертава да бъдат и лидери в качеството на пазара на сателитна телевизия. На този етап ръцете им са вързани и поради технически причини не могат да предоставят високо качество на спортните Диеми, а и да пуснат други канали във висока резолюция.

Сайбър,ще репликирам твоите тези.

Евентуален фалит на Булсатком няма да повиши цените,цените ще се повишат от оставането на пазара в ръцете на монополист което в следващите две три години няма да стане.Буласт,няма как да фалират по простата причина,че имат твърд електорат зад граница,мисля,че са над 200 хил.Те няма къде другаде да идат.

Това със спътника го чакат хората трета година и все обещават,но не се случва.Парите на собствениците се насочват единствено и само в момента в инвестицията за честотата която спечелиха преди почти две години за четвърти оператор,като ще разпространяват единствено и само нет.

Няма ка да не са лидери на пазара в сателитната телевизия по простата причина,че са едиствени.

Иначе си прав,че преебаха клиентите,относно SD качеството на сигнала,можеха спокойно да махнат няколко ненужни програми за HD качество.

Относно Диема Екстра,не знам дали знаеш,че имат единствено и само те привилегията да предлагат на клиентите си с една такса да гледат на всичките си приемници диемите.

Link to comment
Сподели другаде

Менчо, аз не казвам, че ще фалират. Колега по-нагоре си го пожела и аз давам моята версия какво ще се случи, ако това стане. Това, че хората зад граница нямало къде да идат и, че били единствени на пазара на сателитна телевизия не знам как да го тълкувам. Все пак има още 2 БГ оператора (Виваком и Мтел), значи избор има. Относно спътника/сателита - по договор трябва да бъде изстрелян най-късно Януари следващата година (това по спомен, може да се бъркам с месец-два). Парите на собствениците не знам къде се насочват, но кредитите от банките в размер на около 150 млн. долара по проекта спътник, със сигурност отиват точно там.

Link to comment
Сподели другаде

За кредита не знам къде отива,знам къде отиват таксите,нищо не се влага за сега в съществуващата техника за подобряване.Това какво пишат по принцип за тоз кредит,не го вервай на 100%.

Бъдещето никак не е в Сателитната тв.бъдещето е в интерактивната тв която върви по интернет,там са им инвестициите,да знаеш.Сателитите са многократно по скъпи вече.

Може и да си прав за спътника относно пусковия срок,но аз това го слушам отдавна.Първо си беше с техни средства,после чух за заеми,но от вътрешен човек знам,че всички средства отиват за покриване на страната с НЕТ.

П.П.Не знам дали си запознат с Макс телеком,искаха да изпреварят Булсата,напънаха се,но нешо не им се получава,нямат нужното покритие и капацитет да поемат трафика.

Булсата ще пуснат и те в скоро време.

Link to comment
Сподели другаде

Аз вътрешен човек нямам, но предполагам че твоя такъв говори за парите изкарвани в момента. Кредитите са си факт и навярно всички разходи по спътника са вече платени с тях.

Link to comment
Сподели другаде

Аз вътрешен човек нямам, но предполагам че твоя такъв говори за парите изкарвани в момента. Кредитите са си факт и навярно всички разходи по спътника са вече платени с тях.

Не ми е работа,не ме и интересува,чак толкова,просто от обща култура го знам,а и тоз моя човек чат пат го бъзикам.

А предполагам си наясно как става в бг,теглиш кредит за едно,пък правиш друго,излиза трето.

И на мен ми се иска да имат повече и по интересни програми,че на вилата няма друго освен булсат,виваком не стават,но съм се отказал ,вече да се надявам.Як нет и си гледам всичко.

Link to comment
Сподели другаде

Мачовете по телевизията за днес, 30-и април.

14:30 Болтън – Хъл Сити Нова спорт

16:30 Борусия (Дортмунд) – Волфсбург Евроспорт 2

17:00 Реал Сосиедад – Реал Мадрид Sport+ HD

17:00 Уест Бромич – Уест Хем Диема Спорт 2

17:45 Берое – Славия Диема Спорт

18:00 Сент Етиен – Тулуза Нова спорт

19:15 Атлетико Мадрид – Райо Валекано F+

19:30 Байер Леверкузен – Херта Евроспорт 2

19:30 Арсенал – Норич Диема Спорт 2

19:30 Локомотив (Москва) – Спартак (Москва) Sport+ HD

21:00 Монако – Гинган Диема Спорт

21:30 Бетис – Барселона Sport+ HD

23:00 Сиатъл – Кълъмбъс Евроспорт 2

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...