Jump to content

Гост sandform

Препоръчан пост

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Мачовете по телевизията за днес, 21-и май

13.30 Рубин – ЦСКА Москва по TV+

18.00 Дунав Русе – Верея по Диема Спорт

18.45 ЕП до 17 г., Португалия – Испания по Евроспорт 2

19.30 Кристъл Палас – Манчестър Юнайтед по Диема Спорт 2

21.00 Байерн Мюнхен – Борусия Дортмунд по ARD

21.45 Милан – Ювентус по Би Ти Ви Екшън и Rai 1

22.00 Ню Йорк Сити – Ню Йорк Ред булс по Евроспорт 2

22.00 Понте Прета – Палмейрас по Sport+HD

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...

Ще останем ли без английски футбол по телевизията?

 

Според проучване на Sportinglife.bg има реална опасност Висшата лига да не се излъчва през новия сезон, или поне така да е в първите месеци от първенството, докато настъпи решение.

Link to comment
Сподели другаде

Ще останем ли без английски футбол по телевизията?

 

Според проучване на Sportinglife.bg има реална опасност Висшата лига да не се излъчва през новия сезон, или поне така да е в първите месеци от първенството, докато настъпи решение.

Започвам да си мисля, дали няма да се срине тая кула от карти. В един момент в по-малките държави тв операторите няма да могат да си позволяват да купуват правата за ВЛ и просто ще спрат. Така лека полека ще отпадат държави, в които ще се излъчва ВЛ - поне, докато цената на правата расте толко главоломно. Рекламодателите, наливащи торби с пари няма да са ок. И след някоя и друга година цената на правата ще започне да спада и съответно парите за отборите. После логично и цените на играчите и нещата ще се регулират от само себе си. Все пак е свободен пазар и точка E ще се намести сама (точката на икономически баланс).

Link to comment
Сподели другаде

Би трябвало просто да се вдигнат цените...не е нормално да струва 3.80 на месец един толкова скъп продукт...да го направят 15лв пък ще им излезе сметката.

 

Другия вариант е да го пуснат на абонамент през интернет..най добре за всички

Link to comment
Сподели другаде

За да имаа ефект обаче,Строшев,трябва да направят огромни рестрикции и филтри за сайтове в нета.Това не е толкова леесно.Отделно ше ревнем,че ни нарушават правата.Нашата демокрация нема нкщо общо с тази в щатите,Германия,Англия и тем подобни.Каккто знаем тям няма толкова ”свободия”.

Link to comment
Сподели другаде

Тонка, колко хора в България ще си позволят да плащат 15 лв/месец само за мачове? Ако им спаднат четворно абонатите, дали няма да им е по-оферта да ги държат на 4-5 лв и да гонят количество?

Link to comment
Сподели другаде

Не е добре тази работа. Но да търсят варианти. Да вдигнат примерно цената на пакета до към 10 лв., като в същото време вдигнат в някакви разумни граници и цената на рекламното време за английските мачове. Да намалят заложената печалба, защото и имиджовата реклама не е без значение. Да увеличатдължината на рекламното време. По Кино Нова и БТВ Синема рекламите са по-дълги, отколкото по време на английските мачове. Не знам какво им показва пипълметрията, ама не вярвам старите филми, които ги повтарят по 100 пъти, да са по-гледани от английското първенство. Ако Нова загубят английското, платените им спортни канали ще загубят и рекламодатели. Вярно, че рекламния маркетинг е сложен. Имаше през 1996 европейско по фигурно пързаляне в София. Работих в организацията му и видях как рекламните договори се изпипват до най- най- малкия детайл. До подробности, за които на страничен човек изобщо няма да му дойде на ум.

Да купят правата две компании и после да си разделят мачовете, както беше с европейското.

Link to comment
Сподели другаде

Ами според мен много ще ги плащат...всеки дава на месец по луди пари за кафета...цигари....телефони и тн...феновете ще дават и повече от 4лв...просто не са свикнали

Link to comment
Сподели другаде

Ами според мен много ще ги плащат...всеки дава на месец по луди пари за кафета...цигари....телефони и тн...феновете ще дават и повече от 4лв...просто не са свикнали

"Да свикнат" е лесно да го кажеш, но това си е сериозна психологическа бариера.

 

 

Баща ми е голям фен на испанското първенство, но не плати 4лв. допълнително на Булсатком, за да може да го гледа, защото вече беше платил 4лв. за английското. И не защото финансово не може да си го позволи, не защото е пестелив, просто психологически не можеше да приеме, че трябва да дава допълнително пари за футбол.

Link to comment
Сподели другаде

Аз не разбирам защо е цялото това мрънкане,

Според мен 4 лв на месец е нищожна сума като се има предвид, че гледаш английското и родното първенство, както и Формула 1, мачове от евротурнирите, боксови вечери, френското и т.н.

 

Иначе 4-те лв, към Булсатком не си струват, ако не си тенис фен. Но, ако си човек, който харесва и следи тениса и 4лв за Спорт Плюс не е голяма сума - гледаш си всички турнири + испанското първенство и някои други по-тъпи шампионати като руското и холандското,

Link to comment
Сподели другаде

"Да свикнат" е лесно да го кажеш, но това си е сериозна психологическа бариера.

Баща ми е голям фен на испанското първенство, но не плати 4лв. допълнително на Булсатком, за да може да го гледа, защото вече беше платил 4лв. за английското. И не защото финансово не може да си го позволи, не защото е пестелив, просто психологически не можеше да приеме, че трябва да дава допълнително пари за футбол.

 

Еми то не е за всеки

Link to comment
Сподели другаде

Като пушач почти не съм видял някой да се е отказал от цигарите заради тяхното поскъпване. Вярно, че цигарите са зависимост, но и гледането на английското първенство е зависимост.

Link to comment
Сподели другаде

Еми то не е за всеки

Еми не е за всеки де, нали това обясняваме с Дачев.

 

 

"Диема" лесно могат да кажат, цената на пакета от утре се покачва от 4 на 15 лева. И понеже то не е за всеки, броят на абонатите падне 4 пъти, къде им е кярът?

Link to comment
Сподели другаде

Тези 10 или 15 лева , няма да са проблем за никого . Излезеш от вас, вземеш си една , 2 бири , чипс и са отишли . Сега , бабите и дядовците които са сами и кътат всеки лев е ясно ,че нито 4 лв ще дадат , нито 15 -те .

 

Проблема на българина просто е , че НЕ иска да плаща . Ей така на инат , щото си мисли , че всичко за него трябва да е безплатно .

 

Аз смятам , че тези които си плащат 4 лв , ще си платят и 15 те. Вероятно броят на абонатите първоначално ще спадне , няма как , но след време ще се усети липсата по Тв- то на английските мачове и хората , дори с нежелание ще идат да си ги платят тези примерни 15 лв .

 

Аз съм съгласен и 20 да дам , стига да знам , че ще излъчват всичко възможно . Мога да ги гледам на стрийм мачовете , но няма как да е същото , каквото и да си говорим .

 

Лошото е , че нещата отиват към тъмна завеса за началото на сезона . Тия от М'тел , каквито и намерения да са имали , явно са се отказали . Кога ще правят телевизии , кога ще съставят , екип , студия . Кога ще тръгне рекламна кампания за да се пренасочат хората към тях . Няма време просто , по малко от месец остава .

 

Единственият шанс според мен е Нова Броудкаст да закупят отново правата . Те си имат всичко , нямат нужда и от кой знае каква реклама . Въпроса тук си опира до парите които трябва да платят и решението дали да вдигнат таксата след това .

 

От Нова едва ли имат верен ход в момента . Още в мига на 13 сти август като се разбере , че няма да предават ВЛ и хората драстично ще се откажат от плащането на тези 4 лв . Моите уважения , но БГ първенството няма да е достатъчен мотиватор . Ф1 ще свърши есента , НБА са почивка и реално те няма с какво друго да привлекат хората .

 

Ясно е ,че ние мачовете ще си ги следим така или иначе , дал господ стриймове . На мен обаче този вариант ми е много по - неудобен , въпреки , че няма да плащам заветните 4 лв . Сега ще стана с 4 лв по - богат месечно . Ще усетя разликата 100 про , ще стана голям гъзар .

Link to comment
Сподели другаде

Тези 10 или 15 лева , няма да са проблем за никого . Излезеш от вас, вземеш си една , 2 бири , чипс и са отишли . Сега , бабите и дядовците които са сами и кътат всеки лев е ясно ,че нито 4 лв ще дадат , нито 15 -те .

 

Веднага се сещам за познат, на моя възраст, фен на английски клуб, за когото 15 лв. месечно биха били проблем.

 

 

Това, че за теб не биха били проблем, си е твоя работа. Но България не приключва със София и Варна!!!

Link to comment
Сподели другаде

Веднага се сещам за познат, на моя възраст, фен на английски клуб, за когото 15 лв. месечно биха били проблем.

 

 

Това, че за теб не биха били проблем, си е твоя работа. Но България не приключва със София и Варна!!!

 

 

Човек , покрай работата ми съм обиколил почти всички кътчета на страната , знам за какво иде реч . Виждал съм хора които искаха да си дадат последното левче , за да ме почерпят за работата която си свърших. Ясно е , че има хора които дори на млада възраст не могат да ги отделят тези 15 лв . Никой не може да ме убеди обаче ,че голяма част от населението ще има този проблем .

 

И в крайна сметка , като не можеш да плащаш , не можеш да се сърдиш , че не е безплатна тази работа . Гадно е по този начин , защото се лишават хора от възможността да гледат любимите си отбори , но няма друг вариант .

Link to comment
Сподели другаде

И в крайна сметка , като не можеш да плащаш , не можеш да се сърдиш , че не е безплатна тази работа . Гадно е по този начин , защото се лишават хора от възможността да гледат любимите си отбори , но няма друг вариант .

Да така е. Съгласен съм. Гадно е. Диема са между чука и наковалнията. SKY го набиха много жестоко с тия милиарди за ТВ права.

 

 

Да припомня какво каза Дачев, че то е основополагащо за последните ми няколко публикации в тази тема:

Започвам да си мисля, дали няма да се срине тая кула от карти. В един момент в по-малките държави тв операторите няма да могат да си позволяват да купуват правата за ВЛ и просто ще спрат. Така лека полека ще отпадат държави, в които ще се излъчва ВЛ - поне, докато цената на правата расте толко главоломно. Рекламодателите, наливащи торби с пари няма да са ок. И след някоя и друга година цената на правата ще започне да спада и съответно парите за отборите. После логично и цените на играчите и нещата ще се регулират от само себе си. Все пак е свободен пазар и точка E ще се намести сама (точката на икономически баланс).

Link to comment
Сподели другаде

Вижте, няма голямо значение дали българинът не плаща, щото няма, или щото не иска. Ако просто спре да плаща 15 лв/месец за ВЛ, то операторите ще го изядат. Без значение мотивите. И ако на нашенци им трябва после една година, за да се научат да плащат, то това са солидни финансови загуби за тв операторите. Нова не е SKY SPORTS, не забравяйте.

 

А и 15 лева не са много за това, което получаваш, но когато в рамките на няколко месеца ти поскъпне транспортът, не знам си кое още и накрая да ти вдигнат четворно цената и за допълнителен пакет ТВ, то може да дойде в повече на някои хора.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...