Jump to content

Гост sandform

Препоръчан пост

Някой знае ли Нова колко са платили за предишните три години? Защото спортинглайф пише, че новата цена за следващите три години е 11,8 милиона лева, т.е. 4 милиона за година и това било 250% поскъпване (слаб съм по математика да го сметна).

Все ми се струва, че и 4 милиона на година могат да се избият от реклами и абонаменти, без да се налага пакетът да става чак 15 лв. М-Тел за какви ли не глупости изсипваха милиони. Да направят джойнт венчър с Нова, да платят общо цената, да си поделят мачовете без да правят студия и екип, а да ползват тези на Нова за сметка на по-малка печалба.

 

Явно страх ме е хванал, че няма да гледаме Англия, та взех да измислям всякакви спасителни планове :)

Че те и в Англия Скай и БТ си делят Висшата лига.

 

Иначе ще трябва да купувам нов мощен лаптоп за стриймовете, че вкъщи освен телевизора другата техника са стари тараляснаци.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,4k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Някой знае ли Нова колко са платили за предишните три години? Защото спортинглайф пише, че новата цена за следващите три години е 11,8 милиона лева, т.е. 4 милиона за година и това било 250% поскъпване (слаб съм по математика да го сметна).

Все ми се струва, че и 4 милиона на година могат да се избият от реклами и абонаменти, без да се налага пакетът да става чак 15 лв. М-Тел за какви ли не глупости изсипваха милиони. Да направят джойнт венчър с Нова, да платят общо цената, да си поделят мачовете без да правят студия и екип, а да ползват тези на Нова за сметка на по-малка печалба.

 

Явно страх ме е хванал, че няма да гледаме Англия, та взех да измислям всякакви спасителни планове :)

Че те и в Англия Скай и БТ си делят Висшата лига.

 

Иначе ще трябва да купувам нов мощен лаптоп за стриймовете, че вкъщи освен телевизора другата техника са стари тараляснаци.

ДРенски,ще почнеш да посещаваш пъбовете с някой от младите ни колеги за мачовете,варианти бол. :yes:

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Нова ТВ и Диема Екстра са пуснали във фб рекламни материали как ще излъчват интересното българско първенство. Под тях ругатни и попръжни от феновете и всички питат какво става с Англия.

Един от феновете е писал, че М.Тел готвят нов канал и щели да го обявят в началото на август. Ама не казва това дали го е видял на сън или има информация от сериозен източник.

 

Днес минавах покрай офис на Близу и се отбих да питам знаят ли нещо за Англия. Момичето каза, че още не знаят кой ще ги предава, но в началото на август щели да имат информация по въпроса.

Дали наистина ще имат или са инструктирали служителите си така да говорят - не знам.

Link to comment
Сподели другаде

 

@Дренски, благодарим за информацията. И това е нещо, на фона гробното мълчание в последните месеци. Ни вест, ни кост от никой.

 

Това е несериозно обаче. Първенството стартира след по-малко от две седмици, а ние - феновете, нямаме никаква яснота къде и дали ще дават мачовете. Пълно информационно затъмнение по този въпрос. Хората не знаят да сменят ли доставчика, да останат ли на същия, нов канал ли ще се пуска, как ще се процедира... изключително безотговоно отношение към редовия потребител, който всеки месец чинно си плаща, за да им гледа тъпите канали, които в 95% са тотален пълнеж. А онези, които са се набутали с дългосрочен договор към предишния доставчик, направо им съчувствам.

 

Не се прави така, просто не се прави. Селски вечеринки и дребни тарикатлъци. Дай да ги вържем хората с договор, заради мачовете и с обещанието, че ще се предават няколко години по тези канали, а след няколко месеца продуктът, за който на практика плащаш вече го няма. Пито - платено. Отвратително.

Всичко ще се решава отново в последния ден от седмицата преди мачовете - по стара ганьовска традиция. Спомням си, че миналата година пуснаха каналите в последната секунда преди мачовете. Бяха им прегрели телефоните от обаждания.

А иначе съм сигурен, че има яснота, но служителите им са инструктирани да поддържат мъглата. Не може тепърва да сформират екипи, да създават канали и всичко останало и никой да не е наясно в компанията.

Абе като се замисля може, забравих за секунда, че България е страната на неограничените абсурди. Тук всичко може...

Link to comment
Сподели другаде

Аз нямам дългосрочен договор, при мен това е добре. Плащам за 1, 3 или 6 месеца напред, колкото си преценя. Даже има някакви чужди програми, където миналата година даваха мачовете от Висшата Лига. Дано ги има и тази година.

 

Иначе, ако Мтел вземат правата и няма мачове по телевизията, ще се мъча с линкове по интернет. Прави сте, тези които искат да гледат по телевизията - друго е по тв-то, друго е пред лаптопа.

Link to comment
Сподели другаде

Плащам за 1, 3 или 6 месеца напред, колкото си преценя. Даже има някакви чужди програми, където миналата година даваха мачовете от Висшата Лига. Дано ги има и тази година.

 

Вероятно си на някой от по-малките кабелни оператори, каквито са останали в отделни крайни квартали на София, а вероятно и на други места.

Един приятел е при такъв оператор и като го опознали и онези разбрали, че се интересува от футбол, му подхвърлили - Виж, този, този и този канал.

Пуска той на въпросните канали и гледа, че там има всякакъв футбол от чужди телевизии очевидно пиратски излъчван.

 

Симпли, казваш - безотговорно било. Кой ти гледа отговорност и коректност в т. нар. български капитализъм. Всеки гледа да прецака другия. И това, че винаги тези неща у нас стават в последния момент пак го отдавам на същото. Нали така беше и с Евроспорт по едно време. И с Диема Екстра, които по миналата година Булсат ги включиха един час преди началото на първите английски мачове.

 

Да, правата са поскъпнали значително, но това се знае още от пролетта, че да не беше и от зимата дори. Имаше достатъчно време за преговори. Ама нашите пишман капиталисти пак нещо хитруват сигурно.

Помня, че покрай някакви такива предишни разправии стана ясно как операторите крият реалния брой на абонатите си.

Link to comment
Сподели другаде

То дори и да не си на дългосрочен договор пак не е лесно...не всички имат покритие навсякъде а и си има такси...чакаш да те вържат изобщо мъка...който и да ги дава да ги пуска и на другите доставчици и това е

Link to comment
Сподели другаде

Момчета, самите оператори и канали нямат никакъв интерес да се бавят. Така си прецакват подгряващия маркетинг и събирането на абонати. Така че ми се струва несериозно да ги обвинявате, че го правели нарочно от тарикатлък. По-скоро все още не са се разбрали и не са се надцакали. Или просто не щат да плащат толкова и се ослушват.

Link to comment
Сподели другаде

Така че ми се струва несериозно да ги обвинявате, че го правели нарочно от тарикатлък. По-скоро все още не са се разбрали и не са се надцакали. Или просто не щат да плащат толкова и се ослушват.

 

Ами то не е ли същото, щом и ти казваш, че още не са се надцакали?

Когато един оператор крие точната бройка на абонатите си, не е ли тарикатлък? Обявяваш примерно 100 хиляди, а реално имаш 150 хиляди. Плащаш на телевизията върху 100 хиляди, за останалите 50 хиляди надценката си я слагаш в джоба.

 

Но казвам, че в България за добър бизнесмен се смята схемаджията.

Link to comment
Сподели другаде

Ами то не е ли същото, щом и ти казваш, че още не са се надцакали?

Когато един оператор крие точната бройка на абонатите си, не е ли тарикатлък? Обявяваш примерно 100 хиляди, а реално имаш 150 хиляди. Плащаш на телевизията върху 100 хиляди, за останалите 50 хиляди надценката си я слагаш в джоба.

 

Но казвам, че в България за добър бизнесмен се смята схемаджията.

 

Не, не е същото. Ако два оператора воюват в момента кой да купи правата е логично да има мълчание по въпроса. В момента, в който някой ги придобие, ще има сериозна гласност, особено ако са от Мтел. Те тепърва ще имат задача да си спечелят абонати. Никаква бизнес логика няма да се знае кой е и да се мълчи.

 

Там лъжите с абонатите не ги коментирам, защото това не беше основната тема на разговор :)

Link to comment
Сподели другаде

Не, не е същото. Ако два оператора воюват в момента кой да купи правата е логично да има мълчание по въпроса. В момента, в който някой ги придобие, ще има сериозна гласност, особено ако са от Мтел. Те тепърва ще имат задача да си спечелят абонати. Никаква бизнес логика няма да се знае кой е и да се мълчи.

 

Там лъжите с абонатите не ги коментирам, защото това не беше основната тема на разговор :)

 

Разликата е ,че в момента никой с никой не воюва- правата отдавна са закупени от Мтел.Така че....остава евентуално да продадат част от тези права, най-вероятно на Нова Броуткастинг. Ако Нова се закучат за парите, Мтел ще си го дават английското по нейната си телевизия /то и сега върви нейна реклама/, пък си имат и партньор с почти национално покритие-Близу

Link to comment
Сподели другаде

Питах един човек в Мтел...каза че само те щели да я излъчват. Сега не знам доколко е запознат защотот съм сигурен че и шефовете още не са наясно със себе си ...но натам вървят нещата...което ще ни постави в доста неудобно положение

Link to comment
Сподели другаде

Хм, доста тъпа става ситуацията. Ако го обяват сега, то едва ли ще смогнат на заявките за бъдещите си клиенти, което ще постави крайния потребител в много тъпа ситуация. От друга страна, ако правят нов канал, то би било логично да го продават на другите оператори, защото това са чисти приходи, които биха загубили иначе. Много гадна ситуация за редовия зрител. Има и интернет разбира се, но аз си предпочитам телевизора.

Link to comment
Сподели другаде

http://www.livefootballol.me/streaming/english-premier-league/

+ acestream и здрава интернет връзка + HDMI кабел и голям телевизор (размера ... нали така ... има значение :sarcastic: ).

 

Това е моето решение последните няколко сезона :))

 

П.С. Бонус на acestream-а е, че ако ти спре стрийма за буферинг, то почва от там където е спрял, но със здрава интернет врзка не би трябвало да имаш проблеми.

Link to comment
Сподели другаде

http://www.livefootb...premier-league/

+ acestream и здрава интернет връзка + HDMI кабел и голям телевизор (размера ... нали така ... има значение :sarcastic: ).

 

Това е моето решение последните няколко сезона :))

 

П.С. Бонус на acestream-а е, че ако ти спре стрийма за буферинг, то почва от там където е спрял, но със здрава интернет врзка не би трябвало да имаш проблеми.

Единственото леко неудобство е ,че си 2-3 минути назад,иначе вичко си е перфе.и да знаеш английски разбира се.

Link to comment
Сподели другаде

Не ти трябва английски!

Всички важни и не толкова важни ги има на руски от каналите Футбол 1, 2, 3 , Мач ТВ

 

Закъснението може да е само 30 сек, дори и по-малко. Има си ръчни настройки

за това колко време да буферира, преди да почне. Също след като е поработил малко

ако си да кажем 2 мин назад, можеш с плъзгача да го преместих напред. При стабилен доунлоад

от поне 500к ще върви прекрасно. Колкото повече интерес има (повече потребители) толкова по-добре.

 

Ако гледаш като мене :) на 50 сантиметра от монитора, не ти трябва и телевизор :)

В едно прозорче един мач а АСЕ, може в друго прозорче друг мач (но с друга програма),

в трето - Firefox - форума и други инфо канали, в четвърто с VLC може онлайн радио или друга музика.

...и това не е всичко ... :)

 

За гледането на ТВ по кабел ще си зависи от доставчика ти на ТВ, а не кой има правата на ПЛ.

Твоят/моят доставчик (може би) ще сключи договор и ще предава този канал с английската ПЛ.

Не знам някой домашен потребител да има договор, да е абонат пряко на Нова ТВ/Диема и т.н.

Има си договор с някой кабелен или спътников оператор, който ти го докарва у вас някои канали.

 

Колко (повече ?) би струвало на оператора и на крайните му клиенти е друг въпрос.

Link to comment
Сподели другаде

Бай Иване,както си ми настроил ACE STREEM-а,не пипам ,ше взема да разваля нещо и пак ше идвам на настройки при теб. :60: Зяпам си на руския сайт с перфе качество.Много съм ти задължен.

Ако искат Мтел да си заврът правата там дето слънце не огрява.В тоя век на стремглавите комуникации ше лапнат бахура ако не се ориентират и да покрият макс клиенти.

Link to comment
Сподели другаде

Още едно положително мнение за руските стриймове. Страхотно качество вадят. Пък и тоя ми ти коментатор като изреве "ПЕРЕДАЧЬААААА!" един такъв подстачаш и очакваш да се появи отнякъде един Т-34, да дочуеш лая на Шарик и да видиш развята косата на Маруся Огоньок :sarcastic:

 

Но най-яко беше като гледах един път на Унгарски :997:

Link to comment
Сподели другаде

Абе имате ли представа как мога директно от лаптопа да си прехвърля картината на телевизора ? От телефона го правя без проблем, но от лаптопа не иска да става. Лаптопа е Sony Vaio, а телевизора е Philips ? С Windows 10 съм, ако има значение.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...