Jump to content

Кой играч искате да видите в Ливърпул?


Гост мойсей

Препоръчан пост

При нас както много често се разчита на Салах на спринт да му подаде някоя топка я вратаря, я ВВД и после да се откъсне и да остане сам срещу вратаря не виждам кой знае какво IQ е необходимо. Поне при две откъсвания вчера вкара два гола и то на Едерсон...не съм убеден дали Салах щеше да ги вкара. То понякога ниското IQ е плюс за да си перде и да не мислиш много...

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

Явно нещата с Фекир няма да се получат, но Аоар от ОЛ е чудесна опция за халфовата линия, освен това е '99. Дано го следят, защото и Пепо много го хвали и май са му хвърлили око...

Link to comment
Сподели другаде

Първо не знам, как сте решили какво е IQ-то му. Определено не го пише на челото му. И второ как значение има IQ в този случай. Това не е стратегическа игра за да му отдавате такова внимание.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Първо не знам, как сте решили какво е IQ-то му. Определено не го пише на челото му. И второ как значение има IQ в този случай. Това не е стратегическа игра за да му отдавате такова внимание.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Тактика и стратегия не са ли почти едно и също нещо ?

Link to comment
Сподели другаде

Първо не знам, как сте решили какво е IQ-то му. Определено не го пише на челото му. И второ как значение има IQ в този случай. Това не е стратегическа игра за да му отдавате такова внимание.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Не знам на кое викаш стратегия но интелигентните защитници и нападатели разчитат за секунди движенията на опонента си и съответно взимат решения на същата секунда какво да направят...затова например ВВД е толкова трудно да бъде преминат. Други като Траоре разчитат на спринт, физика да поизбутат някой и шут...не го мислят много много. Сравни Фирмино и Траоре като играчи нападатели и ще разбереш какво имам предвид.

Link to comment
Сподели другаде

Тактика и стратегия са различни неща. Първото е в краткосрочен план, а второто в дългосрочен. И понеже сме на футболна вълна тук - тактиката е за развитието на даден мач, а стратегията е за развитието на сезона. С тактиката измисляш как да надвиеш съперника в даден мач (битка), а стратегията е как си планираш формата на играчите за през сезона (примерно) или отпадането от Купата на Лигата и ФА за да се съсредоточиш във ВЛ и ШЛ, напън през ноември-декември, леко отпускане през януари и февруари и отново напън през март-април.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...

За мен полузащитника на Аякс (другия ми любим отбор) Хаким Зиеш е някакъв мега добър играч, който чудно че не беше продаден през лятото както де Лихт и де Йонг. Много ще се изкефя ако скоро смени червено-бялата фанелка с емблемата на древногръцкия герой, със само червена такава с ливърбърда на нея. Момчето е холандец от марокански произход, така че вероятно бързо би намерил общ език и с нашите лалета в отбора и с африканските ни играчи.

Link to comment
Сподели другаде

Като стана въпрос за произхода му, колегата по-горе е прав, роден е в Холандия, но е от марокански произход. Дори има мачове за всички юношески национални отбори на Холандия, но е избрал в крайна сметка да играе за предствителния отбор на Мороко.

Link to comment
Сподели другаде

Хаким е готин играч, но аз лично предпочитам Бруно Фернандеш. Преди месец мярнах актуалната му статистика: 10 кръга, 7 гола и 5 асистенции. Мммм...

Link to comment
Сподели другаде

Не искам да влизам в спор за/против Хендо, но за да стане пъзелът на 100% пълен ни трябва и водещ футболист в халфовата линия - лидер, който да знаеш, че може да ти реши закучен мач с нещо нестандартно, който да знаеш, че ако е здрав - винаги ще играе, тоест като Джерард. Аз много харесвам Вайналдум, но той не е лидер, не смятам, и че Кейта и Окса (ако не се контузват вече) могат да се превърнат в такива.

Дали тоя Фернандеш е такъв лидер като характер - нямам идея , ама статистиките са му чудовищни. Надявам се лятото да дойде подобен футболист.

Link to comment
Сподели другаде

За Хаким се назландисваха грандовете това лято, а уж струваше само 25 милки. Да не се окаже някакъв като Фекир, който накрая да заиграе в Ейбар, вместо в голям отбор.

Link to comment
Сподели другаде

А дясно крило имаме ли?

 

Мане и Салах могат да играят вдясно. Мане и евентуалния нов вляво. Така който и от тримата да получи почивка, другите двама могат да заемат двете позици по крилата.

Link to comment
Сподели другаде

Е така за ташака ми се ще да вземем Златан. Тоя е изключителен атлет и дори и на 38 би ни бил полезен в някой много закучен мач, а и да не забравяме, че изключително много мрази Гуардиола и със сигурност би искал да му го набие като за последно преди да се откаже.

Link to comment
Сподели другаде

Тъкмо ще има кой да играе за купите като централен нападател :D

 

Този ще ни одере с голямата си заплата. Няма кой да му плаща тези пари, които би искал. Не и на тази възраст. Голям е като играч, но е доста конфликтен и скъпоплатен.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...