Jump to content

Бокс


Гост Vince

Препоръчан пост

За феновете на бокса и за тези, които тепърва ще стават, искам да обобщя мачовете до края на година.

Поне това са боксьорите, които аз следя.

Получи се раздвижване, уговориха се мачове и се радвам, че ще има интересни битки в следващите 2 месеца.

 

31. Октомври

Naoya Inoue vs Jason Moloney – този Naoya Inoue е мега добър боксьор с много силен удар, издръжлив и интелигентен. Спечели боксовите серии и за мен заедно с Ломаченко (до предния уикенд), Усик, Канело, Фюри и Крофорд определено може да спори за най-доминиращ боксьор. В pound for pound класацията е на второ място.

 

Същия уикенд: Oleksandr Usyk vs Derek Chisora – този мач ще покаже до колко Усик е готов за тежката дивизия и дали ще може да повтори успехите на Холифийлд. Чисора е яко говедо, не пада лесно и ще бъде супер интересен сблъсъкът на два различни стила – първична бруталност срещу ювелирна техника.

 

 

7. Ноември

Luis Ortiz vs Alexander Flores – дядо Ортис го харесвам като боксьор, тук е интересно дали пак ще драпа за голям мач или иска да изкара кинти за пред пенсия. След зловещия нокаут от Уайлдър очаквах да се откаже.

 

 

14. Ноември

Terence Crawford vs Kell Brook – доста интересен мач – един от най-добрите pound for pound боксьори Крофорд (3то място) срещу английския надувко Брук. Както и мача е в Америка очаквам англето да си ходи посран. Все пак изненади винаги стават.

 

 

21. Ноември

Alexander Povetkin vs Dillian Whyte – Поветкин победи в предния мач с уникален нокаут при положение, че руснакът е на хранилка при Еди Хърн. Интересно е дали ще има повторение и кой как се е подготвил сега по време на пандемията.

 

 

28. Ноември

Daniel Dubois vs Joe Joyce – супер интересен мач на 2ма сравнително нови британски боксьори в тежката категория. Единият от тях (Daniel Dubois) трябва уж да е новият Джошуа. Той е фаворит в мача. Аз харесвам повече Joe Joyce и се надявам да спечели. Тоя мач не трябва да се пропуска.

 

Mike Tyson vs Roy Jones Jr. – тук е ясно на всички за какво става дума. Двама от най-великите боксьори в историята на този спорт. Не е ясно кой как се е подготвил. Аз смятам, че Джоунс е по-добър боксьор, ама ако го удари Майк Тайсън, не се знае как ще свърши.

 

 

5. Декември

Errol Spence vs Danny Garcia - Errol Spence едвам оцеля от зловеща катастрофа. Интересно е дали ще си върне предната форма или е заминал като професионален боксьор. Danny Garcia е топ боксьор, който може да победи всеки в дивизията. Все пак ако Errol Spence спечели, ще се случва мега голям мач срещу Terence Crawford.

 

Ryan Garcia vs Luke Campbell - Ryan Garcia го гласят за голям талант и бъдещ голям шампион, на 22 години с 20 победи (17 нокаут). В този мач ще се види как стоят нещата. Luke Campbell e много по-опитен, олимпийски шампион. Предизвикателството е голямо.

 

 

12. Декември

Anthony Joshua vs Kubrat Pulev – едно от спортните събития за България в последните години. Кой кой е ще се види в този мач.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,9k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Е то Рой Джоунс има титла при тежките и то точно срещу “нисък” за категорията противник като Тайсън.

Честно казано не съм проверил на какви килограми ще се бият, ама то и Рой Джоунс надали ще иска да сваля някакви кг под нормалното му тегло.

Че ще има цирк ще има, но все пак си заслужава да се гледа.

Link to comment
Сподели другаде

Харесвам много украинеца, ама днес не бе по добрият.

Англето близо 20 кила повече и се буташе за близък бой. Успя няколко пъти хубаво да го намери. Както и Удик де.

След третия рунд украинеца почна да сваля постоянно ръцете и му даваше възможности.

Абе не е готов за тежките май. Ще го видим.

Днес определено го побутнаха.

Link to comment
Сподели другаде

Срещу по-големите имена в категорията не мисля, че има шанс Усик. Снощи се видя в първите рундове, че дори Чисора с всеки удар имаше потенциал да го нокаутира, но проблема е, че не прави комбинации англичанина, а разчита на 1 силен удар.

Ако го сравним с другите cruiserweight, които постигнаха успехи при най-тежките, ще видим, че всички те имаха специалност. Рой Джоунс мега техничен и бърз, добър в контраатаките и защитата. Холифийлд много здраво чене и много добър в контраатака. Усик не мога да видя толкова силна страна в играта му, която да го отличи от другите. Снощи просто се надяваше да оцелее до по-късните рундове, където Чисора ще е изморен и да го точкува.

Та не е heavyweight material, но пък ще участва в някои битки и ще спечели много по-големи пари отколкото в долната дивизия.

Link to comment
Сподели другаде

Усик го обикаля през целия мач. С малки изключения му влиза с някоя тупалка. Иначе го отдаде на обиколки около него.

Това ако е (примерно) Фюри, до втория или най-късно четвъртият рунд го е ликвидирал. И той ще го направи.

Усик каза накрая, че не е тренирал цяла година, ама аз съм го гледал долу как ги маризеше, но снощи се видя, че тоя му е много над килата и го тласкаше и с маса.

Абе не знам, ама няма да му е лесно тук.

Джошуа се би така с Руиз втория мач.

Link to comment
Сподели другаде

Джошуа с бягане от боя и с много движение по ринга, умори и победи Руиз на реванша. Усик беше много по-точен в ударите, а Чисора по принцип не е толкова слаб, не бих отписал Усик все още при тежките. Ще си вземе поуките от този дебют и следващият му мач ще е много по-добър.

Определено обаче му трябва поне 1 година до следващия мач в здрави тренировки по наливане на маса. Може би ще трябва да направи и 2-3 рейтингови мача за самочувствие преди да срещне някого от топа. В сегашното си състовние определено не е готов и ще загуби лесно.

Link to comment
Сподели другаде

И аз не го виждам Усик срещу големите имена в тая категория. Ама все пак добре, че победи, за да може да се случи след това мач с голямо име, иначе щеше да е тъпо да падне от Чисора.

 

 

Ето ако на някой му е интересно, хайлайтс от мача. Инуе нокаутира отново. Като Головкин е, много добър.

 

https://m.youtube.com/watch?v=jkzsDk78p8g

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Джошуа с бягане от боя и с много движение по ринга, умори и победи Руиз на реванша. Усик беше много по-точен в ударите, а Чисора по принцип не е толкова слаб, не бих отписал Усик все още при тежките. Ще си вземе поуките от този дебют и следващият му мач ще е много по-добър.

Определено обаче му трябва поне 1 година до следващия мач в здрави тренировки по наливане на маса. Може би ще трябва да направи и 2-3 рейтингови мача за самочувствие преди да срещне някого от топа, е сега шното си състовнке определено не е готов и ще загуби лесно.

Тоя му е втория мач при по тежките. Както казах аз го харесвам, ама точно вчера бега от боя. Гледай Джошуа-Руиз , втория мач и тоя. 1/1 .

Чак толкова сериозен и силен удар нямаше.

Даже написах, че мк е чудно, че реферите му дадоха мача. Чисора също си имаше своите рундове.

Даже сега (след само два мача) можел да претендира за мач с Джошуа.

 

Усик даже се умори по-бързо от негъра.

Абе шано са в тоя спорт нещата.

Link to comment
Сподели другаде

Това му е 10-ото извинение вече. Бетер келеш е тоя Уайлдър.

Между другото случайно си призна, че е отказал да се бие с Джошуа, като му предлагали много повече пари. ДОскоро казваше, че той предлагал на Джошуа и англичанина не искал. Съвсем се оака тоя клоун

Link to comment
Сподели другаде

Ето за това все още не бързам да смятам Пулев - Джошуа за сигурен мач. Колко пъти го отлагат, първия път буквално дни преди да се проведе, така че не удари ли първият гонг, няма да повярвам, че ще се състои..

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...