Jump to content

Бокс


Гост Vince

Препоръчан пост

  • Replies 1,9k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Хаххаха и този се помисли за победител накрая ....

 

Браво на Кобрата . Този се оказа , че има здрава глава.

 

Беше ми интересно заради нашият , но като цяло , ако това е нивото на бокса, скоро не бих си пуснал пак боксов мач . Много държане , малко удари , не го виждам зрелището заради което хората да си дадат парите .

Link to comment
Сподели другаде

"Лошото момче" на британския цирк ( или друго му беше попрището) трябваше да е с две такива очички. Браво на Кобрата, осезаемо по-класният играч. Швейцарският съдия да не е гледал друг мач :ppp6:

Фюри да си пие водата и да си ляга!

 

П.П. Сезонът на титлите е отворен! :champion: :champion: :champion:

Link to comment
Сподели другаде

Баси грозния бокс.Просто ако не беше Кобрата,нямаше да гледам.А и той завалията продължава напред.

Най-нечистия бокс който съществува,дърпане,бутане,ръгане,скубане,облягане,нечистио удари,абе всичко друго освен Бокс.Ако погледнем мач на Джошуа,все едно друг спорт.

Единствено публиката беше на ниво.

Link to comment
Сподели другаде

Швейцарският съдия направо ме втрещи с решението си. Дори самият Чисора не го очакваше.

 

Победата на Пулев трябваше да е по-убедителна и щях да се радвам, ако бе постигната с нокаут, но това в момента няма никакво значение. Чисора е доста ниска топка и се видя, че няма с какво да изненада далеч по-класния си опонент. Англичанинът ми приличаше по-скоро на пенсиониран гард на дискотека, отколкото на професионален боксьор в тежка категория с претенции.

 

Рутинна победа за нашия. Такива съперници не са мерило за него. Стори ми се дори, че не се напрегна чак толкова много.

Не съм от от привържениците на Пулев, но се радвам, че затвори голямата уста на този палячо, който освен с шутовските си номера, рядко изпъква с някакви значими успехи на ринга.

Link to comment
Сподели другаде

Едно лирично отклонение. Липсва ми бокса отпреди 10-15 години. Сега всичко е комерс и пъчене на мускули от рекламодатели и спонсори. Набляга да се на шоуто преди мачовете и истинската битка остава на заден план. Целият спорт се изроди, боксът също не бе подминат. Днешната продукция си беше доста посредствена като качество. На всеки 5 секунди - клинч или нечисти приоми. Това не е никакъв бокс или поне няма нищо общо с онзи, в който Холифийлд, Тайсън, Ленъкс Люис и останалите се размазваха на ринга и правеха велики зрелища.

Link to comment
Сподели другаде

Как ще е била скучна срещата? Аз си издрах гърлото от викане :sarcastic: Особено първите няколко рунда постоянно тероризирах съседите. След това боксьорите се поумориха, и на мен ми падна тонусът. Доволен съм, стана мач :D

Link to comment
Сподели другаде

И на мен ми липсва бокса от преди 30 години :D

 

То тук , ако човек е ' късметлия ' на пътя съвсем спокойно може да види по качествени боксови мачове. А , ако си още по голям късметлия можеш и да участваш в тях.

 

Необходимото условие е просто да си шофьор и да отнемеш предимство или да натиснеш клаксон. Безплатни уроци с удоволствие ще ти дадат.

Link to comment
Сподели другаде

И на мен ми липсва бокса от преди 30 години :D

 

То тук , ако човек е ' късметлия ' на пътя съвсем спокойно може да види по качествени боксови мачове. А , ако си още по голям късметлия можеш и да участваш в тях.

 

Необходимото условие е просто да си шофьор и да отнемеш предимство или да натиснеш клаксон. Безплатни уроци с удоволствие ще ти дадат.

 

Бъркаш спорта, това е ММА.

Link to comment
Сподели другаде

Те, по скоро тия уличните тарикати бъркат спортовете . Един от тия дето млатеха с металният прът нали беше точно боксьор.

 

Колко такива несбъднати Рокита има в БГ не е истина . Тренирал 1-2 години бокс и се мисли за безсмъртен .

 

Как да е... честито на Кобрата , радвам се за него .

Link to comment
Сподели другаде

Пулев има около 50% нокаути при победите си, което не е никак много. Аз не очаквах да го нокаутира, но очаквах победа от нашия. И аз се радвам, че тоя циркаджия беше с полузатворено око и напълно затворена уста след мача. Абсолютен палячо и циркаджия. Ако не беше толкова черен, можеше спокойно да се интегрира и слее с обстановката в някоя циганска махала в България.

 

Link to comment
Сподели другаде

И в бокса играят залози за много пари, залага се и на живо, така че аз не съм изненадан от швейцарския съдия, някой е прибрал парите от цялата работа. Относно срещата, наистина много слаб бокс, целият този цирк преди срещата от страна на Чисора за мен е платен от рекламодателите, за да предизвиква интерес към срещата, а и Чисора не го прави само сега, срещу други съперници пак се прави на клоун. Видяхте го след мача колко тих, смирен и сериозен беше - поздрави всички в щаба на Пулев, а него го потупа приятелски по рамото.

Link to comment
Сподели другаде

Жена ми, която нищо не разбира от бокс, беше видяла цирка на кантара преди мача и много се беше изплашила. Колкото и да я успокоявах, че това е театър, тя остана стресната. Едва тази сутрин си отдъхна.

А аз дори забравих за мача и снощи си легнах и не съжалявам, че се наспах.

Тук някъде е таванът на Кобрата. Европейска титла е добре, но не трябва да се преувеличава значението й, както тази сутрин виждам във фб с многото статуси за големия българин Пулев.

Покоряването на Анапурна от Боян Петров и цялата му акция на хималайските 8-хилядници е по-голям спортен успех.

Link to comment
Сподели другаде

Колегата drenski го е казал много правилно - това горе-долу е лимита на Кобрата.

 

Чисора е много интересен боксьор. Пълен е и това не му позволява добра игра с крака и добро движение с глава, но и в същия момент ударите са му ужасно слаби. С две думи хем дебел и бавен хем пък и не може да удря силно. 12 рунда удря Кубрат в корема и да не може да му изкара въздуха и да го измори?! Даже в клинчове яко помпи в корем и бъбрици и пак да не може да го изтощи ... и това не е от желязната преса на Кобрата. Просто Дерек е стигнал до това ниво само и единствено, защото има сърце да се бие и не го е страх. Технически няма никакви качества.

 

Въпросът е, че освен Кличко, Кубрат не се беше срещал с боксьор, който има сърце. Затова срещата беше една идея по-интересна. Приятно ме изненада българинът, че в 12-тия рунд изглеждаше сравнително добре. Но като фен на истинския бокс няма как да съм доволен ... Ленъкс Люис преди време беше казал за Пулев, че е уличен побойник или нещо от сорта. Прав е! Липсват краката, липсва движението с главата, липсват истинските чисти удари, липсват комбинациите .. срещу Уайлдър, Джошуа, Хей, Поветкин Кличко и Фюри не мисля че ще изкара много нашия.

 

И въпреки това гледах мача затаил дъх стисках палци! Честито на Кобрата!!

Link to comment
Сподели другаде

Колега, виж тежките от 90-те и по рано и тогава може да коментираме. Да не говорим, че и в момента в ТОП всички са доста здрави момчета, освен Фюри. Ако тия 110 кг на Чисора бяха 100-105 по-чисти срещата можеше да завърши по по различен начин.

И ако силата на удара не зависи основно от мускилите, за което съм съгласен, издържливостта и ловкостта си зависят пряко от това в каква форма си. Виж Дейвид Хей на 97 кг какво прави.

Link to comment
Сподели другаде

Явно щом не е бил Кличко Пулев е слаб боксьор,когото и да бие след това.Нищо,че Чисора е игра равен с равен със Виталий.Такива спортисти като Кубрат и Гришо трябва да ги ценим,защото са кът и може би след тях няма да имаме адекватни личности в техния бранш...

Link to comment
Сподели другаде

Колега, виж тежките от 90-те и по рано и тогава може да коментираме. Да не говорим, че и в момента в ТОП всички са доста здрави момчета, освен Фюри. Ако тия 110 кг на Чисора бяха 100-105 по-чисти срещата можеше да завърши по по различен начин.

 

Mен ако питаш Чисора е с доста по-чист мускул от нашия, но това не означава, че има повече сила и мощ, а и техниката му е слаба, иначе много носи на бой, за това и срещу Виталий издържа цял мач.

Link to comment
Сподели другаде

По мое мнение Кубрат няма кой знае какъв напредък в играта си. Всички изтъкнахте негативите на Чисора, обаче трябва да признаете че Пулев пусна не малко удари, което за неговите претенции поне според мен е фатално. Победата се очакваше, но на мен не ми се стори ЧАК ЧАК толкова убедителна, колкото всички я представят.

Истината е, че общо взето това е таванът на възможностите му. Още повече - той е на 35 г, остават му около 2 максимум 3 години на високо ниво.

Просто не го виждам в мач с Джошуа - който лично аз приемам за малко прехвален, но започвам да се убеждавам, че това просто е атлет от световна класа...

Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали носи или не носи на бой,Чисора,но не видях нито един сериозен удар (и от двете страни),от който може да се очаква нокаут.Съгласен съм,че нито Чисора,нито Пулев са световна класа,просто едни добри боксьори,а пък за Чисора,май и това не бих казал.

Виждал съм различни световни шампиони,яки,набити и ниски,Тайсън,еле той си беше Звер,Виждал съм атлетични,технични,без особено силен удар,Али,той танцуваше на ринга,твореше.Виждал съм големи,силни,мощни и леко тромави,Кличко,Холифийлд,те не изпъкваха в отделни елементи,но са(беше) комплексен боксьор.

Кубрат според мен достигна тавана си,както каза Дренски.Не бива да го натоварваме с повече очаквания,можем да му се радваме и да го подкрепяме както снощи,но не бива чак да го боготворим.

Link to comment
Сподели другаде

Не знам дали Кубрат е достигнал максимума на възможностите си . Вероятно е така , не мога да знам със сигурност , при положение , че не го чаткам особено този спорт .

Факт е обаче , че той дава каквото може и се бори за да постигне нещо . Лимита на възможностите му може и да е под световното ниво , но Кубрат се мъчи да е сред най-добрите . Много хора може да го смятат за псевдо националист , когато има възможност винаги споменава България и това странно , защо дразни хората. Дори и да преувеличава с това " за България " Българите сме велика нация , аз уважавам хората които споменават родината ни с добро , независимо от какви подбуди .

 

За мен е много по добре така , отколкото варианта Григор . Него , я съм го чул да спомене 1 ,2 пъти България в годината , я не . Да , не говорим за отказите му да играе пред родна публика . Отделен е въпроса , че притежава голям потенциал и може да бъде сред най-добрите , но поради различни причини извън корта , това може и да не му се получи . Бях много запален по Гришката... ставал съм в 4-5 сутринта за да му гледам мачове , бяхах от работа когато игра с Надал на Аустрелиан Оупън , напоследък обаче започвам да се разочаровам от него и то не заради резултатите които постига на корта .

 

Честно казано аз много повече уважавам спортисти като Радо Янков и смятам ,че те заслужават доста повече внимание от това което получават. Може би защото спортовете на Григор и Кубрат са по комерсиални , успехите им се отбелязват с много по голям шум. Това което направи Янков обаче според мен бие постиженията на 2 мата и то с доста .

Още повече , че Радо изглежда много скромно момче . Бори се сам и постига успехи в спорт който не носи кой знае какви финанси .

Евалата на такива хора , както и на момчетата ни от Биатлона , Сани Жекова . Никакви фанфари , никаква медийна показност . Хората работят и живеят със спорта . Много жалко , че държавата обръща все по малко внимание на зимните ни спортове.

Когато Радо Янков постигна този знаменит успех се спукаха да го канят на интервюта, да се снимат с него знайни и незнайни политици , журналисти . Преди това някой да му беше обърнал внимание ?

Дори след като спечели световната купа ме изуми неграмотността на много от журналистите ни . Мислеха го , че е станал световен шампион и постоянно така го рекламираха . Жалка работа и за жалост винаги ще е така в нашата родина .

Когато успееш да се пребориш с трудностите и да постигнеш успехи ще си на почит , ще искат да се снимат с теб , да им даваш интервюта. Няма кой да ти помогне обаче преди това, когато си никой и когато се нуждаеш от помощ за да станеш някой .

 

Тогава държавата, я няма .

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...