Jump to content

Бокс


Гост Vince

Препоръчан пост

  • Replies 1,9k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Това което прави Пулев за БГ и за бокса в частност заслужава само адмирации.

Такава гала скоро няма да има.

Много други спортисти (бивши като Бербо и настоящи като Гришо) могат единствено да вземат пример от него.

Дано стигне до мач с Джошуа, ще бъде огромно събитие за БГ спорта.

 

И да добавя, не знам къде са предавали мача, ама поне и най-знатните БГ курви ги показаха.

Link to comment
Сподели другаде

Кубрат заслужава само адмирацйи! Лично аз не вярвах, че ще издържи повече от 8 рунда. Бях приятно изненадан/опроверган.

 

Друго ми е мнениено за Тервел. Отново лесен противник, отново лесен мач. Лоша услуга му правят на този юнак. Лично мнение.

Link to comment
Сподели другаде

Кобрата за първи път го виждам толкова изчистен, казаха че е свалил 7 кг от обичайното си тегло в предишни битки.

Добър мач направи, макар че според мен ако имаше малко повече класа, щеше да нокаутира Хюи Фюри. Много е далеч от нивото на Джошуа, да не се пъне за там, но разни други като Тайсън Фюри, Паркър, Дилиан Уайт може да си ги оправи, за там да нариска сега, а Джошуа най-накрая трябва да е и то когато е в супер форма, за да се представи поне достойно и евентуално да изкара 12 рунда, би било супер успех това също.

 

Link to comment
Сподели другаде

Пулев определено е изчистил много и не е вече като торбичка. Но пък тоя Хюи ли е, Дюи ли е, Люи ли е... си е баш торба. Поредният чувал, дето му докараха да бие тука. Доста по-добре от преди, но според мен 0 шанс срещу Джошуа, евентуално минимален срещу другия Фюри и Уайлдър. Даже срещу другия Фюри клони към 0.

Link to comment
Сподели другаде

Джошуа иска мач с Уайлдър, а трябва да се бие и с Дилиън Уайт. Уайлдър има мач с Фюри на 1 декември. Кога ще го огрее наш Пулев, да се боксира за голям колан...кой знае.

 

Уайт е последна дупка на кавала от тези изброените, Пулев е главен претендент. Уайлдър - Джошуа не е много сигурен предвид обидните думи на Един Хърн към него наскоро. Американецът според мен нарочно ги дразни и не бърза да се хвърля на Джошуа.

Аз не мисля, че Хюи Фюри в бил торба като другите, за мен най-силният съперник на Пулев досега след Кличко разбира се. Тайсън Фюри също бе торба като физика, но надигра Кличко, като стил двамата братчеди са си “копи пейст”, дълги ръце, технични, разконцентриращи, трудни и неудобни боксьори.

Link to comment
Сподели другаде

След година и нещо ще му дойде реда на нашия. Ясно е, че няма шанс срещу Джошуа, но поне ще вземе едни добри пари от последния си голям мач.

Мачът с Фюри не беше нищо особено, но Кубрат се би по- умно и заслужено спечели. Наистина беше в много по- добра форма в сравнение с предишните си мачове. Хюи може да не е някакъв феноменален боксьор, но като се сетя с какви тюфлеци се би Пулев, разликата е осезаема.

Link to comment
Сподели другаде

Има си правила, страхливата щанга трябва да защитава коланите на ротационен принцип. Или да ги оваканти. На Хърн много му се иска Пулев да чака до старост, щото така било по-лесно(не, че ще е трудно, ако мача е през април 2019), а и големите пари са на първо място за промоутърите.

Link to comment
Сподели другаде

Има си правила, страхливата щанга трябва да защитава коланите на ротационен принцип. Или да ги оваканти. На Хърн много му се иска Пулев да чака до старост, щото така било по-лесно(не, че ще е трудно, ако мача е през април 2019), а и големите пари са на първо място за промоутърите.

Да оставим патриотизма настрана. Ти ако си на мястото на Хърн ще гледаш ли да уредиш мач с Пулев, който да има закупени макс 500 000 ППВ. Евентуално с Уайлдър или Фюри тази цифра ще стигне 2 милиона спокойно. Дори с Уайт, с който имат съперничество от аматьорите ще ударят 1.5 милиона ППВ спокойно. Защо да иска да се бие с Пулев, освен ако не го натиснат от ИБФ?

Link to comment
Сподели другаде

Именно, защото ще го натиснат от ИБФ. Тогава Джошуа и екипа му трябва да решават, да овакантят ли титлата и да не губят време със защитаването й, а вместо това да проведат мач за повече пари. Или Джошуа-Пулев да се състои, от това да изгубят време и пари(не е изключена и контузия, макар и малко вероятно).

Link to comment
Сподели другаде

Има си правила, страхливата щанга трябва да защитава коланите на ротационен принцип. Или да ги оваканти. На Хърн много му се иска Пулев да чака до старост, щото така било по-лесно(не, че ще е трудно, ако мача е през април 2019), а и големите пари са на първо място за промоутърите.

Еми моята логика е такава - Джошуа е много по-добър боксьор от Пулев. Оставяме всякакви патриотизми настрана, както каза и колегата. Просто очевидно е с класи над нашия и като техника и като бързина и като физика. Но! Пулев си е 110 кила мъж, професионален боксьор. Колкото и да си по-добър, винаги един тупаник е достатъчен да реши мача. Няма застраховка, че няма да те намери с някое дясно кроше/прав/ъперкът и да изядеш нокаут. Също така рискове от контузии винаги има, все пак това си е бой. Та от тая гледна точка аз ако съм му промоутър, ще гледам много внимателно да подбирам мачовете му и ще одобрявам само тия, където наистина си заслужава рискът. Щото всеки бой в тая категория си е риск.

Link to comment
Сподели другаде

Освен, че вече нашия е официален претендент трябва да се погледне на нещата и от друга страна. С този си мач наистина противник му беше малко по-известен боксьор, макар и доста по-млад. Другите до сега където играя с тях(разбира се без Кличко) бяха някви приключили и тюфлеци. Може би доста хора в Англия(защо не и по Европа) са гледали мача Пулев - Фюри. Малко или много е добил някаква известност. Другото интересно нещо, е че Кубрат каза, че няма да напира веднага за Джошуа, що в момента оня трябва да защитава друга титла, а нашия трябва да чака. Каза, че се надява до 3-4 месеца да се боксира отново, което е добре за него защото няма да губи много форма, като се има предвид че е вече на 37. А ако е вярно че края на 2019 или началото на 2020 може да има мач между двамата още по-добре.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен изкарвате Пулев по-слаб от колкото е.

Фактите са такива, Пулев би Чисора, който пък може да се каже, че надигра Дилян Уайт и победата му бе незаслужено отнета.

Дилян Уайт пък победи Паркър, който според мен без проблеми удържа 12 рунда срещу Джошуа.

Отделно и Пулев би Хюи Фюри категорично, който пък се би като равен с Паркър

Тоест Пулев > Чисора > Уайт > Паркър = Фюри

 

Сега къде това поставя Пулев като опонент срещу Джошуа предстои да видим.

Според мен ще падне, както и от Тайсън Фюри и от Поветкин.

Срещу Уайлдър и Ортиз не се знае.

Тоест е най-малкото в топ6 в категорията, ранкинг който нямаме в момента за друг спортист май.

Според мен в играта от дистанция може да го бие само големия Фюри.

Нашият има по-добър ляв прав от Джошуа, Уайлдър и Поветкин.

Сега работа там е, че като получи такъв удар от Джошуа и Уайлдър както този от Фюри в 8мия рунд, и ще свърши.

Точно както се случи с Поветкин и с всички съперници на Уайлдър.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен изкарвате Пулев по-слаб от колкото е.

Аз пък мисля, че се изкарва по-силен отколкото е, щото просто на повечето хора така им се иска. Сега, не гледам много бокс и не разбирам чак толкова, но каквото съм гледал като мачове на повечето изброени, ме навява на мисълта, че няма да им е чак толкова трудно да бият Пулев. Наистина мач с Джошуа ще е върхът му в кариерата и му го пожелавам преди да окачи ръкавиците на пирона. Най-малкото ще захлеби няколко милки преди да спре да се състезава.

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък мисля, че се изкарва по-силен отколкото е, щото просто на повечето хора така им се иска. .................. Най-малкото ще захлеби няколко милки преди да спре да се състезава.

Освен захлебването, не е за пренебрегване, че по този начин ще успее да докаже волята и решителността си да се изправи след загубата от Кличко, да измине целия път и отново да се бие за титлата. Иначе, кой по-силен, кой по-слаб е толкова относително, че няма накъде. Много трудно ще му бъде срещу стероидния танк Джошуа, но за мен ще е огромен успех за Кобрата ако успее да стигне до бой с него. Още повече, че е най-безинтересният претендент от всички, а високият интерес предопределя високите приходи, което не е без значение както за промоутърите, така и за самия носител на пояса.

Link to comment
Сподели другаде

Според мен изкарвате Пулев по-слаб от колкото е.

Фактите са такива, Пулев би Чисора, който пък може да се каже, че надигра Дилян Уайт и победата му бе незаслужено отнета.

Дилян Уайт пък победи Паркър, който според мен без проблеми удържа 12 рунда срещу Джошуа.

Отделно и Пулев би Хюи Фюри категорично, който пък се би като равен с Паркър

Тоест Пулев > Чисора > Уайт > Паркър = Фюри

 

Сега къде това поставя Пулев като опонент срещу Джошуа предстои да видим.

Според мен ще падне, както и от Тайсън Фюри и от Поветкин.

Срещу Уайлдър и Ортиз не се знае.

Тоест е най-малкото в топ6 в категорията, ранкинг който нямаме в момента за друг спортист май.

Според мен в играта от дистанция може да го бие само големия Фюри.

Нашият има по-добър ляв прав от Джошуа, Уайлдър и Поветкин.

Сега работа там е, че като получи такъв удар от Джошуа и Уайлдър както този от Фюри в 8мия рунд, и ще свърши.

Точно както се случи с Поветкин и с всички съперници на Уайлдър.

Бокса не е математика колега, не става тоя би оня, значи е по-добър от другия. Същата работа и във футбола, мач с мач не си прилича. Но! Стила на Кубрат е енигма, поне защо ползва такъв стил. Висок гард, предвидим jab, крошета липсват, десен прав от време на време. Опитва се да имитира Кличко, който през годините така си защитаваше титлите без да е във форма - ляв прав, евентуално десен и клинч за да предотвратиш противника да контраатакува. Но класата между двамата е космическа...

Да се върнем на високия гард на Кубрат, евентуално срещу Джошуа това просто няма как да работи, защото англичанина има може би най-силния ъперкът в тежката дивизия след ерата на Майк Тайсън. Това би било самоубийство от страна на Пулев, но на 37-38 години едва ли ще промени стила си на боксиране, затова и този мач не му трябва, освен като за последно да вземе добри пари, предполагам каквато му е и целта.

Другия минус му е, че липсват комбинации. 1-2, 1-2 клинч. Джошуа като тръгне да удря, не търси клинча, а прави 6-7 комбинации и повече, докато паднеш. Т.е. предвидим е бойния план на Кубрат в един евентуален мач.

Да се върнем на Фюри и защо този мач не би трябвало да е мерило. Англичаните винаги гледат да възхваляват своите спортисти и имат глобалното присъствия за да го правят в световен мащаб. Бидейки братовчед на бившия световен шампион, се опитваха да изкара Хюи като добър боксьор, но се видя, че е средна ръка боец и никога няма да постигне нещо в тази дивизия. Тези замахвания бяха просто смехотворни и кръчмарски... Та тази победа не би трябвало да слага Кубрат на върха на дивизията при другите вълци, защото не е показателна.

Чисора беше победен, но онзи Чисора не беше нищо особено и сега е много по-силен. В мача му срещу Такам всички обявиха, че не са виждали по-силен и дисциплиниран Чисора никога. Та евентуален мач с Кубрат не би означавало автоматично победа за нашия, защото преди го е бил като беше подобие на боксьор.

Дилиън Уайт израства с всеки мач, след загубата от Джошуа се бие с все по-класни и добри боксьори и продължава да побеждава. Дори и мотивацията му да се бие с Уайлдър и Фюри, двама от кралете в дивизията си е показателна за качествата с които разполага и заради които има тази увереност.

За другите няма смисъл да пиша - Ортиз, Уайлдър, Фюри.

Но все пак е в Топ 10 при тежките Кубрат. Не защото е страхотен боксьор, защото не е, а защото е слаба дивизията. И Джошуа в момента е краля, който скоро няма кой да детронира.

Link to comment
Сподели другаде

Списание "ring" дълго време го смяташе за топ 5 в света, за мен те са по-меродавни от каквито и да било Фейсбук спецове и пр.

 

Фактът, че вече два пъти си е уреждал мач с най-добрия, и е на път да го стори за трети път, без да е някакъв комерсиален продукт и маркетингов актив, също говори доста.

Link to comment
Сподели другаде

Бокса не е математика колега, не става тоя би оня, значи е по-добър от другия. Същата работа и във футбола, мач с мач не си прилича. Но! Стила на Кубрат е енигма, поне защо ползва такъв стил. Висок гард, предвидим jab, крошета липсват, десен прав от време на време. Опитва се да имитира Кличко, който през годините така си защитаваше титлите без да е във форма - ляв прав, евентуално десен и клинч за да предотвратиш противника да контраатакува. Но класата между двамата е космическа...

Да се върнем на високия гард на Кубрат, евентуално срещу Джошуа това просто няма как да работи, защото англичанина има може би най-силния ъперкът в тежката дивизия след ерата на Майк Тайсън. Това би било самоубийство от страна на Пулев, но на 37-38 години едва ли ще промени стила си на боксиране, затова и този мач не му трябва, освен като за последно да вземе добри пари, предполагам каквато му е и целта.

Другия минус му е, че липсват комбинации. 1-2, 1-2 клинч. Джошуа като тръгне да удря, не търси клинча, а прави 6-7 комбинации и повече, докато паднеш. Т.е. предвидим е бойния план на Кубрат в един евентуален мач.

Да се върнем на Фюри и защо този мач не би трябвало да е мерило. Англичаните винаги гледат да възхваляват своите спортисти и имат глобалното присъствия за да го правят в световен мащаб. Бидейки братовчед на бившия световен шампион, се опитваха да изкара Хюи като добър боксьор, но се видя, че е средна ръка боец и никога няма да постигне нещо в тази дивизия. Тези замахвания бяха просто смехотворни и кръчмарски... Та тази победа не би трябвало да слага Кубрат на върха на дивизията при другите вълци, защото не е показателна.

Чисора беше победен, но онзи Чисора не беше нищо особено и сега е много по-силен. В мача му срещу Такам всички обявиха, че не са виждали по-силен и дисциплиниран Чисора никога. Та евентуален мач с Кубрат не би означавало автоматично победа за нашия, защото преди го е бил като беше подобие на боксьор.

Дилиън Уайт израства с всеки мач, след загубата от Джошуа се бие с все по-класни и добри боксьори и продължава да побеждава. Дори и мотивацията му да се бие с Уайлдър и Фюри, двама от кралете в дивизията си е показателна за качествата с които разполага и заради които има тази увереност.

За другите няма смисъл да пиша - Ортиз, Уайлдър, Фюри.

Но все пак е в Топ 10 при тежките Кубрат. Не защото е страхотен боксьор, защото не е, а защото е слаба дивизията. И Джошуа в момента е краля, който скоро няма кой да детронира.

Не е математика, но тези срещи са се случили, боксьорите са се представили в тях по определен начин, единият е победил другия и това е факт. Всичко останало е лаф и предположения. Няма как да се съглася, че Уайт е голяма работа при положение, че му подариха победата с Чисора и цял мач беше хамалене за да се види кой има по-дебела глава. Факт е, че напредва, ама е факт и че Пулев напредва. А онзи Чисора срещу Уайт си беше баш същия, че и по-зле от мача срещу Пулев. Това възхваляване на англичаните за Фюри за което говориш е точно същото както и за Уайт.

 

Сега и преди този мач говореха, че Пулев имал само един джаб, ама той е един от най-добрите в дивизията (и по-добър от този на Джошуа и Уайлдър) и според мен в комбинация с дебелата му глава е достатъчен да държи на разстояние бичмета като Чисора, тоя американския шопар Милър и прехваления Уайт. И аз смятам, че ще изяде боя срещу Джошуа, ама там както написа целта му е да захлеби и да приключва с кариерата. 2 пъти да стигне до мач за титлата в тежка категория изобщо не е малко и скоро няма да се случи с БГ боксьор.

 

Относно комбинациите, то и Поветкин е по-добър боксьор от Джошуа като умения, ама накрая изяде боя. Важното е това което правиш да го правиш както трябва. Съгласен съм с теб, че нашият имитира Кличко с клинчовете след десния удар и не се справя добре, защото украинецът поне уцелваше, ама дано нашият се подобри в това отношение.

 

Aз му свалям шапка на Пулев за това, което прави за България. Дано и той и брат му да направят запомнящи се битки и да накарат млади деца да тренират.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...