Jump to content

Бокс


Гост Vince

Препоръчан пост

  • Replies 1,9k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Много добър и атрактивен мач се получи.  Уайлдър не знам как се води боксьор, след като умее и ползва едно единствено нещо - замахване с дясната ръка, но пък това го прави атрактивен противник, защото няма никаква защита и яде много бой. 

Фюри няма кой да го бие. Много голямо физическо предимство има и е трудно някой да го пипне.  Ако Джошуа си спечели реванша срещу Усик, има шанс след година и нещо да видим Фюри срещу Джошуа. Ще е жалко да не се види и този сблъсък. 

Link to comment
Сподели другаде

Казвал съм го много отдавна - Уайлдър е много слаб боксьор и имаше късмета да не се е боксирал срещу някой добър, затова натрупа толкова победи. 

Фюри го би вече 3 пъти и не виждам как би продължил да се боксира вече американеца. Че и след мача не пожела да поздрави Фюри, а директно изчезна от ринга...

Следващия двубой за Тайсън вероятно ще бъде Уайт, който е задължителен претендент за WBC пояса. Най-вероятно ще го бие. От другата страна за всички е важно Джошуа да си вземе поясите от Усик. Едно, че Усик няма шанс срещу Фюри и отделно, че Джошуа също puncher, но с по-добра техника от Уайлдър. А виждаме, че и Фюри може да бъде нокаутиран.

Link to comment
Сподели другаде

Доста слаб мач за Фюри, но причината е ясна - Уайлдър не може да мотивира никой топ боксьор. Изключително тежък удар, но техниката му е на ниво 3-4 години тренировки. 

Както каза колегата горе, единствения който има шанс срещу него е Джошуа, но този шанс за мен е минимален. При напълно мотивиран Фюри, AJ ще има малко, да не кажа почти никакви шансове. Усик пък е прекалено прекалено малък за Тайсън и ще бъде сгазен с тегло.

Link to comment
Сподели другаде

Готин мач. Черният няма сили за 12 рунда очевидно. Колкото по-напред вървеше мачът, толкова по-неравностоен беше. 

Не знам Фюри ли има такъв рефлекс или биволицата Уайлдър има адски неточен мерник, но що изпуснати удара в що-годе прилични позиции имаше, не е истина.

Не съм сигурен, че Джошуа ще е по-труден за Фюри. Да, определено е доста по добър боксьор от Уайлдър, но май е по-стъклен. Нищо чудно да видим КО примерно в 6-7 рунд там, ем че Фюри не е от най-големите нокаутьори. 

Link to comment
Сподели другаде

7 hours ago, Senzor said:

Казвал съм го много отдавна - Уайлдър е много слаб боксьор и имаше късмета да не се е боксирал срещу някой добър, затова натрупа толкова победи. 

Фюри го би вече 3 пъти и не виждам как би продължил да се боксира вече американеца. Че и след мача не пожела да поздрави Фюри, а директно изчезна от ринга...

Следващия двубой за Тайсън вероятно ще бъде Уайт, който е задължителен претендент за WBC пояса. Най-вероятно ще го бие. От другата страна за всички е важно Джошуа да си вземе поясите от Усик. Едно, че Усик няма шанс срещу Фюри и отделно, че Джошуа също puncher, но с по-добра техника от Уайлдър. А виждаме, че и Фюри може да бъде нокаутиран.

За мене е важно Усик пак да го бие и да се свърши с hype-а.

Link to comment
Сподели другаде

Най-добрият мач в тежка, от доста време насам. Нищо общо от онази пародия Усик-Джошуа

Много подценявате Уайлдър, за мене е втория най-добър след Фюри.

Джошуа няма да е близко някога до победа дрещу тях. Времето ще покаже

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Bellamy said:

Най-добрият мач в тежка, от доста време насам. Нищо общо от онази пародия Усик-Джошуа

Много подценявате Уайлдър, за мене е втория най-добър след Фюри.

Джошуа няма да е близко някога до победа дрещу тях. Времето ще покаже

Хаха, една жена да хвана от улицата, по-добър поглед ще има върху бокса от теб.

Можеш ли да кажеш с какво е добър Уайлдър, освен с деснячката си?

Защита абсолютно никаква; ляв прав липсва - ползва го само за да организира десния прав; движение с краката пълна нула; движение с глава -1 направо; изключително слабо чене - пада на всеки сериозен удар в нокдаун; липса на воля и характер - Уайлдър никога няма да спечели двубой в който е паднал в нокдаун; тотална липса на план Б - дори и в трудни ситуации знае само да замахва;

Изключително посредствен боксьор, който досега единствено 45-годишния Ортиз среща като малко по-сериозен съперник и за малко да падне там. След това просто Фюри го разкри.

Грешката на Джошуа е, че се опитва да се покаже като боксьор. До мачовете с Руиз си излизаше мускулест на терена с единствената мисъл за нокаут. После почна много да мисли противниците, как да ги надиграва, как да не загуби и в крайна сметка си загуби същността. Ако се върне към килограмите и убийствения си инстинкт от по-рано в кариерата му, ще нокаутира Усик. А след това с Фюри не се знае. И той не е перфектен боксьор, но засега е на първо място.

 

Link to comment
Сподели другаде

14 minutes ago, Senzor said:

Хаха, една жена да хвана от улицата, по-добър поглед ще има върху бокса от теб.

Можеш ли да кажеш с какво е добър Уайлдър, освен с деснячката си?

Защита абсолютно никаква; ляв прав липсва - ползва го само за да организира десния прав; движение с краката пълна нула; движение с глава -1 направо; изключително слабо чене - пада на всеки сериозен удар в нокдаун; липса на воля и характер - Уайлдър никога няма да спечели двубой в който е паднал в нокдаун; тотална липса на план Б - дори и в трудни ситуации знае само да замахва;

Изключително посредствен боксьор, който досега единствено 45-годишния Ортиз среща като малко по-сериозен съперник и за малко да падне там. След това просто Фюри го разкри.

Грешката на Джошуа е, че се опитва да се покаже като боксьор. До мачовете с Руиз си излизаше мускулест на терена с единствената мисъл за нокаут. После почна много да мисли противниците, как да ги надиграва, как да не загуби и в крайна сметка си загуби същността. Ако се върне към килограмите и убийствения си инстинкт от по-рано в кариерата му, ще нокаутира Усик. А след това с Фюри не се знае. И той не е перфектен боксьор, но засега е на първо място.

 

И аз същото си мислех за теб. Викам си, това момче тренира а-у пък така да не ги чува нещата.

Това, че говориш по-технически нищо не казва. Сам себе си искаш да убедиш май.

Опитваш се да изкараш Уалдър, че както замахвал еди си къв бил. Аз се уповавам на факти, че до тук в кариерата си е падал само от най-добрия боксьор тежка последните 10 години.

Твоя тигър го бият, ама бият мъжката някви тулупи, а какво остава за някои като днешните незнам

Излизал бил да се покаже като боксьор вика, не бре, като алпинист ще иска да се покаже...

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Bellamy said:

И аз същото си мислех за теб. Викам си, това момче тренира а-у пък така да не ги чува нещата.

Това, че говориш по-технически нищо не казва. Сам себе си искаш да убедиш май.

Опитваш се да изкараш Уалдър, че както замахвал еди си къв бил. Аз се уповавам на факти, че до тук в кариерата си е падал само от най-добрия боксьор тежка последните 10 години.

Твоя тигър го бият, ама бият мъжката някви тулупи, а какво остава за някои като днешните незнам

Излизал бил да се покаже като боксьор вика, не бре, като алпинист ще иска да се покаже...

Не говоря технически, просто казвам в кое даден боксьор е добър и в кое не. По-просто от това няма как да го напиша, за да го разбереш.

Това, че Уайлдър е падал само от Фюри, не показва нищо, освен, че само със слабаци се бие преди това.

Да видим 3-мата с колко боксьора от сегашния Топ 15 са се били досега:

Тайсън Фюри - 1 (Уайлдър)

Дионтей Уайлдър - 2 (Фюри, Ортиз)

Антъни Джошуа - 6 (Усик, Уайт, Паркър, Анди Руиз, Чарлз Мартин, Пулев)

Тук не прибавям другите им двубои с тогавашни боксьори в Топ 15. Ако включим и тях имат допълнително:

Тайсън Фюри - 2 (Кличко, Чисора)

Дионтей Уайлдър - 1 (Брезейл)

Антъни Джошуа - 4 (Брезейл, Кличко, Такам, Поветкин)

 

Така, че от тримата боксьори, противниците им, които са били в Топ 15, когато са се били - Фюри има 3, Уайлдър 3, Джошуа 10. 

И да ти харесва и да не ти харесва, Джошуа е този, който поема най-много рискове в кариерата си.

Link to comment
Сподели другаде

10 hours ago, Senzor said:

че от тримата боксьори, противниците им, които са били в Топ 15, когато са се били - Фюри има 3, Уайлдър 3, Джошуа 10. 

И да ти харесва и да не ти харесва, Джошуа е този, който поема най-много рискове в кариерата си.

Което само показва, колко тъпо е организиран тоя спорт. Как може да се водиш там топ 3, топ 5 не знам си къв топ в света, а реално да не се състезаваш срещу останалите топ играчи. Опциите, които ти дава боксът да се криеш и мишкуваш, но да се водиш топ 3 боксьр, са нереални. Т'ва е все едно Ливърпул, Байерн и Реал да се водят топ 3, играейки само срещу Норич, Херта и Хетафе цял живот...

Link to comment
Сподели другаде

46 minutes ago, Dacheff said:

Което само показва, колко тъпо е организиран тоя спорт. Как може да се водиш там топ 3, топ 5 не знам си къв топ в света, а реално да не се състезаваш срещу останалите топ играчи. Опциите, които ти дава боксът да се криеш и мишкуваш, но да се водиш топ 3 боксьр, са нереални. Т'ва е все едно Ливърпул, Байерн и Реал да се водят топ 3, играейки само срещу Норич, Херта и Хетафе цял живот...

Чакай, чакай! Внимателно с тези разсъждения, че с единия крак гледам си стъпил в отбора на дон Флорентино Перес. 🙂  Имам предвид Суперлигата, а не Реал Мадрид.

Link to comment
Сподели другаде

14 hours ago, Senzor said:

Не говоря технически, просто казвам в кое даден боксьор е добър и в кое не. По-просто от това няма как да го напиша, за да го разбереш.

Това, че Уайлдър е падал само от Фюри, не показва нищо, освен, че само със слабаци се бие преди това.

Да видим 3-мата с колко боксьора от сегашния Топ 15 са се били досега:

Тайсън Фюри - 1 (Уайлдър)

Дионтей Уайлдър - 2 (Фюри, Ортиз)

Антъни Джошуа - 6 (Усик, Уайт, Паркър, Анди Руиз, Чарлз Мартин, Пулев)

Тук не прибавям другите им двубои с тогавашни боксьори в Топ 15. Ако включим и тях имат допълнително:

Тайсън Фюри - 2 (Кличко, Чисора)

Дионтей Уайлдър - 1 (Брезейл)

Антъни Джошуа - 4 (Брезейл, Кличко, Такам, Поветкин)

 

Така, че от тримата боксьори, противниците им, които са били в Топ 15, когато са се били - Фюри има 3, Уайлдър 3, Джошуа 10. 

И да ти харесва и да не ти харесва, Джошуа е този, който поема най-много рискове в кариерата си.

За това с рисковете няма как да се съглася. Уайлдър се би 2 пъти с Ортиз, който си го лупа здравата първия мач, и въпреки това пак се изправи срещу него за 2ри мач и пак яде здрав бой преди да го нокаутира. Това ако не е риск, не знам кое е. Сега 3 пъти срещу Фюри се би и най-вероятно ще му замине и кариерата, ако не успее да организира рейтингов двубой скоро.

Отделно хубаво пускаш статистика, ама тя може и да се тълкува така - Уайлдър има 5 мача с топ претенденти, Фюри -4, а Джошуа 3-4 (Кличко, Поветкин, Усик и Паркър ако го броим). При това Кличко не беше същият като в мача с Фюри, за Поветкин да не говорим колко беше зле.  Уайт, Руиз, Пулев на тия години и особено Чарлз Мартин са всичко друго но не и за да бъдат използвани в подкрепа на тезата за боксьор поемал големи рискове.

 

16 hours ago, Senzor said:

Можеш ли да кажеш с какво е добър Уайлдър, освен с деснячката си?

Защита абсолютно никаква; ляв прав липсва - ползва го само за да организира десния прав; движение с краката пълна нула; движение с глава -1 направо; изключително слабо чене - пада на всеки сериозен удар в нокдаун; липса на воля и характер - Уайлдър никога няма да спечели двубой в който е паднал в нокдаун;

И за това няма как да се съглася напълно, защото не е ясно, какво точно е добър в тежка категория. Ако гледаме само техника в тая категория, добър е само Усик, такива като Фюри, Ортиз и Паркър са ОК, останалото е посмешище. Ама за Уайлдър специално и за тая категория това да си добър с деснячката може да е напълно достатъчно да пребиеш всички. Отделно има статистики, че Уайлдър е един от боксьорите, които имат най-висок процент вкарващи ляв прав - тоест ляв прав и силен десен са му напълно достатъчни да пребие почти всички. Кличковците така пребиха сумати хора. Генерално, не към тебе, ми е странно как някои хора разправят за ехеее едно време какви боксьори имаше, примерно като Джордж Форман, който си е бил много як хамалин за тогава, а сега другият хамалин Уайлдър с най-нокаутиращият удар в историята на бокса не ставал....Отделно и за волята, че той би 2 мача Ортиз с воля, сега с Фюри издържа до 11 рунд, свали го 2 пъти в нокдаун пак с воля. Това да те надиграват, бият, и ти пак да ставаш и продължаваш не е ли воля баси? Със сигурност има повече воля от Джошуа и държи повече на удари от него.

 

16 hours ago, Senzor said:

тотална липса на план Б - дори и в трудни ситуации знае само да замахва;

Тука вече си прав. Просто си е тъп. Няма какво да направи.

 

За мен това беше най-интересният мач в тая категория от Джошуа-Кличко. Уникален мач и зрелище. А ако някой от Фюри и Усик (особено Усик като по-малък) изчисти категорията и вземе всички колани спокойно може да се нареди до най-великите в тая категория за всички времена.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно за Уайлдър е, че преди няколко години е победил сегашния му треньор с нокаут 1ви рунд:

 

И много интересно видео от мача. Тоя Фюри как стана след първия нокдаун...тук се вижда зверски удар.

 

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Този уикенд има интересен двубой - Канело излиза срещу Кейлъб Плант за последния колан и за обединяване на дивизията.

Досега никой не е обединявал супер средната категория в историята и мексиканеца може да стане първия.

Отделно е казал, че като спечели този двубой няма срещу кой да се бие и щял перманентно да се премести в горната лека тежка категория.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Senzor said:

Отделно е казал, че като спечели този двубой няма срещу кой да се бие и щял перманентно да се премести в горната лека тежка категория.

Къде го е казал това? Питам щото треньорът му каза, че не е ясно какво ще прави после.

А и Канело да не слага рибата предварително да не стане като с Ломаченко.

Link to comment
Сподели другаде

https://www.dazn.com/en-GLOBAL/news/boxing/canelo-alvarez-teases-move-to-light-heavyweight-after-caleb-plant-bout/f1nzlzenf7at1d74e4hyo594g

Прекалено е добър, не мисля, че Плант му е в категорията. Кейлъб освен да се опитва да го точкува, но Канело ще му бомбардира тялото цял мач и накрая американеца ще остане без сили към по-късните рундове. 

Link to comment
Сподели другаде

On 6.11.2021 г. at 8:36, Senzor said:

https://www.dazn.com/en-GLOBAL/news/boxing/canelo-alvarez-teases-move-to-light-heavyweight-after-caleb-plant-bout/f1nzlzenf7at1d74e4hyo594g

Прекалено е добър, не мисля, че Плант му е в категорията. Кейлъб освен да се опитва да го точкува, но Канело ще му бомбардира тялото цял мач и накрая американеца ще остане без сили към по-късните рундове. 

Лошо бие Канело, сега интересно с кой ще се бие в лека тежка, защото там няма големи маркетингови имена, тоест имаше едно, ама вече го би. Направо да ходи при най-тежките, да се бие с Усик... 

Канело иначе и сега да спре и ще се оттегли като един от най-великите.

 

Link to comment
Сподели другаде

7 hours ago, oZZy said:

Лошо бие Канело, сега интересно с кой ще се бие в лека тежка, защото там няма големи маркетингови имена, тоест имаше едно, ама вече го би. Направо да ходи при най-тежките, да се бие с Усик... 

Канело иначе и сега да спре и ще се оттегли като един от най-великите.

 

При леките тежки без проблеми ще мине през Джо Смит Дж. и Димитри Бивол, за да вземе WBA и WBO коланите. 

След това може да направи двубой с Бетербиев за обединяване на дивизията. Руснака реално и най-сериозно име в тази категория и би се получил двубой, който да привлече зрители.

Въпреки, че Канело вече е такава звезда, че няма значение с кой се бие, винаги ще го гледа цял свят.

При най-тежките не може да отиде обаче, много голяма е разликата от 79 до 90+ кг.

Link to comment
Сподели другаде

On 8.11.2021 г. at 20:45, Senzor said:

При леките тежки без проблеми ще мине през Джо Смит Дж. и Димитри Бивол, за да вземе WBA и WBO коланите. 

Така е, ама може и да падне. Един удар решава всичко. А представи си да падне от някой от тия избушеняци, да направят име заради това на негов гръб. Според мен не си заслужава риска. В тая категория трябва да се бие с Бетербиев само, или да изчака да обединят коланите и тогава да се бие с шампиона. Не знам какви са им плановете на 3мата в категорията и дали това ще стане скоро.

Вече в лека тежка не знам между Бриедис и Околие, кой е по-рейтингов и дали и там си заслужава риска.

Затова според мен може да иде при най-тежките да направи мега мач с Усик, може и в крузерската категория да го направят - няма значение къде, важно е името. Ако аз бях на мястото на Канело щях да направя 3ти мач с Головкин и след това с Усик, особено ако Усик си запази титлата след реванша. Тия мачове ще му вкарат много кинти в джоба, тоест заслужава си риска.

Link to comment
Сподели другаде

6 hours ago, oZZy said:

Така е, ама може и да падне. Един удар решава всичко. А представи си да падне от някой от тия избушеняци, да направят име заради това на негов гръб. Според мен не си заслужава риска. В тая категория трябва да се бие с Бетербиев само, или да изчака да обединят коланите и тогава да се бие с шампиона. Не знам какви са им плановете на 3мата в категорията и дали това ще стане скоро.

Вече в лека тежка не знам между Бриедис и Околие, кой е по-рейтингов и дали и там си заслужава риска.

Затова според мен може да иде при най-тежките да направи мега мач с Усик, може и в крузерската категория да го направят - няма значение къде, важно е името. Ако аз бях на мястото на Канело щях да направя 3ти мач с Головкин и след това с Усик, особено ако Усик си запази титлата след реванша. Тия мачове ще му вкарат много кинти в джоба, тоест заслужава си риска.

Няма как да падне от тях, то не е въпрос до сила на удара, няма голяма разлика в удара на 79 кг и 76 кг. 

Канело просто е невероятен в контраатаката и защитата. 

Не му е конкуренция лека тежка категория, но няма как да отиде при най-тежките. Досега не е имало боксьор в тежката категория на 171 см, прекалено е нисък просто.

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Senzor said:

Няма как да падне от тях

Е ти и за други работи казваше, че няма как да станат - ама станаха. Нищо не се знае в бокса.

 

1 hour ago, Senzor said:

Досега не е имало боксьор в тежката категория на 171 см, прекалено е нисък просто.

На някои места го дават 1,75, но няма значение, нали би един висок англичанин дето беше над 1,90. Сега в тежката с баш дългите пръчове по 2 метра и 120кг ще му е трудно, ама с такива като Усик, с Руиз да направят мексиканско дерби, или даже Дейвид Хей за който има слухове, че ще се връща, може да станат оспорвани двубои и да изкара в пъти повече кинти отколкото с тия от по ниските категории. Едно време Рой Джоунс за титлата в тежката не се би с най-големите.

Интересно е с Канело. Хубаво е, че сме свидетели на кариерата му, а няма да я гледаме след време в ЮТюб. Жалко само че закъсня да хване Пакиао и Мейуедър в най-добрата си версия.

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...