Jump to content

Бокс


Гост Vince

Препоръчан пост

Кантара мина, довечера към 12 излиза да се бият.

 

Тайсън Фюри - 119кг, близо 6кг по-лек от последния му двубой с Уайлдър.

Дилиан Уайт - 115кг, близо 3кг по-тежък от последния му двубой с Поветкин.  

X436FXWZPRL3VKUZDTXSYSYKHA.jpg.221d9aceebb46cfedd1cd2e23c02b5b9.jpg

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,9k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Дилиан Уайт и 3-те му нокаута са от ъперкът, така и не се научи да се пази отдолу като влиза към противника.

И с тези 3кг отгоре изглеждаше, все едно е налял 15кг, супер бавни реакции.

Ама Фюри е голям актьор и това отново се затвърждава. От 5 години разправя, че иска да се бие с Джошуа, сега вика няма с кой да се бия вече. Бил се е с 2 шампиона само и има само 2 защити и нямал с кой да се бие 😂 

Джошуа, Усик, Руиз всички са шампиони и ще станат големи мачове. Ако беше през 90-те, всички щяха да са се сбили по 2 пъти вече. Ама Фюри е хитрец, отказва се, когато е на върха на силите си. Реално всички знаят, че е добър, но никой не знае колко е добър. Това малко като Хийт Леджър, който направи играта на живота си като Жокера и се самоуби, за да го запомнят с този филм и когато е на върха.

Link to comment
Сподели другаде

Човек, който излиза с песен, в която се пее... добрите стари момчета пиеха уиски и припяваха, "днес ще бъде денят, в който ще умра", не може да бъде победен. 

150 милиона в касичката, непобеден до момента, и аз да бях, и аз се отказвах. 

Link to comment
Сподели другаде

Не стана кой знае какъв бой между тия, ама видяхте ли в подгряващите срещи оня дребния от Ливърпул, как разцепи от бой някъв приятел на Фюри ?

Беше ми като някъв дребен Майк Тайсън, само му бягаше и хвърляше юмруци. Сякаш беше няква пружина. Не се умори ебати змея.

Link to comment
Сподели другаде

Фюри има още един мач срещу победителя от Усик-Джошуа. 

Ако Джошуа падне от Усик ще се откаже и той.

Уайлдър не знам дали ще се бие отново, най-много още един рейтингов мач да направи с някой ако е закъсал с парите - ако иска Джошуа или Усик.

И след тия и при стар Ортиз, незаинтересовани Паркър и Руиз, в категорията става бахти мизерията. Очаквам Кобрата да стигне до 3ти мач за титлата.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, oZZy said:

Фюри има още един мач срещу победителя от Усик-Джошуа. 

Ако Джошуа падне от Усик ще се откаже и той.

Уайлдър не знам дали ще се бие отново, най-много още един рейтингов мач да направи с някой ако е закъсал с парите - ако иска Джошуа или Усик.

И след тия и при стар Ортиз, незаинтересовани Паркър и Руиз, в категорията става бахти мизерията. Очаквам Кобрата да стигне до 3ти мач за титлата.

Това е факт.

Колкото и да не се харесва текущото положение при най-тежките в бокса, има доста зрелищни мачове и потенциални шампионски двубои.

Фюри, Джошуа, Усик, Уайлдър, Уайт като се откажат, просто не виждам под тях някой млад с много потенциал, който може да завземе дивизията.

Така, че колкото и да е зле сега положението, скоро може да бъде още по-зле.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...

На Канело много му дойде прехода към лека тежка категория.

Бивол много добре поемаше ударите му и го точкуваше постоянно.

Желязна дисциплина от руснака.
 

Да видим дали ще има реванш и дали Канело ще може да промени стратегията си и да вземе победа.

Link to comment
Сподели другаде

Бивол беше по-подготвения от двамата. Успя да настрои мача в неговата дистанция.

Канело беше  тромав, статичен и се умори. Явно тея кила са му много. Иначе има яко чене. Бая удари отнесе, но не мръдна.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

FXQe_AIUcAAuBNE?format=jpg&name=small

Както бях казал преди, ако се бият пак Пулев и Чисора, нашия ще загуби.  Е, вчера не само загуби ами изяде и доста бой. И то от посредствен боксьор, който мислеше да се отказва след този двубой.

Говорех и същото за Уайлдър преди мачовете му с Фюри, че ще бъде разкрит. Което говоря и за Пулев от его време. Двамата са страшно слаби технически боксьори и само това, че липсва конкуренция в тежката категория ги държи в Топ 10 толкова време, че и за колани се бият...

Link to comment
Сподели другаде

Е то Чисора и с Усик беше равностоен, което не прави украинеца слаб боксьор.

Иначе нашият е вече пенсионер. Гола вода. И защо му е да има тоя негъра треньора в ъгъла като не го слуша - и предните мачове не го слушаше и не следваше указанията му. Двамата с брат му са си взаимно треньори, тоест тактика няма.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, oZZy said:

Е то Чисора и с Усик беше равностоен, което не прави украинеца слаб боксьор.

Иначе нашият е вече пенсионер. Гола вода. И защо му е да има тоя негъра треньора в ъгъла като не го слуша - и предните мачове не го слушаше и не следваше указанията му. Двамата с брат му са си взаимно треньори, тоест тактика няма.

И аз това се чудих между другото.

Играеш уж на топ ниво в тежка категория, трябва да имаш треньор, който да ти казва какво да правиш.

А не брат ти, който е в по-ниска категория и е с 3 пъти по-малко опит от теб, да ти казва как трябва да се боксираш. Тия са много странна порода

Link to comment
Сподели другаде

Абе Кубрат винаги ли играта с крака и тяло/глава са му били на кота 0? 

Бокс не гледам кой знае колко, но нашичкия в защита е ужас. Никакъв фуутуърк, седи и чака да влезе в клинч ако стане тежко. Главата седи права, очаквайки удара и разчита само на брадата и блока. То и за това загуби де, Чисора му разби камъните в бъбреците.

Не че и офанзивно показа нещо, 1-2 от място, тук таме някой ъперкът опитваше да пусне, защото го видя че се гмурка много, но това беше. Опита и няколко крошета, но играта с главата и тялото на Чисора сякаш го отказа. Никакви залъгващи движения  е правеше, което за мен е основния проблем. Чисора с едното гмуркане му елимира всички движения, с 1-2 няма как да стане, още повече и като не си нокаутьор.

Иначе за годините си кондиционно е супер. Даже според мен при тежките има топ кардио. Но само с кондиция и ляв-десен няма как да стане, даже и срещу изнемощелия дедо Дерек.

Link to comment
Сподели другаде

  • 1 month later...
Quote

Люлинският боец Трайчо Боксьора, ще подгрее мега дербито Олександър Усик – Антъни Джошуа. Мачът е през уикенда в Саудитска Арабия.

https://www.24chasa.bg/sport/article/12290325

 

бахти боксьорската нация сме

Link to comment
Сподели другаде

Лошото в момента е, че млади момчета, гледайки кабелна и ютуб, решават, че са готови за профи ринга. Пишман тренери ги гепат, пускат им по двама трима лешпери, колко да запишат някоя победа и ги мятат за кинти я в Лондон, я Париж и там ги убиват...

За да имаш шанс, като професионалист, трябва да имаш стабилна история при аматьорите.

А не виждам действия от клубове и федерация за създаване на основи за подготовка на талантливи момчета/момичета с идея за професионален бокс..

Link to comment
Сподели другаде

32 minutes ago, ggentatzu said:

Лошото в момента е, че млади момчета, гледайки кабелна и ютуб, решават, че са готови за профи ринга. Пишман тренери ги гепат, пускат им по двама трима лешпери, колко да запишат някоя победа и ги мятат за кинти я в Лондон, я Париж и там ги убиват...

За да имаш шанс, като професионалист, трябва да имаш стабилна история при аматьорите.

А не виждам действия от клубове и федерация за създаване на основи за подготовка на талантливи момчета/момичета с идея за професионален бокс..

Е то за футболисти нема хора, дето се изкарват най-много пари, пък камоли за бокс. На никой не му се полага толкова труд за да стане топ спортист.

Link to comment
Сподели другаде

On 17.08.2022 г. at 21:16, oZZy said:

Никой не коментира Усик-Джошус.

След Пулев ще замре бокса в Бг

Не влизам много често във форума напоследък затова.

Иначе според мен Усик прави грешката на Руиз за реванша и качва още кила. И двамата биха в първия мач, защото бяха много бързи, не знам дали няма да изиграе лоша шега това на украинеца.

Иначе Ей Джей е ясно, нахъсан е, нов треньор, който знае как да го върне към стария нокаутьор, който беше преди.

Джошуа видя, че с техника няма да стане и разбра, че трябва да се върне към нокаутите, които го докараха до върха на бокса.

Според мен ще си върне титлите и ще направят аll-in британски двубой за всички пояси в тежката категория с циганина.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...