Jump to content

Бокс


Гост Vince

Препоръчан пост

  • Replies 1,9k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Уайлдър и Ортиз ще са около 6 сутринта.

 

Eдва ли ще е точен час, спомням си за Макгрегър и Мейуедър как станах в обявения час и после чаках някъде към час и половина да започне мача...

Link to comment
Сподели другаде

Даде му отпор Ортиз, може би ако беше по-млад, щеше да го затрудни още повече и най-малко да изкара 12-те рунда, но разбира се, че добре са си направили сметката за шансовете на Уайлдър, за да се състои такъв мач. Всички гледат към големите пари от сблъсъка Джошуа - Уайлдър и ако няма изненади на Джошуа - Паркър, вече е почти сигурен в края на годината, освен ако единият не реши, че е време за "контузии".

Link to comment
Сподели другаде

Ортиз ако имаше още 15 секунди в 7-ия щеше да го довърши. Все пак този двубой не е мерило, кубинеца е на 39 почти и това е първия му мач за титла. Но със сигурност най-класния опонент досега на Уайлдър. Както каза колегата по-горе, направени са сметките отдавна Уайлдър - Джошуа да е в края на годината като най-големия двубой напоследък в бокса. Все си мисля, че британеца няма да е затруднен, колкото беше с Кличко

Link to comment
Сподели другаде

Гонга в края на седмия спаси Уайлдър. Ако Ортиз беше паднал не в началото на десетия, а в края, можеше и да удържи 12 те рунда, но си пролича, накрая умората му. Гарда му бая увисна накрая...

Link to comment
Сподели другаде

Добре, че Уайлдър би с нокаут, защото съдиите много се бяха засилили да го бутат. Не можех да повярвам, че се оказа, че води по точки.

Но тоя има ебаси удара, направо е невероятно. Сигурно в историята на бокса и имало зверски нокаутьори, но аз поне не се сещам в скоро време за друг с такъв удар, който да сваля опонентите си така с такава брутална сила.

 

Ортиз иначе направи голям мач, не знам дали изпусна да нокаутира Уайлдър или понеже вече е стар и стана по-бавен в последните рундове, но определено има качества да бие всички без топ-боксьорите.

Link to comment
Сподели другаде

Аз много не разбирам от бокс в детайли, иначе зяпам , имам известни познания.

Зяпах репортаж , направи ми впечатления , че Уйлдър маха с тези ръце на моменти като ветропоказател, удря с вътрешното на ръкавиците , абе като на уличен бой малко ми заприлича . Професионалистите тук може ли да коментират това?

Link to comment
Сподели другаде

Друго ми направи,впечатление на мен.За 10 рунда може би видяхме клинч или два,което ми хареса.Не като в мачове на Кличко,все едно са на среща на 14 февруари.Има,има заложби Уайлдър.Не е най-техничния,но това при свръх-тежките не е най-важното.Дано час скоро се състои двубоя между двамата големи в момента.Много ми е интересно какво ще стане...

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли ще опре до килограмите. Ортиз също беше по тежък от Уайлдър. 110 кила е...

 

Джошуа, обаче, е по-мощен от кубинеца, много по-млад и като цяло е едно стъпало нагоре. Не вярвам да се стигне до повече от 6-7рунда, при все агресията на Уайлдър.

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли ще опре до килограмите. Ортиз също беше по тежък от Уайлдър. 110 кила е...

 

Джошуа, обаче, е по-мощен от кубинеца, много по-млад и като цяло е едно стъпало нагоре. Не вярвам да се стигне до повече от 6-7рунда, при все агресията на Уайлдър.

 

То и на Такам никой не му даваше повече от 3 рунда но видяхме какво се случи. Джошуа в никакъв случай не е непобедим.

Link to comment
Сподели другаде

Едва ли ще опре до килограмите. Ортиз също беше по тежък от Уайлдър. 110 кила е...

 

Джошуа, обаче, е по-мощен от кубинеца, много по-млад и като цяло е едно стъпало нагоре. Не вярвам да се стигне до повече от 6-7рунда, при все агресията на Уайлдър.

 

112-те кг на Джошуа са доста по-изчистени от 109-те на Ортиз. Той и Пулев се би с един 120 кг боксьор, ама друго ще е срещу Джошуа. За другото съм съгласен, според мен Уайлдър ще падне в нокдаун до 6-я рунд, но не съм много убеден, че ще приключи до 6-ти 7-ми рунд мача.

Link to comment
Сподели другаде

Аз много не разбирам от бокс в детайли, иначе зяпам , имам известни познания.

Зяпах репортаж , направи ми впечатления , че Уйлдър маха с тези ръце на моменти като ветропоказател, удря с вътрешното на ръкавиците , абе като на уличен бой малко ми заприлича . Професионалистите тук може ли да коментират това?

Много кратко видео видях от мача, но забелязах същото. Баш като бой на паркинга пред Билата - едно махане с ръце като мелница. Това не се вижда при топ боксьорите често, там стоят максимално затворени, дори когато са в атака. Все пак срещу теб имаш преофесионален боксьор, който може да се възползва от това, че си се отворил като ветрило. А и да не говорим, че така ударите са в пъти по-слаби и затова никой не те учи да удряш така.

 

Аз съм тренирал твърде малко бокс и затова ми е интересно другите колеги да кажат също дали са го видели. Сензорът най-вече, нали той беше боксьор :)

Link to comment
Сподели другаде

Във всичите си мачове досега Уайлдър ги нокаутираше с тези прийоми от махленския и женския бой. В крайна сметка за него важна е победата, а не толкова ударите му да са технични.

Link to comment
Сподели другаде

Във всичите си мачове досега Уайлдър ги нокаутираше с тези прийоми от махленския и женския бой. В крайна сметка за него важна е победата, а не толкова ударите му да са технични.

Ама така ударите са ти много по-слаби и си много по-отворен. Ако се бие така срещу Джошуа е RIP.

Link to comment
Сподели другаде

 

Ама така ударите са ти много по-слаби и си много по-отворен. Ако се бие така срещу Джошуа е RIP.

 

И не само срещу Джошуа е обречен ако тръгне с такива удари, той и за това този тип удари ги прилага основно, когато вече нещата отиват към нокдаун и съперникът му не връща.

Link to comment
Сподели другаде

А според мен именно ако се боксира толкова алогично и дори селски, има шанс. Ако играе по свирката на Джошуа - 5 рунда. Ако го засипе в началото с хамалски балтии, може и да го изненада и успее.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Уайлдър 201 см, тегло 97 кг, като се изправи срещу 112 килограмовия Джошуа, съвсем друго ще е.

Същото ще е - Джошуа ще играе и ще е по-добър и ако не го нокаутира в ранните рундове шансът му за победа намалява. Джошуа, че е по-добър боксьор от Уайлдър като техника е факт, ама то и Ортиз е по-добър. Ама какво се случва ако Уайлдър го засрещне? А ако Уайлдър реши да качи килограми? Тоя Ортиз е много здрав и издръжлив боксьор (според мен по-издръжлив на удари от Джошуа), а падаше като талпа и то при не толкова добре пласирани удари при тая разлика в теглото.

Тоя маймун просто има уникален удар, с това нещо се е родил и друго не му трябва освен цял мач да чака да пласира деснячката. Отделно и според мен напредва от мач на мач като издръжливост, движение, левият му е по-добър.

 

60/40 е мача за Джошуа според мен, да видим как ще му мине мача с Паркър, който може да му създаде много проблеми.

 

П.С. Иначе не по темата (засега), ама както и вече много пъти съм коментирал - англичаните намериха някакъв зоб за олимпиадата и дръпнаха напред. Въпрос на време е и за Джошуа да излезе нещо.

 

Това е 2ият от 2ма, който го разследват.

Шампион от "Тур дьо Франс" подобрявал резултатите си с лекарства

Link to comment
Сподели другаде

И аз погледнах сега кадри от мача на Уайлдър и Ортиз.

С това размахване на ръце Дионтей е повече от обречен срещу Джошуа. Не съм сигурен дали ще изкара повече от 3-4 рунда.

Ей Джей не можеш да го млатиш ей така както ти падне. Много е голям на ръст, само мускули по него, тактически е добре подготвен.

Уайлдър ако му тръгне с тия хамалски туланици, най-вероятно ще трябва да си организира погребението.

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Уайлдър ако му тръгне с тия хамалски туланици, най-вероятно ще трябва да си организира погребението.

А ако се надиграва тактически, ще загуби 100%. Дали по точки, дали с нокаут - няма значение. Именно тия удари, нямащи нищо общо с бокса могат да изненадат Джошуа.

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

А ако се надиграва тактически, ще загуби 100%. Дали по точки, дали с нокаут - няма значение. Именно тия удари, нямащи нищо общо с бокса могат да изненадат Джошуа.

 

 

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Това Конов , е при положение , че Джошуа вижда за първи път Уйдлър 10 минути преди мача , и нема никаква идея как се боксира , което сам разбираш няма как да се получи. Първата Ветърна мелница и е приспан

Link to comment
Сподели другаде

Това Конов , е при положение , че Джошуа вижда за първи път Уйдлър 10 минути преди мача , и нема никаква идея как се боксира , което сам разбираш няма как да се получи. Първата Ветърна мелница и е приспан

Аз пък съм на мнение, че Дионтей може да направи немислимото. Mark my words :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...