Jump to content

ММА - Mixed Martial Arts


Гост Merseysidee

Препоръчан пост

Гост rounder

бахти спорта, това не е нормална работа, тия дали ги изследват за заразни болести, тая кръв хвърчеше от Багата по кратуната на негъра, ония добре се беше омазал.

Естествено,че минават всякакви тестове.Поне в големите федерации.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Soulmaker

В градът ми няма MMA школи и няма къде да се запиша,а иначе ми допада,защото ми е писнало от секви кик-боксьорчета и борци да се правят на велики и да тормозят хората като мен,които не тренират никакви бойни изкуства. Имам въпрос,към тези във форумът,които тренират бойни изкуства:

Като почвате да се занимавате с бойни изкуства,казват ли ви да не ги използвате на улицата срещу беззащитните хора (Като мен) ?

Link to comment
Сподели другаде

Гост NikolaY

Първо на първо няма как да тръгнеш директно от ММА.. защото това е съвкупност от различни бойни изкуства. Едни тръгват от бокс, през кик бокс, К1 и т.н., други от джудо, самбо, бойно самбо и към ММА и т.н. и т.н., така направо в ММА няма как да стане :)/>. Иначе гаранция ти давам, че всеки треньор казва на състезателите си, че това не трябва да се използва в училище, махалата и други обществени места, освен на тепиха и ринга.

Link to comment
Сподели другаде

Гост JohnToshack

90% от младежите ,които влизат в ММА-залите са там не от някаква голяма любов към този вид спорт. Те просто искат да могат да се бият по дискотеките.

Soulmaker май върви по този път.

Между другото ,не е задължително да си тренирал някакъв друг боен спорт ,за да станеш ММА-боец.Този спорт си има свои правила ,някои от които много интересни.

Link to comment
Сподели другаде

Гост sunshine

Повечето го тренират , защото е модерно.Преди бяха футбола и бокса на мода , сега това.Иначе като спорт Кикбокса ми е доста по-интересен за гледане отколкото ММА.

Link to comment
Сподели другаде

Гост NikolaY

90% от младежите ,които влизат в ММА-залите са там не от някаква голяма любов към този вид спорт. Те просто искат да могат да се бият по дискотеките.

Soulmaker май върви по този път.

Между другото ,не е задължително да си тренирал някакъв друг боен спорт ,за да станеш ММА-боец.Този спорт си има свои правила ,някои от които много интересни.

 

Всички най-добри ММА-ци в момента са тръгнали от един тези спортове, а има и още бойни спортове и в последствие стигнали до ММА. Прекрасен пример за това е и Багата. Идеята ми беше, че трябва да имаш поне някакъв малък опит в някои от бойните или борбените изкуства за да отидеш да тренираш ММА. Както виждаш там не е само бой с тупаници, ами и душене, хватки, борба, ключове и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Не знам, може да съм един от малкото, но... За мен този тип спортове доказват, че колкото и да си мислим, не сме особено напред в еволюцията в сравнение с Рим. Там са се клали из Колизеума и по разни арени за зрелище, а ние тук се маризим по зали. Същата работа... За мен идеята да се напълни една зала с хора, които изпадат в екстаз, гледайки как два потни коча се смазват от бой, ми е толкова пошла и олигофренска, че няма накъде. Не ме разбирайте погрешно, аз съм привърженик на идеята един мъж да е силен и да може да се защитава. Така съм възпитан от баща ми, който самият цял живот се е заминавал с фитнеси, кикбокс и други. Аз също съм тренирал година и половина таекуон-до, както и редовно съм в залата. Естествено, че като на всеки мъж, не ми е чуждо да попадна в сбиване, а дори и аз може да се окажа причината (мноого рядко). Но самата идея да има жадни за кръв хора, дето крещят от първия ред "смажи му главата", ми е мега жалка. Да, комерсиализирали са се тия спортове, ама то оставаше и още да се колят до черва...

Link to comment
Сподели другаде

Гост ArsenalWay

Все по - трудно се постига вече да си наистина успешен ММА боец.Искат се добри умения и в борбата и в бокса,а и не е лошо и да можеш това - онова в джиу - джитсуто .Спомням си преди години в UFC колко по - опростено беше.Тогава се знаеше този е страйкър,онзи е граплър и т.н.Сега вече стават като терминатори ,имат си по 4-5 различни треньори за различните дисциплини.Само с единия бокс например е доста трудно да стигнеш донякъде,нужно е и на земята да бъдеш конкурентен.Лично аз много обичам да гледам ММА,доста по - интересно ми е от класическия бокс.Може би щях да започна да се занимавам с този спорт ,ако не беше футболът.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Soulmaker

90% от младежите ,които влизат в ММА-залите са там не от някаква голяма любов към този вид спорт. Те просто искат да могат да се бият по дискотеките.

Soulmaker май върви по този път.

Между другото ,не е задължително да си тренирал някакъв друг боен спорт ,за да станеш ММА-боец.Този спорт си има свои правила ,някои от които много интересни.

 

Не вървя по този път,защото нямам желание да записваш бойни изкуства за да падам на нивото на "борци и биячи" трениращи други видове бойни изкуства за да се правят на велики!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Тези, които се бият по дискотеките, проблемите им са в главата. А там няма кой знае какво значение, какво си тренирал. Аз също смятам, че няма толкова тясна връзка между тренировките и това да бъдеш олигофрен.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Martin Angelov

Тия където се бият по дискотеките са псевдо спортисти. Тези спортове те учат на самодисциплина и уважение. Лично за мен ММА е зрелищен за гледане,но никога не бих заменил кикбокса за него.

Link to comment
Сподели другаде

  • 4 weeks later...
Гост Sami_Hyypia

В градът ми няма MMA школи и няма къде да се запиша,а иначе ми допада,защото ми е писнало от секви кик-боксьорчета и борци да се правят на велики и да тормозят хората като мен,които не тренират никакви бойни изкуства. Имам въпрос,към тези във форумът,които тренират бойни изкуства:

Като почвате да се занимавате с бойни изкуства,казват ли ви да не ги използвате на улицата срещу беззащитните хора (Като мен) ?

 

1.Ако искаш да тренираш MMA просто за да си по-страшен за някой там няма смисъл :) Някой като е прост и обича да се заяжда с хората пак ще се заяжда без значение дали тренираш нещо или не.И най-добре е дори и да си по-силен и техничен от някой пак да избегнеш боя,защото е лошо да те набият,но е МНОГО ПО-ЛОШО ти да набиеш някой и тоя някой да падне и да си разбие главата и после ти да носиш отговорност.Сигурно звучи смешно и немодерно да отбягваш да се биеш (особено ако си на 15-16) ама като ти дойдат на главата тия глупости ще видиш,че хич не е смешно! :)

Второ има школи които си тренира само MMA и уж са отбрали най-добрите движения от различни бойни спортове,но повечето професионалисти имат наложен стил и градят около него други стилове,за да са по-завършени.

3.Каквото и да ти кажат в залата всичко зависи от това колко мозък имаш в главата.Но могат да ти кажа,че колкото по-уверен в уменията си е един човек толкова той е по-спокоен и неагресивен!

4.Не съм особено голям фен на ММА,няма красота в този спорт.Боксът за мен е най-красивият боен спорт,никога не съм го тренирал ,но ми доставя истинско удоволствие да гледам ,особено бокса от миналия век.Иначе мога да ти препоръчам киокушин,муай тай ,кик бокс,савате.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 months later...
  • 9 months later...
  • 6 months later...
Гост L13

Това със заканите си беше маркетинг. На пресконференцията след мача Кохея грееше от щастие, че се е била с Раузи. Иначе американката е премаза с тупалки, уж слабата и страна.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Artorius

Чак не грееше от щастие, но няма за какво да страда при положение, че ще вземе тлъст чек след това. Дори Чад Мендез беше щастлив след като падна от Макгрегор. Някаде пишеше, че са взели по 500к след мача, но не знам това дали са само декларираните печалби от UFC без релами и бонуси от спонсори. И все пак Кохея се би 32 секунди за мнооого пари.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tony

То по този начин и за Пулев може да се каже, че всичките му глупости пред медиите са маркетинг, но го смазаха от бъзици - напълно заслужено. Същото е и сега с тази - социалните мрежи преливат от подигравки по неин адрес, пък тя нека си е щастлива и да "продължава напред", лошо няма :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост ArsenalWay

Чак не грееше от щастие, но няма за какво да страда при положение, че ще вземе тлъст чек след това. Дори Чад Мендез беше щастлив след като падна от Макгрегор. Някаде пишеше, че са взели по 500к след мача, но не знам това дали са само декларираните печалби от UFC без релами и бонуси от спонсори. И все пак Кохея се би 32 секунди за мнооого пари.

 

Освен тези 500к,Мендес е получил пари от спонсора + процент от PPV продажбите.Някъде четох,че е взел толкова,че дори няма нужда вече да се бие ако реши.

Link to comment
Сподели другаде

Гост TheoScouse

То по този начин и за Пулев може да се каже, че всичките му глупости пред медиите са маркетинг, но го смазаха от бъзици - напълно заслужено. Същото е и сега с тази - социалните мрежи преливат от подигравки по неин адрес, пък тя нека си е щастлива и да "продължава напред", лошо няма :)

 

Аз честно казано не разбрах точно защо нашите медии, а и всякакви други капацитети и разбирачи, които само правят гъз на канапето вкъщи, се бъзикаха с Кубрат. Не разбирам и с какво го е заслужил, само по един начин мога да си го обясня - българщина. Убеден съм, че голяма част от българите даже са се надявали и да загуби - ей така, напук, за да могат после да кажат "аз казах ли ви". За пример - голяма част от приятелите ми постваха във фейсбук преди мача коментари колко велик бил Кличко, нашия щял да падне, украинеца бил непобедим и всякакви такива. А и българина винаги си е бил завистливо човече и често желае лошото на другите, дори когато става дума за негови сънародници. Това го казвам от опит - от известно време вече живея в Англия, и лично аз отбягвам всякакви контакти с други българи. Щом тук е така, работата в България е ясна каква е.

 

ПП. Не виждам абсолютно никакви прилики в случаите с Пулев и Корея.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tony

Е как да няма прилики? Големите усти се затварят на ринга и в двата случая така стана.

Човек трябва да умее да губи с достойнство и да се учи от загубите, а не да се изцепва като селяндур с неадекватни изказвания. Подкрепях го Кубрат, но с тези "щъркелчета" на ринга и коментарите по адрес на Кличко преди и най-вече след мача, загуби уважението на много хора. Е оня ден пак е дрънкал как Кличко бил с "модерна сексуална ориентация". Що за тъпотии? Това ли те прави голям спортист? Тук въобще не говорим за това кой е българин и кой е хейтър.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...