Jump to content

ММА - Mixed Martial Arts


Гост Merseysidee

Препоръчан пост

Гост Merseysidee

То от преди седмица се разбра, че Аньос е с контузия(според мен се изплаши). Пращали са покана на Алдо, но отказал, а следващите в категорията на Аньос са били Диас или Короне.

Аз поне не виждам начин Нейт да бие Ирландеца. В момента абсолютно никой не е на неговото ниво, ако битката се разиграва на крак, бавния Диаз не знам как ще се справи. Единствения шанс за Диас е да направи нещо на земята или с някой изключително случаен удар. 3-ти рунд началото нокаут за Конър.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sami_Hyypia

Ситуацията с Аньос е сложна. Най-лесно е да се каже, че инсценира контузия, защото го е страх, ами ако не е така? Съмнява ме професионален атлет на неговото ниво и с неговия опит да шмекерува. Все пак не изключвам и варианта това да се игрички, но е малка вероятността.

 

Бразилецът се отказва, сега идва голямото предизвикателство пред Дейна Уайт, кой да е противника на Конър, та финансово срещата да е голям удар. Първото име е Хосе Алдо, наистина мача би предизвикал голям интерес. Алдо има за много да си връща, беше доста унизен, цели 13 секунди. Лошото е, че Хосе винаги играе на сигурно, няма как просто да приеме срещата, предвид, че е след 2 седмици. То беше ясно. План Б мисля че беше ясен.

 

Нейт Диас не е сред най-добрите, които бяха на опашката. Даже като цяло не го харесвам, малко несериозен ми идва. Въпросът е, че той е достатъчно луд да отвърне на словесните нападки на ирландеца и да се получи шоу. Точно това иска Дейна, яка реклама. Това са псувни, средни пръсти, блъскане ... Това е перфектната реклама на ММА среща.

Чисто технически не виждам как Нейт ще победи, заспалият тревоман има шанс само на земята. Да не говорим, че и там ме съмнява..

Link to comment
Сподели другаде

Гост L13

Короне :sarcastic:

 

Иначе в последно време малкия Диаз изглежда много добре, "boxing"-а му е доста по-добър от този на Конър, скоростта изобщо не му е лоша и ще се бие до край, за разлика от предните опоненти на Макгрегър. Иначе всички виждат този мач като сигурна победа за ирландеца. В другия смислен co-main event Холи Холм ще премаже дрънкалото Тейт.

 

ПС: Силно се надявам след победата на Макгрегър утре да пропуснат директно мача с RDA и да скочат на Robbie Lawler за UFC 200

 

ПС2: Ако Макгрегър вземe втора титла в UFC 200, няма да има rematch с Aldo, по-скоро ще му хвърлят Egdar за interim title.

 

ПС3: Явно никой не гледал последния мач на малкия Диаз, че го храните на наркоман и т.н

Link to comment
Сподели другаде

Гост Bellamy

Като бяха на кантара(голям театър сътвориха впрочем :997: ) като им гледах габарите не се личеше кой идва в от долната дивизия.Категорична победа за Макгрегър.Няма ко да стане.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sami_Hyypia

 

ПС3: Явно никой не гледал последния мач на малкия Диаз, че го храните на наркоман и т.н

 

Не си ме разбрал. Момчето има умения, но просто държанието му и говорът му са едни наркомански :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост L13

Еми момчето, брат му и цялата 209 тайфа си се праеят на гангстерчета :D

 

Bellamy

Кога са били на кантара, явно съм го пропуснал

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sami_Hyypia

Миша Тейт - Холи Холм

 

Миша доказа, че с правилна стратегия може да се победи всеки! 5 рунда дебнеше Холи, първия път изпусна удобния момент, но втория път се възползва. Нещо, което и Ронда можеше да направи, но прекалено голямото й самочувствие не й позволи. Жалко, че Холи толкова бързо беше свалена от трона, много симпатично момиче. Ронда сигурно се изяжда в момента хаха. Интересно е какви ще се двубоите в петлето за в бъдеще.

 

МакГрегър - Диас

 

Конър с всичките си приказки и самочувствие ни накара да забравим, че той е просто човек! :) Случвало се е с Ронда, Андерсън Силва, Сейнт Пиер и други. Сега като се замисля той е качил около 10 кг от последната си среща. Това е убийствено за кардиото и бързината. И лошото е, че не излизаш срещу случаен съперник, а срещу доста добър боксьор + жиу житсу черен колан.

Първия рунд, въпреки че го считам за спечелен от ирландеца, забелязах, че не можа да прецени дистанцията. Повечето удари бяха във въздуха или в ръцете на Нейт, просто от доста време Конър не се беше изправял срещу по-висок противник. Втория рунд сякаш си личеше, че кардиото не е толкова добро. Изглеждаше ми доста по-тромав, а скоростта е основният му плюс. Другото нещо е, че той сам усети, че ударите в тази категория са къде къде по тежки. За жалост и играта на земя му я няма никаква. Има шанс в категорията ама трябваше да си извърви пътя.

 

От UFC 196 можем да вземем два ценни урока за живота:

 

- без значение кой или какво е срещу теб, правиш стратегия, мислиш и внимаваш

 

- успехът и провалът са на милиметри разстояние. Винаги трябва да си трезвомислещ, без значение колко си голям, защото успехът и провалът са на милиметри разстояние.

Link to comment
Сподели другаде

Гост neversurrender

Залози...Само като видиш разликата във физиката ти става ясно, този Диас прилича на начинаещ от фитнес залите, къде са му мускулите?Странна работа в бойните спортове, как така се скъсаха един след друг да губят срещите си фаворите....

Link to comment
Сподели другаде

Гост L13

Залози...Само като видиш разликата във физиката ти става ясно, този Диас прилича на начинаещ от фитнес залите, къде са му мускулите?Странна работа в бойните спортове, как така се скъсаха един след друг да губят срещите си фаворите....

Ти изобщо гледа ли двубоите ? Начинаещ във фитнес залата, боксьор и черен колан в бразилско джуджитсу. Има по-важни неща от мускулите в този спорт, но явно не си запознат.

 

Иначе коментара на Диаз казва всичко:

 

Joe Rogan: Nate Diaz, you just shook up the world. How does it feel ?

Nate Diaz: I'm not surprised, motherfuckers :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Гост tony

В замундата го има в два варианта на качество. Аз го гледах снощи. Цял ден се пазих от информация за да ми е интересно :D

 

Доста хора даваха предимство на Диаз преди двубоя, както и за Холм. Но както Sami_Hyypia отбеляза - успехът и провалът са на милиметри разстояние.

За мен лично МакГрегър просто не беше подготвен за тази категория, но нали има голямо его се хвърли с рогата напред :)

Холм е доста корава, но със стратегията на Миша, Ронда щеше да я победи до 3-ти рунд макс. Абе въобще егото и емоциите не са добър съветник :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост JFT96

Само знам, че Алдо ще яде голямата гега, ако има реванш на UFC 200. Конър ще го размаже. Дано тоя път мишока издържи повече от 13 секунди.

Link to comment
Сподели другаде

Гост neversurrender

Ти изобщо гледа ли двубоите ? Начинаещ във фитнес залата, боксьор и черен колан в бразилско джуджитсу. Има по-важни неща от мускулите в този спорт, но явно не си запознат.

 

Иначе коментара на Диаз казва всичко:

 

Joe Rogan: Nate Diaz, you just shook up the world. How does it feel ?

Nate Diaz: I'm not surprised, motherfuckers :sarcastic:

 

ММА няма нищо общо с бокса и което и да е бойно изкуство, ММА не е спорт, то е уличен махленски бой, за него се искат бая развити мускули по цялото тяло, за бокса и бойното изкуство съм съгласен, че техниката е много по-важна. За мен загубата е заради залози за аутсайдера, защо и Холи Холм, онзи ден загуби първия си мач след като неочаквано детронира Ронда Раузи. Изказванията и поведението и на двамата е просто шоу като в американския кеч. В ММА няма толкова много пари както в професионалния бокс, нормално е да искат да изкарат допълнително приходи с някоя и друга неочаквана загуба.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Merseysidee

ММА няма нищо общо с бокса и което и да е бойно изкуство, ММА не е спорт, то е уличен махленски бой, за него се искат бая развити мускули по цялото тяло, за бокса и бойното изкуство съм съгласен, че техниката е много по-важна.

 

Пълен минус

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 4 months later...

Конън ...

 

аз го гледах до третия рунд и Конан го преби, не знам какъв обир търсят???

Много ми се доспа, но от това което видях тоя Диаз само се криеше и ходеше по ринга все едно вече е победил, ирландеца се маризеше като мъжкар, търсеше боя

Link to comment
Сподели другаде

Ти изобщо гледа ли двубоите ? Начинаещ във фитнес залата, боксьор и черен колан в бразилско джуджитсу. Има по-важни неща от мускулите в този спорт, но явно не си запознат.

 

Иначе коментара на Диаз казва всичко:

 

Joe Rogan: Nate Diaz, you just shook up the world. How does it feel ?

Nate Diaz: I'm not surprised, motherfuckers :sarcastic:

 

И какво стана сега :D

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...