Jump to content

ММА - Mixed Martial Arts


Гост Merseysidee

Препоръчан пост

Багата е с реални шансове да прати амортизирания Дос Сантос да спи.Такава победа ще го прати вероятно в топ 5 и потенциален мач за титлата.Това ще е направо нереално!Нашето момче е много кораво , има добро кардио , граплинга му няма нужда от обсъждане , а момента е подходящ , защото реално преди 5-6 години тежката категория беше страшилище с такива изроди като Веласкез , Дос Сантос , Овърийм - всички в прайма си.Благой тогава теоритично нямаше никакъв шанс срещу тях , но сега...мисля да го пусна за ТКО с 200 коня :D

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Очаквах Кормие да бие , но ТКО в първи рунд?Срещу шампиона с най-много защити в историята на юфс?ДС е модел за подражание и уникален атлет.Единствения човек срещу когото е допуснал загуба във впечатляващата си кариера е носил цялата менделеева таблица в себе си.Луис и Нгану ме приспаха , общо пуснаха към 30 удара за 15 минути.Миочич е успял направо да смачка Нгану върху когото възлагаха големи надежди за доминантен шампион,а той го е страх да пусне удар , след ония брадви , които изяде от Стипе.Колеги , ако гледате ufc редовно и залагате чат-пат , пускайте в 90% от времето underdog-а - напред съм с 4 стотака , а играя с много къси суми за кеф само.

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 months later...

ufc 229 сутринта около 6;30 Хабиб и Конър излизат един срещу друг и са в формата на живота си . страшно подготвени , очаквам да се изиграят всички рундове и да бъде dog fight.

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък мисля, че е най-малко вероятният изход от мача да се стигне до решение. Заложил съм Хабиб да бие във втори рунд, но нищо няма да ме изненада, освен изиграването на 5те рунда.

Link to comment
Сподели другаде

Този руснака веднага след като свърши боя прескочи клетката и се хвърли върху хора от щаба на ирландеца. Здраво меле и докато става пукотевицата извън октагона, някакъв от антуража на Хабиб влиза в клетката и започва да налага Конър :sarcastic:

 

За пръв път виждам подобно нещо. След това дори не дадоха пояса на руснака на ринга, за да не предизвикат още по-гопеми проблеми. Вероятно ще има някакви наказания.

Иначе този руснак ми изглежда адски труден за биене. Това, че е тренирал борба много му помага и на земята нямат шанс срещу него. Освен това е много силен физически, та хептем им се усложнява ситуацията на противниците му.

Ако играеха по правилата на едновремешното К1, то Конър щеше да има шанс, но с бой и на земята-абсурд.

 

Преди техният мач пък имаше много здрав бой завършил със счупена ръка. Не мога да се сетя сега за имената на бойците, но се смляха.

Коментатора каза, че за него този бой щял да остане като една от вечните класики в ММА.

Link to comment
Сподели другаде

Тони Фъргюсън и Антъни Петис се биха преди това. По мое мнение мача на вечерта. А Тони изглеждаше доста добре след контузията. Очаквам да се намеси за титлата, все пак той беше последният шампион и така и не я е губил. Иначе за мейнт ивента, нищо изненадващо. Хабиб смля ирландския алкохолик.

Link to comment
Сподели другаде

Сега го изгледах мача и си спомних, що не гледам изобщо ЮФЦ. По цял рунд време седнали двамата, опрени в клетката и това е. Общо взето всеки път едно и също - почва рундът, посягат си 2-3 пъти с юмрук, след което падат на земята и започва търкалято и само някакви гъзове и крака стърчат. Сега, може на някого това да му е интересно, но за мен няма нищо общо с бокса примерно. То и затова там парите са в пъти повече, де. Може би съм попадал на такива ММА боища, дето винаги единият е некъв граплър и идва я от самбо, я жиу-жицу, я подобен въргалящ се спорт...

Link to comment
Сподели другаде

Сега го изгледах мача и си спомних, що не гледам изобщо ЮФЦ. По цял рунд време седнали двамата, опрени в клетката и това е. Общо взето всеки път едно и също - почва рундът, посягат си 2-3 пъти с юмрук, след което падат на земята и започва търкалято и само някакви гъзове и крака стърчат. Сега, може на някого това да му е интересно, но за мен няма нищо общо с бокса примерно. То и затова там парите са в пъти повече, де. Може би съм попадал на такива ММА боища, дето винаги единият е некъв граплър и идва я от самбо, я жиу-жицу, я подобен въргалящ се спорт...

Препоръчвам да видиш мача на Фъргюсън и Петис , които се биха преди Макрегър и Хабиб.
Link to comment
Сподели другаде

Е ММА е спорта "бой", естествено, че не е бокс. А в бокса клинчовете са супер "интересни".

В бокса клинчовете биват разделяни от съдиите, докато тук си седят така по 2-3 минути. Първият рунд на Хабиб и Конър беше наистина нещо адски скучно и тъпо за гледане. Разбирам, че е бой, но аз го коментирам от гледна точка на телевизионен зрител. Всекиму своето, де.

Link to comment
Сподели другаде

Е ама те са съвсем различен вид клинчовете. В ММА има голям смисъл, в бокса са безсмислени. Няма какво да се сравняват, абсолютно различни спортове.

Съгласих се. Просто като зрител ми е скучно за гледане, ама се шумеше покрай тоя мач, та викам да си го пусна. И се сетих що не ги гледам тия побойници :)

 

П.П. В бокса също не са безсмислени. Така спираш устрема на другия, ако е набрал инерция, както и почиваш, за да можеш после пак да нанесеш серия. Демек могат да бъдат просто от умора, но също така и като тактика. Просто там съдията ги разделя и няма как 3 минути да ги гледаш легнали на ъгъла на ринга.

Link to comment
Сподели другаде

И в мма играта на земя не е безинтересна но само за хора които имат някаква идея за какво иде реч...на 90% от хората им е безинтересно. Иначе и там си е тактика, стратегия, хитрост, сила и тн.

Link to comment
Сподели другаде

Те затва футболът е най-популярният спорт - имаш 10 човека, ритат няква топка и целят една мрежа. А тактиката остава невидима за външния зрител. Няма клинчове, няма нищо. Гледаш как ритат и се чудиш защо отборите изобщо имат треньори

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...