Jump to content

Луис Суарес (Гремио)


Гост Liverbird

Препоръчан пост

Това, което показа с държанието си снощи беше грозно и низко. И не визирам това при гола... Каквато и предистория да има, тоя сволач буквално се изходи върху цялата любов и респект, с която бе даряван от феновете ни.

Link to comment
Сподели другаде

Споделям изразеното по-горе... обаче, това е емоционалната страна на нещата.

Ако погледнем по-студенокръвно, имаме един човек на когото му се плащат едни пари за да прави едни неща, включително вече и такива, които не се свеждат само до ритане на топка, но и до симулации, провокации, реакции и тн (актьорски способности в широк смисъл), за да осигури максимални ползи за този, който му плаща. Разликата е, че сега други му плащат тези пари. От тази гледна точка, имаме един тотален професионалист.

 

Дали това заслужава уважение, е друга бира...

Link to comment
Сподели другаде

Аз си спазвам моето верую: Ниски очаквания - нулеви разочарования :sarcastic:

 

Аз си го знам, че е цигане. Не очаквах нещо по-различно. Той гори в играта, без значение от опонента. Затова го харесвам като футболист - обича това, което прави; наслаждава се на всяка минута на терена и винаги се старае за отбора си.

 

Снощи просто ние бяхме от другата страна. Сигурен съм, че няма нищо лично срещу клуба. Просто така си играе. По южноамерикански. По цигански. Няма как да се промени за 90 минути.

Link to comment
Сподели другаде

Интересно ми е ако се срещнат на финала с Аякс дали ще изразява такава неистова радост ако отбележи, вероятно да? Иначе Луйсито е участвал в благотворителни мачове на Анфилд и след продажбата му и не вярвам да таи някакви лоши мисли за клуба, който го изтреля до бленувания трансфер. Има и нещо друго, колкото по удъртява, толкова по се увеличават шансовете Барса да го замени с некой голобрад и да му истине мястото набърза ръка. Така че ако трябва и цигански колела ще прави, само и само да се хареса на каталунците и гарантира още година - две парици от заплатата. Да не си мислите, че Коутиньо ако ни беше отбелязъл нямаше да прави същите маймунджелъци, както му се клати титулярното място и яде усвирквания през мач, онзи сигурно щеше и в публиката да се метне.

 

И да подчертая, в никакъв случай не оправдавам изразената му радост от гола, като фен на Ливърпул ме подразни много.

Link to comment
Сподели другаде

Това че ние сме го направили футболист колкото и да звучи добре не мисля че е истина...където и да беше отишъл щеше да се развие....дето се вика можеше и от Аякс да го вземат Барса

Link to comment
Сподели другаде

На Суарез нищо не му костваше да се въздържи от радването след гола и провокациите с нашите. Това е елементарно възпитание. Аз от това съм разочарован. Иначе надали някой е очаквал да не се раздава, да не се опитва да вкара гол, дори и да прави фаулове и да играе грубо ако трябва - всички знаем, че гори в играта, но просто се оказа по-елемнтарен отколкото даже и ние очаквахме, при все че си го знаем. Аз съм сигурен, че вече съжалява, ама то замина вече работата, при него явно цял живот ще е така.

 

П.С, има още един мач, сигурно ще го освиркват, може и нашите да го провокират, дано не вземе да избуши и да захапе Ван Дайк примерно :)

Link to comment
Сподели другаде

Това че ние сме го направили футболист колкото и да звучи добре не мисля че е истина...където и да беше отишъл щеше да се развие....дето се вика можеше и от Аякс да го вземат Барса

 

Някъде бях чел, че са го следяли в Аякс, но са преценили, че не е достатъчно добър и са се отказали, после дойде при нас и стана звезда, директно от Аякс в Барса, щеше да търка 2 сезона пейката и после под наем в Стоук Сити като оня огромния талант от ПСВ - Ибрахим Афелай, даже не го знам къде е сега.

Link to comment
Сподели другаде

Някъде бях чел, че са го следяли в Аякс, но са преценили, че не е достатъчно добър и са се отказали, после дойде при нас и стана звезда, директно от Аякс в Барса, щеше да търка 2 сезона пейката и после под наем в Стоук Сити като оня огромния талант от ПСВ - Ибрахим Афелай, даже не го знам къде е сега.

Суарез щеше да пръска, където и да беше отишъл.

Хари Реднап aKa Scrotum face в интервю по тв призна, че са скаутвали уруса месеци преди да премине в Ливърпул, но му казали, че Суарез не можел да играе като сам нападател. :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Същото бихме казали и за Мо Салах, но видяхме какво беше в Челси и какво сега, така че дали е щял да “пръска” където и да бе отишъл веднага след Аякс, не знам, но знам само къде му изгря звездата и къде му се даде шанс да развие, за да достигне световна класа.

Точно тогава Барса имаха в състава си Меси и Давид Вия, доста трудно щеше да се наложи, когато в този отбор играеха най-добрите футболисти в света и никой нямаше да го чака в отбор, който вече бе свикнал да печели всички трофеи, докато при нас титулярното място му беше гарантирано от първия ден. Салах също нямаше кой да го чака в Челси, по онова време разполагаха с много класни играчи.

За това дадох и пример с Афелай от ПСВ, реши да отиде в Барса и видяхте какво се случи, а беше сочен за уникален талант, впечатляваше много в холандското, но отиде при тази зверска конкуренция в Барса тогава, където искаха моментални успехи или “чао”.

Link to comment
Сподели другаде

Суарез щеше да пръска, където и да беше отишъл.

 

И е така, и не е така. Да, качествата ги има, но както казва и Сърендъра - ако беше отишъл директно в отбор със зверска конкуренция, дали щеше да стане неизменен водач на атаката? Той дойде в ЛФК и стана директно титуляр и пак помним първия му сезон колко беше зле. Там приказките, че не ставал за нападател и нек'ви такива. Я си представи да беше отишъл в Барса, да го пускат 1 мач на 5 и да вкара 3 гола за целия сезон. Според мен директно го шиткаха следващото лято. Но при нас беше винаги в първия отбор, щото тогава другият ни нападател беше... Керъл. И му дадохме предостатъчно време да влезе в час и да се докаже. А по Барса и Реал такива не ги чакат много.

 

Така че можеше да покаже малко повече уважение. Въпрос на възпитание.

Link to comment
Сподели другаде

Суарес беше доста зле в продължение на две години. Чак около Коледа в първия сезон на Роджърс започна да избухва. Във втория сезон на Роджърс вече наистина много пръскаше. Никога не би се задържал в Барселона с играта си от първите две години при нас.

Link to comment
Сподели другаде

Суарес беше доста зле в продължение на две години.

 

Чак пък "доста", чак пък "зле". Тактиката на Кени изобщо не отговаряше на силните страни на уруса, но въпреки това той си беше ключов играч за нас.

Link to comment
Сподели другаде

Чак пък "доста", чак пък "зле". Тактиката на Кени изобщо не отговаряше на силните страни на уруса, но въпреки това той си беше ключов играч за нас.

Абсолютно точно.В интерес на истината Роджърс му намери правилното място на терена и Суарез се превърна в голова машина.

Link to comment
Сподели другаде

Айде, айде. На калпавата ракета космоса и пречи. От 30 пъти сам срещу вратаря вкара 2 гола и половина, тактиката му била виновна.

 

И не Роджърс, а Стийв Питърс го превърна в световна класа.

Link to comment
Сподели другаде

Той даже и не разбира, че проблема на повечето хора не е в празнуването, а в поведението му спрямо нашите играчи. Но той вероятно го приема за нещо нормално, като част от играта. Общо взето казва дежурните неща, много уважава отбора, имал е прекрасни моменти тук, хвали много Анфийл и феновете, това, че е бил капитан е един от най- големите му върхове в кариерата. Не очаквал много фенове да го освиркват утре, ще видим как ще реагира Анфийлд.

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Луис Суарес (Насионал)
  • Simply Red changed the title to Луис Суарес (Гремио)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...