Jump to content

Луис Суарес (Интер Маями)

Guest Liverbird

Recommended Posts

преди минути случайно попаднах на това - всичките му 82 гола за Ливърпул - 17 мин.

номер 8 е срещу Улвърхамптън, с които ще играем другиден (нека духът му бъде с нас)

https://www.youtube.com/watch?v=k-aBrm4Nvi8

Точно това клипче гледах и аз онзи ден.Суарез е всичко,което един човек може да иска от един футболист,още повече нападател.Смея да кажа,че не съм гледал много нападатели,за които мога да кажа,че са над него,даже се сещам само за един.

• 1 month later...

Зяпам Барса-Севиля , два бързи гола на триото , красота .

Замислих се за причина която би могла да съществува за да върне Суарез, евентуално при нас.

Ако се сетя , ще пиша , некой от вас ако се сети, нека да я сподели.

Ама нека да е истинска, а не изтъкана от клубни омрази....... докато пиша трети гол, отново класа.

• 2 months later...

Сълзите на Суарес: Завръщане, разкаяние, признателност

Луис Суарес е онзи тип, който хапе хората по игрището или ги обижда за цвета на кожата им. Наказваха го за 10 мача, после за 8 месеца.

Ужасен човек - расист, провокатор, а нерядко - и симулант. Това е образът му, изграден заради делата от времето в Ливърпул и на световното 2014-а.

Неговата история обаче, за онези, които искат да я прочетат, е много по-дълбока от това. Суарес преследва мечтата си "захапал" всяка надежда в нея и показал желязна воля.

През тази седмица уругвайският голов терминатор на Барселона се завърна в първия си голям клуб във футбола - Насионал в Монтевидео. Разплака се, и то пред съпругата си и двете деца. Не се притесняваше от сълзите си.

Луис бе поканен от клуба на откриването на новите терени с изкуствена настилка в тренировъчния комплекс на Насионал - Лос Сеспедес, който ще носи неговото име. Стадионче "Луис Суарес".

Звездата пристигна със сина си Бенхамин и дъщеря си Делфина, както и с любимата си Софи, заради която напусна навремето Насионал, заплашвайки дори с гладна стачка, ако не го пуснат.

Историята е, че 18-годишният Суарес е толкова влюбен, че иска да отиде в Европа при първата оферта. А тя е от... Грьонинген в Холандия. Няма си и идея къде е това, просто знае, че е по-близо до Барселона от Монтевидео. А Софи е в Барселона, където са родителите и...

Неособено лицеприятната раздяла с Насионал още не е забравена от феновете на гранда в Уругвай. Но при появата на базата, Суарес изкупи греховете.

Клубът бе подготвил видео с негови голове и изпълнения. Той взе микрофона, качи се на трибуната и позира с фланелката на отбора до стената, на която пишеше "Игрище Луис Суарес".

"Исках децата ми да са тук. Исках да видят откъде е тръгнал татко им. Къде е било началото. Знам колко е важен Насионал. Никога не го забравям. Ако не бе този клуб, днес аз нямаше да съм този, който съм..."

Тогава Луис се разплака. Съпругата му - също.

"Винаги сте се отнасяли добре с мен тук - продължи асът, вече очевидно трогнат. - Късметлия съм, че тръгнах оттук.

http://sportinglife.bg/media/Barcelona/luis_suarez_1.jpg

Благодаря на Насионал, благодаря на Уругвай! Благодарен съм и на Софи, която е до мен от 13-годишен... И на хората, които никога не спират да ме подкрепят."

След това Суарес отиде при юношите на клуба, строени на игрището до трибуната.

"Да знаете - това са най-трудните ви години, докато сте на 13, 14... на 18. Голяма битка е, но никога не сваляйте гарда. Не се предавайте! Знайте от мен, че футболът връща и награждава всеки, който се е жертвал, за да успее в него. Бъдете благодарни, че сте в Насионал."

Луис се извини, разкая, разплака и изрази своята признателност. Неща, които го показаха за пореден път в съвсем различна светлина, от тази, изтъквана от медиите след случаите с Евра, Иванович и Киелини.

И слава богу, че във футбола на големите пари, социалните мрежи и почти нереалния балон на лукса, още има хора, които помнят как е започнало всичко.

------------

http://sportinglife....e-priznatelnost

• 2 weeks later...

Не зная дали следите официалната страница на Ливърпул във Фейсбук, но правят нещо като "throwback", връщат ни назад в годините с най-хубавите голове от съответните кампании. Виждайки головете на Суарез, просто въздъхвам. Уникален е! Мразя Барселона в дъното на душата си, но се усмихнах, като го видях да вдига трофея на Ла Лига миналата година. Този човек заслужава да спечели Златната обувка поне веднъж до края на кариерата си. Хищник.

И аз си ги гледам редовно, днес сутринта отново се насладих на няколкото невероятни изпълнения , и се чудя за кой ли път, как го прави , м... му стара , ей, Гоуем е.

Как ме е яд, че този дивак не се засече с Клоп. Тук "дивак" не е обида. Просто не ми се мисли Суарез колко беше надъхан при Брендо, представям си го при немския дивак (и тук не е обида). Просто щеше да оре терена. Пак щеше да липсва 3-6 мача на сезон заради картони, щото като прегрее...или огладнее :) :)

Де да знам, като толко му е харесвало, можеше да остане...

Глей сега Дачка, ше се опитам да представя ситуацията някак си, че да имаш и друг поглед може би.

Ти работиш в една медия , която има страхотни читатели, зрители , фенове, които много те харесват , направо те боготворят. Ти също отвръщаш на любовта им подобаващо с перфектни статии,мнения, въобще любовта ви е взаимна.

Твоите шефове обаче се ебават с теб леко пинисчииски , не ти осигуряват необходимите за работа условия, че да се развиваш , обещават ти , лъжат те, медията се лута ту нагоре, ту надолу , абе живееш "разделен" от собствената си амбиция.

Има обаче други медии които ти предлагат всичко от което имаш нужда за да сбъдваш мечтите си и да се развиваш професионално както и колкото си искаш , ще печелиш слава, награди, Пулицър и тем подобни. И тези други медии постоянно те

ухажват и ти правят неустоими предложения.

Та според мен ситуацията е някак си идентична , избирайки друг работодател съответсващ на твоя професионализъм, класа и амбиции ,ти спираш ли да цениш и обичаш онез читатели, ззрители , фенове в предната медия които са те уважавали, обичали и аплодирали?

Сигурен съм , че няма да паднеш по гръб и ше ме апострофираш с некое доводче, все пак това ти е амплоа , нали? :doubleup:

Знам, бе, Пламка :) Аз лично неведнъж съм казвал, че не може някой да се сърди на друг (работник), който си търси по-добри условия. Суарез направи своя избор и той беше логичен и нормален. Единствено тръшканията му предната година бяха малоумни (за Арсенал), трансферът му в Барса беше съвсем логичен. Просто ми писна да чета колко обичал отбора и как все му било в сърцето, а драпаше да се разкара. Иначе ми е пределно ясно, че се е уредил по-добре и съм казвал, че аз на негово място сигурно бих постъпил по същия начин (без тръшканията предната година).

и ти пропусна , че от Уругвай е тръгнал с идеята да живее и играе в Барселона, защото родителите и са получили хубаво предложение за работа , а нашия е бил още само гадже с нея.

Оттам превърта и казва на мениджъра си първи кой го поиска от Европа заминава.

После в Аякс заживяват заедно, но въпреки всичко отиват в Барселона (лично за мен най-красивият град в Европа) ............... които съм посетил ест., а аз съм бил в много

Пропускате важния факт, че още като дойде, каза че иска в Барса, защото семейството и/или гаджето му е там. Още отивайки в Аякс, това е бил планът му.

Чудя се само дали Арсенал му е бил в първоначалните планове. Ама айде да не подхващаме пак тая тема, въпреки че скука като цяло :sarcastic:

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Една година някак си не може да изтрие цирковете и панаирите от предното лято. Не мисля, че ухапването го е направил нарочно, но е факт, че ускори трансфера и най-важното за нас - подби си цената.

Нищо не може да изтрие цирковете - те са част от историята му, каквото и да прави. Но все пак през 2014-та бе изпратен като герой заради силния сезон, който направи, и заради сълзите след мача с Палас.

Мнозинството фенове му прости. Ти не си. Там идва разминаването ни, според мен :lfc2:

• S.Gerrard changed the title to Луис Суарес (Насионал)
  • Simply Red changed the title to Луис Суарес (Интер Маями)