Jump to content

Луис Суарес (Гремио)


Гост Liverbird

Препоръчан пост

Гост SFA

А значи да нахрача някой, е по-гот от колкото да го захапя, така ли ?!..

 

Такъв шум се вдига, защото със захапката може да му предаде болести от рода на ХИВ и СПИН. В случая, ФИФА третира такива прояви като особенa проява на насилие. Подобна логика влагат и при това, че задължават футболистите да си махат всякакви накити, било то и по уши и тем подобни. Като разбият носа на някой, по време на игра, го пращат да сменя екипа, ако го е напръскал с кръв (не че на някой му пука дали ще умре от кръвозагуба, но само да не е на терена). Тия официалните организации започнаха да се престарават и да действат стриктно оповавайки се на закона. Като сложиш и простотиите за расизма (но забележете, не за дискриминация - съдийска най-вече), няма да се очудя скоро и да забранят жълтия цвят в екипировката, защото подсъзнателно обиждал азиатските зяпачи.. Комерсиализацията ще обие и тоя спорт рано или късно..

Link to comment
Сподели другаде

Гост der Bomber

бомбере, не можах да те разбера. Мисля, че имах предвид същото, което каза, или постът ти не се отнасяше към мен ?

Колкото до другия потребител.... мога да се съглася с теб, но тогава и двамата ще мислим грешно.

Не бе, батко, не е към теб изобщо. Просто и аз като теб прегледах предните 10тина страници и ми дойде в повече всичкото плюене.

 

Колкото до ХИВ, не знам дали е вярно, но ако е... това е най-идиотското нещо което съм чувал.

Link to comment
Сподели другаде

Гост 0ne

Уругвайската федерация е пратила имейл със защитата на Суарес днес.Президентът Вилмар Валдес и делегат на име Алехандро Балби ,който е и адвокат по професия,са пътували днес до Рио, за да задвижат лично защитата на Суарес.Към нея е прикачен и видео материал,в който се показват обиди,провокации срещу Суарес дори и такива от скамейката на италианците.Ако съм разбрал правилно,ФИФА има срок до 2 на обяд днес,за да излезнат със становище.

Link to comment
Сподели другаде

Гост liverpool_ynwa

Като отмина известно време от случката, започвам да разсъждавам над две неща:

- Първо - постъпката му е напълно плод на емоция, изгаряне в играта и просто инстинкт (което ми се вижда по-сигурно)

- Второ - в днешно време най-голямото зло за футбола са агентите на футболистите, които измислят невиждани схеми и ситуации (примерно това лято случката около Я Я, а даже и вчера е обвинил Сити за случката с брат му и прекараното време заедно, което е нелепо), та идеята на подобно провинение, ако е умишлено според мен е да има добро оправдание да напусне Англия + драстично намаляване на цената му, за да бъде осъществен трансфер в Барселона. Барселона в момента не могат да си позволят да извадят 100 милиона на куп и да го купят, а това е един прекрасен начин да му спадне цената и да бъде продаден, поради имиджа, който лепва към Ливърпул.

Живота ме е научил, че случайните неща в него са изключителна рядкост, а още повече когато става въпрос за много пари, никога не се остава нищо на случайността.

Link to comment
Сподели другаде

Гост 9.Player

Барселона може да нямат пари, но имат интересни играчи, които могат да предложат за размяна + някакви пари.

Link to comment
Сподели другаде

Гост liverpool_ynwa

Барселона не могат да си позволят да раздават играчи наляво и надясно, защото на никой пост нямат изобилие и алтернативи достатъчни, за да се играят 55-60 мача в сезон на високо ниво. Направиха вече няколко покупки, а дори не са купили защитник/ци, от които имат неистова нужда.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Не виждам причина поради която точно пък 'Англичаните" са виновни за каквото и да свързано със Суарес.

 

Кога ще разберете , че само и единствено Уруса си е виновен и никой друг не му е баси... имаш деца , прекрасна жена .. милионер си , подсигурил си живота и на пра пра внуците си , имаш мечтаната работа.. бориш се вече и за трофеи.. избран си за номер 1 , всички почти те смятат за един от 3 мата най-добри играчи в света и какво... какво ти трябва още за да не вършиш глупости.

 

Сега всеки може да говори каквото си иска по-негов адрес.. защото им дава повод. Единственото което спасява Луис и от целият гняв на феновете на Ливърпул е неговият гении и приноса за отбора. Ако беше някой друг да речем , Даунинг или Риера ... няма значение кой.. някой който не е с толкова голям принос за клуба.. нищо , че е играч на Ливърпул.. вече щеше да е на кладата , заради такива изцепки и как можел да петни така името на Ливърпул .

 

Суарес е наш играч да.. гении е да.. но заради постъпките му да тръгнем да плюем и да търсим вина където я няма не ми се струва неуместно . Да излизат вече със становище тези от Фифа , че не се търпи всичко това.

Ако се мотаят още малко , след няколко часа или дни между нас феновете на Ливърпул не само тук ,ще избухват сума спорове около Луис...

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Ами да, ако беше бездарник като тях, щяхме и ние да го почнем, но към момента приносът му е по-голям от "вредата" към отбора, а на онези двамата приносът им беше толкова малък, че просто няма за какво да се хванеш, че да ги защитиш.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Ами да, ако беше бездарник като тях, щяхме и ние да го почнем, но към момента приносът му е по-голям от "вредата" към отбора, а на онези двамата приносът им беше толкова малък, че просто няма за какво да се хванеш, че да ги защитиш.

 

Много си прав всъщност като се замисля ,че приноса му е по голям от "вредата: която носи след себе си..

 

Това поне за мен обаче не може да е оправдание за всяка негова изцепка или действие .. с искане на трансфер и не заявяването на точна позиция.. остава ли не остава ли.

След като Уругвай приключи , участието си на световното независимо какво е наказанието му ,( дано да е само на национално ниво ) да излиза и да слага край на спекулациите.. да си каже искам трансфер ясно и точно.. а не само да мърмори и да шикалкави... щото мен точно това ме дразни най-много в него.. а не разни хапания и прочие.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Аз не защитавам постъпката му, както и предполагам никой тук. За мен тя е глупава и излишна. Но, в момента Ливърпул е прекалено зависим от този човек. Той, заедно със Стъридж, Стърлинг, Джерард, Хендо, Коутиньо и Миньоле дефинират Ливърпул. Без всеки един от тях, Ливърпул ще е по-слаб отбор. Ако това се случи с хора като Алън, Алберто, Аспас, нямаше да ми пука дали ще са в отбора или не. За Суарез ми пука и съм склонен да му простя прегрешенията извън терена, само заради неговия гений. А това към англичаните беше насочено, заради липсата на позиция от потърпевшата страна - Италия. Както Тони каза, нямаше оправдания с това, а хората си подадоха оставки. Англичаните обаче надигнаха вой и започнаха с плюнките, въпреки че Суарез им беше най-малко виновен за отпадането, според мен.

 

Не, нямаше да го защитавам ако не беше играч на Ливърпул. Предполагам и другите колеги мислят така. Не ми пука за никого извън Ливърпул, от когото Ливърпул няма никаква полза.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Saturation

Пичове, интересно ми е следното - ако Суарез не бе наш играч, пак ли щяхте да го защитавате толкова яростно? С риск да си навлека гнева форумен - абсолютно ненормална постъпка на уругваеца. То не беше Ередивизие, то не беше Премиершип, айде и на световното пред милиарди пред екраните да си покаже "инстинктите". Абе, какви са тия инстинкти впрочем - вие, аз, имате ли такива инстинкти да хапете противника, колкото и да ви играе мръсно? Ще се бориш с него, ше го фаулираш, ама да го хапеш дивашки - WTF? Точно втф си казва и света в момента и коментира в потрес видяното. А ето кое ме вбесява най-много - вместо най-сетне да бъде запомнен като клиничен голаджия, в нета се въртят наполовина скъсания Панини стикер на Киелини.Вместо да помага на отбора си, който геройски класира напред - той ще бъде наказан да не стъпва на терените в Бразилия повече. На всеки форум - нова идиотщина. Фейспалм. И не смятам, че клуб Ливърпул трябва да дава изявление по случая - особено, ако това ще значи съгласие с тезата, че това е поредната конспирация срещу Суарез. Урусът се прецака сам, грандизно.

Link to comment
Сподели другаде

Гост TheoScouse

Пичове, интересно ми е следното - ако Суарез не бе наш играч, пак ли щяхте да го защитавате толкова яростно? С риск да си навлека гнева форумен - абсолютно ненормална постъпка на уругваеца. То не беше Ередивизие, то не беше Премиершип, айде и на световното пред милиарди пред екраните да си покаже "инстинктите". Абе, какви са тия инстинкти впрочем - вие, аз, имате ли такива инстинкти да хапете противника, колкото и да ви играе мръсно? Ще се бориш с него, ше го фаулираш, ама да го хапеш дивашки - WTF? Точно втф си казва и света в момента и коментира в потрес видяното. А ето кое ме вбесява най-много - вместо най-сетне да бъде запомнен като клиничен голаджия, в нета се въртят наполовина скъсания Панини стикер на Киелини.Вместо да помага на отбора си, който геройски класира напред - той ще бъде наказан да не стъпва на терените в Бразилия повече. На всеки форум - нова идиотщина. Фейспалм. И не смятам, че клуб Ливърпул трябва да дава изявление по случая - особено, ако това ще значи съгласие с тезата, че това е поредната конспирация срещу Суарез. Урусът се прецака сам, грандизно.

 

А знаеш ли мен какво ме вбесява най-много? Когато футболисти чупят краката на противници нарочно, и за това се говори точно два дена, докато за "захапването" на Луис ще се носят легенди и предания, ще се разказват и преразказват, ще се доукрасяват и преминават от уста на уста, докато свят светува.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Има 1 съществена разлика... обикновено с редки изключения чупенето на крака става в игрови ситуации в спор за топката.. и става веднъж в кариерата на даден футболист . Ако изключим Де Йонг който май поне 2 крака счупи. И още нещо.. тези футболисти дето чупят крака.. принципно не са от най-големите гении и кумири на милиони фенове за да се говори толкова около тях.

 

За мен Суарес е пътник ... хубаво много хора се опитват да го защитят , но ако наказанието му е такова , че да позволи трансфер ще бъде продаден. Не случайно все по-усилено се говори за Шакири и Санчес.. по всичко личи, че ще им вземем 50 на милиона на Барселона и Санчес а с 50 милиона ще вземем Шакири.. и ще останат още поне половината пари . Всеки друг развой би ме изненадал доста.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tony

 

Това също някои му казват спор за топката, нищо че топката е на земята, а кракът на Кийн се цели някъде между коляното и бедрото. Ама ако питаш Хааланд ще ти каже, че би предпочел Кийн да го захапе за задника отколкото да му прекратява кариерата. Все едно на един програмист да му извадят очите или на шофьор да му отрежат ръцете. Дразнещо е самото приравнение на телесна повреда с един отпечатък от зъби в рамото - нито е пробита кожата, нито има кръв, нито отхапано месо, не знам за какъв "канибализъм" говорят псевдожурналята. Изблик на ярост. Детски изблик на ярост. Дъщеря ми е на 3,5 години и през ден се връща от градината с такива синки от ухапвания. Дали е нормално или не е аз не съм психиатър за да казвам, както и никой от коментиращите най-вероятно не е. Факт е обаче, че във всеки един завързан мач, дори и в кварталното мачле, има дразги между противниците. Хората са различни и всеки си служи с различни приоми. За мен ухапването е по-скоро смешно, отколкото опасно за здравето. Но както и да е. Повтаряме се вече доста в тоя спор. Никой от защитаващите го не видях да каже, че не иска наказание за Луис. Въпросът е принципен и аз лично искам да се изясни на каква база се пресмята коя непозволена игра е по-опасна, по-непрестойна или каквото искат там. Понеже на мен ми се струва, че се мери така както в този форум се мерят класите.

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

Мнението ми ще си го запазя за себе си. Но цялата тази лудница, според мен, произтича от следния факт:

 

- Най-големият страх на човека е страха от неизвестното. За това и сме съградили всичките тези норми, закони, ценности. Винаги, когато се случи нещо отвът тези илюзиорни граници, човек се пречупва. И това е и проблема с казуса. Варварско е да счупиш крака на някой. Да сложиш край на кариерата му. Но варварите може да ги вкараш в тези илюзиорни рамки. Варварството е част от човешката еволюция. Ще го наречеш убиец, ще го наречеш селянин, но човешкия елемент ще го има в епитета, който ще му бъде лепнат .Хапането. Това вече е не-човешко. Това е остатък от древни времена, когато хората са били маймуни, животни. И от тук идва целия този потрес. Хапането , за трети път, излиза извън всякакви норми, поставени от човек, с цел да си направи нещата по-осезаеми за плиткия му мозък. Хапането е това неизвестното, преминаващо границата на законите в съвременното общество. И тук не става въпрос кое е по-гадно, кое е по- за предпочитане. . Чупене на крака под път и над път. Хапане..... мммм мозъка не може да го възприеме. Не се вписва в нормите на цивилиацията.

 

Така си обяснявам аз реакцията от чисто психолигическа гледна точка.

 

П.П: Само ще вметна, че меркантилността и макивиализЪма успешно са завладяли ума и духа на нашата цивилизация. Да ни е честито.

Link to comment
Сподели другаде

Гост ReD_Gerrard

 

Това също някои му казват спор за топката, нищо че топката е на земята, а кракът на Кийн се цели някъде между коляното и бедрото.

Оо, никаква борба за топката, ето какво пише Кийн в автобиографията си по случая: I'd waited long enough. I f****** hit him hard. The ball was there (I think). Take that you c***. And don't ever stand over me sneering about fake injuries.

 

А, да... И наказанието е пет мача и глоба от 2 седмични заплати

Link to comment
Сподели другаде

Гост dandy

Стоим и чакаме ФИФА да се проинзнесе. Има голяма вероятност ние да сме най-губещите от цялата ситуация, защото един двугодишен бан не само за национален футбол ни оставя и без топ нападател и без 80-100 милиона. Направо не мога да си я представя тази ситуация...

 

Предполагам, че нашите също чакат да видят какво ще стане и затова няма официално изявление. Но наистина представя си нямам какво се върти в главите на шефовете, от една страна това може да ни подтикне да го продадем, от друга ако го задържим догодина ще иска да се доказва още повече...

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Луис Суарес (Насионал)
  • Simply Red changed the title to Луис Суарес (Гремио)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...