Jump to content

Луис Суарес (Гремио)


Гост Liverbird

Препоръчан пост

Гост Dacheff

Жалко ли ?

 

Поредния ? Супер футболист ? :D/>

 

Точно защото не е поредния, за това е цялата тази любов. И не забравяйте, модератори сте на форума, не на главите на феновете. Не мисля, че да харесваш игра който в последните 5-6 години е дал повече на тоя отбор от колкото 80% от футболистите играли през този период, ни прави по-малко фенове от теб.

Не казвам кой е повече и по-малко фен, тъй като такива сравнения са субективни и глупави. Но чрез коментарите си на моменти слагата Суарез пред отбора, а с това не съм съгласен. Той се махна по свое желание, за мен това е достатъчно. Не го виня, но няма да му се обяснявам в любов.

 

П.П. И не разбрах какво общо има кой е модератор и кой не е - спорим като фенове с фенове.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Аз на Суарес откакто ни напусна съм му гледал 3-4 мача в ШЛ и това е . Когато влизам да чета темата му тук имам чувството ,че има хора които спят с пижами с неговият лик .

Да, всеки има правото да си го харесва да си го обича ,ама да се говори , че има ФЕНОВЕ които не заслужавали Суарес ?? Моля ?

 

По скоро футболен клуб Ливърпул не заслужава Фенове които милеят повече по играчи които не са в отбора , от колкото за тези които са в клуба . И да аз много повече му се радвам на Бентеке ,Ориги в момента защото те са в Ливърпул , а Суарес не.

 

Аз се чувствам предаден от Суарес и въпреки това изпитвам уважение към него , но дотам . Жив и здрав да е .

Link to comment
Сподели другаде

Гост Scarface

Суарез е най-добрият играч , който ти си гледал да играе за Ливърпул, както и аз , както и 100% от форума.

Чисто футболни качества, не говоря за лоялност, глупсти на и извън терена или скандали.

Чисто като футболист. Гледал ли си по - добър от него?

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

Това пък какво общо има дали съм гледал по - добър от него. По- добър по отношение на нападатели в Ливърпул не съм гледал.

 

Гледал съм обаче футболисти които са направили далеч повече от Суарес за Ливърпул .

Link to comment
Сподели другаде

Гост Scarface

Не мести въпроса, те и треньори и шефове са направили (понякога далеч повече за Ливърпул)

Просто те питах за играч.

Раздели си ги щом искаш на вратар , защита, средна линия и нападател.

Та гледал ли си някога по-добър от към футболни качества играч, играл за нас или не си?

Просто е....

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Нещо темата надмина началната идея,май.

Никой от тук пишещите не обича повече Суарес от Ливърпул,само за Хауса ;) не съм сигурен.

Аз също бях един от хората тук които не цепеха басма.на.Уруса за начина по който.искаше да си ходи.Отнасял си го е та стой та гледай.Ядосвал ме е с постъпките и простотии.Ама кой тук поставя на тест лоялността към клуба,аз не,казах,че все още има сантименти към.нас.

ОБАЧЕ ако има.колеги тук които в този момент не съжаляват,че Ел Пистолеро не ииграе за нас,е те поставят личните предпочитания пред отбора.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост ZdraveCa

Суарез е най-добрият играч , който ти си гледал да играе за Ливърпул, както и аз , както и 100% от форума.

Чисто футболни качества, не говоря за лоялност, глупсти на и извън терена или скандали.

Чисто като футболист. Гледал ли си по - добър от него?

Аз сигурно милион пъти съм казал, че Суарез като футболни качества е на светлинни години пред Торес и Оуен например. Със сигурност е най-добрият нападател, който съм гледал с червената фланелка. Благодаря му за това, което даде на отбора, но дотам. Няма как да ми е любимец такъв като него.

 

Няколко участника в този форум,предимно модератори, си заслужават да се наслаждават на Бентеке и Балотели ! Те не заслужават играч като Суарес.

 

Ти си последният човек, който ще казва кой какво заслужава. Ако питаш мен, много хора тук, включително и теб, заслужавате дядо Рой вместо Клоп за треньор, но уви. Поне от тази гледна точка всички получаваме едно и също.

 

А за тези, които му вярват, че не би играл за друг отбор в Англия... май много бързо забравихте как мрънка, че едва ли не и стачкува за трансфер в Арсенал. Стане ли някоя мизерия в Барса и стойте та гледайте как пристига с 200 в Ман Сити.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sami_Hyypia

Колеги, до консенсус няма да се достигне тъй като всеки е прав за себе си.

Доста от феновете виждат Суарез като човек, който е дал толкова много голове и приятни моменти на Ливърпул, че винаги биха го приели обратно. И това е нормално, раздавал се е, оставял си е сърцето на терена. Друго важно е, че това действително е най-добрият нападател, който сме имали последните години, да не кажа играч като цяло. Като го сложим до Хлапето и Майки Суарез наистина изпъква, не, че другите двама са слаби.

 

Това е едната гледна точка.

 

Втората гледна точка не отрича всичките футболни качества на Луис, но точно това себераздаване накара феновете да си помислят, че уругваецът е по-романтично обвързан с Ливърпул. Защото имаше страст, имаше сълзи и изглеждаше истинско, а в следващия момент с усмивка си тръгна. Точно това боли. Разбира се феновете са си виновни за това, Ливърпул е една фирма, Стиви го няма, Кара го няма ... Но не мисля че гледната точка е за подценяване. Всички ние уважаваме Суарес, не отричаме заслугите му, слагаме го пред Торес и Оуен, но все пак боли.

Link to comment
Сподели другаде

Гост der Bomber

Сами е много прав, че до консенсус няма да се стигне. Ама нали за това е форум, да си спорим, лафим и обсъждаме... Все пак искаме не искаме Суарез е неразривна част от темите около отбора, така, че... чудесно е да има дискусии. :)

 

Колкото до футболните качества, казвал съм го 10000 пъти, не съм гледал по-добър футболист (като цяло, не само нападател) играл за Ливърпул, с цялото ми уважение към Стиви, Шаби, Дани Агер и т.н.

Link to comment
Сподели другаде

Гост never back down

На мен ми е много интересно по какъв точно показател можем да сравним Джерард и Алонсо със Суарес . И Стиви и Шаби са сред най-добрите полузащитници които изобщо съм гледал във футбола , а Суарес пък сред нападателите .

 

Шаби Алонсо и Джерард са не по-малко гении на позициите на които играят , сравнени със Суарес на неговата .

Link to comment
Сподели другаде

Гост NikolaY
Ти говориш за модерните жени (футболисти). На Джерард мечтата му бе медал от ВЛ, не успя да го спечели. Явно Ливърпул не му е дал нужното .. защо не си тръгна? Защото не всичко се изчерпва с пари и трофей, some things are priceless. Затова Джерард е МЪЖ, МОДЕЛ ЗА ПОДРАЖАНИЕ, ЛЕГЕНДА, РЕЛИГИЯ и тн ... а Суарез просто е страшно талантлив футболист. :)

 

Много бъркате положенията на Стиви и Суарез. Единият цял живот е с отбора и идеята Ливърпул.

 

Е да, нищо не му дадохме. Любов, подкрепа въпреки всичките му мизерии, борба за титлата, участие в Шампионска лига и не на последно място по 200 бонбона на седмица. Даже и стила на отбора бе съобразен винаги с него. Дето се вика, нищо не му дадохме :)

Не знам за това, но явно излиза, че отборът Ливърпул не заслужава играч като Суарез. Така добре ли ти звучи?

 

Не сме му дали каквото заслужава? И какво повече може да му даде един клуб? Борба за титлата, ШЛ, пари, подкрепа от феновете след поредните му тиинейджърски изцепки, подкрепа от отбора (загрявката с фленелките с името му)... всичко му дадохме. Той искаше да се маха още предното лято и хленчеше за трансфер в Арсенал. Това много странно как го забравяте. После захапа Киелини и при първа възможност се махна.

 

Много сте ми странни... още малко и френска любов сте готови да направите на футболист, съвсем умишлено разкарал се от любимия ви отбор. Почвам чак да се чудя на кое сте повече фенове - на Суарез или на Ливърпул. Ако е второто - дръжте си малко положението, бе, хора, става жалко вече...

 

И да - ако реши да се завърне - супер, защото ще сме по-силни с него. Но дотогава - просто поредният супер футболист минал през отбора. Всякакви сравнения с хора като Джерард са меко казано смешни.

 

И двамата сте объркали понятието "дадено" със "заслужено". Никой нищо не му е дал даром, всичко което Суарез си извоюва в отбора си го направи сам, сам си спечели правото ръководство, отбор, фенове и т.н. да са с него в добро и лошо. Каква борба за титла е имал с тия футболисти около него, че нещо съм изпуснал (от 5 години, една минахме по случайност и сме били в борбата за титлата - глупости)? Всяка година сме на кантар да не играем и в Лига Европа. Вижда се отбора как играеше и какво беше положението, когато уруса беше в него и тогава, когато го няма. Нормално е голяма част все още да милеят по него, в това не виждам нищо лошо.

 

П.С. съобразявайте се малко с тая френска любов, грозно е и не отива.

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Да взема да дам един пример с моя „любимец„ Хендо.

Да вземем да.му сваляме шапка и да му турим ореол щот видиш ли не иска да ходи никъде,не мрънка за заплата,не хапе никой,абе пич и половина.

А се сещам за още поне десетина такива убавци дето са се наредили на боската и си кютат до пенсия.

Нямам спомен някой освен Суарез да плаче след онова шантаво 3:3,въпреки,че най-вероятно плачеше за неговия пропуснаат шанс,а не за титлата на отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Да вземем да.му сваляме шапка и да му турим ореол

Много лесно ги слагате тия ореоли. За мен това, че си много добър, но си действаш за собствения си интерес, не е достатъчно за ореол. Нито на Хендо съм тръгнал да му слагам такъв. Явно е въпрос на виждания. Единият е супер футболист, искал да се махне от отбора, но дал каквото може преди това - уважавам го. Другият ще е лоялен и той дава каквото може, просто толкова си може - пак ще го уважавам. Но няма да спя с пижама с лика на нито един от двамата.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-Angel

304 страници в този форум за Суарес

155 страници за Джерард

128 - за Торес

81- за Керъл

78- за Рейна

70- за Стърлинг

и т. н.

 

Ето я най-реалната оценка на форума за даден играч на отбора. От повече коментари едва ли има нужда.

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Ангеле,с този критерии позволи ми да не се съглася.

Според мен хич не е меродавна.

Ще ти дам само.един.пример,погледни страниците на Белозъбия Брендо

 

А Дачеф,това с даването кой каквото може си е така,ама едни могат, а други не.Ама се помнят тия дето могат.

Няма незаменими хора,има незабравими.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Canopus

Нямам спомен някой освен Суарез да плаче след онова шантаво 3:3,въпреки,че най-вероятно плачеше за неговия пропуснаат шанс,а не за титлата на отбора.

Тук не мога да се съглася с теб по една проста причина - дай сега целият отбор да се разреве, че да си проличи кой милее за титлата и кой за цицката дето пуска златните парички! Погледни отново тази анимирана снимка колко много казва - ако мислиш, че на Стивката му е било по-лесно в тази ш....а ситуация в която се озова тимът значи се заблуждаваш. Само че той е капитан, води отбора и няма право да проявява слабост. Но бъди сигурен, че случилото се тогава е оставило неизлечим отпечатък в него за цял живот. Заради грешката с подхлъзването и безвъзвратно изгубената възможност за спечелване на титлата. Сигурен съм, че тогава душата му е плакала.

 

Да взема да дам един пример с моя „любимец„ Хендо.

 

Да, ама я виж тук твоя любимец какви пасове раздава. А?

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-Angel

Менчо и ти ли не си разбрал. За онзи над тебе е допустимо ,ма точно ти.....

 

Бил е интересен и коментиран почти 2 пъти повече от всеки друг. Одобряван или оплюван, обичан или недолюбван, хвален или хулен- все едно,такава е съдбата на големите. А той беше от най-големите носили екипа на Ливърпул. Дали разбра, че по някакъв начин е бил и продължава да е интересен и коментиран. Едни го харесват,други не, едни го уважават други не, едни го заслужават и му се възхищават други не-такова е отношението към звездите. А това отношение е въпрос на манталитет.

Link to comment
Сподели другаде

Гост cyberfan

За душата не знам, но лично Джерард в новата си книга казва, че след подхлъзването е плакал в колата на път за вкъщи.

 

" I sat in the back of the car and felt the tears rolling down my face. I hadn't cried for years but, on the way home, I couldn't stop. The tears kept coming. I can't even tell you if the streets were thick with traffic or as empty as I was on the inside. It was killing me.

 

I felt numb, like I had lost someone in my family. It was as if my whole quarter of a century at this football club poured out of me. I did not even try to stem the silent tears as the events of the afternoon played over and over again in my head."

 

 

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

[/size]

Тук не мога да се съглася с теб по една проста причина - дай сега целият отбор да се разреве, че да си проличи кой милее за титлата и кой за цицката дето пуска златните парички! Погледни отново тази анимирана снимка колко много казва - ако мислиш, че на Стивката му е било по-лесно в тази ш....а ситуация в която се озова тимът значи се заблуждаваш. Само че той е капитан, води отбора и няма право да проявява слабост. Но бъди сигурен, че случилото се тогава е оставило неизлечим отпечатък в него за цял живот. Заради грешката с подхлъзването и безвъзвратно изгубената възможност за спечелване на титлата. Сигурен съм, че тогава душата му е плакала.

Да, ама я виж тук твоя любимец какви пасове раздава. А?

 

Тук ни най-малко визирам Стиви.Той е извън всякакви рамки и класации на футболисти от неговото време,той е друга планета и освен да му се възхищавам,друго нямам какво да кажа за.него.

А пасовете на Хендо не ми се коментират,верно,добър е в това,но нищо повече.

С тези си пасове да става куотърбег при янките.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Sami_Hyypia

Менчо и ти ли не си разбрал. За онзи над тебе е допустимо ,ма точно ти.....

 

Бил е интересен и коментиран почти 2 пъти повече от всеки друг. Одобряван или оплюван, обичан или недолюбван, хвален или хулен- все едно,такава е съдбата на големите. А той беше от най-големите носили екипа на Ливърпул. Дали разбра, че по някакъв начин е бил и продължава да е интересен и коментиран. Едни го харесват,други не, едни го уважават други не, едни го заслужават и му се възхищават други не-такова е отношението към звездите. А това отношение е въпрос на манталитет.

 

Не знам до каква степен успяваш да асимилираш постовете на хората, затова те питам директно. Къде видя някой да омаловажи заслугите на Суарез?

Спора се зароди от това, че не всички фенове ще го приемат с отворени обятия ако един ден се върне. Също така, че Ливърпул и в частност феновете са му оказали ОГРОМНА подкрепа и любов и тн. Не съм сигурен, че феновете на Барса го обичат така както феновете на Ливърпул.

 

Кой е отрекъл, че Суарес е сред най-големите в исторически план?

 

П.П. На трето и четвърто място в класацията са Керъл и Рейна .. и те ли са понесли съдбата на големите?

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Менчо и ти ли не си разбрал. За онзи над тебе е допустимо ,ма точно ти.....

Бил е интересен и коментиран почти 2 пъти повече от всеки друг. Одобряван или оплюван, обичан или недолюбван, хвален или хулен- все едно,такава е съдбата на големите. А той беше от най-големите носили екипа на Ливърпул. Дали разбра, че по някакъв начин е бил и продължава да е интересен и коментиран. Едни го харесват,други не, едни го уважават други не, едни го заслужават и му се възхищават други не-такова е отношението към звездите. А това отношение е въпрос на манталитет.

И това го разбирам,и то смея да.твърдя достатъчно добре.Абсолютно си прав в това което казваш.

Но има.много гениални футболисти които не носят тоя заряд на труден характер за да са коментирани толкова,например,Меси,Пеле,Кройф,Левандовски.....а има и гениални футболисти които са ужасни хаарактери и.не слизат от пресата с глупости,Стоичков,Марадона,Ибрахимович.....

бих направил следното сравнение.Меси-Роналдо,двама в едно време живеят,сравнително идентична кариер,титли както и гениалност.

Меси освен за данъци не стои много по жълтите вестници,а Роналдо не.слиза,просто характер и възпитание.

Та надявам се вече сме изяснили позициите си.

Link to comment
Сподели другаде

Гост deadpoll

Хубав спор, хубав спор. Много добре се виждат двойните стандарти.

 

От една страна има една хубава тема, в която се говореше, че вече няма играчи като "Крал Емлин Хюз" - футболно, отношение спрямо клуба, чисто човешки качества, от друга се говори за величието на Суарез.

 

Излиза, че един Хюз, според хората пишещи в двете теми, е по-малко от Суарез, въпреки че притежава гореспоменатите качества и въпреки че притежава 3-те елемента - футболни качества, отношение към клуба, човешки качества.

 

Суарез от своя страна притежава само футболните качества да играе за Ливърпул, човешките и отношението към клуба няма да ги коментирам всичко е документирано, но е по-велик от Емлин....

 

Прекрасна двулична логика. Масово хората страдат от синдрома на Картман (Саут Парк), а именно да се изкривяват всичко на базата главата, която носи и винаги да е прав.

 

 

В крайна сметка модерни ли сме (Суарез по-велик ли е от Хюз на база единствено футболните му качества) или сме традиционалисти (Притежаващият 3-те елемента качества Хюз е по-велик от Суарес ) ?

 

Обърках се. Моля решете за мен този казус.

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Хубав спор, хубав спор. Много добре се виждат двойните стандарти.

От една страна има една хубава тема, в която се говореше, че вече няма играчи като "Крал Емлин Хюз" - футболно, отношение спрямо клуба, чисто човешки качества, от друга се говори за величието на Суарез.

Излиза, че един Хюз, според хората пишещи в двете теми, е по-малко от Суарез, въпреки че притежава гореспоменатите качества и въпреки че притежава 3-те елемента - футболни качества, отношение към клуба, човешки качества.

Суарез от своя страна притежава само футболните качества да играе за Ливърпул, човешките и отношението към клуба няма да ги коментирам всичко е документирано, но е по-велик от Емлин....

Прекрасна двулична логика. Масово хората страдат от синдрома на Картман (Саут Парк), а именно да се изкривяват всичко на базата главата, която носи и винаги да е прав.

В крайна сметка модерни ли сме (Суарез по-велик ли е от Хюз на база единствено футболните му качества) или сме традиционалисти (Притежаващият 3-те елемента качества Хюз е по-велик от Суарес ) ?

Обърках се. Моля решете за мен този казус.

Прав си Дед,верно си се объркал.Явно нищо не си разбрал,опитай пак,ако пак не си разбрал,не е фатално.Спи си спокойно.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-Angel

Верно много си се объркал Дед. Страшно много. Дори наприлично много. И едва ли ще се оправиш с тези си разбирания. Говорим в случая за това за което се намесваш неподготвен. Нищо, дерзай има потенциал в тебе, в това съм сигурен.

 

Явно се очертава във форума конфликт модератори против потребители. Няколко модератора благосклонно толерираха в последните дни привърженици на други отбори да словоблудстват в този форум, да възхваляват други отбори и да принизяват постиженията нва отбора за когото всъщност беше създаден форума. И в същото време като един скачат и обвиняват няколко души които се възхищават на чисто футболните качества на един от най-гениалните футболисти в момента. По стечение на обстоятелствата носил и екипа на Ливърпул. И не само го носил ами дал страшно мнаго на отбора за трите години бил част от него.

По логиката на Дедпул ако се възхищаваш на Емлин Хюз не трябва да се възхищаваш на Луис Суарес. Обратното е лицемерно и двулично за господина модератор. На кое отгоре питам аз? Единия е дал всичко от себе си за отбора в своето време, другият също дал всичко от себе си в своето време в отбора.

И Дедпул, може и да си лекар, не те знам, но никой не ти дава право да поставяш диагнози кой от какви синдроми страда. Моля модераторите не прескачайте границите на добрия тон. Един от вас говори за свирки и бибитки, друг поставя неискани диагнози и обвинява с недотам толерантен тон в двуличие, трети от вас със съвсем нетолерантен тон се отнася неуважително и в случая обидно. Имена няма да цитирам, вие ще се познаете сами, както се и познахте по-нагоре в тази тема. Как пък изведнъж скочихте почти всички модераторчета да се самозащитавате. При това с не много толерантен тон. Само че ако някой потребител има такъв нетолерантен тон / изключвам привържениците на Арсенал за които умишлено си затваряте очите / към вас ще го накажете- и за по-малки неща сте се правили на велики. Ама вие можете безнаказано да дерибействате,така ли?

Не отива на добре форума. Някой да забелязва колко малко коментари има след най-голямата победа на отбора този сезон. Някой да се запитва защо? Някой да забелязва че знакови , умни и разсъждаващи потребители вече не пишат във форума? Някой да се запитва защо? Един от отговорите, но съвсем не единствения, е изгубената толерантност към мнението на другите. Тон за което дават някои модератори.

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Луис Суарес (Насионал)
  • Simply Red changed the title to Луис Суарес (Гремио)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...