Jump to content

Рахим Стърлинг (Ман Сити)


Гост Liverbird

Препоръчан пост

Гост Dilyan Damyanov

Въпрос - вярно ли е,че няма да сме длъжни да продадем Стърлинг и другото лято?Нямаше ли някакво правило,където играч можеше да откупи правата си за някаква сума,преди да му изтече договора - почти съм сигурен,че имаше нещо такова,само не знам дали се отнасяше за млади англичани,за играчи над определена възраст ли.

Ако няма такова нещо,то Рахийм при евентуално един сносен сезон,другото лято може да го продадем за едни 25 млн паунда,че дори,ако се намесят повечко желаещи,дори 30 млн.Така че предпочитам да не го продаваме,но не е неправилно,ако го.

 

Има някакво такова правило, но там нещата са някакси много завъртяни и прочие и май никой не е наясно как може да се възползва от това правило, но деюре уж ако играча е под 24 или 25 и е играл еди си колко години в даден клуб и от договора му остават 2 години максимум май беше, то той може да си откупи договора заплащайки на клуба си заплатите, които му се полагат до края на този негов договор, но дали бруто или нето са заплатите също не съм сигурен, май е бруто, защото Фабрегас можеше да си изкупи договора с Арсенал за малко под 20 милиона, когато Барселона го искаше, а не вярвам да е взимал 10 милиона чисто на сезон в Арсенал по онова време. А иначе дали играча е английски или не няма драми. Важат си правилата на ФИФА. Само английските клубове имат някаква спогодба помежду си за свободните трансфери от типа на Ингс, когато клуба трябва да плати компенсация, но ако Ингс примерно беше преминал в Реал Сосиедат, никакви пари нямаше да види Бърнли.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 1,5k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Гост oZZy

Всъщност ни трябват пари.Миналата година имахме.Т

Пари имам предвид от тази сделка, а не като цяло. Със сигурност Роджърс харесва, а и имаме нужда от футболисти и от Сити, Реал, Челси или който се появи да наддава по тази сделка. Затова смятам, че е по-добре да принудим тези отбори да включат футболисти в сделката, отколкото да вземем кеш и след това да ги разпилеем. Пример - Суарез за Санчез, което не се случи по други причини, ама се видя, че вместо Санчез с парите купихме Лалана/Маркович, който си избереш, и нито единият от тях (даже и 2мата заедно) нямаше такъв ефект върху отбора както чилиеца.

Примерно на Сити да има казва, че иска Сабалета, Коларов и Фернандо за Рахим и готово. Така и така Роджърса най-вероятно ще купува на тези позиции.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Liverpool-Angel

35,5 трябваше да се откажат. Вече ако дойдат с поне 45, според мен трябва да се приеме :yes:

Ама 40 май не трябваше....щот я дойдат,я не с повече.

Link to comment
Сподели другаде

Гост tsbalabanov

Ямайската Божинка пак ли се е друсал. Тоя стремглаво върви надолу. Направо да не се бавят от Сити и да предлагат по-добра оферта и да го взимат, че не мога да го гледам вече.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

Рахим го пишете бегал, щом Сити са направили две оферти, то ще има и трета със сигурност. В края на краищата за това са преговорите, едни гледат да минат максимално тънко, другите гледат да намажат филията възможно най-дебело. Честно казано ще ме е яд, че не можахме да го задържим, но с неговите действия не мисля че и заслужава нашите усилия в тази насока. Дюнерите ще градят нов отбор с дългосрочна перспектива, няма да се откажат от нито една от целите си предполагам.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Рахим го пишете бегал, щом Сити са направили две оферти, то ще има и трета със сигурност. В края на краищата за това са преговорите, едни гледат да минат максимално тънко, другите гледат да намажат филията възможно най-дебело. Честно казано ще ме е яд, че не можахме да го задържим, но с неговите действия не мисля че и заслужава нашите усилия в тази насока. Дюнерите ще градят нов отбор с дългосрочна перспектива, няма да се откажат от нито една от целите си предполагам.

 

Аз си мислех, че ние градим отбор с дългосрочна перспектива, а всички с арабски пари са идиоти, антиотбори и т.н. защото нищо не градят, а купуват готови играчи. А ние какво градим? По-долното стъпало? Ферма за играчи? Футболната изтривалка? Идва келешът, става играч, тръшка се, оплюва клуба, накрая го продаваме на плюс, той си тръгва към някой голям отбор и си изтрива краката с нас, че видиш ли, той искал да печели, пък в Ливърпул не ставало. Кое от всичко това не е вярно?

Link to comment
Сподели другаде

Гост men4o

Възможни сценарии,за развитието на сагаа Стърлинг в следващите две години.

1.Сити предлага трета оферта на 45,продаваме взимаме кинти и ги харчим както си "знаем".

2.Оставяме го за следващия сезон:

а.Прави силен сезон,играе супер,вкарва голове и следвашия летен трансер го продаваме за не повече от 30 заради едната година от договора.

б.Продължава със същата слаба форма,продаваме го за смешни пари

3.Остава си наш следващите две години поради това ,че никой не го иска вече,или сме го закотвили на пейка за назидание.

4.Преподписва нов договор.....според мен с нищожна вероятност.

Мисля,че вариант едно е най-за предпочитане от отбора,с познатата уговорка за разумно инвестиране на средствата.

 

Link to comment
Сподели другаде

Гост Mario_Shinobi

Арабеско разполага с пари. Нито крачка назад ! Като са научили хората, че плащат и отгоре - ще плащат ! Сега пиша чийта от StarCraft за ресурси и всичко е ОК.

 

 

[sHOW ME THE MONEY]

Link to comment
Сподели другаде

Гост oZZy

заедно с номер 45

да бе, като толкоз много го искат, да им вкараме и Марио в сделката. Рахим да се продава само в пакет с другия черен.

Link to comment
Сподели другаде

Гост morski

Аз си мислех, че ние градим отбор с дългосрочна перспектива, а всички с арабски пари са идиоти, антиотбори и т.н. защото нищо не градят, а купуват готови играчи. А ние какво градим? По-долното стъпало? Ферма за играчи? Футболната изтривалка? Идва келешът, става играч, тръшка се, оплюва клуба, накрая го продаваме на плюс, той си тръгва към някой голям отбор и си изтрива краката с нас, че видиш ли, той искал да печели, пък в Ливърпул не ставало. Кое от всичко това не е вярно?

Всичко което си казал е така, няма какво да спорим. За съжаление ние отдавна сме ферма за играчи. Болно ми е и на мен от това. За това какво градим... трудно е да се каже.

Link to comment
Сподели другаде

Гост liverpool_ynwa

Съжалявам за линка, неволно беше, недоглеждане!

 

Излезна официално и в Евроспорт....

 

Hippy crack! Евала, Рахиме, евала, Жамайка!

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

Всичко което си казал е така, няма какво да спорим. За съжаление ние отдавна сме ферма за играчи. Болно ми е и на мен от това. За това какво градим... трудно е да се каже.

 

Не, не. Не го написах, за да провокирам спор, а по-скоро да чуя друга гледна точка. В смисъл, аз ги виждам така нещата и дали нещо от това в други очи е различно.

Link to comment
Сподели другаде

Гост blunt

Днеска Стърлинг , утре Коутиньо с тази политика няма просперираме .

 

Стърлинг отказва да подпише на предлаганата му 100 хиляди на седмица заплата.Какво повече може да направи клубът?Още повече ,че отвхърляме втора оферта на Сити за продажбата му.Още не е ясно дали ще го продаваме това лято,но пък не изглежда разумно да се отхвърли някаква много висока оферта за играч,който не иска да преподпише и не иска да играе при нас.Отделно,че би трябвало приносът му да бъде заменен без проблем срещу 20-30 млн играч със заплата 100 хилки седмично.Това,което губим от Стърлинг е възможността по-натам,ако се превърне в един от най-добрите играчи в Европа и затова ми се иска да го задържим,защото освен,ако не се провали тотално,той ще държи някаква стойност и занапред,задето е англичанин.А и знам колко сме зле що се отнася кои футболисти привличаме за големи трансферни суми.Но приносът му за отбора би трябвало лесно да е заменен - играчи по-добри в момента от него доста.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Red One

То има играчи доста по-добри, но нали знаеш трансферните ни гурута, как за 40 млн ще накупят още 3-има души средняци или младоци и ще ги разхвърлят по други клубове или ще ги забият на пейката и терен няма да видят. Според мен, много му скачате на Стърлинг, но в момента той ни е най-конвертируемият футболист. Да не кажа, че освен него, такъв е само Коу. Сега Стърлинг, догодина Коу, заменени с някакви дървета и после, що сме пети, шести и т.н. Стърлинг е доказал, че може да играе, въпросът е треньорът да го накара да играе. Аз съм убеден, че ако дойде нов тренер, да не говорим лудия Клоп, че всички играчи рязко ще покачат представянето си и резултатите. Защото, БР тотално обърка хората с неадекватността си и глупостите си по терена. Като го слушам колко е тоталка пред медиите, представям си какви ги плещи в съблекалнята. Укорявайте ме колкото искате, но този човек в момента е едно бедствие за клуба. Във всички аспекти, за които отговаря. А политиката и организацията, създадена от ФСГ е допълнително бедствие. Та мисълта ми беше, че Стърлинг във всеки друг отбор, ако му се даде шанс ще си върне формата. И после ще ни е яд много, ама много. Разбира се, стига се и до минаване на граница, от която връщане назад няма. Аз не съм убеден, че е премината, но все пак хората в клуба, би трябвало да са наясно. Поне с това. Със смяна на треньор зимата, ако Стърлинг е останал, то си мисля, че можем да го задържим и да ни радва дълги години. Продаването на най-добрите и замяната им с разни никакъвци от малоумни отбори за мегацигфра не е правилният начин, според мен. Миналогодишните трансфери ми седят като обеца на ухото. Толкова неадекватност и попиляни пари за тотално грешните хора в рамките на един джам, аз в нито един голям отбор не съм виждал. Как да повярвам на БР + ТК, че вече са други и ще уцелим супериграчи за парите си? Та в момента скаутите са без ръководство, нали освен Късите гащи, разкараха и скаутите, дето БР ги домъкна от шити... Мен не ме интересува янките колко пари ще изкарат от отбора обезкръвявайки го, като продават най-добрите ни играчи, мен ме интересува да терена да има футболисти, а не Иксайтъри и прочие.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...

×
×
  • Създай ново...