Jump to content

Формула 1


Гост NikolaY

Препоръчан пост

Пълен смях.

ФИА с всички сили се опитват цяла година да направят Макс шампион, само и само да има интрига.

Как може да позволиш да се изпревари колата за сигурност? И то имаха право само колите между Хамилтън и Верстапен 🙂

И на всичкото отгоре, да я запазиш до последната обиколка, за да няма Люис възможност да ползва DRS.

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Kimi said:

Как може да пресечеш напряко завоя и да не ти се нареди да върнеш позицията?

Когато си влязъл първи в завоя, тогава.

Макс в края на завоя затвори Люис, но преди избутването британеца беше на първа позиция.

Нещо да кажеш за последната обиколка, което да има логика?

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Kimi said:

Най- големият кеф ще е да слушам оня палячо Тото Волф как ще реве и ще се оплаква. Ако мога да перифразирам българските треньори по футбол- Мерцедес/ Хамилтън опорочиха труда на ФИА.

Квадратната челюст как си потроши слушлките барабар с микрофона последната обиколка :sarcastic:

Тея  мерцедес се държат се едно са мерцедес баси, ама и с фиа не можаха този път

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Senzor said:

Когато си влязъл първи в завоя, тогава.

Макс в края на завоя затвори Люис, но преди избутването британеца беше на първа позиция.

Нещо да кажеш за последната обиколка, което да има логика?

Хамилтън се нахака в него, никой не го е избутал.

Ще кажа, че Перез задържа Хамилтън с кола, която в една от обиколките изоставаше с 5 секунди, а Люис не успя да удържи Верстапен за няколко завоя. Мерцедес пък сами го закопаха, че не го викнаха за софт гуми. Знам накъде биеш за последната обиколка, но знам и как Ботас извади Верстапен от поне 2 състезания тая година.

Имам едно предложение, може за подпис да си сложиш как Хамилтън предава лентата на Верстапен.😐

Link to comment
Сподели другаде

4 hours ago, Kimi said:

Най- големият кеф ще е да слушам оня палячо Тото Волф как ще реве и ще се оплаква. Ако мога да перифразирам българските треньори по футбол- Мерцедес/ Хамилтън опорочиха труда на ФИА.

И как точно Хамилтън е опорочил труда като не направи нито една грешка - напротив, смаза Верстапен и беше безгрешен последните състезания, показа че е с класа над него. Верстапен се показа като психически лабилен - направи грешка в предните квалификации, днес изпусна старта и след това не можеше да настигне Хамилтън с по-меки гуми в началото и след това с нови… 

Просто изкара късмет да стане шампион, по-голям от този на Кими преди 15 години.

Мерцедес нямаше какво да направят, нямаше как да вкарат Хамилтън и да рускуват да излезе зад Верстапен - тоест да има блъскане и изхвърляне от състезанието. Видя се в последната обиколка как Верстапен защитаваше позиция - смени траекторията много повече от разрешеното. Видя се и как Хамилтън игра честно, и как след това и той и баща му поздравиха след състезанието. Различна класа хора при все че не харесвам Хамилтън - защото е глупав негър-расист.

 

ПС1, както написах в предния си пост, благодаря на Верстапен, че е мега-лайно и върна интереса ми към този спорт. Аз съм за тоя, който го бие. Срещал съм такива хора и в живота и ги ненавиждам.

ПС2, тия коментаторите по Диема са абсолютното дъно. Бият тези по футбол многократно по простотия.

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Kimi said:

Хамилтън се нахака в него, никой не го е избутал.

Ще кажа, че Перез задържа Хамилтън с кола, която в една от обиколките изоставаше с 5 секунди, а Люис не успя да удържи Верстапен за няколко завоя. Мерцедес пък сами го закопаха, че не го викнаха за софт гуми. Знам накъде биеш за последната обиколка, но знам и как Ботас извади Верстапен от поне 2 състезания тая година.

Имам едно предложение, може за подпис да си сложиш как Хамилтън предава лентата на Верстапен.😐

Хамилтън се бил нахакал в него хахаха, не е истина колко са заблудени някои фенове на Макс.

Верстапен влиза директно КАКТО ВИНАГИ и единствено реакцията на Люис предотвратява удар между двамата КАКТО ВИНАГИ. Свали си розовите очила.

За Перез съм съгласен, много добре се справи. Но това, че Хамилтън не успял да задържи Макс една обиколка може да го каже само някой 5-годишен келеш, който разбира от мотоспортове най-вече от опита му на Need for Speed. Единия е с чисто нови меки гуми, с които можеш да влизаш на 100% във всеки завой, а другия е на 30+ обиколки твърди гуми, които нямат никакво сцепление вече. 

Отделно нямаше как да смени гуми Хамилтън, защото когато изкараха колата за сигурност беше преминал пит линията. А на Макс му беше направо написан питстопа, директно си влезна с показването на жълтите флагове. 

Няма да си сложа подпис на Хамилтън, защото не съм му фен. Фен съм бил единствено на Джанкарло Физикела в този спорт. Но тази битка между двамата е изцяло в полза на британеца. Само той прави компромиси в единоборствата и все пак е по-бърз от холандеца. 

Лошото е, че тази година както тръгнаха да поощряват това идиотско каране на Макс, в близките години съвсем ще го разглезят и след оттеглянето на Хамилтън, този ще прави каквото си иска на пистата. 

Link to comment
Сподели другаде

Хамилтън като беше на годините на Макс, правеше същите твърди и на моменти безразсъдни  действия. И друго, по отива да има такива шампиони като Макс, отколкото поп икони като Люис. Толкова е тъпо и смешно след всяко състезание да гледам как асистентката му подава ластиците за коса и помага с прическата

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, oZZy said:

И как точно Хамилтън е опорочил труда като не направи нито една грешка - напротив, смаза Верстапен и беше безгрешен последните състезания, показа че е с класа над него. Верстапен се показа като психически лабилен - направи грешка в предните квалификации, днес изпусна старта и след това не можеше да настигне Хамилтън с по-меки гуми в началото и след това с нови… 

Просто изкара късмет да стане шампион, по-голям от този на Кими преди 15 години.

Мерцедес нямаше какво да направят, нямаше как да вкарат Хамилтън и да рускуват да излезе зад Верстапен - тоест да има блъскане и изхвърляне от състезанието. Видя се в последната обиколка как Верстапен защитаваше позиция - смени траекторията много повече от разрешеното. Видя се и как Хамилтън игра честно, и как след това и той и баща му поздравиха след състезанието. Различна класа хора при все че не харесвам Хамилтън - защото е глупав негър-расист.

 

ПС1, както написах в предния си пост, благодаря на Верстапен, че е мега-лайно и върна интереса ми към този спорт. Аз съм за тоя, който го бие. Срещал съм такива хора и в живота и ги ненавиждам.

ПС2, тия коментаторите по Диема са абсолютното дъно. Бият тези по футбол многократно по простотия.

 

 

 

Ахаа значи Верстапен имал късмет, а онова което направи финландската подлога Ботас в Унгария какво беше? Или това че спука гума в Баку 4 обиколки преди края не беше лош късмет. Ако не бяха тези две състезания сезона отдавна щеше да е приключил. А най ми беше странно как от една смяна на двигател преди Бразилия мерцедеса на Хамилтън започва да развива 30 километра в час над останалите на правите, като преди това Ред бул доминираха.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

5 hours ago, Steve_G said:

Квадратната челюст как си потроши слушлките барабар с микрофона последната обиколка :sarcastic:

Тея  мерцедес се държат се едно са мерцедес баси, ама и с фиа не можаха този път

:sarcastic:

toto-smash-toto-wolff.gif

Link to comment
Сподели другаде

15 hours ago, Freack said:

Ахаа значи Верстапен имал късмет, а онова което направи финландската подлога Ботас в Унгария какво беше? Или това че спука гума в Баку 4 обиколки преди края не беше лош късмет. Ако не бяха тези две състезания сезона отдавна щеше да е приключил. А най ми беше странно как от една смяна на двигател преди Бразилия мерцедеса на Хамилтън започва да развива 30 километра в час над останалите на правите, като преди това Ред бул доминираха.

 

 

А това, че в Баку след това Хамилтън не взе победата не беше късмет, или пък точките в Белгия където се очакваше Мерцедесите да доминират - такова разпределяне на точки не знам дали е имало в историята на формулата. Да спечелиш титлата в последното състезание без съперникът ти да е допуснал и минимална грешка след като те е мачкал цяло състезание и без да си водил цяла обиколка хич не е късмет.... 😄

Най-смешното беше вчера, че Хамилтън и баща му показаха повече класа от фамилия Верстапен. Представям си, ако Хамилтън беше изпреварил така Верстапен в последната обиколка (което на практика е невъзможно да се случи де, защото щеше да има блъскане и млатене до дупка) какво щеше да е, какъв цирк.....

Link to comment
Сподели другаде

Няма да цитирам всичко, че много дълго ще стане.

-Не съм фен на Макс, мисля че е видно чий фен съм.

-Кими взе титлата (познайте от кого) защото Хамилтън направи аматьорска грешка и се свлече в дъното на класирането тогава.

- Като говорим за случайни титли как Хамилтън победи Маса през 2008-а, някой да ми напомни? Да припомням ли и през този как Макларън подариха победата в Русия на Хамилтън, като оставиха Ландо със сликове на дъжда?

- Хамилтън бил с класа над Верстапен последните състезания- да, с най- голяма класа беше като сложи новия двигател преди няколко надпревари и имаше 30 км в час преднина на правите. Вчера дори преди сейфти кара с мега стария хард колата му изоставаше съвсем малко от Ред Бул-а.

Link to comment
Сподели другаде

Черна ланга за черния расист- мрънкалник. Тоя цървул още от малък, дори в пит лейна ги блъскаше. 

По същия начин стана за първи път шампион вместо Маса едно време, когато в последната обиколка някъв блокира бразилеца.

Когато Розберг го победи и му взе титлата, беше същото квичане на умряло. 

 

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Не разбирам защо феновете на Макс почват да гледат към миналото и вадят от девет кладенеца вода, само и само да оправдаят за нещо случило се в последната обиколка на последното състезание?

Толкова ли нямате аргументи, че се чудите в какво да обвините Люис?

- Факт е, че Ред Бул бяха много по-бързи в началото на годината.

- Факт е, че Мерцедес направиха всичко възможно да наваксат разликата и успяха да станат по-бързи във втората част на сезона. 

- Факт е, че Хамилтън разби Макс в последното състезание и с по-твърди гуми му направи огромна разлика.

- Факт е, че никога досега не се е правило състезание от 6 завоя в последната обиколка. 

- Факт е, че целия свят казва, че Люис незаслужено е бил прецакан, дори и от пилотите. 

В продължение на това, вижте поредната радио комуникация по време на състезанието. Карлос Сайнц казва, че би било нечестно това състезание да се поднови, защото ще даде огромно предимство на "определен човек":

https://www.givemesport.com/1802038-lewis-hamilton-max-verstappen-controversy-carlos-sainz-jrs-team-radio-message-was-bang-on

Link to comment
Сподели другаде

29 minutes ago, Senzor said:

- Факт е, че никога досега не се е правило състезание от 6 завоя в последната обиколка. 

Това ми звучи малко като "не се свири дузпа в последната минута на финал на СП".

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, Toshko_Afrikanski said:

Това ми звучи малко като "не се свири дузпа в последната минута на финал на СП".

Но не ти звучи като:
 

Quote

The best way to describe what happened today in #F1 is that Lewis was winning a football game 4-0.The team had played so hard and their only goalkeeper was injured, and at that point with 5 minutes to go, the referee cancels all goals and calls for a penalty shoot out 

Както и не ти звучи така - дава се дузпа за Верстапен, ама не и за Сайнц и другите след него?

 

On 13.12.2021 г. at 15:27, The King said:

Черна ланга за черния расист- мрънкалник. Тоя цървул още от малък, дори в пит лейна ги блъскаше. 

По същия начин стана за първи път шампион вместо Маса едно време, когато в последната обиколка някъв блокира бразилеца.

Когато Розберг го победи и му взе титлата, беше същото квичане на умряло. 

 

Розберг също изкара мега късмет, чак да го е победил малко пресилено. 
За Маса - явно не си гледал тогава формулата.
А да пуска фен на Верстапен такива клипчета е мега смешно....да беше някой друг, както и да е, ама Верстапен дето блъскаше наред и продължава да го прави....

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Senzor said:

 

- Факт е, че целия свят казва, че Люис незаслужено е бил прецакан

 

Факт ! Целия свят! Пропуснал съм я тази анкета 🙂

Майкъл Маси си го каза много добре на Тото Волф накрая, като го пита защо рестартира надпреварата и директорът каза- защото това е автомобилно състезание.

А най-най-най безочното от всичко беше в по-ранен етап, когато Фетел май беше като излетя от пистата към 28 обиколка и Волф по радио казва на Маси: ''Моля те не изкарвай SC на пистата, че това ще ни провали състезанието''.
Толкoз пък чак да се излагаш пред целия свят. Пълен шут ми е тоя.
За отвора на задното крило дето се опитаха на ментят преди 3-4 състезания- нещо някой.

Link to comment
Сподели другаде

Не съм фен на Верстапен или на Редбул, а онова състезание беше един от последните сезони, които гледах, малко по-късно се отказах. 

Мерцедес и тоя черния са най- облагодетелствани последните сезони и това също го казва целия свят. 

Link to comment
Сподели другаде

16 hours ago, oZZy said:

Но не ти звучи като:

Да, защото не е коректно. В състезанията винаги е така - става нещо и си губиш преднината изведнъж, докато във футбола няма такова нещо като отмяна на всички голове.

Както и да е, като цяло не съм привърженик нито на единия, нито на другия.

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, Toshko_Afrikanski said:

Да, защото не е коректно. В състезанията винаги е така - става нещо и си губиш преднината изведнъж, докато във футбола няма такова нещо като отмяна на всички голове.

Както и да е, като цяло не съм привърженик нито на единия, нито на другия.

Хамилтон или Ферстапен? Естествено, ФЕРАРИ!!! 🙂

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Сиймор said:

Хамилтон или Ферстапен? Естествено, ФЕРАРИ!!! 🙂

Това щях да напиша относно феновете на Макс. Той едва ли има толкова много, по скоро 90% от тези, които не харесват Хамилтън са фенове на Шумахер и Ферари. За тях това да има пилот с повече титли от него е истинско мъчение( познавам такива между другото).🤣

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...