Jump to content

Джордан Хендерсън (Аякс)

Guest Simply Red

Recommended Posts

Направо си е Кощуньо.

Аз вече нищо не помня от тези времена и нищо не мога да кажа, но на усет никога не бих почнал да сравнявам двамата. За каквото и да е било. Най-вече за татусите им.

• Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

За да ни е максимално коректно сравнението между двамата що се касае приноса им в атака, според мен е редно да вземем последните 2 цели сезона на Коутиньо при нас, и да ги сравним с тези 2 на Хендо, които ти даваш за пример.

Защо? Единият играе при безхаберника Роджърс, другият играе при Клоп. Издишаш.

Защо? Единият играе при безхаберника Роджърс, другият играе при Клоп. Издишаш.

Само дето на единия най-добрата му статистика идва в най-резултатният ни сезон в историята на ВЛ при безхаберника Роджърс, а другия играеше при Клоп тогава когато не бяхме станали световно страшилище и светата троица отпред не беше сформирана.

Само дето на единия най-добрата му статистика идва в най-резултатният ни сезон в историята на ВЛ при безхаберника Роджърс, а другия играеше при Клоп тогава когато не бяхме станали световно страшилище и светата троица отпред не беше сформирана.

Е тя светата троица и при Роджърс не беше формирана. А Хендерсън беше преместен да играе като опорен халф от Клоп. Нормално е да има спад в статистиката.

Е тя светата троица и при Роджърс не беше формирана. А Хендерсън беше преместен да играе като опорен халф от Клоп. Нормално е да има спад в статистиката.

Е ти сега говориш съвсем различни неща. За спада на статистиката на Хендерсън е ясно, но това какво общо има за сравнението между двамата за сезоните, които говорим?

При Роджърс беше сформирано ССС, при които вкарахме над 100 гола в първенството.

Ако Коутиньо играе един сезон зад Мане, Салах и Фирмино статистиката му в офанзивен каква ли ще е?

И Ако искаш сравнение на отборите по позиции за сезон 2013/2014 и 2014/2015 относно Хендерсън и

сезон 2015/2016 и 2016/2017 за Коутиньо.

За Хендо са 2-ро и 6-то

За Коутин'о са 8-мо и 4-то.

Това за "силата" която сме били в първенството в тези времена.

Е ти сега говориш съвсем различни неща. За спада на статистиката на Хендерсън е ясно, но това какво общо има за сравнението между двамата за сезоните, които говорим?

Кое му е различното? Аз сравнявам сезони при равни условия - Хендо играе напред, Коутиньо играе напред. Роджърс е тренер. Ти сравняваш ябълки с круши. Какво е направил Коутиньо при Клоп и какво е направил Хендерсън при Роджърс.

При Роджърс беше сформирано ССС, при които вкарахме над 100 гола в първенството.

Точно за това говорим - във въпросния сезон Хендо има повече голове и асистенции от Коутиньо. И двамата играха с това трио пред себе си, с един и същ треньор - равни условия.

Ако Коутиньо играе един сезон зад Мане, Салах и Фирмино статистиката му в офанзивен каква ли ще е?

A ако Хендерсън играе зад тях какво ще стане?

Кое му е различното? Аз сравнявам сезони при равни условия - Хендо играе напред, Коутиньо играе напред. Роджърс е тренер. Ти сравняваш ябълки с круши. Какво е направил Коутиньо при Клоп и какво е направил Хендерсън при Роджърс.

Точно за това говорим - във въпросния сезон Хендо има повече голове и асистенции от Коутиньо. И двамата играха с това трио пред себе си, с един и същ треньор - равни условия.

A ако Хендерсън играе зад тях какво ще стане?

E ти сравняваш 21 годишен играч, който кара първи цял сезон в Англия, с такъв който има 3-4 цели сезона преди това в първенството и е п0-голям на години. Това релевантно ли е? Условията съвсем не са равни.

Това, че сравнявам сезони на Коутиньо при Клоп, не означава, че в конкретно тези 2 сезона сме били по-резултатни и по-голяма сила в първенството сравнено с 2-та сезона на Хендо, които взимаш ти.

А какво ще направи Хендерсън зад светата троица ще разберем този сезон. Дай боже да направи 10 гола и 10 асистенции. Ще видим в края на Май какво ще е .

А какво ще направи Хендерсън зад светата троица ще разберем този сезон. Дай боже да направи 10 гола и 10 асистенции. Ще видим в края на Май какво ще е .

Само да не забравиш да включиш в сметката показателите на бековете тогава и сега.

Чета и не мога да повярвам колегата Стоякица какви ги пише.

Даже не мога да повярвам, че този човек гледа наистина мачовете ни на живо.

Дори напротив, убеден съм, че му ги разказват. Не ми се вярва човек (нормален) да гледа мачовете с очите си и да напише толкова много глупости в 10-12 изречения. Не е сериозно, дори и за децата.

Тая статистика може вярно да обърка някого, който не е гледал мачове. Няма как да сравня двамата в офанзивен план. Което не значи задължително, че Коу е по-полезен цялостно. Хендо тича много повече, пресира много повече, отнема повече и т.н. В тези компоненти Коу не може да му стъпи на малкия пръст. Но нека да питам така - в закучен мач срещу Бърнли, кой от двамата има по-голям шанс да обърне нещата? Щото Коу го е правил - я с удар отдалеч, я с извеждащ пас.

Нека просто да кажем, че двамата са доста различни и имат различен принос към отбора, в който играят. Хендо ще остане в историята като един от капитаните на ЛФК, вдигали ШЛ. И като винаги оставящ сърцето и дробовете си на терена за отбора. Коу като хлъзгав латинос с болки в гърба. Хендо освен това е лоялен на отбора и ще остане такъв, сигурен съм. И не, не защото не го е поискал друг отбор. Убеден съм, че дори да го поиска, той няма да остави ЛФК докато отборът има нужда от него.

Мисля, че създадохте нов BIAS (предубеденост, наклонност) - Henderson's BIAS. Това е когато дадено нещо разделя група от хора на две под групи, и всеки вижда каквото си поиска и малтретира фактите така, както му се иска.

Ето най-прост пример да сравним двамата в офанзивен план.

Тук чакам Стойко да се включи.

Кой има по-силен и точен удар?

По-добър дрибъл.

По-добра техника.

По-голямо умение да задържа топката.

По-добри статични положения.

По-голяма способност да гради играта

Тия статистики във футбола особено много често не са най-доброто средство за сравнение. Най-малкото защото всеки от нас има очи, с които е виждал играта на двамата през годините и сам може да направи оценка без да гледа числа.

Гледайки числата за последните 4 години може да се окаже, че Джейми Варди и Лукоки са 1 класа над Фирмино, но всеки в света знае каква е ситуацията.

Ооо, Фирмино е чудесен пример. Много приятели, които не следят Ливърпул като мен, ме питат дали да го вземат на фентъзито, където се броят главно горните статистики. Аз разбира се им казвам - не. Той реално участва в почти всичко опасно за нас, само че по-рядко дава последния пас или завършва.

В Хокея броят за асистенция и паса преди самата асистенция. Ако и във футбола беше така Фирмино щеше да е счупил всякакви рекорди.

Но той и без да прави невероятни статистики, всички знаем какъв феноменален футболист е.

Ето най-прост пример да сравним двамата в офанзивен план.

Тук чакам Стойко да се включи.

Кой има по-силен и точен удар?

По-добър дрибъл.

По-добра техника.

По-голямо умение да задържа топката.

По-добри статични положения.

По-голяма способност да гради играта

Тия статистики във футбола особено много често не са най-доброто средство за сравнение.

Цитирам от другата тема защо всичките изброени от теб неща не успяват да натежат.

... когато Хендо e там, това гарантира по-дълго присъствие на тройката отпред + двата бека вътре в наказателното поле на противника, отколкото ако там е Коутиньо. Просто защото Коутиньо е мек и има ли срещу него едно теле, той изчезва от играта за цял мач и с изключение на 2-3 проблясъка, на практика отборът играе с човек по-малко.

Ако на реванша срещу Барселона имахме на терена Коутиньо дали щяхме да ги обърнем?

Това винаги са били доста спорни догадки, за същото може да се попитаме за Салах и Фирмино.

Според мен сте подхванали спор който е в задънена улица. Реално няма релевантни рамки и цифри които да могат да измерят теоретични сценарии.

Много точно мнение, безсмислен спор и то по отношение на играчи, които имат различни функции по терена, макар че в един период /при Роджърс/ Хендо играеше доста по-напред.Каквито и статистики да се вадят истината е една - Хендерсън вдигна купата на ШЛ, а Филю не.

В тази тема винаги е забавно! Дотук Хендерсън печели срещу Коутиньо, ако вкара гол с ръка със сигурност ще излезе и пред Марадона!

Някъде даже прочетох хаанналлъз от некъф спец, че бил по-мъжкар кептън от Стефчо... Поне засега според мен е мнооого далеч.

Нооо!!! Спечели ШЛ, завърши втори...

Да, знам, че е тема на безспирни дискусии дали заради него или въпреки това, но фактите са си факти! За мен в отбора вече има достатъчно класа /свирачи на пияно/ и за баланс трябват и носачи /като Хендерсън и Милнър примерно, да я челастрят с циментовите ботуши/.

При Хендерсън, че Хендерсън играе добре, само когато в отбора има играчи /какъвто е сегашния, какъвто беше и оня със САС/. С играчи се играе лесно - малко да сгрешиш паса- има кой да догони или спре топката, да се върне да поеме и да ти подаде... Има кой да ти я даде на крак, когато ти нито можеш да я спреш, нито, ако я спреш можеш да я поведеш, а пък ако топката е спорна- единствено можеш да се блъснеш в противника / но сблъсък с Хендерсън означава противника да се въргаля в предсмъртни мъки, а нашия да гледа преценящо дали ще оживее/. Има и кой да ти поправи грешката. Абе, мое мнение, с играчи покрай теб се играе лесно! Можеш да се концентрираш върху доставката на енергия, каквото и да значи това във футбола.

Аз многократно съм писал, че не ми допада като футболист, но пък много ми допада да го гледам как вдига купи! На телевизора изглежда зашеметяващо, надявам се някой ден да го видя и на живо как вдига някоя!

Затова, в мой си стил:

Айде, Данчо! Докато не те видя да вдигаш още три ШЛ и поне пет пъти да станеш шампион, за мен си оставаш ренде! Ти си на ход! Действай!

И кое му е качественото? Некъв бек от нЕкъде, прави несръчни опити за анализ. Ако тва те кефи влез в гол.бг, при най-големите разбирачи, с абсурдно родно място и ного съмнителна хигиена.

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Пълна дупка беше днес. Просто Милнър е на години, Кейта контузен и слаб, Окс не е в кондиция. Искам да кажа, че му върви.

И не, не искам веднага да почвам да хуля някого след слаб мач, ама възхвалянето му и най-вече това, че се озовах в подписа на най-големия му фен тук, след като бях написал нещо сравнително крайно преди почти две години, ме дразни.

• S.Gerrard changed the title to Джордан Хендерсън (Ал-Етифак)
  • Simply Red changed the title to Джордан Хендерсън (Аякс)