Jump to content

Даниел Стъридж


Гост Scarface

Препоръчан пост

Говорим за централен нападател.Работата му е да вкарва и подава за гол а не да играе защитник. Стъридж е един от най добрите нападатели в света.Ако Клоп го пуска титуляр...той ще вкарва във всеки мач.Даже и може и по два.И ще вкарва в най трудното първенство в света за финалиста от кеш а не по поляните на Южна Америка и прочие. Не е същия като преди ..но пак е машина.Няма го вече това чупене на кръстове един на един и повратливоста му и енергията..но пак е машина. Тримата отпред не заслужаваха да играят всеки мач досега.Във слаба форма са.

Link to comment
Сподели другаде

Май скоро трябва да се обяви състава на Англия за Лигата на Нациите за следващата пауза. Предлагам да стискаме палци нашето момче да не бъде повикано след гола му и добрата игра срещу ПСЖ и двете му попадения срещу Челси.

Link to comment
Сподели другаде

Май скоро трябва да се обяви състава на Англия за Лигата на Нациите за следващата пауза. Предлагам да стискаме палци нашето момче да не бъде повикано след гола му и добрата игра срещу ПСЖ и двете му попадения срещу Челси.

Аз пък не желая да ходи да играе в такива безсмислени мачове! Не стига, че треперя да не се контузи при всяко влизане в игра за нас, пък остана и наца им...А, знаем, колко много контузии стават по такива лагери и срещи :ppp6: За това, по-добре да си почива и събира сили :doubleup: щото...мачове до края на Май - бол!Ще ни е нужен - здрав :60:

 

p.s. Извинявам се, объркал съм се за мнението на Тошко :ppp6:

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък смятам, че Стъридж има място като титуляр заедно с Фирмино на терена.

В момента е в по-добра форма от Салах и Мане.

 

Това ще означава промяна в схемата, Невърче, а и на начина на игра. Не знам до колко е добре това, освен ако не искаме да гледаме Фирмино на левия фланг на мястото на Мане.

Link to comment
Сподели другаде

Аз пък смятам, че Стъридж има място като титуляр заедно с Фирмино на терена.

В момента е в по-добра форма от Салах и Мане.

Това според мен няма как да стане, поради следните причини:

 

- както каза и Дед, това би означавало промяна в схемата. Защото Клоп няма да излезе с 4-ма офанзивни играчи (Фирмино, Салах, Мане и Стъридж). Може в някакви ситуации към края на мача и да видим такова нещо, ако догонваме в резултата. Но аз имам предвид генерално няма как да стане.

 

- тогава ще означава, че един между Салах и Мане няма да е титуляр. Еми Стъридж е супер футболист, но няма скоростта нито на Мане, нито на Салах. А за футбола на Клоп това е супер важно. Контрите ни ще са доста по-малко опасни ако един от тия двамата не играе.

 

- точка трета и също много важна - контузиите. Горе споменах, че е по-добре да имаш здрав Стъридж да влезе и да ти реши мача, отколкото да го ползваш като титуляр и после да имаш Соланке на пейката до април.

Link to comment
Сподели другаде

То вие говорите така все едно никога Фирмино и Стъридж не са играли заедно като титуляри.

 

Данката още утре на тренировка или докато се къпе в банята може да се контузи. Това, че може да бъде титуляр е най-малкият проблем що се отнася до това отново да поеме към Пирогов.

И мхм, ще означава, че някой измежду Мане и Салах ще е резерва...ми нека са резерви бре. По-добре ли е да правят мачове като този с Челси, когато осраха всяка една атака.

Като не са във форма и не спомагат достатъчно за добрата игра на отбора, дайте да ги държи Клоп вечно титуляри щото схемата ни била такава.

За мен Стъридж когато е здрав и във форма както в момента, трябва да бъде използван максимално.

Да държиш играч в страхотна форма на пейката само защото евентуално можел да се контузи и схемата ни нямало да е същата, е тъпо за мен.

Ся е момента да се изтисква максимума от него, а не когато отиде при доктор Куин лечителката. Там от него полза няма.

Link to comment
Сподели другаде

То вие говорите така все едно никога Фирмино и Стъридж не са играли заедно като титуляри.

Еми аз лично много такива мачове не помня. И да е имало, са наистина единични случаи.

 

Това, че може да бъде титуляр е най-малкият проблем що се отнася до това отново да поеме към Пирогов.

Еми... според мен изобщо не си прав. Това е основното нещо, което натоварва играча. Мисля, че тук просто каза нещо ей така, колкото да има :)

 

Както и да е, казахме си кой каквото мисли, ще видим Клоп какво ще направи. Довечера срещу Наполи ще се радвам да видя Стъридж, но в неделя срещу Сити, където ще има гонене и преса - не.

Link to comment
Сподели другаде

По въпроса с контузиите по-скоро ти написа нещо колкото да има.

Кога Стъридж е получавал контузия благодарение на голямото натоварване, което е имал?

За него са достатъчни 5 минути на терена както при контузията когато беше в УБА, или в контролата срещу Байерн миналата година когато вкара и влезе в реанимация. Да не говорим колко контузии е имал на тренировки и това не само при Клоп, за да каже някой, че той много го натоварва.

Просто такава му е физиката.

 

Иначе пролетта на 2016г. имаше доста мачове в които и Фирмино и Данката бяха титуляри.

Link to comment
Сподели другаде

По въпроса с контузиите по-скоро ти написа нещо колкото да има.

Кога Стъридж е получавал контузия благодарение на голямото натоварване, което е имал?

Когато играеш титуляр, натоварването се натрупва. После много ясно, че може и за 5 мин да изгърмиш. Но да приемем, че ти си прав. Ти твърдиш, че той се контузва от отделни ситуации, а не от натрупана умора. Колкото повече играе, толкова повече такива ситуации ще има и съответно рискът е все по-голям. Така че пак се връщаме на изходна позиция.

 

И не, не твърдя, че трябва да си пазиш всички играчи. Но такива специални индивиди като него трябва да се третират по-различно. Нека си влиза от пейката, нека си почва от време на време титуляр, но от време на време. Според мен така ще е най-полезен на отбора.

 

П.П. Пролетта на 2016 е имало мачове, къде са започвали заедно, но тогава нямахме Мане и Салах и схемата беше различна.

Link to comment
Сподели другаде

Като се сетя преди няколко месеца къде беше Данката,пратен при дърварите в УБА,където изпадна.Там сигурно и на тренировка го е било страх да не бъде контузен от онези ръгбисти.Няколко месеца по-късно вкарва важни голове срещу едни от най-силните отбори в Европа и дава заявка да титулярно място в Ливърпул(отново).

Че е футболист и я може играта е ясно за почти всеки,който има идея за играта.Той реално е и единственият ни чист централен нападател,голаджия си е.Мисля,че през лятото е имало разговор между него и Клоп и Стъридж е приел ролята на резерва за доброто на отбора.Ясно му е,че за сегашния ни стил и темпо няма да му издържат батериите и от пейката също може да допринесе значително.Стискам му палци само да е здрав и дано не го викат да играе за националния,че ще вземе да измести оня фъфлещия и ще стане беля.

Link to comment
Сподели другаде

Това според мен няма как да стане, поради следните причини:

 

- както каза и Дед, това би означавало промяна в схемата. Защото Клоп няма да излезе с 4-ма офанзивни играчи (Фирмино, Салах, Мане и Стъридж). Може в някакви ситуации към края на мача и да видим такова нещо, ако догонваме в резултата. Но аз имам предвид генерално няма как да стане.

 

- тогава ще означава, че един между Салах и Мане няма да е титуляр. Еми Стъридж е супер футболист, но няма скоростта нито на Мане, нито на Салах. А за футбола на Клоп това е супер важно. Контрите ни ще са доста по-малко опасни ако един от тия двамата не играе.

 

- точка трета и също много важна - контузиите. Горе споменах, че е по-добре да имаш здрав Стъридж да влезе и да ти реши мача, отколкото да го ползваш като титуляр и после да имаш Соланке на пейката до април.

 

Отговори ми на въпроса, за теб лично Мане и Салах в моментната си форма заслужават ли да са титуляри всеки един мач за сметка на Стъридж? Да Дани не се връща и не отнема, не пресира, но в крайна сметка, ако той продължи да бележи няма как да бъде спрян да бъде титуляр.

Link to comment
Сподели другаде

Стъридж казва, че според него успехът му този сезон се дължи на новата му роля, която била повече 10ка от колкото 9ка. Споделя, че не прави спринтове зад защитата, а по-често се прибира да играе с топката, а крилата правят спринтовете.

Link to comment
Сподели другаде

Отговори ми на въпроса, за теб лично Мане и Салах в моментната си форма заслужават ли да са титуляри всеки един мач за сметка на Стъридж? Да Дани не се връща и не отнема, не пресира, но в крайна сметка, ако той продължи да бележи няма как да бъде спрян да бъде титуляр.

 

Да , заслужават. От огромно значение за отбора е да имаме 2 фурии отпред. Самото им присъствие принуждава противниковите бекове да си стоят мирно. Мисля, че видя какво стана , когато Салах напусна срещу Реал. Марсело получи цялата свобода, която му беше нужна. Това принуждава защитниците и халфовете ни да покриват неговата зона, което пък освободи място за Бейл.

Затова имахме нужда от Шакири.

Колкото до Дани, личното ми мнение е, че той има място на терена, след 60та минута. Когато вече е настъпила умора и реакциите на футболистите са леко забавени. Това му осигурява пространство и време да ни покаже на какво е способен.

Салах , Мане и Боби са задължителни титуляри във всеки важен мач ( като Шакири ест. може да е на мястото на Салах / Мане).

Link to comment
Сподели другаде

Отговори ми на въпроса, за теб лично Мане и Салах в моментната си форма заслужават ли да са титуляри всеки един мач за сметка на Стъридж? Да Дани не се връща и не отнема, не пресира, но в крайна сметка, ако той продължи да бележи няма как да бъде спрян да бъде титуляр.

Понеже мен питаш - не, няма играч, който да заслужава да е титуляр всеки мач, ако не играе добре. Затова казах, че Стъридж ще започва и като титуляр в някои от двубоите. Но това е различно от това той да ти е основен титулярен нападател на отбора. Това е нещо друго. А и Шакири може спокойно да започва на мястото на някой от Салах и Мане. Чичката също е описал нещата добре.

 

"няма как да бъде спрян да бъде титуляр" - това не е така. В крайна сметка треньорът решава всеки мач кой ще започва на терена и кой на пейката.

Link to comment
Сподели другаде

Да , заслужават. От огромно значение за отбора е да имаме 2 фурии отпред. Самото им присъствие принуждава противниковите бекове да си стоят мирно. Мисля, че видя какво стана , когато Салах напусна срещу Реал. Марсело получи цялата свобода, която му беше нужна. Това принуждава защитниците и халфовете ни да покриват неговата зона, което пък освободи място за Бейл.

Затова имахме нужда от Шакири.

Колкото до Дани, личното ми мнение е, че той има място на терена, след 60та минута. Когато вече е настъпила умора и реакциите на футболистите са леко забавени. Това му осигурява пространство и време да ни покаже на какво е способен.

Салах , Мане и Боби са задължителни титуляри във всеки важен мач ( като Шакири ест. може да е на мястото на Салах / Мане).

 

А ти видя ли тази година какво стана като излезе Салах? Вкарахме на ПСЖ за 3-2 и изравнихме на Челси. Замисли се че миналия сезон свърши отдавна, вече започна нов сезон и за сега нещата отпред са различни. Ясно е че им трябва време да влязат във форма, но защо докато това се случи не се дава шанс на тези, които са във форма като Стъридж и Шакири.

Link to comment
Сподели другаде

Че защо да не става?? Защото нямал достатъчно физически сили и не вършел работа в защита?

 

То щото Мане и Салах са еталон в защитната игра.

Стъридж започна два мача като титуляр до момента и в двата атаката ни беше повече от добре. И срещу ПСЖ, и срещу Челси създадохме доста добри положения.

ПСЖ минаха 5 пъти центъра, а Челси ни обърнаха след гол от засада и индивидуално действие на Азар.

Не е като Стъридж да е имал вина за нещо в игрови план, конкретно в тези мачове.

Link to comment
Сподели другаде

И как по-точно Шакири е във форма? Заради добрия му пряк, дето наби?

 

А Стъридж не става за титуляр.

 

И защо да не е за титуляр? В два мача започна и в двата си вкара и то срещу топ отбори. А за Шакири си има тема и там ще го коментирам

Link to comment
Сподели другаде

А ти видя ли тази година какво стана като излезе Салах? Вкарахме на ПСЖ за 3-2 и изравнихме на Челси. Замисли се че миналия сезон свърши отдавна, вече започна нов сезон и за сега нещата отпред са различни. Ясно е че им трябва време да влязат във форма, но защо докато това се случи не се дава шанс на тези, които са във форма като Стъридж и Шакири.

 

Естествено , че трябва да се даде шанс на хората , които играят най-добре. Но защо толкова много си мислите , че не са във форма Салах и Мане. Създават се положения, даже повече от преди, просто не влизат. В много от опасните ни положения е замесен Салах.

 

Замислил съм се много отдавна, че сезонът е нов, ама вие се замислете, как може толкова да се оплаквате, при положение , че сме с 19 точки от 21 възможни. Гостувахме на много корави отбори и взехме от всички нещо( без Наполи) - А Салах е бил слаб. Толкова силен старт никога не сме имали. Единственото нещо е, че не вкарваме по 5 10 гола всеки мач ( явно това искате)

 

Според мен, докато са физически здрави, тройката отпред не трябва да се пипа. И естествено, за определени мачове може да се залага на различен подход с различни изпълнители , но дори когато Шакири стана играч на мача - Клоп го смени на почивката. Много е добър и много го харесвам , но Сотон ни пръснаха в центъра. Ето в такива мачове трябва да се търси нещо нестандартно ( домакини на отборите след топ 5 ) Лично мнение.

 

Поздрави.

Link to comment
Сподели другаде

  • Simply Red changed the title to Даниел Стъридж (Пърт Глори)
  • S.Gerrard changed the title to Даниел Стъридж

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...