Jump to content

Даниел Стъридж


Гост Scarface

Препоръчан пост

  • 3 weeks later...

В една от контролите преди сезона, коментарите по LFC TV сравниха състоянието на Стъридж с това на Шиърър. Бърз и експлозивен футболист, който получава тежка контузия в коляното. Рядкост е пълното възтановяване (повечето пъти психическо, по-малко физическо) та идеята им беше за напасването на играча към проблемите му. Аз съм си го мислил и преди това.

 

Стъридж има доста други качества и не е нужно да разчита само на скоростта си и ускорението. Ако успеят заедно с Клоп и докторите да сглобят тренировъчен режим и ролята му и указанията на терена да се напаснат към него, мисля, че ще успее при нас. Така или иначе, той е дал доста на клуба.

Link to comment
Сподели другаде

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Азар все пак не е чист нападател. Сравнението е глупаво, защото Азар прави много повече за Челси, отколкото Стъридж е правил някога за който и да било отбор.

Link to comment
Сподели другаде

Азар все пак не е чист нападател.

 

Ми ... това все едно да кажеш, че Салах не е чист нападател.

Но иначе съм съгласен за влиянието върху играта и важността за отбора. Но тук мисля, че Дани сам изпусна възможността да бъде нещо повече за Ливърпул. Не са само контузиите ... Нещо в главата му се обърка преди няколко години, според мен.

Link to comment
Сподели другаде

Просто разликата в класите със Суарес и контузиите му секнаха развитието. Предполагам бая е понаучил от майсторлъка на урогваеца, но няма да го забравя, какви физиономии и цупения бяха през сезон 2013/2014 като Суарес се скъса да вкарва, откъдето я набараше, а Стъридж го играеше втора цигулка..

Link to comment
Сподели другаде

 

 

Ми ... това все едно да кажеш, че Салах не е чист нападател.

 

 

Някъде мернах сутринта, че правиш забележки на някой, че нещо от сорта "футбола не ти е ясен" (извини ме ако не си ти и бъркам).

Ама да направиш сравнение между крило чакащо на "първа" във всеки един момент, стоящ на ръба на засадата и разчитащо не спринта си и играч, който по над 7-8 пъти разминава половината защита и кога вкарва , кога асистира не говори за голямо разбиране на играта.

Извинявай ако съм объркал и не си бил ти.

Link to comment
Сподели другаде

Може и да се опитваш да четеш, ама май първо трябва да се съсредоточиш /ако него акцентираш мнението ми в темата за Хендо/.

Може пък и аз неясно да пиша ...

 

В горното мое мнение съм се опитал да "кажа", че в съвременния футбол какво значи нападател / халф ??? Всичко зависи от системата и индивидуалните задачи на мениджърите.

В момента Азар, Уилиан Салах, Мане, играят на една и съща позиция. Но това не ги прави футболисти с ЕДНАКВИ КАЧЕСТВА. Разбира се, че всеки един е натоварен със задачи, в който е най - силен. Също така и 4-4-3 на Сити е различно от 4-4-3 на Челси, различно от 4-4-3 на Ливърпул.

 

Леле не очаквах толкова да се "издразните" на горните картинки. В крайна сметка тук има "фенско" пристрастие ... :suicide:

Извинявам се на всеки, който се е почувствал лично засегнат на тема Азар.

Link to comment
Сподели другаде

Леле не очаквах толкова да се "издразните" на горните картинки. В крайна сметка тук има "фенско" пристрастие ... :suicide:

Извинявам се на всеки, който се е почувствал лично засегнат на тема Азар.

Никой не се е засегнал, колега, споко. Просто двамата са несъпоставими. И Азар не е точно на позицията на Салах. Салах си играе нападател, нищо че влиза от фланга, Азар играе крило-плеймейкър и гради играта доста от по-назад. Той се нагърбва често с взимането на топката от палачинката на центъра и тръгва да измисля нещо напред. Нещо, което Салах не прави. Нормално е египтянинът да има повече голове.

 

Сравнението между Стъридж и Азар е като някой да беше сравнил примерно Коутиньо с Обамеянг само по головете и да каже - "ето, виждате ли"?

Link to comment
Сподели другаде

Е седем сезона, но какво е виновен Стъридж, че тялото му отказва? Тайсън Гей, Дерек Роуз, много примери има в световния спорт на спортисти чиито тела не позволяват да имат една постоянна кариера.

 

Стъридж когато е здрав и във форма, може да прави неща с топката каквито 95% от нападателите в света само могат да си мечтаят.

Ама съдба.. какво да го правиш. Белким този сезон да успее да се задръжи за по-дълго време здрав. Може да ни бъде от страхотна полза. Едно докосване от нищото и гол...

Link to comment
Сподели другаде

 

Стъридж когато е здрав и във форма, може да прави неща с топката каквито 95% от нападателите в света само могат да си мечтаят.

 

Може и да се напише само здрав...
Link to comment
Сподели другаде

не искам да влизам в полемики, но моето мнение (което наистина мисля за вярно) е че % е много силно преувеличен.

Отдавам го на фенското в колегата.

Ама 95% е малко пресилено. Никак не лош играч, ама той дори не е в топ 30(може и повече) от нападателите в света. Когато е здрав , подчертавам.

Link to comment
Сподели другаде

не искам да влизам в полемики, но моето мнение (което наистина мисля за вярно) е че % е много силно преувеличен.

Отдавам го на фенското в колегата.

Ама 95% е малко пресилено. Никак не лош играч, ама той дори не е в топ 30(може и повече) от нападателите в света. Когато е здрав , подчертавам.

 

Ако си дадеш зор да прочетеш отново това, което съм написал, ще видиш, че аз не говоря за това дали е в топ 30 на света, а затова, че малко нападатели могат да правят с топката това, което той може.

Че има такива, които вкарват много повече голове от него е ясно.

 

Иначе ми е интересно да изброиш 30 нападатели по-добри от него, ей така щото си казал бройката. Да видим ще излезе ли.

Link to comment
Сподели другаде

не, не , моля те.

Просто споделих, че процента ти (на това , което прави с топката) в сравнение с всички нападатели е неверен, според мен.

Само ако имаш възможност изгледай два-три мача от която и да е държава в Ю. Америка и правенето на Стъридж ще ти се стори като Каранга.

Това, че са циганета и прости е друг въпрос.

Света на футбола не е само Англия, Испания и ..... България.

Няма да ти изброявам, но спокойно можеш да ми се довериш.

Link to comment
Сподели другаде

Понеже много започна по разни групи и сайтове да се пише, че сега Клоп едва ли не трябвало да пуска Стъридж титуляр, да кажа и аз нещо. Ами... не. Стъридж НЕ трябва да е титуляр. Без значение колко, как и кога вкарва.

 

....

 

Разбира се, че може да бъде ротиран и да започне и мачове във ВЛ, но не и основен нападател за отбора.

 

В началото и в края си написал това, което хората очакват от него (вкл. и аз) - да е титлуяр срещу Наполи. И резерва със Сити, не мисля, че някой очаква да е титуляр в неделя.

Link to comment
Сподели другаде

  • Simply Red changed the title to Даниел Стъридж (Пърт Глори)
  • S.Gerrard changed the title to Даниел Стъридж

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...