Jump to content

Филипе Коутиньо (Ал-Духаил)


Гост Scarface

Препоръчан пост

Ей, голям съм хитрец значи. Че съм фен на Арсенал, такъв съм и не го крия.

Коутиньо ако не се е доказал, е пък на. Целият ви сезон и възходите му бяха благодарение на неговия гении. В двата финала наистина се покри, ама за да участвате на тях той взе дейно участие. Без него щяхте да сте поне 2/3 места назад във ВЛ и изобщо нямаше да стигнете до двата ви финала.

Достатъчно се е доказал. Но пак си заставам зад думите от предния пост. Или почвате да си запазвате звездите и се връщате както вие казвате, където ви е мястото, или догодина пак можете да очаквате новоблесната ви звезда да поиска трансфер, след като клубът не предявява претенции да се бори за нещо значимо. Същото важи и за топ трансфери, никой не би дошъл в клуб, чиито амбиции са да крета в зона Лига Европа и да си продава звездите.

Относно хората, които ще ме питат аджеба какво правя тука, с две думи: интересно ми е да ви четя мненията особено сега и покрай задаващоте се европейско. Да четя в какво посока сте тръгнали с трансферите и с развитието и нямам идея да ви дразня и така нататък. Пък примерите с Арсенал са най - удачни според мен в случая.

Имате вече доказал се мениджър, имате финансите, единствената разлика спрямо лондочани е, че не сте във ШЛ спрямо тяхното започване на възход. Но пък заради менидъра все ще се намери някоя топ звезда да дойде.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 2,1k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Хубаво си го казал, че беше в основата да стигнем до финалите, но беше и в основата на това да не ги спечелим. Затова приносът му е малко половинчат от тази гледна точка. Като се правиш на голям и искаш да си сред най-добрите, не се покриваш точно когато не трябва. И тук не говорим да е изтървал дузпа, чисто положение или нещо от сорта. Той просто фигурираше в стартовите 11 на терена. Нищо повече. Затова е длъжник на отбора, който, според него, не може да му предложи трофеи. Може, ама трябва да имаш и топки да покажеш нещо, а не да чакаш на Роналдо, Меси, Суарез и останалите в Реал и Барса и само да вдигаш купата и да се снимаш с нея после.

 

И все пак, това не е критика към Коутиньо. Това го отправям като забележка на довода, че Ливърпул не можел да му предложи борба за трофеи.

Link to comment
Сподели другаде

Точно този факт, че когато Коу не е в настроение, цялата фантазия в играта ни куца, говори достатъчно за това колко сме зависими от него. А ако не се лъжа си ни е и играч на сезона от известно време насам, отделно, че вкарва супер важни голове и се развива. Принципно напускането на играчи, които все още не са големи звезди, създава адски лошо име на клуба... демек футболистите ни дори вече не чакат да достигнат нивото на уруса, за да ни напуснат... практика, която ако не се преустанови, ще доведе до много лоши последици и репутация. Иначе ПСЖ си имат някакъв фетиш към бразилците, и по мое мнение там ще му е добре на Коу. Може да изчака да види какво ще се случи това лято, и дали ще бъдат привлечени сериозни имена в Ливърпул... и ако не да си замине... предполагам и самите футболисти си вадят някакви заключения като нас, от наблюденията си върху нещата. Не е само до парите... всеки вижда какво се случва в топ отборите на Острова това лято... и идеята, че има вероятност с нас да не види скоро ШЛ, сигурно не е като да не му се върти из главата... но времето ще покаже. Иначе в Париж е рай, лично аз трудно бих устоял на подобна оферта, нямам впредвид финанси, затова и не бих му се сърдил ако замине за там.

Link to comment
Сподели другаде

Еми няма как да очакваш Коутиньо да ти извади абсолютно целия сезон. Ти виж само какви нападатели имате. Бая положения изпуснахте, преди края на първото полувреме на финала.

Коутиньо е футболист от голяма класа и ще се наложи във всеки един клуб, в който отиде. При здрав Стъридж и още един добър нападател ще е по -различно при вас. Отделно и защитата и Миньоле ви осират всеки мач. Тъй че грешката за загубените финали изобщо не е в Коутиньо. Да не блесна както по принцип с уникални отигравания и важни голове, но пък и опонентите не го оставиха да диша свободна. Доста голямо внимание концентрират върху него и проблемът е че нямате още един такъв играч, за който да се грижат поне 2-ма от противникоите играчи и дефакто да се освобождават повече свободни места за останалите. Ориги преди Клоп беше флопът на Франция, ала бала глупости, там всяка медия го отразяваше като гола вода, пък при Клоп малко или много блесна. Със сигурност бе по - добър от 30 и кусур милиония Бентеке. За топ нападател не знам кой би ви приел като добра дестинация, но можете да се пробвате за младока от Аякс. Може пък да стане следващия Суарез, все пак и той дойде от холандското.

Един футболист няма как да е във форма през целия сезон. Дори Санчез и Йозил не са. Роналдо също в доста мачове се покри и така нататък. Трябват ти 2-3 подобни футболисти, за да станат нещата, не можеш само на 1 да разчиташ. Този Фирмино на моменти от сезона игра превъзходно, ще го гледам с интерес през следващия сезон.

Link to comment
Сподели другаде

Котиньо не трябва да се продава! Точка. Да се продават Балотели, Малотели, Бентеке, Маркович, Алберто, Малберто, Джо Алън ако иска при Роджърс, Шкъртел в Боро и т.н.

 

Ето ти парите за двама като Котиньо поне. За Брахими или Гъотце, или Ройс. Дори Хълк. Дортмунда са очевидно на сергията, може да се полази арменеца там. Лаказет от Лион. Марез по дясното крило. Пайе размяна за Хендо. Взехме вратар, защитник, халф, всичките обещаващи. Очертава се и Хектор за ляв бек. Сега като продадем излишните остава да се купят един-двама класни! Това е! Никакви продажби на ония пендели от ПСЖ. Да си купуват от другите арабелки.

Link to comment
Сподели другаде

Ще помоля модераторите за повече строгост.Писна ми от а-налски фенчета да ми обясняват футбола. Имат си форум да ходят там . ТОВА Е ФОРУМ ЗА ФЕНОВЕ НА ЛИВЪРПУЛ ФК!

Link to comment
Сподели другаде

Какво означава "както вие казвате, където ви е мястото"?

Според теб къде ни е бе???

Май сме заслужили да сме сред водещите, ако не и най-великият клуб на тоя смотан остров, а?

Да не е да имате титли или трофеи повече?

Малко като с Левски сагата - втори, ама вие вечно четвърти.

Свали гарда малко и махни иронията (ако ти се махнеш по-добре), но се дръж както подобава........

...... Да не отидеш "където на феновете на Арсенал ви е мястото"

Някой мод, бързо ще те прати там

Link to comment
Сподели другаде

Откъм гордост и самочувствие го докарваме :yes: Колкото до Коутиньо, много ясно, че човек с неговите качества ще иска да печели купи и да играе в Европа.Определено искам да остане, но ако продължаваме да тъпчем всяка година на едно място, не само той ще си бие шута.

Link to comment
Сподели другаде

Първо към колегата от Арсенал... любимци сте ми и няма как да ви подмина .

 

Колкото и да се правиш на хрисим и добронамерен сега , то историята помни твоите предишни изяви тук , не го забравяй това.

Без да съм модератор или гадател се обзалагам , че си небезизвестният потребител от близкото минало - Obecas . С каквито и намерения да влизате тук , винаги нещата са завършвали по един и същ начин - с ваш бан и то не незаслужен .

Менторските ти напътствия относно нашият клуб, можеш да си ги спестиш на първо време , както и думата Арсенал във всяко 2 ро изречение .

 

Сега за Коутиньо . Не знам какво да мисля в момента по отношение на писаниците за негово напускане . Принципно както е казал и Балабанов , Коу ми изглежда като свестен тип , не е като типичните латино ревли , такова впечатление е създал У мен , през годните . Винаги трябва да имаме едно наум обаче . На мен и Торес не ми изглеждаше като човек който някога ще ни напусне и му вярвах безрезервно , ама сега като го видя и сърцето ми още кърви .

 

Каквато и да е истината относно неговите намерения , аз съм на мнение , че не трябва да го продаваме . Не защото Коу е достигнал нивото да е незаменим за нас , а за да се покаже най-после , че сме клуб който НЕ продава най-добрите си играчи. Не може всеки път като се появи някой чичко паричко и ни поиска наш играч , ние веднага с почести и лисване на вода за късмет , да го изпращаме по посока новият му клуб . По този начин всеки следващ футболист който привлечем ще знае , че при първата му прищявка за трансфер , ние сме склонни да удовлетворим желанието му . Не бива така .

 

А иначе какъвто и потенциал да има Коу , то той е далеч от това да е фигура от която зависим прекомерно много . Бразилеца не е нито , Суарес , нито Торес, Алонско, Джерард, Масчерано , . Евентуална негова продажба няма да има такъв пагубен ефект върху играта ни , както при напускането на гореспоменатите . Несъмнено той е от водещите ни фигури , но аз не споделям мнението , че едва ли не без него играта ни ще се разпадне .

Коутиньо има още много корички хляб да изяде докато се превърне в незаменима фигура за клуба . Има страхотни качества , това няма кой да го отрече , тези качества обаче не се демонстрират в пълният си потенциал .

 

 

Слуховете за ПСЖ точно , лично мен ме учудват . Не , че те нямат потенциала и парите да привлекат Коутиньо , но точно пък играчи като бразилеца според мен на французите не са им нужни . Да , Златан ги напусна и там несъмнено ще се търси нападател който да го замени .

На позициите на които може да играе наш Коутиньо имат доста опции и ми е странно , защо точно играч тип Коу ще им е нужен. Там са , Ди Мария , Моура , Пасторе , че и Верати може да играе зад нападателите , няма много логика да им трябва още един подобен тип футболист . Не , че тези не могат да направят всякакви извращения де... могат да си позволят да имат на пейката всякакви футболяги .

 

Позицията ми е , че не трябва да го продаваме бразилеца , Клоп обаче изглежда като човек който няма да търпи футболисти които не са отдадени на клуба . Ако Коутиньо не е убеден , че иска да играе при нас и под ръководството на Клопо , то съм сигурен , че немеца ще е първият дето ще му посочи вратата на Анфилд , за добро или лошо . Сега дали това ще ни хареса или не , е отделен въпрос .

Link to comment
Сподели другаде

Какво означава "както вие казвате, където ви е мястото"?

Според теб къде ни е бе???

Май сме заслужили да сме сред водещите, ако не и най-великият клуб на тоя смотан остров, а?

Да не е да имате титли или трофеи повече?

Малко като с Левски сагата - втори, ама вие вечно четвърти.

Свали гарда малко и махни иронията (ако ти се махнеш по-добре), но се дръж както подобава........

...... Да не отидеш "където на феновете на Арсенал ви е мястото"

Някой мод, бързо ще те прати там

:sarcastic:

Уж посещаваш по - често форумът ви от мен, четеш тука, коментираш, а викаш че това било ирония. Мой човек, в последните 3 дни сигурно поне 4-5 човека от тук използват този израз, но когато го употреби друг, става автоматично ирония. Зачети се малко и не се изказвай неподготвен.

До вчера ми лайкваше мненията, от днес станаха иронични и подпали метлата

Link to comment
Сподели другаде

Не съм твой човек, обърка ме с някой.

Едно сдържано, подредено и добре написано мнение заслужава лайка.

Ако съм лайкнал значи ми е харесало.

Това в никакъв случай не те прави Господ в моите очи, нито мен ме прави "твой човек"

Link to comment
Сподели другаде

Звездата на Ливърпул Филипе Коутиньо заяви, че към момента няма официална оферта към него от страна на френския шампион Пари Сен Жермен. Плеймейкърът говори след гръмката победа на Бразилия над Хаити на Копа Америка, в която халфът реализира хеттрик.

В последните няколко дни усилено се заговори, че Коутиньо е една от топ целите за ПСЖ, но самият играч сподели, че засега няма официално предложение към Ливърпул.

„Доколкото знам към момента, няма оферта“, заяви Коутиньо. „Тук съм с националния отбор на Бразилия, това е въпрос за моите агенти. По-важно за мен е да бъда тук, да съм концентриран и да направя добър турнир. Това е единственото нещо в главата ми“, коментира още халфът на Ливърпул.

http://liverpool.gong.bg/football-sviat/francia/multimedia/video/koutinio-ne-znam-za-nikakvi-oferti-ot-pszh-381726

 

Притеснителното е че не отрича, нито пък заявява че не го интересува офертата. Това било работа на агентите му?!? Ще берем май ядове ако има такава оферта.

Link to comment
Сподели другаде

При оферта от ПСЖ може все пак да намерим начин и да го убедим да остане,

но пишат, че негови сънародници от Барса му подшушват, че го искат при тях.

 

От няколко дни има слухове, като този от Испания:

http://www.marca.com/en/football/barcelona/2016/06/06/5755d16922601ded578b4653.html

 

Ако наистина по-късно лятото дойде реална оферта от Барселона, едва ли ще устои.

 

Цената му се повиши обаче и дано продължава да се покачва (ако това ще ни стопли)

 

 

 

.

Link to comment
Сподели другаде

Както казва Краси Радков....Моаш ли да спреш гората да се разлиства?.....

Можем в случая,едва когато обаче станем ТОП отбор за момента,а не на слава.

Все още сме далеч за съжаление,и колкото да ни се иска да задържим Коу,като дойдат онез да му бъркат в мозъка с вагона с пари,сме до там.

Link to comment
Сподели другаде

 

Нека го продадем, не е пък чак толкова важен и добър играч, те топ клубовете са заблудени яко, че го искат, друго си е Стю асиста и Джордан финта.

 

Лично според мен Коу има още 1 сезон при нас освен ако прогреса не е виден. Няма причина на света, която да задържи играч от световна класа, да си пропилява годините, да печели калъвки, еле пък латинос, а ние да разчитаме на романтични разкази да ни пазят звездите. Ливърпул ще е вечен, но кариерата на един играч, смислената част е 7-8 години макс и те това го мислят, защото са нормални. Самият факт, че през последните 10 години загубихме толкова играчи от световна класа ме водят на мисълта, че проблема май не е в играчите.

 

Всички харесват историята на Стиви, но там се коренят много, много фактори - фактори, в които не можем да оприличаваме никой друг. И това трябва да се приеме веднъж завинаги!

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

Коу не е много над нивото на сегашния Ливърпул,не виждам какви претенции може да има.Все още ми се струва малко вероятно някой от топ клубовете да го иска,в Реал например дори на резервната скамейка няма да намери място.Трябва сериозно да се подобри,дано при нас го направи

Link to comment
Сподели другаде

Със сигурност не е над нивото на Ливърпул, даже едва ли е на нивото на "А" група, само две поредни години е номер 1, а миналата беше в отбора на сезона, ние сме пълни с такива играчи, с лопата да ги ринеш!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Филипе Коутиньо (Ал-Духаил)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...