Jump to content

Филипе Коутиньо (Ал-Духаил)


Гост Scarface

Препоръчан пост

Колкото и да са добри методите за възстановяване, глезените и колената са толкова деликатни области, че дори да има някаква миниатюрна възможност за възобновяване или дори усложняване на контузията, футболистът ще почива повече от необходимото. Не смея да сравнявам методите на възстановяване в Монтана и в Ливърпул, но в крайна сметка и на едното, и на другото място играят хора, както и ги лекуват професионални лекари.

Link to comment
Сподели другаде

  • Replies 2,1k
  • Created
  • Последни отговори

Top Posters In This Topic

Между другото, сега е моментът да видим и тази част от Революцията на Клоп, която се отнася до широчината на състава и това да не сме зависими от един или двама играчи, пък дори да се наричат Фелипе Коутиньо.

Травмите и отсъствията са част от играта, догодина в Шампионската лига (защото вече съм сигурен, че ще влезем в Топ 4) ще ни бъде още по-трудно в това отношение.

Много е жалко, че Магьосничето пострада така и дано по-скоро да се върне на терена. Но ако отсъствието на играч като него отслабва един отбор с над 50 процента, не е добре. Този отбор е прекалено зависим от играча си и рискът да закъса при негова контузия е голям.

Ако примерно отсъствието на Коутиньо ще ни отслаби с не повече от 20 процента, това е добре. Следващите ни съперници са такива, че би трябвало да ги преодолеем и без бразилеца.

Link to comment
Сподели другаде

Следващите ни съперници са такива, че би трябвало да ги преодолеем и без бразилеца.

И не само. Миналия сезон, ако не се лъжа, бихме Сити 3:0 без него. Хубаво е да сме оптимистично настроени :yes:

Link to comment
Сподели другаде

Дано е от тия играчи които се възстановяват по-бързо от предвиденото. Аз си мисля, че този обявен срок е по-близо до максималното нужно време за завръщането му.

 

You'll Never Walk Alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

сайбър, дай Боже да си прав. Коу се превърна в изключително важен играч за отбора и ни е много нужен. Да се оправя, да влиза във форма Магьосника, че имаме да наказваме след Нова година. Днес поне 5 пъти гледах ситуацията. Мамка му, не можа ли да я чукче без да иска някак, да излезе пуста топка в аут, ама не. Като се обърне каруцата, пътища много...

Link to comment
Сподели другаде

тъпото е, че средата на Януари започват и мачовете от Купата на Африка и чак средата на Февруари ще видим атомното трио / Мане-Коу-Фирмино/ в действие

 

Спокойно имаме Ориги!

Link to comment
Сподели другаде

Ако искаме да сме реален претендент, трябва да престанем да бъдем уан мен шоу. Контузията на Коу е лоша новина, но затова имаме отбор и колектив, както и достойни заместници. Няма незаменими играчи и вярвам, че Клоп ще намери решение. Точно затова победата срещу Съндърланд беше толкова важна, изцяло шампионска, показвайки, че можем и без Коу и то в ден, в който нищо не ни спори.

 

Малко офф-топик - силно се надявам Клоп да спре да се инати за всеки двубой да излиза с Фирмино, Коу и Мане когато са здрави, защото е видно, че срещу добре затворени отбори тази формация не работи. Искам в домакински мачове и в мачове срещу дападжии задължително да имаме нападател в титулярният състав, който винаги ще увлича поне 2-ма защитници и ще се отварят пространства. Ливърпул винаги е играл с централни нападатели и е имал забележителни такива в съставите си през почти всяка една генерация.Иска ми се и сега това да е така.

Link to comment
Сподели другаде

По принцип никога не съм следял колко точно отсъства футболист след като се даде някаква прогноза за периода отсъствие, обаче тук за този случай като пример да попитам, 5-6 седмици какво означава точно - време за което да се възстанови + да тренира за да върне някаква форма и да е готов за мач, или време на възстановяване само преди да почне да тренира?

 

Иначе Клоп, който е намислил да взема лятото - да го взема сега. Пари има, сега сме в добра позиция, да купува и да се надяваме, че ще имат моментален ефект върху играта на отбора. Иначе по празниците ще видим голям зор.

Link to comment
Сподели другаде

От началото на сезона говорим за това как имаме по-широк състав,по-равностойни играчи,повече опции и т.н.Сега е време да видим дали наистина е така.В днешният футбол е почти невъзможно нито един от важните ти играчи да не се контузи и да пропусне няколко седмици,така че трябва винаги да сме подготвени за това.Да,Кутиньо е един от най-добрите и важните ни играчи,но нека не правим трагедии.Поне на неговата позиция имамe няколко доста добри играчи и бих казал,че можем да компенсираме загубата му.На теория нещата не са толкова зле,остава да видим на практика как ще са,аз съм повече от развълнуван да видя примерно Ориги да играе повече минути,с Фирмино и Мане зад него.

Link to comment
Сподели другаде

Аз тия 5-6 седмици ги разбирам като да е времето, което ще му е нужно преди да може да запише минути. Тоест след месец и половина ще е готов за игра, но това означава да влезе примерно за 20-ина минути в някой мач.

 

Тъпото е, че не можем да разчитаме на Стъридж сега, защото той пък е перманентно контузен...

Link to comment
Сподели другаде

Днес поне 5 пъти гледах ситуацията. Мамка му, не можа ли да я чукче без да иска някак, да излезе пуста топка в аут, ама не. Като се обърне каруцата, пътища много...

Аз я въртях ситуацията още в събота вечер и забавено си я пусках. И двамата бяха набрали скорост, а Ндонг направи замах с крака, като че ли ще цепи дърва с него. Но колкото и да ми се иска, не мога да кажа, че е виновен, макар че игра опасно. Пак добре, че не уцели Коу в глезена, че тогава можеше да останем без него и до края на сезона.

 

силно се надявам Клоп да спре да се инати за всеки двубой да излиза с Фирмино, Коу и Мане когато са здрави, защото е видно, че срещу добре затворени отбори тази формация не работи. Искам в домакински мачове и в мачове срещу дападжии задължително да имаме нападател в титулярният състав, който винаги ще увлича поне 2-ма защитници и ще се отварят пространства. Ливърпул винаги е играл с централни нападатели и е имал забележителни такива в съставите си през почти всяка една генерация.Исками се и сега това да е така.

 

В продължение на този офф

Предполагам, че Клоп залагаше на този вариант с Фирмино, защото нещата вървяха добре с него. И още предполагам, че разчита, че с Фирмино в центъра на атаката и Коу около него повече ще вървят двойните между тях, отколкото ако Фирмино е на крилото или по-назад.

 

И на мен ми се иска в такива мачове да има нападател. Макар че като ти застанат 9 души наредени, 5 от тях в наказателното поле, няма много пространство където да бъдат увличани двама от тях.

Не искам да бъда разбиран погрешно, много харесвам Мане, но когато 10 човека от другия отбор са зад топката, той не плува в свои води. Докато в такъв гъсталак Стъридж понякога може да завърти трима върху площта на една носна кърпичка.

 

Срещу Светците създадохме поне 4 чисти положения, но не ги вкарахме. Срещу Котките нямахме нито едно чисто положение, но Ориги вкара гол от нищото.

Link to comment
Сподели другаде

Колеги, стига с този Съндерланд. Бяха дошли за точка и се бяха затворили дълбоко, но не са виновни за Коутиньо - съвсем нормална игра за спорна копка. Да не би да очаквате онзи да остави Коу да стреля от 5 метра? И всъщност единствения момент, в който прекрачиха границата беше глупостта срещу Фирмино. Казвам глупост, защото изглеждаше умишлено. На всички ни е кофти заради контузията и трудната победа, обаче няма смисъл да търсим вина в Съндърланд, напротив, трябва да се мисли как можем да противодействаме на такива отбори.

 

Относно темата, след тежкото дежурство, тази новина ми идва като дар божий и определено е повод за едно питие, въпреки че съм въздържател :sarcastic:. Важното е, че ще бъде на линия за периода без Мане.

Link to comment
Сподели другаде

Наистина Съндърланд играха много чисто в този мач, според статистиката са извършили само 9 нарушения, като за кръга единствено ние и Хъл сме с по-малко, а това са 20 отбора. Мача бил корида, касапница, всичко това си е чешене на езика. Аз си мисля, че целенасочено не ни фаулираха много, за да не дадат шанс на двойката ни централни защитници във въздуха. А и всяко нарушение щеше да бъде точно пред наказателното или вътре в него, те така се бяха окопали, което си е доста опасно.

 

You'll Never Walk Alone!

 

 

Link to comment
Сподели другаде

Наистина Съндърланд играха много чисто в този мач, според статистиката са извършили само 9 нарушения, като за кръга единствено ние и Хъл сме с по-малко, а това са 20 отбора. Мача бил корида, касапница, всичко това си е чешене на езика. Аз си мисля, че целенасочено не ни фаулираха много, за да не дадат шанс на двойката ни централни защитници във въздуха. А и всяко нарушение щеше да бъде точно пред наказателното или вътре в него, те така се бяха окопали, което си е доста опасно.

 

You'll Never Walk Alone!

Сайбер,няма да ти опонирам,защото мисля,че си прав.Но искам да направя едно съждение за факта който си изнесъл относно статистиката.

В случая е абсолютно субективна и зависи най-вече от съдията на мача.Понеже не съм в час със съдиите ще разсъждавам по принцип.В един и същи мач има съдии които ще пуснат свободна игра в която ще има минимален брой нарушения,в другия ако има строг такъв (сега се сещам за някакъв пример ,но извън острова ,Майленко май се казваше),при една твърда игра ше ги нашари с нарушения и картони та стой та гледай.

Та мисълта ми тук е,че тази статистика не е меродавна много.

Link to comment
Сподели другаде

Пожелавам бързо и безпроблемно възстановяване на Коу.

 

Притеснен съм не затова кога ще се върне в игра, дали на 10, 20 или 30 януари, а колко време ще му е нужно, за да е отново Магьосника, който наблюдавахме напоследък.

За мен Коутиньо е леко страхлив (нормално предвид физиката му) и ще има психологически проблем. Дано да греша. Силно се надявам, че с Клоп ще му е по-лесно да преодолее тази ситуация.

Link to comment
Сподели другаде

За мен Коутиньо е леко страхлив (нормално предвид физиката му) и ще има психологически проблем. Дано да греша. Силно се надявам, че с Клоп ще му е по-лесно да преодолее тази ситуация.

 

Не съм забелязал прояви на страх у него. По-скоро, през първите му сезони нямаше достатъчно физическа сила и след 60-ата минута издъхваше.

Може би оставя впечатление, че е малко страхлив заради елегантния си стил на игра. Той има едно неповторимо докосване до топката, когато срещу него има съперник. Леко я настъпва, сякаш ще му я даде, и след това я дръпва и минава покрай защитника небрежно като край кошче за боклук.

Преди време някой беше писал тук, че при него се усеща силно това, че е играл футзал.

 

Ако направим кулинарно сравнение - играта на Суарес приличаше на цвърчаща върху скара наденичка - съска, мърда, пуска сокове и миризми. Играта на Коу е лека като захарен памук.

Link to comment
Сподели другаде

минава покрай защитника небрежно като край кошче за боклук.

 

Защо това го прочитам за 10ти път и все си представям играч или мениджър на манчастре юнт - най-скъпият отбор в историята?

Link to comment
Сподели другаде

Пол Джойс е написал, че Коу си е поставил задача да се върне за мача срещу Сити на 31 Декември, ако всичко върви по план с възстановяването му.

Link to comment
Сподели другаде

  • S.Gerrard changed the title to Филипе Коутиньо (Ал-Духаил)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...