Jump to content

La Liga

Guest Simply Red

Recommended Posts

Guest Simply Red

200px-LaLiga.svg.png

COPA DEL REY

200px-Copa_del_Rey_logo_since_2012.png

SUPER COPA DE ESPANA

200px-Supercopa_de_Espa%C3%B1a_logo.svg.png

Countries - 22px-Flag_of_Spain.svg.png Spain

Confederation - UEFA

Founded - 1929

Number of teams - 20

Relegation to - Segunda División

Domestic cup(s) - Copa del Rey

International cup(s) - Champions League

Europa League

Current champions - Real Madrid (2019–20)

Most championships - Real Madrid (34 titles)

Website - https://www.laliga.com/en-GB

• 2 weeks later...
  • Replies 981
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Днес си осъществих още една от точките в bucket list-а, като след Anfield Kop посетих и Camp Nou за мача от първия кръг на Ла Лига между Барселона и Бетис. Преди мача имаше кратка церемония, при която

Още ми е жива рана Суарез.Ще си пусна клипче с головете му за пуул и ще плача тихо в банята.

Само идиот би уволнил треньора си след 2 поредни титли и водачество във временното класиране в третия сезон. Ама не играели красиво, ама отпаднали в ШЛ, ама това, ама онова. Такива разглезени и смешни

Posted Images

Guest Revan
Кройф: Щом взимаш Неймар, значи ще продаваш Меси

Легендарната фигура в историята на Барселона Йохан Кройф продължава с критиките си към ръководството на каталунския клуб. "Щом взимаш Неймар, значи ще продаваш Меси", заяви холандският специалист в интервю за вестник "Марка".

"Аз се опитвам да избягвам конфликтите. Ето защо не бих подписал с Неймар. (…) Неймар изпълнява много добре фауловете. Меси също, показа го в Барселона. И сега кой ще ги изпълнява? Неймар е лице на Nike, Лео е на Adidas…Това са неща, които могат да създадат проблеми. Винаги за мен е било приоритет да избягвам конфликтите в съблекалнята", сподели Кройф.

"Говорим за един отбор, за футболисти, за техните разбирания, за техните интереси…Много неща въздействат. Ето защо е толкова трудно да ръководиш отбор с толкова качествени футболисти. Много малко хора могат да направят това. Аз не бих рискувал с привличането на Неймар…", категоричен беше бившият футболист и треньор на Барса.

"Когато имаш възможността да бъдеш най-добрият във всеки мач, трябва да си и малко диктатор, защото не играеш само за отбора, а и за престижа ти за номер едно. В това отношение напрежението върху Меси е огромно.

Всеки, който отива на стадиона, иска да вижда чудеса от него. А за да стават тези чудеса, нещата трябва да функционират", убедено заяви Йохан.

"Трябва да попитаме защо Валдес иска да си отиде. Същото се случи и с Гуардиола. Има неща, които се случват, а ние не знаем. Във всеки случай е странно и изненадващо да искат да си тръгнат. (…) Барса не трябваше да пуска Абидал да си ходи. От години работят съвместно с УНИЦЕФ, а това определено беше лош ход", каза още Кройф.

• 4 weeks later...
Guest Simply Red

Извънредно: Тито няма да е треньор на Барса?

Старши треньорът на Барселона Тито Виланова няма да води тима през новия сезон. Това твърдят каталунските медии. Президентът Сандро Росел и спортният директор Андони Субисарета свикаха спешна пресконференция тази вечер за 21,30 часа наше време. Според "Мундо Депортиво" Тито ще трябва отново да се предложи на продължително лечение и е решил да спре с треньорската дейност.

Guest Liverpool-Angel

Водят се спешни преговори с Виаш-Боаш и Хайнкес. Резервни варианти- Биелса,Лаудруп,Роджърс и Мартинес. Това според каталанските сайтове от тази нощ.

Guest Revan

Бързо оправяне на Тито, логично решение, което очаквах още когато за първи път се спомена за болеста.

Интересно кого ще назначат, малко като гръм им дойде.

Guest Liverpool-Angel

Най-подходящ е Жорди Роура/или както му е името/, ама дали Росел ще рискува за втори път с помощник.

Guest ReD_Gerrard

Аз бих заложил на Лаудруп. Част от стария "Дрийм Тийм", добро представяне и на треньорското поприще с Майорка и Суонси. Според мен е готов за тази позиция

• 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest ZdraveCa

Невероятно слаб Реал снощи. Само късмета ги спаси от поражение срещу един новак. Гарет Бейл беше много слаб, въпреки гола, а общо взето си затвърждавам мнението, че без Роналдо са една кръгла нула. Барселона продължават да играят без защита и ако в този си вид отново срещнат Байерн, няма да се отърват само със 7. В същото време Атлетико имат много стабилен и приятен отбор, който засега показва постоянство за разлика от предишни години. От видяното дотук ми се струва, че има някакъв шанс да се наруши хегемонията на двете глупави грандчета.

• 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ебати и Класикото,нищо особено.Много нерви,много спорни ситуации,малко игра.И все пак по-добрият отбор мисля,че победи,просто не дадоха шанс на Реал.А Санчез май е гледал гола на Стъридж от малко по-рано :D

Guest tsbalabanov

Е, те да не мислиш, че са го взели за футболист? Взеха го за манекен и стойкаджия, който да им генерира приходи от реклами и фланелки. Този трансфер си е чисто маркетингов, не толкова футболен. Изкараха късмет с Роналдо, който освен манекен и стойкаджия, е и играч, но с тоя клепар няма да изкарат.

Guest kumarmd

Стига сега. Бейл си е играч. Изчакайте го там до Януари и говорете. Реал толкова футболисти бяха тръгнали да провалят. Гарет си е змей и това е ясно!