Jump to content

Seria A

Guest Simply Red

Recommended Posts

Вече беше изтекло даденото от съдията 4 мин продължение и по принцип ръка си имаше,но бая отблизо и в този момент.....абе нали трябва да подобрят някъв мега рекорд от домакински победи!WTF

Добавеното време беше изтекло, но в същото добавено време имаше забавяне от минута, минута и половина за червения картон на Соса. А ръката си беше очевидна, при такава ситуация с нас, тука целия форум щеше да пищи. Според мен 100%-това дузпа, при положение, че топката отиваше по посока от купа от играчи около малкото наказателно поле.

• Replies 564
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

“О, капитане, мой, капитане! Защо не слезе да закусваш с нас? Защо не мина да вземеш обувките си пред стаята на Марко и не дойде да изпиеш фреша си от протокал, както правиш обикновено? Сега ще ни каж

Може- да, ама преди тук беше такова схващането и за ЛаЛига- "Виж ги тия умреляци, всички са на 20-30 точки зад Барса и Реал. Първенството не струва. " Не се приемаше, че просто едните са твърде силни.

Повече от игра...

За Ювентус е ясно, за това и не ги харесвам, винаги са бутани от съдиите, както мангалите в Англия. Същото лоби имат Барса и Реал в ШЛ, за пореден път казвам, че е задължително да влязат видео повторенията във футбола, защото и ние не малко пъти сме били ощетявани и са били толерирани и подпомагани наши конкуренти. Футболът няма нужда от съдийския фактор! При толкова много камери снимащи от различен ъгъл всеки детайл и ситуация на терена, се чудя как все още не са въвели тази технология във футбола, според мен не го правят, защото няма да е удобно за някои от изброените от мен отбори. Какво гледахме онзи ден ,обрат за историята било, те Барса този исторически обрат го постигнаха по нечестен начин, за разлика примерно от някои други отбори, които са си заслужили предоляването на такъв пасив, например обрата в реванша на Ла Коруня срещу Милан в ШЛ по уникалността си изобщо не може да бъде сравняван с такъв обрат със съдийски решения в полза на Барса.

Каква дузпа бе хора ...бие в него от 50см разстояние и ръката му е в естествено положение...
Ръката му е на нивото на гърдите, това не е естественото и положение.

Всички искат видео повторения освен тези дето взимат решенията...не вярвам да ги въвведат скоро

Не всички, има още романтици, дето не искат видеото да разваля играта. Аз също съм ЗА, защото няма нищо романтично един сопол да се подиграе с труда и волята на момчетата от единия отбор, като ги среже стабилно, за да бутне правилния такъв.

Справедливостта в този мач възтържествува.Не дадоха 1000 % дузпа в 7-та минута срещу Дибала,а голът на Милан беше от засада,2 сантиметра от крака на Карлос Бака,но засада.

Добре, конкретно за случаите, когато някой го удря топката в ръката, но е отблизо и ръката е в ествествено положение, видеото с какво ще помогне . Това са положения, дето съдята ще ги свири по усмотрение - някои ще дадат, други няма. Това различно мнение ще го има и със, и без повторения .

Страшно много мразя Ювентус точно заради това. През годините винаги са били брутално подпирани, нямам идея защо така.

Много мразя да гледам техни мачове, защото много често са ей такава пародия. Много противен отбор.

• 1 month later...

Юве е отбора,от който трябва да се поучим,защото те са точно от нашта черга,като обороти ,пари ,дори сме винаги на съседни места в световните класации,но пък са доминант в Италия и отдавна обират най- доброто на техния пазар!ОТ друга страна , не е,като да не се разделят с най-големите си звезди-Зидан,Трезеге,в по-ново време-Видал и Погба,а и "пенсионирането" на Пирло и Алекс ДП ,но виждаме начина по който ги заменят -не само ,че не страдат ,но и успяват да надградят-Браво на тях :good: Твърдо съм за тях на финала,заслужават го-отбора изгубил най-много финали ,с/у този с най-много спечелени :doubleup:

П.С.Криво ми е естествено ,за този им,спечелен с/у нас .с измислената дузпа на Бонек,но те не са виновни за това,а тези ,които допуснаха ,този финал да се играе ,час след трагедията!

Е то не е много трудно да надградиш, при положение, че обираш най-добрите играчи в Италия, подобно на Байерн Мюнхен, обезкървяват конкуренцията, всеки добър футболист, който поискат от Серия А - става техен, монополисти, нямат конкуренция, така е лесно, айде да дойдат във Висшата лига да играят, да ги видим как ще стават с лекота шампиони.

След Калчополи Ювентус бяха много зад Интер и дори Милан, обаче задействаха мафиотските си структури сред властта и бързо си върнаха позициите, финансово се стабилизира след удара, направиха стратегия как отново да са на върха, следвайки модела на Байерн Мюнхен. От друга страна Интер, които бяха много пред тях, пресен носител на ШЛ с доста класни футболисти, вместо да продължи доминацията си, изведнъж се срина и започнаха странните загуби на големи коефиценти от всички слабаци, първата титлата на Ювентус след Серия Б си беше направо подарена от тяхна страна, в следващите сезони Интер продължи усложливо да абдикира от битката за титлата и реши да става за смях, странно поне за мен този отбор толкова леко се срина след години на доминация в Италия, че дори и в Европа.

Така че това по-горе как ние трябвало да се поучим от тях и да следваме такъв модел, няма как да стане, защото има още 5 отбора реални и мощни конкуренти, не само финансово, а и организационно, няма как в Англия да си монополистичен отбор по подобие на Байерн Мюнхен или Ювентус.

И на мен Юве никога не са ми били симпатични, но всички добри италиански треньори са отлични тактици. Финал Монако - Реал щеше да е по-зрелищенл но ако някой може да бие балета, това е Ювентус.

Така че Форца Юве на финала. Ще бъда срещу Реал дори ако играят белот на плажа.

И аз мисля по същия начин, по принцип Юве не ми харесват, но Реал са ми сто пъти по-антипатични, докато в Юве има играчи като Буфон, които определено заслужават да спечелят ШЛ.

Е то не е много трудно да надградиш, при положение, че обираш най-добрите играчи в Италия, подобно на Байерн Мюнхен, обезкървяват конкуренцията, всеки добър футболист, който поискат от Серия А - става техен, монополисти, нямат конкуренция, така е лесно, айде да дойдат във Висшата лига да играят, да ги видим как ще стават с лекота шампиони.

След Калчополи Ювентус бяха много зад Интер и дори Милан, обаче задействаха мафиотските си структури сред властта и бързо си върнаха позициите, финансово се стабилизира след удара, направиха стратегия как отново да са на върха, следвайки модела на Байерн Мюнхен. От друга страна Интер, които бяха много пред тях, пресен носител на ШЛ с доста класни футболисти, вместо да продължи доминацията си, изведнъж се срина и започнаха странните загуби на големи коефиценти от всички слабаци, първата титлата на Ювентус след Серия Б си беше направо подарена от тяхна страна, в следващите сезони Интер продължи усложливо да абдикира от битката за титлата и реши да става за смях, странно поне за мен този отбор толкова леко се срина след години на доминация в Италия, че дори и в Европа.

Така че това по-горе как ние трябвало да се поучим от тях и да следваме такъв модел, няма как да стане, защото има още 5 отбора реални и мощни конкуренти, не само финансово, а и организационно, няма как в Англия да си монополистичен отбор по подобие на Байерн Мюнхен или Ювентус.

Хубава теория само където в първата титла на Ювентус след Калчополи съперникът им бе Милан, а не Интер :suicide: И двата отбора бяха до последно в борбата за титлата, Ювентус нямаха загуба цял сезон, но въпреки това имаше интрига. В Милан тогава още бяха Ибра и Тиаго Силва, ако не се лъжа. Рома и те не бяха за подценяване тогава след като няколко години подред завършваха втори след Интер, Милан пръв им проби доминацията, а след това и Ювентус се възползва. Интер по това време си бяха вече пенсионерски отбор със Занети, Милито, Матераци подобно на големия Милан няколко години преди това. Нямаше как вечно да продължават да печелят в калчото.

Нали говорим за надграждане, защо не надградиха, когато бяха на всички върхове, а се сринаха и позволиха на Ювентус толкова лесно да си върне позициите в Серия А.

Те Ювентус обезкървяват Рома и Наполи от тоя сезон, иначе си обират най-доброто от по-слабите отбори. Примерно, Дибала от къде го взеха? Алекс Сандро? И да не продължавам. Пазаруват си от не толкова големи отбори, с малки изключения, но играчите им са топ попадения. Ние обезкървяваме всяка година Саутхемптън и после не можем да ги бием за купата. Плащаме 25 млн. за играч от изпаднал отбор от ВЛ и прочие и прочие.

Та мисълта ми е, че Ювентус нямаме право да ги съдим и да им омаловажаваме постиженията. Те са в това положение, заради правилната си политика, която ги е издигнала до нивото да обезкървяват опонентите си. Ние ако имахме по-далновидна политика, можеше и ние да сме в подобно положение.

Абсолютно съм съгласен с tsbalabanov. Ювентус винаги са били много точни на трансферния пазар за разлика от нас. Имат си и те флоповете разбира се, но процентно ние сме далеч пред тях по този показател. Тяхната политика е много по-последователна, винаги се е градяло нещо, около някакъв гръбнак. При нас го няма това, действа се малко на парче и на момента. Ювентус започна да гради от защитата и сега си бере плодовете на успеха. Колкото до това с обезкървяването, то не са Ювентус най-големия вампир там, даже според мен са по-назад.

Абе каквото и да говорите, Ювентус са в серия А, а не се конкурират всяка година като игра и на пазара с Юнайтед, Арсенал, Сити, Челси и вече Тотнъм. Чак такова величаене... Фактът е, че в ШЛ играят добре последните години, което е похвално, иначе във вътрешното първенство хич не може да става дума за сравнение.

Дибала са го искали всички отбори, но понеже примерно го искат Наполи, естествено е Ювентус да го вземе и за да не играе в конкурент, така действат и в Байерн Мюнхен.

Е, със сигурност е това. Не са го искали, но са искали да преебат Наполи.

Казва се ''от двете по-малко'', много ясно, че биха предпочели доказано име, но виждат перспективи в младежа, научават, че го искат разни отбори като Наполи, които са в подем, нормално е да се намесят.

Абе каквото и да говорите, Ювентус са в серия А, а не се конкурират всяка година като игра и на пазара с Юнайтед, Арсенал, Сити, Челси и вече Тотнъм. Чак такова величаене... Фактът е, че в ШЛ играят добре последните години, което е похвално, иначе във вътрешното първенство хич не може да става дума за сравнение.

а бе ,ти говориш така все едно ,Милан,Интер,че и Рома ,не са никви отбори-имат си достатъчно славни моменти,просто палачинката се обръща и сега ,предполагам временно положението е такова,докато в Бундеслигата ,аз за скромния си жизнен път ,не си спомням доминация на друг отби освен Байряма ,а по-скоро спорадични избухвания и титли ,последвани от преминаване в 2-ра Бундеслига !

а бе ,ти говориш така все едно ,Милан,Интер,че и Рома ,не са никви отбори-имат си достатъчно славни моменти,просто палачинката се обръща и сега ,предполагам временно положението е такова,докато в Бундеслигата ,аз за скромния си жизнен път ,не си спомням доминация на друг отби освен Байряма ,а по-скоро спорадични избухвания и титли ,последвани от преминаване в 2-ра Бундеслига !

Така е, ама през последните 6-7 години, Серия А си стана точно както Бундеслигата и изобщо няма индикация това да се промени скоро. Сега ако говорим за минали успехи, в Англия примерно отбори като Лийдс, Астън Вила и Нотингам Форест отдавна отсъстват от големия футбол.

Дали няма индикация? Интер ще наливат яко пари, както и Милан, може би, защото и двата отбора имат нови китайски собственици. Наполи и Рома си остават също изключителни отбори за тяхното първенство. И какво се получава? 4-5 силни отбора, от които 3 ще се борят в следващите години за титлата. Е, какво е по-различното от ВЛ? Колко отбора тук се борят за титла? В Англия повече отбори се борят за 4-то място, от колкото за първо. Ние се борим с 4 отбора за 2 места, а Челси си е еднолично на върха и Тотнъм мноооого трудно да ги доближи. В смисъл, митовете за конкурентността на ВЛ са малко преувеличени. Да, по-успорвана е от Испания, Италия и Германия в момента, но това може да се промени поне спрямо Италия в следващите 1-2 сезона.

Както и да е, разписахме се прекалено много.

И какво се получава? 4-5 силни отбора, от които 3 ще се борят в следващите години за титлата.

Добре, нека дойдат следващите години и това се промени. Ние спорим за изминалите години, не за евентуалните идващи такива. Интер и Милан са посмешище напоследък, Наполи не играят зле, но таванът им е ЛЕ и то началото на елиминациите. Рома са същите като Наполи.

Иначе за Англия съм съгласен, че повече отбори се борят за 4-тото, отколкото за 1-вото. И въпреки това не виждам паралел между Ювентус и Ливърпул. Виж, с Байерн Мюнхен много си тичат.