Jump to content

Bundesliga

Guest Simply Red

Recommended Posts

• 2 weeks later...
  • Replies 564
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Според мен ако вземат Йозил ще вдигнат нивото,ти как мислиш?

Попаднах на любопитна статия за един от новаците в Бундеслиага - Унион Берлин. Определено си струва да се прочете. Шапки долу за принципите, които този клуб продължава така ревностно да отстоява! ----

Защото Роджърс може само да сънува това, което Клоп направи с Дортмунд. Изключително неадекватно сравнение. Клоп хвана Борусия буквално от нищото, спечели 2 титли, после и 2 втори места след Байерн,

Posted Images

• 5 weeks later...

Футболът в Германия се завръща!

Футболното първенство в Германия ще бъде подновено през следващия месец. 18-те клуба от елитната дивизия са готови да подновят сезона, който трябва да бъде приключен до края на юни, информират New York Times, който цитира изпълнителния директор на Лигата Кристиан Зайферт.

По-думите му шампионатите в първите две дивизии на Германия ще бъдат подновени в началото на месец май, въпреки пандемията от коронавирус.

Зайферт обаче намекна, че двубоите ще се играят без публика, като това ще важи до края на годината, което означава, че част от новия сезон в Бундеслигата също ще се играе при закрити врата.

Към момента в Германия има регистрирани над 107 000 заразени с

Интересно как ще процедират, ако има заразен футболист от някой отбор? Спират първенството пак ли, или все едно е хванал грип да го водят.

Пред празни трибуни ще си е мъка футбола, ама поне ще има футбол. Много голям социален ефект ще имат мачовете.

Интересно дали не могат да го измислят, тези които са се излекували, да могат да посещават мачовете. Не виждам риск при такова положение.

1000 човека да има на стадионите, пак ще е нещо. Ще се придаде друга атмосфера. Този сезон ще е лесно да се доиграе без публика, но поредица от мачове пред празни трибуни може да деморализира футболистите.

Това само някакви техни планове, има много време до тогава и никой не може да прогнозира каква ще е ситуацията след месец. Китайското също щяха да го започват на 18-ти април, но си промениха намеренията, а при тях нещата с епидемията са доста оптимистичи поне според данните, които изкарват, въпреки че САЩ не спира да ги оспорва.

Хубаво е, че все пак някъде дават повод за позитивизъм на всички и надежда, че футболът в Европа може да се завърне скоро, същото важи и за белОрусите :)

Интересно как ще процедират, ако има заразен футболист от някой отбор? Спират първенството пак ли, или все едно е хванал грип да го водят.

Този въпрос ще виси със страшна сила когато рано или късно стартират и другите първенства.

• 4 weeks later...

Ами браво мога да им кажа само.Независимо от всичко и дори няколкото болни служители на различни клубове са твърдо решени да стартират отново.И ще го направят още в края на май.

От средата на март не сме започвали деня с програмата на мачовете по телевизията. Надявам се Бундеслигата да покаже пътя пред всички останали европейски шампионати.

Ето ги и мачовете днес:

16:30 ч. Борусия Дортмунд - Шалке, Евроспорт 2

19:00 ч. БАТЕ - Слуцк, Диема спорт

19:30 ч. Айнтрахт - Борусия Мьонхенгладбах, Евроспорт 2

-------------------

Изненадан съм, че няма да дават Лайпциг, защото ми се гледаха, но и на това съм доволен....

Кое по-точно те изненадва в това, че са предпочели Борусия Д - Шалке вместо РБ - Фрайбург?

Прав си, не бях обърнал внимание, че всички мачове са в 16:30ч., с изключение на Айнтрахт - Борусия Мьонхенгладбах. Просто ми се гледаха Лайпциг на Нагелсман.

Според мен,може да се допуснат около 1000 човека по стадионите,те по парковете и откритите заведения на по гъсто стоят,отколкото ако се разпределят по седалките

Отвращавам се като гледам такъв призрачен стадион.

Мъка направо

Да вземат да пускат поне на запис феновете от озвучителните системи.

Другият вариант е тотално да си спрете всякакъв звук на телевизора, създава се някаква илюзия, че не е празен стадиона отколкото като чувате “ехото”. Даже може да си пуснете нещо друго за фон, някаква музика или стар мач :D