Jump to content

Мамаду Сако (Кристъл Палас)


Гост Red One

Препоръчан пост

Точно сега тая глупост не ни беше нужна, то като се замисля даже и няма подходящ момент за нея. Интересно ще е под чие давление ги е взимал тия хапчета и още по интересно за чий са му били, той е слаб като цяло. Мъти се нещо, ама да видим какво ще изскочи. Като цяло каквато и да е развръзката Сако си наби страшен автогол, в най-лошия случай може и да излети от клуба.

Link to comment
Сподели другаде

Наивно е да се мисли,че Сако е хванат,задето е взимал фет бърнър-колкото онази случка с Туре и хапчетата на жена му.Както и щангистите ни преди години,където бяха пиели уж лекарства за оросяване на мозъка,които съдържали еди коя си съставка.

Всички професионални спортисти взимат допинг(ако има такива,които не взимат,то те са изключение),просто по-глупавите ги хващат и те излизат с още по-глупави обяснения за случилото се.

Link to comment
Сподели другаде

Ето и официалното изявление от страна на Ливърпул:

 

"Вчера, 22 април 2016, в клуба пристигна официално съобщение от УЕФА, в което бяхме уведомени, че се разследва евентуално нарушаване на анти-допинг правилата от страна на Мамаду Сако.

 

Играчът ще даде своето обяснение пред УЕФА.

 

Към този момент неговите права не са спрени по никакъв начин. Въпреки това клубът, след като се консултира с играча, реши, че докато целият този процес не приключи, футболистът няма да бъде на разположение за селекция в предстоящите мачове.

 

На този етап няма да бъдат правени повече коментари по темата."

Link to comment
Сподели другаде

Много се съмнявам, че ще има становище преди 18-ти май, дори да се окаже, че е някакво недоразумение. Коло е супер лабав и днес се видя това. По-спокоен ще съм с Лукас като централен защитник, но при толкова контузени - едва ли.

Link to comment
Сподели другаде

Много се съмнявам, че ще има становище преди 18-ти май, дори да се окаже, че е някакво недоразумение. Коло е супер лабав и днес се видя това. По-спокоен ще съм с Лукас като централен защитник, но при толкова контузени - едва ли.

УЕФА ще даде срок за становището на клуба. Няма да е много кратък, защото клубът трябва да направи свое разследване защо се е получило така. Но не вярвам и да ни чакат до 18 май.

Link to comment
Сподели другаде

Никой ли не чете написаното?

УЕФА е задължила отбор и играч до вторник 26/04 да дадат обяснения защо в тялото на играча има въпросното забранено вещество.

Ясно е написано.

Обаче вие се съмнявате дали ще е скоро?!?!?!

Е тва не го разбирам

Link to comment
Сподели другаде

. A statement issued by UEFA on Saturday afternoon: “UEFA would like to confirm the information communicated by Liverpool FC regarding an adverse finding in a doping test of their player Mamadou Sakho conducted at the UEFA Europa League match between Manchester United FC and Liverpool FC on 17 March 2016 (1-1).

“The player and the club have received all the pertinent information and have until Tuesday to request the analysis of the B sample as well as to provide explanations for the presence of a prohibited substance in the players’ body.

“There are no disciplinary proceedings opened at this stage.”

Ако ви е по-лесно.

 

 

http://www.liverpool...doping-11231299

Link to comment
Сподели другаде

Под "становище" разбирайте решение на УЕФА. Забравете това да се случи в рамките на месец. Не знам какви обяснения ще даде Сако, но е вероятно да поиска и анализ на втората проба, което допълнително ще удължи разследването.

Link to comment
Сподели другаде

Сакото изгоря! 6 месеца не му мърдат. Лошото е че не можем да го продадем. Още един воденичен камък ще тежи на Ливърпул.

А защо да го продаваме? Наказанието му ще изтече и той пак ще играе за нас. Дотогава имаме Ловрен, Матип, Коло, Шкъртел.

 

Ето защо Сако е "топил мазнини". Братовчедка ми беше взимала хапчета за отслабване и не можеше да спи, защото действат възбуждащо.

 

Michele Verroken, director of Sporting Integrity and formerly in charge of anti-doping in the UK, advises athletes against using any substances described as “fat-burners”. “What is causing that fat to burn is that these supplements contain a form of stimulant,” she said. “They are not regulated products. It’s just too big a risk. I warn against any weight-loss products. It’s probably going to be a prohibitive supplement.”

Link to comment
Сподели другаде

Нормално,фет бърнърите,засилват метаболизма ,но и цялостната физическа активност и възбудимост!Все едно,кафето,ставаш повече физически активен,но и често действа деуретично,някои го ползват ,в комплект с цигарка ,точно за това :sarcastic:

Link to comment
Сподели другаде

Айде пак всяка седмица по един играч губим, каква е тая каръщина, кой така ни кълне успешно, шаман ли са наели да ни трови. До евенуалния финал в ЛЕ както тръгнало, сигруно ще трябва да излезем с онези деца от победата над Борнемут.

Link to comment
Сподели другаде

Може да ми викате втория невър /сори пич в кръга на шегата/ ама малко ми е съмнително това че точно след мача с омразните мангали са му направили проба...сигурен съм че тия мъчат всичко възможно да ни спрат...все пак и на Суарез проблемите почнаха след мача с Юнайтед...оня червен нос може да продължава да си бърка схемите

Link to comment
Сподели другаде

И на мен тая история с фет бърнъра нещо ми намирисва. Пил съм бърнъри - и слаби и силни. Не съм усетил някакво кой знае какво влияние от тях. Нито съм станал по-бърз, нито много по-концентриран, нито по-издръжлив. Ясно е, че съставките в бърнъра (като таурин, кофеин и т.н.) спомагат за концентрация и мотивация, но ефектът им е минимален. А за нуждата на Сако да гори мазнини чрез бърнъри даже не ми се и коментира.

 

Нещо ми мирише, че е взимал някакви стимуланти по-сериозни и явно съставките, за които е хванат, да се съдържат и в бърнърите (естествено в много по-малки количества) и просто да използва това, защото звучи по-приемливо. А допускам и че е казал на ръководството какво е вземал и те чисто ПР са го посъветвали какво да каже. Не че отборът има общо с неговите взимания там на каквото и да е, а че впоследствие те се опитват да овладеят ситуацията.

Link to comment
Сподели другаде

На мен ми е интересно коя е тая забранената съставка в тоя фат-бърнър :sorry: Занимавам се със спорт, пил съм на няколко марки такива продукти и не знам в тях да има забранени вещества. Конкуренцията на този пазар е жестока и едва ли някой ще крие нещо, всеки следи другия за да изплува на негов гръб. Всички са на билкова основа и съдържат екстракти от няколко основни съставки, но да не отегчавам аудиторията. Всичко друго са фармацевтични продукти, лекарства един вид, от тях също знам няколко и там е възможно да е проблема, но това вече не е фат-бърнър, а медикамент, макар и действието да е сходно. От вторите има доста стероиди, както се вика и най-вероятно там ще е разковничето, но да видим все пак в хода на разследването какво ще излезне.

Link to comment
Сподели другаде

Може да ми викате втория невър /сори пич в кръга на шегата/ ама малко ми е съмнително това че точно след мача с омразните мангали са му направили проба...сигурен съм че тия мъчат всичко възможно да ни спрат...все пак и на Суарез проблемите почнаха след мача с Юнайтед...оня червен нос може да продължава да си бърка схемите

 

Мачът беше за ЛЕ и проверката се прави от УЕФА, така че по-добре да не се впускаме в конспиративни теории. Тези проверки се правят след всички мачове от европейските турнири, доколкото знам по двама играчи от отбор, определяни по жребий.

 

Колкото до фет бърнърите бившят шеф на британската допинг комисия го е казал, цитирал съм го по-назад. А и щом Коло веднъж е наказван заради тези препарати, защо и Мама да не се е полъгал с тях.

Колко спортисти рискуват въпреки риска да бъдат хванати, защото залогът е много голям.

Друг е въпросът, че фармацевтичната индустрия в спорта е за милиарди и антидопинговите органи всъщност са част от бизнеса, защото техните непрекъснато обновявани забранени списъци (различни за различните спортове) водят до разработване и търговия с нови медикаменти. Те все уж са някакви лекарства. След Шарапова тръгна вълна на хванати с мелдоний. И всички се оправдават, че го взимали защото имали проблеми със сърцето, защото лекарството е за сърце. Ще речеш, че предстои олимпиада на пациентите в кардиологичните отделения.

Link to comment
Сподели другаде

Преди време един френски тенисист го хванаха с положителна проба от кокаин.

Каза, че вечерта бил на дискотека и се целувал с няква мацка , която се била намазала хубаво :) и тия му повярваха :).

Поне му простиха, колко са повярвали е друг въпрос.

Нашия е хванат според мен с ЕКА , така популярно в спорта и сред медикаментите.

Най-вероятно е това, за мен.

Грози го от 0-12 месеца таван, ако признае и измисли някоя тъпотия, че уж случайно.

Ако каже обаче , че докторите на отбора са знаели кво пие, ще го изядеме жестоко!

 

 

------------------

 

Той искал да си празнува :)

 

http://www.liverpoolecho.co.uk/sport/football/football-news/liverpool-fc-comment-mamadou-sakho-11234270

Edited by Scarface
Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...