Jump to content

За оплакващите се от Диема и стриймовете


Гост Challenger1

Препоръчан пост

Гост Challenger1

Реших да създам тази тема, тъй като страшно набъбнаха мненията, в които хората се оплакват от коментара по Диема или от това, че не предават всички мачове, както и от това, че не могат да си намерят свестен стрийм, когато им се наложи. Досега мислех, че всички са запознати с нещата, които ще спомена по-надолу и затова не пуснах тази тема по-рано, но явно не е така, защото срещам подобни мнения супер често и то в доста теми. Почти съм убеден, че пиша в правилния раздел, но не съм сигурен дали ще го видят много хора. Значи аз съм студент втори курс и втора година съм без телевизор, не ми и трябва. Не съм пропускал мач, освен този срещу Олдъм, който не го предаваха никъде. И не, не се мъча с някакви умрели стриймове, и пари не давам. Гледам с HD качество и то по Sky Sports, BT Sport, Setanta или в краен случай, ако се наложи по друга програма. Понякога се случва да не е на английски език, но много рядко. Някои от вас знаят как, други - не, затова правя и темата - всички да узнаят. Това е възможно, благодарение на две простички програми, които използвам - SopCast и AceStream. Лесно се намират, но ще ви дам линкове, защото съм добричък: :sarcastic: ЦЪК за SopCast; ЦЪК за AceStream. След като имате двете програми инсталирани, влизате в следния сайт и намирате мача, който искате да гледате:

http://www.wiziwig.t...ipline=football

След това търсите къде пише SopCast или AceStream и цъкате Play срещу него. Лесно и просто е, можете да се поупражнявате на някой мач, за да свикнете до следващия двубой на Ливърпул. Препоръчвам ви да правите това 5-10 минути преди началото на срещата, защото не всички линкове са работещи, а и да пробвате всички, за да намерите най-добрия. Аз лично ги пускам още по-рано, ако има линкове за Sky Sports и BT Sport, за да гледам студиото преди мача (повярвайте ми много по-интересно е от Диема :sarcastic:). В последно време някои от линковете за AceStream не отлепват, но пък на SopCast взеха да пускат за всички мачове. За AceStream трябва да ви кажа, че можете да го ползвате и като плейър за гледане на изтеглени файлове, при това нелош. Също трябва да спомена, че при него се чака малко повече при пускането на мач (1-2 минути). Освен това, някой от линковете за AceStream са доста назад и мача може да ви почне 2-3 минути по-късно. Затова и казах да пробвате всички по-рано, ако ви пречи да има малко закъснение, защото някой може да ви преебе кефа, ако ви каже, че има гол преди да сте го видели. :sarcastic: Хубавото му качество е, че когато секне, а това става рядко, картината продължава от мястото, на което е забила, а не като стриймовете - 2 минути напред. :sarcastic: За SopCast единствената особеност е, че при пускането ви иска акаунт. Цъкате да влиза като анонимен и всичко е наред. Сигурно забравям нещо, ако се сетя ще го допълня. Ако има нещо неясно, чувствайте се свободни да попитате в темата. Дано да съм помогнал. :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост HuKu7oo

Премествам си мнението и аз, че всичко да е на едно място и повече хора да го видят. Цели канали на скайспортс, бт спортс и много други руски канали. Някой със ХД качество. Само трябва да се регнете, че да ви се отключат повече канали. Рядко буферира и насича! Диема ряпа да ядат.

http://www.torrent-t...egory.php?cat=4

Link to comment
Сподели другаде

Гост RedTop1892

Аз също често гледам със Сопкаста и АсеСтрийм. Стабилни програми и доста линкове за тях.

От тези сайтове също съм намирал добри линкове за мачовете

http://livetv.sx/bg/

http://futbol-tv.com/

Link to comment
Сподели другаде

Гост kukuchev711

Премествам си мнението и аз, че всичко да е на едно място и повече хора да го видят. Цели канали на скайспортс, бт спортс и много други руски канали. Някой със ХД качество. Само трябва да се регнете, че да ви се отключат повече канали. Рядко буферира и насича! Диема ряпа да ядат.

http://www.torrent-t...egory.php?cat=4

 

Много благодаря. Най-накрая ще мога да гледам SkySports с приемливо качество. :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост HuKu7oo

Понеже е peer-to-peer зависи от пиърите в даден момент - от къде са. Самия ти стриймваш и шерваш, докато гледаш. Ако повечето сме от бг качеството на картината ще е сравнимо по - добро сигурно. Поне така ми казаха де.

 

П.С Някой, ако знае руски да влезе във форума им и да поиска скайспортс ХД :D

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

И аз имам един нестандартен въпрос. Всичко това за тия програмки ми е ясно, защото ги ползвам от много години, понеже нямам телевизия (а тук и да имах, нямаше да ми помогне). ЕйсСтрийм от сравнително скоро я пробвам но имам един страх. Понеже се води торент-ТВ и е на пиър-ту-пиър механизъм, дали е възможно да изгърмя като за торент с нея? Понеже в Германия торентите се преследват доста, не знам това как го водят. Бях чул за едно момче, което беше получило глоба заради стрийминг на мач. Ако някой има инфо, нека сподели :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dilyan Damyanov

И аз имам един нестандартен въпрос. Всичко това за тия програмки ми е ясно, защото ги ползвам от много години, понеже нямам телевизия (а тук и да имах, нямаше да ми помогне). ЕйсСтрийм от сравнително скоро я пробвам но имам един страх. Понеже се води торент-ТВ и е на пиър-ту-пиър механизъм, дали е възможно да изгърмя като за торент с нея? Понеже в Германия торентите се преследват доста, не знам това как го водят. Бях чул за едно момче, което беше получило глоба заради стрийминг на мач. Ако някой има инфо, нека сподели :)

Аз също съм в Германия и то честно казано доста близо до теб. Аз от началото на сезона гледам на AceStream и засега глоба не е пристигала. Чувал съм за такива слухове и по принцип я има уж тази работа, но това се отнасяло за немските двубои или поне слуховете които циркулират около мен това твърдят. Иначе аз откакто съм тук гледам на Сопкаста и проблеми там 100% няма. Гледам в последно време Bloodzeed или както там се пише пак пуска стриймове на Сопкаст и се възползвам от това. Но пак казвам ако искаш да гледаш мачове от немското първенство внимавай откаде и как гледаш защото за него следели уж.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Аз също съм в Германия и то честно казано доста близо до теб. Аз от началото на сезона гледам на AceStream и засега глоба не е пристигала. Чувал съм за такива слухове и по принцип я има уж тази работа, но това се отнасяло за немските двубои или поне слуховете които циркулират около мен това твърдят. Иначе аз откакто съм тук гледам на Сопкаста и проблеми там 100% няма. Гледам в последно време Bloodzeed или както там се пише пак пуска стриймове на Сопкаст и се възползвам от това. Но пак казвам ако искаш да гледаш мачове от немското първенство внимавай откаде и как гледаш защото за него следели уж.

Не, Бундеслигата не я гледам, само ВЛ. А ти къде си близо, ако не е тайна :)

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

Дуисбург

Близо си, да. Дано не се обиждаш, но Дуисбург е ужасно грозен град :) Един път бях там и ако нямам работа, повече не бих отишъл. Ама айде да не спамим темата с лични драми :sarcastic:

Онтопик: аз принципно гледам през флаш стрийминги, защото нетът ми е скапан и ЕйсСтриийм рядко ми върви добре. Там има прекрасни канали ХД, ама са на по 1500-2000 кбпс, което за моя нет е почти на границата на възможностите. Заради това си гледам разни по-кофти стрийминги, но пък гледам да ми върви гладко. Иначе всеки път като си отворя пощата се чудя дали няма да намеря честитка, но досега не ми се е случвало.

Link to comment
Сподели другаде

Гост drakson

P2P се води нарушение, тъй като си един вид ъплоудър на това нещо (пиър). Друг е въпросът дали ще се занимават с теб. По тяхното законодателство всякакъв вид файл-шеър е забранен. Глобата за P2P е 200 евро при първо нарушение.

Link to comment
Сподели другаде

Гост Dacheff

P2P се води нарушение, тъй като си един вид ъплоудър на това нещо (пиър).

Знам принципна и точно заради това го избягвам. При сопкаста го няма това, но аз съм си намерил едни стриймингчета, дето не са с кой знае какво качество, но досега не са ми насичали никога. Предпочитам да жертвам малко от резолюцията, но да не си късам нервите със спиране на всеки 2 минути.

Link to comment
Сподели другаде

Гост TheoScouse

Не знам дали това е подходящата тема, но понеже е свързано с Диема, реших да го пусна тук. Нашите приятели от Диема доста често ни дразнят по време на мачовете с коментарите си, но поне си изпълняват обещанията.

Ето я наградата ми от играта "Гол на кръга" от тяхното "Премиър лийг токшоу" в понеделник. :)

 

 

http://prikachi.com/images/866/7226866X.jpg

Link to comment
Сподели другаде

Гост 0ne

Не знам дали това е подходящата тема, но понеже е свързано с Диема, реших да го пусна тук. Нашите приятели от Диема доста често ни дразнят по време на мачовете с коментарите си, но поне си изпълняват обещанията.

Ето я наградата ми от играта "Гол на кръга" от тяхното "Премиър лийг токшоу" в понеделник. :)

 

 

 

 

Завиждам !

С пожелание да ги изпиеш всичките от кеф тоя уикенд или ако съм преброил правилно-нека са по 4 за всеки от оставащите 6 финала !

Link to comment
Сподели другаде

Гост TheoScouse

Завиждам !

С пожелание да ги изпиеш всичките от кеф тоя уикенд или ако съм преброил правилно-нека са по 4 за всеки от оставащите 6 финала !

 

Да, 24 са. Само че аз не пия, така че ще има за баща ми. Ако вземем титлата (дай Боже) може и да се прежаля и да изпия 1-2, ако има хартисали до тогава. :)

 

ПП. До tryssardi. Гласувах за гола на Росицки срещу Съндърланд. Този мач беше преди месец, но едва вчера донесоха бирата и затова сега го качвам. С малко закъснение, но поне си държат на думата диемаджиите. ;)

Link to comment
Сподели другаде

  • 8 years later...

https://gong.bg/football-sviat/anglia/nova-broudkasting-grup-shte-predlozhi-machove-ot-anglijskata-vissha-liga-v-4k-717631

Нова Броудкастинг Груп ще предложи мачове от английската Висша лига в 4К

 

В  телевизионния канал - DIEMA SPORT 2 4K - ще бъдат достъпни 38 мача от най-престижното английско клубно състезание

Нова Броудкастинг Груп ще излъчва мачове от Висшата лига в 4К резолюция в телевизионния канал DIEMA SPORT 2 4K, част от пакета DIEMA XTRA. След като проследиха ФИФА Световно първенство по футбол Катар 2022 в отлично качество на картината, българските зрители ще имат възможност да гледат в 4К и двубои от престижния английски футболен форум. В DIEMA SPORT 2 4K ще бъдат достъпни 38 срещи от настоящия сезон на английската Висша лига.

Първият футболен сблъсък в 4К резолюция ще бъде двубоят между Евертън и Арсенал - на 4 февруари, събота, от 14:30 ч. Зрителите ще продължат да се наслаждават на силните емоции, които клубното състезание предлага в DIEMA SPORT 2 4K и в неделя, когато от 18:30 ч. един срещу друг се изправят отборите на Тотнъм Хотспър – Манчестър Сити.     

„След като вече излъчи мачовете от Световно първенство по футбол в Катар в 4К резолюция, Нова Броудкастинг Груп продължава да инвестира в технологична модернизация. Щастливи сме да обявим, че в телевизионния канала DIEMA SPORT 2 4K зрителите ще могат да гледат мачове от английската Висша лига с перфектно качество на картината. Нашата цел продължава да бъде осигуряване на най-богатото и разнообразно спортно съдържание на българския телевизионен пазар“, коментира Стефана Здравкова, главен изпълнителен директор на Нова Броудкастинг Груп.

Не пропускайте да гледате английската Висша лига в каналите на Нова Броудкастинг Груп, част от пакета DIEMA XTRA. 

Информация за Нова Броудкастинг Груп

Нова Броудкастинг Груп e една от най-големите мултиплатформени медийни и технологични компании в България, част от United Media, член на водещия телекомуникационен и медиен оператор в Югоизточна Европа United Group.Развива се изключително динамично и предлага на клиентите и партньорите си голямо разнообразие от телевизионни канали, радио станции, уебсайтове, дигитални платформи и печатни медии. Следвайки най-високите стандарти, спортните канали и платформи на Нова Броудкастинг Груп предлагат достъп на зрителите и онлайн потребителите до едни от най-атрактивните първенства в света.

Link to comment
Сподели другаде

Да добавя, че поне в момента има втора аудио пътека с оригиналния звук (без коментар, а само звука от стадиона, на филмовите канали също).

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

9 minutes ago, cyberfan said:

Да добавя, че поне в момента има втора аудио пътека с оригиналния звук (без коментар, а само звука от стадиона, на филмовите канали също).

You'll Never Walk Alone!
 

 

Кажи честно?!

От ден първи предпочитам да слушам оригиналното аудио вместо подаденото от дием-сърите. От кога живея в лъжа по дяволите?

 

Link to comment
Сподели другаде

1 hour ago, cyberfan said:

Да добавя, че поне в момента има втора аудио пътека с оригиналния звук (без коментар, а само звука от стадиона, на филмовите канали също).

You'll Never Walk Alone!
 

Как се пуска това нещо

Link to comment
Сподели другаде

Въпроса е дали доставчика ти ще го предложи като опция. Иначе на дистанционното на моя приемник, който не е операторски , си има бутон "аудио", от който може да се избере съответната пътека. Не знам как става при други приемници, но би трябвало да има начин.

You'll Never Walk Alone!

Link to comment
Сподели другаде

39 minutes ago, Chinaski said:

Как се пуска това нещо

При мен на ТВ-то (аз нямам други устройства) има опция в менюто - Broadcasting. Оттам има подменю аудио и там има да си избираш езика и original audio. Но вече трябва каналът да го поддържа като опция мисля. Но щом на Нова ТВ и още няколко канала мога да изключа българския дублаж на филмите и да остане оригиналното аудио, има логика и на Диема да може. Единствено зависи самата Диема дали дублира върху оригиналния коментар или няма английско аудио, а ползват само картината.

Link to comment
Сподели другаде

Я, то от една що-годе маловажна новина, която реших да сложа, нещата отидоха в много по-полезна насока. 

Аз също не бях и все още не съм наясно за тези благинки, но ще поразровя из менюто на Булсат-а, понеже съм към тях, за да видя ще има ли нещо такова или не трябва да е операторски, а некъв приемник от типа на ТВ - бокс да кажем (тук Сайбъра може да вкара леко пояснение за неговия).

Отделно ще разгледам менютата на ТВ-то, че преди няколко месеца го взех и още не съм имал време да го разучавам детайлно, то като некъв комп ебати, сума ти и директории с поддиректории ... има разни режими на предаване, от които също май има значение - всеки ти предлага различни опции, настройки и т.н., но нали съм си Индиана Джоунс и гледам да не пипам много, където не ми е работа.

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...