Jump to content

Трансферна политика


Гост TheoScouse

Препоръчан пост

Проблема е, че лятото ще дойде и ще вземем Белингам примерно, но ще махнем други 5-6 играча или пък някой ще играе абсурдно слабо и като се заговори да се привлече заместник на някой от тях, ще се реве, че няма пари. Същото което стана тая година с Мане и Нунез - добра замяна  но останалите трансфери бяха 2 18 годишни момчета.

Link to comment
Сподели другаде

3 hours ago, Svet said:

Явно трансферната ни политика ми е нанесла стабилно мозъчно увреждане, щом снощи сънувах как Келъхър пази и Алисон играе халф. Подсъзнанието ми пък сигурно е преценило, че нямаме пари и да му осигурим нова тениска и си цъкаше с вратарската... 🙃 

Поне при корнерите ще имаме предимство във въздуха и на двете врати 😄

Link to comment
Сподели другаде

  • 2 weeks later...
1 hour ago, Mar70 said:

... не купихме десен бек, който може да влезе и да играе на секундата, да има опит и да знае как да защитава. Не, ние купихме 18 годишно момче, което ще се обиграва 2-3 години при u21 и после вече ще е готов. До тогава Милнър на 44 ще замества.


Много просто - махаш Милнър и купуваш такъв бек, за какъвто говориш.

Клоп държи Милнър, а има още 6-7 други халфа. Няма как да има място и за десен бек. Очевидно е, че на Милнър ролята му е да е резерва там, сигурно му е и обещано това, иначе щеше да си отиде да си рита в някой опашкар преди няколко години. Сърди се на Клоп, че си има любимци и се опитва да има намира място в състава, а не ги маха.

Ман Сити не станаха ли шампиони миналата година с три бека? Уокър, Кансело, Зинченко? Менди не се брои, знаеха, че ще го съдят, ама си останаха само с тримата.

Колко сезона единственият им резервен дефанзивен халф беше пенсионера Фернандиньо. Подигравка. И пак станаха back-to-back шампиони.

Стига оплакване, всеки състав има някакви проблеми, ама се справят. Реал направиха миналата година дубъл с 36 годишен Модрич и Тони Кроос, за който от няколко сезона се говореше, че не може да тича вече. Само с Бензема централен и резерва Мариано...?

 

 

Link to comment
Сподели другаде

7 minutes ago, blunt said:

Сърди се на Клоп, че си има любимци и се опитва да има намира място в състава, а не ги маха.

+1
Ако не беше Клоп, нямаше да има проблем да сменяме 70 милионни бекове, защото са направили половин лош сезон, дано германеца да се разкара по-скоро, за да можем да използваме финансовата си мощ подобаващо, без да се ограничаваме от ненужни сантименти.

Link to comment
Сподели другаде

За мен сравненията със Сити и Мадрид са доста неоснователни. Сити бяха с 3 бека, но не точно, защото Аке покрива левия бек и то доста ефективно за разлика от Джо Гомез да кажем. Имали са само Фернандиньо за резерва на дефанзивен халф, а ние кой имахме? Хендерсън? Демек другия титулярен халф. За Мадрид няма смисъл да говориш, защото и на 100 Модрич е по - добър халф от нашите 3. Само че аз пак питам, в момента като Кансело не е във форма и явно не е толкова добър, защо го маха? Защо не се оправят с него? Нали това трябва да направят? Защо не даваш примера за Челси. Почнаха да не могат да вкарват голове и толкова добре се оправят, че трябва да купят половината свят, за да стане нещо. Къде са Атлетико след Суарез? Толкова добре се оправят, че са в ЛЕ.

А за пичагата над мен, не знам за какви глупости говориш за уволнение на Клоп и ФСГ, но това че Клоп си държи любимците всички го виждаме и виждаме и резултата от това държене.

Link to comment
Сподели другаде

Гомез и Аке са един и същ тип играчи, сега ако единият е по-добър, това е друг въпрос.  Боби Дебелото даже хвали Джо Гомез и казва, че се справя на бека.

 

Клоп е свободен да продава своите играчи в лоша форма. Астън Вила доста силно искаха Джо Гомез лятото и даваха около 30ка. Заместници за тая сума и с по-ниски дори изисквания заплата от Джо - бол. Единственият проблем щеше да е лишаването от хоумгроун играч. Някой реши да го задържи, все пак.


Клоп също е свободен да продаде който и да е от титулярите си. Можеше да продаде Хендерсън, Трент, Ван Дайк, Фабиньо, Салах, Фирмино и тн. половин-една година след слаба форма, но той не би го направил.

Иначе, да , справяш се със състава, който имаш някак. Да не хванеш топ4 с нашия състав и такава инвестиция в нападението, си е провал.

 

 

Link to comment
Сподели другаде

24 minutes ago, blunt said:

Гомез и Аке са един и същ тип играчи, сега ако единият е по-добър, това е друг въпрос.  Боби Дебелото даже хвали Джо Гомез и казва, че се справя на бека.

 

Клоп е свободен да продава своите играчи в лоша форма. Астън Вила доста силно искаха Джо Гомез лятото и даваха около 30ка. Заместници за тая сума и с по-ниски дори изисквания заплата от Джо - бол. Единственият проблем щеше да е лишаването от хоумгроун играч. Някой реши да го задържи, все пак.


Клоп също е свободен да продаде който и да е от титулярите си. Можеше да продаде Хендерсън, Трент, Ван Дайк, Фабиньо, Салах, Фирмино и тн. половин-една година след слаба форма, но той не би го направил.

Иначе, да , справяш се със състава, който имаш някак. Да не хванеш топ4 с нашия състав и такава инвестиция в нападението, си е провал.

 

 

Аз не казвам, че Клоп няма вина. Нито един играч, който не е пожелал да си тръгне в последните 3-4 години, не е бил продаден. Дори Вайналдум и Ориги щяха да са в отбора ако бяха решили да преподпишат. Клоп е станал като Венгер и ако не се стресне малко ще му изяде главата. Венгер до последно си дондуркаше вечните надежди Уолкът, Уилшър и кой ли не и се държеше все едно им е баща, а те по нищо не заслужаваха. Тва и беше разликата между него, съра и Моуриньо.

Link to comment
Сподели другаде

Джо Гомез ми е пълна енимга като играч.  Може да направи два поредни мача, където в единия да изглежда като Малдини, а в следващият да накара зрителя да се чуди, как е станал професионален футболист. Ако имаше някакво по-осредено, но постоянно представяне, със сигурност щеше да е поне 2ри избор за ЦЗ.

От текущите ни защитници, само Конате и донякъде Матип (стига да са налични) изглеждат стабилни. Другите във фаза отбрана, са пълна скръб този сезон. Така допускаме много леки голове и гоним дивото. Колко мача имаше, където вкарахме 2+ гола и не успяхме да спечелим? Слабата форма на Фабиньо и Хендерсън също рефлектира върху представянето на отбраната. Един Алисон не стига да поправя грешките на хората пред него. Но как ще заместиш горните двама в средата с Кейта и Харви и ще очакваш нещо различно? 

Link to comment
Сподели другаде

12 minutes ago, Stivi_G said:

Може да направи два поредни мача, където в единия да изглежда като Малдини, а в следващият да накара зрителя да се чуди, как е станал професионален футболист.

Липсата на постоянство, означава, че просто не си добър в нещо. Това е и разликата между топ играчите и средната ръка - вторите от време на време ще направят топ мач, докато за първите това е нормалното състояние.

Link to comment
Сподели другаде

46 minutes ago, Mar70 said:

Аз не казвам, че Клоп няма вина. Нито един играч, който не е пожелал да си тръгне в последните 3-4 години, не е бил продаден. Дори Вайналдум и Ориги щяха да са в отбора ако бяха решили да преподпишат. Клоп е станал като Венгер и ако не се стресне малко ще му изяде главата. Венгер до последно си дондуркаше вечните надежди Уолкът, Уилшър и кой ли не и се държеше все едно им е баща, а те по нищо не заслужаваха. Тва и беше разликата между него, съра и Моуриньо.

И аз наскоро си мислех за тоя пример на нашия с Венгер - перфектно сравнение. Надеждата ми е, че Клоп се развива. Преди Ван Дайк и Алисон беше съмнително дали може да прави скъпи трансфери на големи играчи, а сега се вижда, че няма притеснения да пука пари за такива като Дарвин примерно. Дано следващата стъпка в развитието му е да стане по-малко толерантен. Иначе няма как да се получат нещата.

П.С, с този мениджъра на Нотингам май е била точно такава историята - прави ги шампиони и взема 2 х КЕШ и после само надолу...Но аз като се сетя като дойде Моуриньо и Съра искаха да го гонят, ама той продължаваше да се връща и накрая се оттегли като шампион...

Link to comment
Сподели другаде

Не върви да наричаш Брайън Клъф "този мениджъра на Нотингам".

18 години и почти 1000 мача е водил Нотингам. Успешен е и преди да иде в Нотингам.

Нотингам са единствения отбор, който е веднъж шампион на страната си и два пъти на Европа.

Да вземеш два селски отбора и станеш шампион, та даже и на Европа си е постижение.

Разбира се има си и своите ексцентричности и чепат характер.

"Following this, he became a prolific striker for his home town club Middlesbrough scoring 204 goals in 222 league matches for Boro,including 40 or more goals in four consecutive seasons."

"However, Clough also regularly submitted transfer requests and had a tense relationship with some of his fellow players. He was especially irked by Boro's leaky defence, which conceded goals as regularly as he scored them. After a 6–6 draw against Charlton Athletic, Clough sarcastically asked his teammates how many goals they would have to score in order to win a match."

Quote

He also publicly accused some of his teammates of betting against the team and deliberately letting in goals.

 

 

Човек с топки. Не много отдавна писах, че за мен Джерард на терена беше капитан, но извън терена не. И бях попитан какво имам предвид. Ами сравнете поведението на Джерард и Клъф като играчи!

Link to comment
Сподели другаде

On 30.01.2023 г. at 19:04, thekop said:

Не върви да наричаш Брайън Клъф "този мениджъра на Нотингам".

18 години и почти 1000 мача е водил Нотингам. Успешен е и преди да иде в Нотингам.

Нотингам са единствения отбор, който е веднъж шампион на страната си и два пъти на Европа.

Да вземеш два селски отбора и станеш шампион, та даже и на Европа си е постижение.

 

Клъф отделно не е успешен само в Нотингам, с Дарби също прави уникални неща- става шампион и играят полуфинал в КЕШ с Ювентус, където са на крачка от финал. Оосле отиването му в Нотингам само допълнително подклажда омразата между двата отбора.

Link to comment
Сподели другаде

Брайън Клъф с Нотингам има поредица от мачове без загуба,

по-голяма и от тази на Арсенал (49), /не ми се търси сега колко бяха/,

но тя обхваща части от два сезона.  

Велик беше и особено в Европа.  Съвременник съм и помня онова време.

Също е международно признат за един от най-добрите на 20ти век.

 

Link to comment
Сподели другаде

2 hours ago, tsbalabanov said:

Сега за зимата всички ибрикчии от типа на Дойл и Пиърс тръбяха, че имаме интерес към халфове, ама нямаме пари. Искаме, ама много скъпи. Имаме нужда, ама сме бедняци. 

Водата съществува в три агрегатни състояния - течно, твърдо и газообразно.

ФСГ съществува основно в две:

- твърде успешни сме и не ни трябват трансфери

- твърде неуспешни сме и нямаме пари

Имало е и добри попадения, спор няма. При всичките им предимства на ФСГ, това, което повечето фенове няма да им простят, е че не използваха snowball възможността и когато бяхме на върха не натиснаха и не инвестираха в играчи, за да се задържим там. Вместо това имаме сезони като този и 20/21, в които сме на средняшко ниво. Тоест да го кажа така - вместо да се превърнем в Сити, се превръщаме в йо-йо отбор - нагоре-надолу. Твърде зависими от контузии, твърде зависими от формата на 1-2 човека. 

Не искам обаче да оправдавам напълно и Клоп, който както каза Сайбъра (мисля, че той беше), явно е много добър в изграждането на отбор, но има въпросителни относно способността му да го менажира и доразвива след това в дългосрочен план. Което включва ротации, подменяне на вече отишли си играчи, гласуване на доверие и предоверяване на определени футболисти и гъвкавост в тактиката.

Link to comment
Сподели другаде

1 minute ago, Dacheff said:

Не искам обаче да оправдавам напълно и Клоп, който както каза Сайбъра (мисля, че той беше), явно е много добър в изграждането на отбор, но има въпросителни относно способността му да го менажира и доразвива след това.

Човек, не може да доразвиваш отбор, който да се задържи на върха с по 25 милиона на година, няма как. Ето, Пеп го обяснява как става.
 

 

Link to comment
Сподели другаде

On 30.01.2023 г. at 17:15, Mar70 said:

Аз не казвам, че Клоп няма вина. Нито един играч, който не е пожелал да си тръгне в последните 3-4 години, не е бил продаден. Дори Вайналдум и Ориги щяха да са в отбора ако бяха решили да преподпишат. Клоп е станал като Венгер и ако не се стресне малко ще му изяде главата. Венгер до последно си дондуркаше вечните надежди Уолкът, Уилшър и кой ли не и се държеше все едно им е баща, а те по нищо не заслужаваха. Тва и беше разликата между него, съра и Моуриньо.

On 30.01.2023 г. at 18:06, oZZy said:

И аз наскоро си мислех за тоя пример на нашия с Венгер - перфектно сравнение. Надеждата ми е, че Клоп се развива. Преди Ван Дайк и Алисон беше съмнително дали може да прави скъпи трансфери на големи играчи, а сега се вижда, че няма притеснения да пука пари за такива като Дарвин примерно. Дано следващата стъпка в развитието му е да стане по-малко толерантен. Иначе няма как да се получат нещата.

П.С, с този мениджъра на Нотингам май е била точно такава историята - прави ги шампиони и взема 2 х КЕШ и после само надолу...Но аз като се сетя като дойде Моуриньо и Съра искаха да го гонят, ама той продължаваше да се връща и накрая се оттегли като шампион...

И тук идва въпроса с това какъв клуб сме били и какъв искаме да бъдем. Доста актуален въпрос, предвид кофти сезона и очертаващата се продажба на отбора.

От една страна НЕ искаме да ставаме като Челси, ПСЖ и Сити да пръскаме пари като вестници, от друга при всеки малко удобен момент да разкарваме играчи. Еми то по тоя път и треньорите така ще сменяме. 

Кога е трябвало да бъдат разкарани Джини и Ориги? Джини, със счупен крак, все още е по-добър от всеки един от настоящите ни халфове. С разлика! Бе титуляр до последния си мач и сега щеше да бъде.

Ориги така и не получи шанс да играе редовно. При него може и да е имало резон да се търси продажба, предвид малкото минути, но момента бе изпуснат. 

Не казвам, че няма или не е имало за чистене, но точно Джини и Ориги не са имената за това.

Един Емре Чан беше пратен да си големее баш на време.

Link to comment
Сподели другаде

34 minutes ago, Dacheff said:

Не искам обаче да оправдавам напълно и Клоп, който както каза Сайбъра (мисля, че той беше), явно е много добър в изграждането на отбор, но има въпросителни относно способността му да го менажира и доразвива след това в дългосрочен план. Което включва ротации, подменяне на вече отишли си играчи, гласуване на доверие и предоверяване на определени футболисти и гъвкавост в тактиката.

По тая тема може да се спори много. Има аргументи и в двете посоки. Дори и аз смятам, че и двете страни са прави - хем Клоп не умее, ама хем няма и пари. Например Окса. След първия му сезон и особено двата гола срещу Сити в онези победи с по 3-2 и 3-0 някак си го издигнаха както сред фенвете, така и пред Клоп. Контузи се за 1 година и след това просто беше пълнеж. В онази му форма и с онзи му принос, няма кой да даде парите за него и да му даде същата заплата. Много хора се подиграват за ексела и иронизират, ама точно тая метафора е вярна. Ако някой флопне, разпоредбата е да се държи докато не станат работите или да се продаде за същите пари. В някакъв момент първо сме искали да го махнем, никой не е давал парите, които сме искали, а в последствие самият Окс не е искал да си тръгва заради заплатата. Подобно е и с Кейта, подобно е и с много други такива като тях. Тоест разчита се на успеваемост много над стандартното ниво, освобождаване от талаша е почти невъзможно, а в същото време ексела пуска по 10 млн нетно. Няма как да се обнови състав по този начин. Понякога просто трябва да преглътнеш загубата и да продължиш нататък, от колкото с години да не можеш да ги махнеш по ред причини. Затова сега като се махнат воденичните камъни в края на сезона ще се почва начисто.

И в подкрепа на това, че когато има кой да даде почти толкова, колкото струват играчи, които Клоп не харесва и не иска мога да дам Бентеке и Сако. Излетяха на секундата. Ако нямаше желание от КП да ги вземе до 2020 щяхме да гледаме липсващото звено в еволюцията с номер 9 в отбора.

Link to comment
Сподели другаде

10 minutes ago, J.N.K. said:

...

Кога е трябвало да бъдат разкарани Джини и Ориги? Джини, със счупен крак, все още е по-добър от всеки един от настоящите ни халфове. С разлика! Бе титуляр до последния си мач и сега щеше да бъде.

Ориги така и не получи шанс да играе редовно. При него може и да е имало резон да се търси продажба, предвид малкото минути, но момента бе изпуснат. 

Не казвам, че няма или не е имало за чистене, но точно Джини и Ориги не са имената за това.

Един Емре Чан беше пратен да си големее баш на време.

Хаха. Вайналдум беше ужасен в последния си сезон. След това отиде в ПСЖ и беше обявен за провал на сезона у Франция. Загуби мястото си в националния отбор. Вече след това се контузи и не е ритнал топка за Рома, което не е вече по негова вина.

 

Link to comment
Сподели другаде

34 minutes ago, tsbalabanov said:

...

Хубаво, ама как другите отбори си продават такъв тип "deadwood"? С някакви изключения като оня Дринкуотър.   Май имаше опит с Окса - беше като че ли "замразен" от Клоп, ама при Кейта не виждаме такова нещо - като е здрав, Клоп си го използва, даже беше изместил Хендерсън във важните мачове един сезон, ама естествено не се задържа здрав. За Кейта уж интерес от Лестър имаше, ама не давали достатъчно пари - май за 25 млн се говореше. Еми Клоп разяснява каква е ситуацията на тия, дето го продават, взимаш, колкото дават и заменяш с каквито средства са останали.

За Окса имаше слухове, че УХ го искаха преди няколко сезона. Те заплати плащат, особено, ако го бяха взели за неголяма сума - 10 млн май предлагаха. Клоп е трябвало да го викне в офиса и да го зарита към Лондон, псувайки го. Дали Окса в такъв случай ще иска да остане, ако може да взима тия пари в друг отбор и да не е черен в очите на мениджъра си? И отгоре на това да има шанс да играе, което увеличава възможността за следващ договор там, другаде и тн. Или Клоп не е бил достатъчно твърд. Бах, Рафата как ги разкарваше с лекота, даже не им е говорил май, ама ефект е имало и са си събирали багажа. Клоп мекица ли е?


Искам да прочета примери за отбори, които имат толкова много халфове и то скъпоплатени и  купуват без да махат някой. Дори Боели не го прави това, хах.



 

Link to comment
Сподели другаде

Ние доста успешно продаваме играчи, когато продажната сума е доста по-висока от тази, за която сме ги купили. Успешно продадохме много хора, както купени евтино играчи, така и юноши, а повишените акции на отбора в последно време допринесоха за това. По тоя начин финансирахме доста трансфери, най-пресен пример беше Дарвин, където доплатихме на практика около 5 млн. 

Затова и казвам, че според мен има някаква формула, под която не може да се продава на загуба. Окса за 10 млн значи 25-30млн загуба. Предполагам, че има някакви допустими граници на загуба от трансфер, в които Окса не може да влезе и Клоп едва ли има власт върху това. Лалана по същия начин си седеше замразен, докато не му изтече договора.

Кейта няма нормален отбор, който да го вземе. Кейта е Абу Диаби 2.0. Струваше 50 млн. По същата логика като по-гре, не мисля, че е имало начин да го махнат и да изпълни някакви минимални условия откъм загуба. 

Link to comment
Сподели другаде

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гост
Отговори на тази тема

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   Не можете да качите директно снимка. Качете или добавете изображението от линк (URL)

Loading...
×
×
  • Създай ново...